Břeclav

URL:

http://breclav.org/

Catalog:

Publishes:

6.3 items/week

Radnice hledá městského architekta

12.June
Vyhlášení veřejné zakázky na externí zajištění činnosti městského architekta schválila ve středu 12. června rada města.

Komárů přibylo, ale jen dočasně

12.June
Zvýšený výskyt komárů v těchto dnech neznamená, že by se měla situace dále zhoršovat. Tak zní závěr odborného stanoviska Krajské hygienické stanice, o které požádalo vedení města Břeclav.

Kompostovat má smysl

12.June
Léto je již v plném proudu a extrémní teploty mohou být jedním ze spouštěčů zápachu z popelnic. Kdo dává kuchyňský bioodpad do popelnice, dělá velkou chybu. Bioodpad je totiž výborná surovina do kompostu.

Náhradní parkování bude u Pastviska

10.June
Od pondělí 17. června bude z důvodu zahájení výstavby přístavby Domu seniorů uzavřena místní komunikace za Domovem seniorů, spojující ulici Na Pěšině a hřiště Pastvisko. Přístupné nebude po dobu stavby ani parkoviště u této komunikace. K parkování bude sloužit nové parkoviště za hřištěm Pastvisko a také okraj travnaté plochy na hřišti (prostor bude ohrazen mobilními bariérami).

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog zavítá do Břeclavi

10.June
17. ročníku Cyklo-běhu za ČR bez drog 2019 slavnostně odstartoval v pondělí 10. června v Orlové. Ve středu 12. června v poledne dorazí jeho peloton také do Břeclavi.

Smuteční místnost soutěží o titul Stavba roku

10.June
Rada města Břeclav rozhodla o přihlášení smuteční obřadní síně do prestižní soutěže Stavba roku 2019.

Co kvete a létá na nesečených plochách v Břeclavi?

7.June
Exkurze pro širokou veřejnost na nově zřízené plochy pro podporu biodiverzity v centru Břeclavi. Trasa povede od cukrovaru, přes Zámecké náměstí k Cyklosféře. Odborně zajišťují botanik Jakub Těšitel (Masarykova univerzita) a ekolog Filip Šálek (sdružení Lužánek), členové břeclavského hnutí Brontosaurus a komise životního prostředí Rady města Břeclavi. Kdy? Ve čtvrtek 14. 6. 2019 od 18.00.

V Domově seniorů se začne stavět

31.May
Rekonstrukce Domova seniorů, finančně nejnákladnější akce tohoto volebního období, může začít. V pátek dopoledne podepsali zástupci města a sdružení stavebních firem VW Wachal, Váhostav - SK a S-VWS smlouvu o realizaci první etapy rekonstrukce Domova seniorů.

Břeclav uctí památku místostarosty Dražůvek

31.May
Město Břeclav dnes vyvěsí černý smuteční prapor na památku tragicky zemřelého místostarosty obce Dražůvky Rudolfa Štose, kterého zastřelil místní občan při řešení sousedského sporu.

Koupaliště otevře v sobotu 1. června

29.May
Příprava sezóny na břeclavském letním koupališti je v plném proudu. Čistí se bazény, opravují se vstupy k nim. Doufejme, že se počasí umoudří, vysvitne sluníčko a v sobotu 1.června bude moci areál koupaliště přivítat první letošní návštěvníky. Je již tradicí, že tento den mají děti do 15 let vstup zdarma a ani letos tomu nebude jinak.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes