Česká Lípa

Description:

Aktuality z MěÚ Česká Lípa

URL:

http://www.mucl.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

6 items/month

Děti v České Lípě dostanou nová dětská hřiště

26.June
Do konce letošního září dětem v České Lípě přibudou herní prvky na několika dětských hřištích, jedno dětské hřiště navíc vznikne úplně nové. Českolipští radní na svém jednání v úterý 18. června přidělili veřejnou zakázku na realizaci těchto herních prvků vítězným dodavatelům.

Českolipští radní podpořili pět žadatelů o dotaci

26.June
Celkem pět žadatelů o individuální dotaci z fondu rady města podpořili českolipští radní na svém jednání v úterý 18. června. Z fondu rady vydali celkem 145 tisíc korun. O peníze z tohoto fondu si žádali organizace a jednotlivci, kteří nemohou žádat peníze z vypsaných dotačních programů města a tak využili této možnosti. Radní podpořili celoroční činnost těchto žadatelů nebo konkrétní akce.

Na slavnosti do partnerských měst se pojede i letos!

25.June
I v letošním roce plánuje město vypravit autobusy, které odvezou naše občany na slavnosti do partnerských měst Boleslawiec a Mittweida. Termíny slavností v těchto městech jsou v letošním roce stejné, do obou mohou občané vyrazit v sobotu 17. srpna.

O jízdy historickými autobusy Lípa nepřijde

25.June
Oblíbený Den s historickými autobusy se bude v České Lípě konat i v letošním roce. Akce je naplánována na sobotu 21. září, městská autobusová doprava bude v tento den zdarma, a to včetně jízd s historickými autobusy.

Omezení provozu a zákaz návštěv v českolipské nemocnici

24.June
Upozorňujeme občany, že z důvodu výměny vysokonapěťového vypínače v trafostanici bude v sobotu 29. června výrazně omezen provoz českolipské nemocnice.

Rekonstrukce Jiráskova divadla je zase o krok blíž

24.June
Dlouhé roky se v České Lípě mluví o rekonstrukci Jiráskova divadla a vybudování důstojného stánku pro kulturní veřejnost. Město v současné době činí konkrétní kroky k tomu, aby se projekt realizoval. Českolipští radní tak na svém jednání v úterý 18. června schválili návrh zadání veřejné zakázky, jejímž předmětem je podrobný projekt, který poslouží k výběru dodavatele stavby a zároveň návrh interiéru budoucího Jiráskova divadla.

Hlasujte v soutěži o Stavbu roku Libereckého kraje!

24.June
I v letošním roce probíhá na území Libereckého kraje prestižní soutěž Stavba roku Libereckého kraje 2019, letos pod novým názvem Soutěž Karla Hubáčka. Do této soutěže bylo letos přihlášeno rekordních 50 staveb, Česká Lípa do soutěže přihlásila projekt revitalizace proluky u kavárny Union v Sokolské ulici.

Výplata odměn členům volebních komisí

24.June
Oznamujeme všem členům okrskových volebních komisí, že odměny členů okrskových volebních komisí za volby do Evropského parlamentu se budou vyplácet 11. a 12. července na pokladně MěÚ.

Česká Lípa opět uctí oběti komunistického režimu

20.June
Město Česká Lípa opět uctí oběti komunistického režimu. Vzpomene na ně ve čtvrtek 27. června, a to v 15 hodin u busty Milady Horákové v parčíku na Smetanově nábřeží.

Červnové setkání se starostkou proběhne na Kopečku

20.June
Červnové setkání občanů České Lípy se starostkou města Ing. Jitkou Volfovou proběhne ve čtvrtek 27. června od 17:00 v restauraci Na Kopečku. Určené bude obyvatelům Kopečku a Okřešic.

9. jednání Zastupitelstva města

20.June
9. jednání zastupitelstva města proběhne ve středu 26. června od 16 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva města ve třetím patře budovy radnice na nám. T.G.M. č.p.2.

MĚSTSKÉ SLAVNOSTI ČESKÁ LÍPA

19.June
Slavná jména české hudební scény, lunapark, stánky, oblíbená Neckyáda nebo 3D maraton v kině, slavnostní zahajovací koncert v bazilice Všech svatých. To vše si budou moci lidé užít v rámci tradičních Městských slavností Města Česká Lípa, které se letos budou konat od pátku 21. do neděle 23. června.

Město přispívá ke snížení uhlíkové stopy

17.June
Díky systému třídění odpadů, který v České Lípě funguje, město významně přispívá ke snížení takzvané uhlíkové stopy a napomáhá tak zlepšit životní prostředí. Jen za loňský rok se díky vytříděnému odpadu podařilo „ušetřit“ 2,6 tisíce tun emisí CO2, které by jinak byly vypuštěny do ovzduší, a nespálilo se 52 milionů MJ energie, která by jinak byla potřeba pro výrobu.

Město nabízí k pronájmu deset bytů

14.June
Na úřední desce městského úřadu je zveřejněn záměr města pronajmout celkem 10 městských bytů, a to v ulicích Komenského, Pražská, Mariánská, ČSA, 5. května a na náměstí T.G.M. Kromě těchto bytů nabízí město k prodeji dvě osobní auta, a to Škodu Superb a Škodu Octavia.

V pondělí 17. června odstartuje 18. ročník tenisového turnaje Macha Lake Open 2019

14.June
Macha Lake Open je mezinárodní tenisový turnaj žen s bohatou tradicí, který se bude konat od 17. do 23. června 2019 na kurtech ve Starých Splavech. Navíc, s dotací 60. 000 dolarů + hospitality se jedná o druhý nejprestižnější tenisový turnaj u nás.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes