Hradec Králové

URL:

http://www.hradeckralove.org

Katalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publikuje:

8,4 položek/týden

Tříkrálová sbírka letos na Královéhradecku rekordní, vybráno přes milion a půl

18.ledna
blastní charita Hradec Králové děkuje za podporu, důvěru a pomoc při Tříkrálové sbírce. Letošní výtěžek dosáhl rekordní částky 1 632 029 Kč.

VIDEO: Parkovací dům začne řidičům sloužit v červnu

18.ledna
Stavba parkovacího domu pro 284 aut v areálu Gayerových kasáren postupuje podle plánu. V současné době je kompletně hotová monolitická stavba, jakmile počasí dovolí, začnou práce na technologických celcích, jako elektroinstalaci či vzduchotechnice.

V Hradci Králové se otevře Centrum duševního zdraví

18.ledna
Lepší poskytovanou pomoc lidem s duševním onemocněním zajistí v Hradci Králové Centrum duševního zdraví. V dubnu ho otevře organizace Péče o duševní zdraví, která uspěla v žádosti do Programu podpory Center duševního zdraví II. koordinovaného Ministerstvem zdravotnictví ČR. Hradec Králové se tak stane jedním z 16 měst, ve kterém pomoc lidem s duševním onemocněním nabere nový směr.

V hradeckém kraji si připomněly Palacha desítky lidí

17.ledna
Hradec Králové 16. ledna (ČTK) - Desítky lidí si v Královéhradeckém kraji připomněly 50. výročí činu Jana Palacha, který se 16. ledna 1969 zapálil. Zemřel 19. ledna téhož roku. Lidé se dnes sešli po 17:00 například v Hradci Králové, Náchodě nebo ve Dvoře Králové nad Labem. ČTK to zjistila od pořadatelů a účastníků akcí.

Rozhovor s královéhradeckým režisérem Davidem Baldou o jeho celovečerním filmu Narušitel, který přichází 24. ledna do kin

16.ledna
Ve školách se blíží pololetí a Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel krytého plaveckého areálu na Eliščině nábřeží, ani letos nezapomene odměnit nejmenší školáky. S pololetním vysvědčením, kde nebude horší známka než trojka, mohou děti do deseti let navštívit aquacentrum zdarma.

Hradečtí studenti připravují rekonstrukci pochodu za Jana Palacha z roku 1969

16.ledna
V roce 2019 si připomínáme padesátileté výročí od sebeupálení a smrti Jana Palacha. Jeho odkaz a památku se rozhodli připomenout a uctít královéhradečtí studenti. Ti zrekonstruují pietní pochod, který Hradcem Králové prošel 25. ledna 1969.

Lednová výzva Do práce na kole

16.ledna
Letos v lednu 2019 je poprvé možnost se v Hradci Králové zdarma zaregistrovat na "Lednovou výzvu". ,,Účastníci opravdu nic neplatí, zrovna tak, jako když jdou pěšky, na saních, lyžích - prostě jakkoli vlastní silou. Víme, že nejsme v tom pohybu sami a děláme to tak celoročně,” říkají organizátoři.

Jarní kurzy Internet pro seniory – seniorhk.cz

14.ledna
Statutární město Hradec Králové, odbor školství a volnočasových aktivit dětí a mládeže, ve spolupráci se 4 základními školami bude od 4. března 2019 pořádat opět bezplatné kurzy Internet pro seniory a to pro začátečníky i pro pokročilé, kde je zařazena i výuka práce s „chytrým telefonem“.

Na kuklenském hřbitově se bude kácet, kvůli bezpečnosti

11.ledna
V průběhu ledna a února provede specializovaná firma v areálu kuklenského hřbitova na základě rozhodnutí odboru životního prostředí kácení jednačtyřiceti dřevin, které na jaře nahradí stejný počet mladých stromů. Práce by měly začít v polovině ledna.

V hradeckém kraji zahynulo na silnicích nejméně lidí od roku 1961

11.ledna
Hradec Králové 11. ledna (ČTK) - V Královéhradeckém kraji loni zemřelo na silnicích při 5074 dopravních nehodách 18 lidí, o šest méně než v roce 2017. Je to nejméně usmrcených lidí od roku 1961. V Královéhradeckém kraji také zemřelo na silnicích nejméně lidí ze všech regionů ČR. Počet nehod v kraji klesl o 89. Novinářům to dnes řekli zástupci krajské policie. Mezi hlavní příčiny tragických havárií patřilo nepřizpůsobení rychlosti stavu silnice, přejetí do protisměru a to, že se řidiči plně ne...

Navrhujte talenty královéhradecké kultury 2018

11.ledna
Hradec Králové vyhlašuje VI. ročník ankety Talent královéhradecké kultury a uvítá spolupráci veřejnosti. Pokud víte o mimořádném úspěchu, umístění v soutěži, nebo počinu v oblasti kultury hradeckých dětí a mládeže do osmnácti let za rok 2018, navrhněte je na titul Talent královéhradecké kultury.

Hradec Králové chce vypsat tendr na inteligentní dopravní systém

10.ledna
Hradec Králové 10. ledna (ČTK) - Město Hradec Králové chce vypsat soutěž na dodavatele a provozovatele Inteligentního dopravního systému (IDS), který by měl zvýšit plynulost a bezpečnost automobilové dopravy ve městě. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Petr Vinklář. O vypsání výběrového řízení na firmu, která ve městě IDS zhruba za 305 milionů korun instaluje a šest let bude provozovat, by příští týden měli rozhodnout zastupitelé. Město chce na investici využít evropskou dotaci, která by mohla být...

Demolice sokolovny na Pouchově v Hradci Králové začne na jaře

10.ledna
Hradec Králové 10. ledna (ČTK) - V Hradci Králové v městské části Pouchov na jaře začne demolice nevyhovující sokolovny. Místo ní by v následujících měsících měla být postavena nová sportovní hala. Demolice vyjde na 3,8 milionu korun bez DPH, odhad na výstavbu tělocvičny se zázemím a parkovištěm je 66,5 milionu korun s daní. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Petr Vinklář. Konečnou cenu nové budovy určí soutěž na stavební firmu, kterou město teprve vyhlásí. Město má již stavební povolení.

VIDEO: V lese probíhá těžba, pozor na stroje

10.ledna
Na frekventovaných místech mezi rybníkem Biřička a Roudničkou nyní probíhá těžba borových a smrkových souší, lesníci proto upozorňují návštěvníky lesa na nutnost dodržování bezpečnostních pravidel.

Hradecká radnice chce ještě letos postavit novou lávku přes Labe

9.ledna
Hradec Králové 9. ledna (ČTK) - Vedení královéhradecké radnice plánuje, že ještě letos postaví lávku přes Labe u kongresového centra Aldis. O vypsání soutěže na stavební firmu, která nové přemostění Labe zajistí, musí ještě rozhodnout zastupitelé města. ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Petr Vinklář. Odhad nákladů na stavbu lávky je kolem 48 milionů korun, z nichž by většinu měla zaplatit evropská dotace. S výstavbou by se mohlo začít na jaře.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes