15
new stories - click to show

Hradec Králové

URL:

http://www.hradeckralove.org

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

2.5 items/day

Další kolo dotací na kotle začne v hradeckém kraji 24. února

22.January
Hradec Králové 22. ledna (ČTK) - Další kolo dotací na výměnu neekologických kotlů na tuhá paliva začne v Královéhradeckém kraji 24. února. Rozdělovat se bude nejméně 11,4 milionu korun z evropských zdrojů. Žádosti budou zájemci opět podávat výhradně elektronickou cestou, uvedlo hejtmanství v podmínkách dotačního programu. Hradecký kraj přijímá žádosti o takzvané kotlíkové dotace od roku 2016 a ...

VIDEO: Domovní odpad nepatří do odpadkových košů ve městě

22.January
Na území města Hradce Králové je rozmístěno přes 2300 odpadkových košů. Hradecké služby týdně provedou 7836 výsypů, přesto jsou některé koše neustále přeplněné. Důvodem je domovní odpad, který však do těchto košů nepatří a někteří lidé jej sem odkládají. Více ve videu.

Infolinky pomáhají s informovaností k očkování proti covid-19

22.January
Královéhradecký kraj pátek 15. ledna 2021 spustil vlastní informační linku pro pomoc s očkováním proti covid-19.

VIDEO: Hradecký expres 3/2021

22.January
V nejnovějším expresu z Hradce Králové uvidíte reportáže o černých skládkách v Hradci Králové, tréninku mládeže florbalistů on-line a řeč bude také o Muzeu východních Čech v Hradci Králové, které kvůli covidu přichází o peníze ze vstupného.

Hradecký kraj obdržel další zásilku vakcín, počet redukován nebyl

21.January
Hradec Králové 20. ledna (ČTK) - Královéhradecký kraj dnes obdržel další dodávku 195 lahviček vakcíny proti koronaviru, tedy 5850 dávek. Mělo by to vystačit do příští středy. Kraj dostal tolik, kolik bylo původně naplánováno. ČTK to řekli zástupci kraje. V regionu očkuje sedm nemocnic, Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové, pět krajských a jedna soukromá ve Vrchlabí. Z některých vyjíždějí do d...

Na univerzitním parkovišti v kampusu Na Soutoku vznikne nové odběrové místo. Pro studenty a zaměstnance UHK bude testování za z

21.January
Pravděpodobně již od 25. ledna 2021 bude možné testování a odběr pro antigenní a PCR testy vzhledem k onemocnění covid-19 podstoupit i na parkovišti Univerzity Hradec Králové v Hradecké ulici. Řada se dostane jak na objednané klienty s žádankou od lékaře, tak na samoplátce.

Co se dělo v Draku v roce 2020?

20.January
V roce, který právě minul, zůstávala česká divadla pro diváky po většinu času zavřená. Nejinak tomu bylo i v Divadle Drak. Ale i když se divadlo zvenku možná podobalo spícímu zámku skrytému za šípkovými keři, uvnitř se stále pilně pracovalo.

VIDEO: Zastupitelské fórum

20.January
Zastupitelů města Hradec Králové napříč politickým spektrem jsme se na lednovém jednání zeptali, jaký je jejich názor na očkování proti covidu-19 a zda by doporučili občanům nechat se očkovat? Podívejte se na odpovědi…

Královéhradecký kraj připravuje očkovací centra pro druhou fázi očkování proti covidu-19

20.January
V Královéhradeckém kraji probíhá první fáze očkování proti covidu-19. Očkuje se v sedmi nemocnicích podle dodávky vakcíny. Současně s tím kraj připravuje druhou fázi očkování, do které by měla být zapojena očkovací centra. Ta by měla vzniknout minimálně na sedmi místech kraje.

Pozor na namrzlé silnice a chodníky

20.January
Aktuální teplota v Hradci Králové je -1°C. Je v platnosti výstraha před náledím. Namrzlé silnice a chodníky v Hradci od časného rána ošetřují Technické služby Hradec Králové, přesto buďte opatrní.

Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští provoz Centra postcovidové péče

19.January
Fakultní nemocnice Hradec Králové spouští v těchto dnech provoz Centra postcovidové péče, které bude zajišťovat komplexní péči o pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID - 19 a trpí obtížemi souvisejícími s tímto onemocněním. Na práci multioborového centra se kromě pneumologů budou podílet také další specialisté z FN HK.

Výstraha před jevem s vysokou pravděpodobností výskytu: Náledí

19.January
Pro kraje: Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj. Platnost: od 20.1.2021 00:00 do 20.1.2021 10:00.

VIDEO: Úklid sněhu na letišti a měření koeficientu tření

19.January
Včera zahájily Letecké služby Hradec Králové úklid sněhu z betonové vzletové a přistávací dráhy. Rozhodnutí o termínu začátku úklidu sněhu vždy předchází vyhodnocení předpovědi počasí a požadavků zákazníků na využití letiště.

V Královéhradeckém kraji začalo očkování osob starších 80 let

19.January
V Královéhradeckém kraji začalo očkování starších 80 let. Z krajských nemocnic začala osoby starší 80 let očkovat Oblastní nemocnice Náchod. Denně naočkuje 48 osob. Ostatní krajské nemocnice budou očkovat starší 80 let po dodávce vakcíny a po proočkování zdravotníků a rizikových pacientů. Trutnovská nemocnice by měla začít očkovat v pátek, jičínská, dvorská a rychnovská nejpozději na začátku př...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes