Heřmanův Městec

Popis:

Aktuální zprávy na portále města Heřmanův Městec

URL:

http://www.hermanuv-mestec.cz/

Katalog:

Publikuje:

10,5 položek/týden

Oznámení o přerušení dodávky vody v úterý 22.května 2018

16:08
Oznamujeme občanům přerušení dodávky vody z důvodu opravy havárie na vodovodním řadu Heřmanův Městec v ulici Pokorného. Odstávka proběhne v úterý 22. května v době od 8:00 do 14.00 hod. Odstávka se týká úseku od prodejny Sudopka po náměstí Míru.

Ondřej Sekora přírodovědcem - nová výstava

18.května
Městská organizace SPOKUL vás zve na novou výstavu "Ondřej Sekora přírodovědcem", která se koná v Galerii Dvojdomek. Návštěvníci se mohou seznámit s autorem dětských knih také jako s výborným přírodovědcem a to prostřednictvím fotografií, infotabulí, ale také živých exponátů. Výstava je otevřena ve středu od 14 do 17 a o víkendu od 10 do 12 a od 14 do 17 h.

Halapaš

18.května
Halapaš míří do města a koná se v pátek 25. a v sobotu 26.5. Nabízí jména jako Lenka Dusilová, Arnošt Goldflam a Aleš Roleček, Kosnovská & Hložková, HlasKontraBas, Rebelcantissimo, Víťa Troníček trio nebo Úlet. Uvidíte němý film Takový je život doprovázený živou hudbou. Ochutnat můžete i pivo Halapašák šecher. Předprodej v infocentru na náměstí. Více informací na halapas.cz a facebooku.

Divadelní dílnička - Dny pro rodinu

17.května
Divadelní spolek Heřman zve na Divadelní dílničku. Přiveďte své děti, naučíme je herecké základy, po dvou hodinách si je vyzvednete a předvedou vám společné vystoupení. Dílnička je vhodná pro děti na prvním stupni ZŠ. Začátek je v pondělí 21.5. v 15.15 v informačním centru, konec o půl šesté. Vezměte své děti a přijďte.

Indiánskou stezkou

16.května
Junák, středisko Leknín Heřmanův Městec vás zve na svou akci Indiánskou stezkou, kde si můžete vyzkoušet svoji zručnost a šikovnost. Nebude chybět střelba z luku nebo jízda po lanovce přes rokli. Přijďte v neděli 20.5. mezi 14.00 a 16.30 do parku k bývalému letnímu kinu. Těšíme se na vás.

Oslavy 140 let od založení SDH HM

16.května
V sobotu 19.5. pořádá SDH HM oslavu ke 140. výročí založení. V 8.30 začne průjezdem techniky městem. Následovat bude slavnostní zahájení s malým překvapením v Bažantnici. Též bude k vidění ukázka vyproštění osoby z vozidla. Po ukázkách následuje soutěž O pohár starosty města a O putovní pohár Ondra Sachse. Občerstvení zajištěno. Srdečně zve SDH HM

5. turnaj v Hearthstone (Army of Leper Gnomes)

16.května
Již pátý friendly turnaj v Hearthstone v sokolovně. Přijďte si vyzkoušet turnajovou atmosféru na vlastní potní žlázy.

Pozvánka na fotbal

15.května
Fotbalový klub Jiskra Heřmanův Městec si Vás dovoluje pozvat na místní stadion tuto neděli, kdy A mužstvo nastoupí od 17 hodin proti Chocni. Dorost hraje svoje domácí utkání v sobotu od 10:30 hodin s Mikulovicemi na hřišti v Cholticích.

Pozvánka na hokejbal

15.května
Hokejbalový klub Ježci Heřmanův Městec Vás srdečně zve na třetí vzájemný duel semifinálové série playoff s Chlumcem nad Cidlinou. Přijďte podpořit domácí Ježky v tvrdém boji o finále Druhé národní hokejbalové Ligy v sobotu od 17.00 hodin. Případné nedělní utkání se uskuteční v čase, který se dozvíte prostřednictvím sociálních sítí. Přijďte fandit Ježkům!

Tenisový turnaj o pohár starosty města

15.května
Tenisový klub H. Městec zve na 13. ročník turnaje ve čtyřhrách o pohár starosty města. Pro všechny fandy bílého sportu je zajištěno občerstvení a tenisová zábava.

Noc kostelů 2018

14.května
Noc kostelů 2018 nabídne biblický příběh, recitál dcery Petra Hapky i mimořádnou prohlídku varhan. Program je připraven ve spolupráci všech tří křesťanských společenství v Heřmanově Městci.

Psí ostrov

13.května
Opuštěný japonský ostrov plný odpadků slouží jako izolace a vyhnanství pro všechny psy kvůli epidemii psí chřipky. Vizuálně okouzlující animovaný příběh nejen pro milovníky psů. Animovaný dobrodružný film USA a Německa, české titulky.

Hastrman

13.května
Příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny ve filmu Čestmíra Kopeckého a Ondřeje Havelky. Romantický thriller s Karlem Dobrým v hlavní roli vznikl na motivy oceňovaného románu Miloše Urbana.

Dvě nevěsty a jedna svatba

12.května
Anna Polívková, Jan Dolanský, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Ester Geislerová a další v nové romantické komedii Tomáše Svobody (Hodinový manžel) o jedné typické městské singl.

Večery pod lampou – Oldřich Bubák

12.května
Hostem další talk show Františka Mifka bude hudebník, spisovatel, fotograf, cestovatel a polárník Oldřich Bubák - přemožitel obou pólů a horský vůdce, který se nezalekl ani osmitisícovek.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes