Jeseník

Description:

Informační servis regionu Jeseníky s denní aktualizací. Zajímavosti ve městě a blízkem okolí, možnosti ubytování, databáze firem na Jesenicku, sněhové zpravodajství a další informace z Městského informačního centra.

URL:

https://www.jesenik.org

Catalog:

Publishes:

6.3 items/week

DNES BYL DĚTEM PŘEDSTAVEN PROJEKT "JESENICKÝ PATRIOT"

18.September
Jak udržet obyvatele na Jesenicku? Jednou z možností, jak tomuto pomoci, je výchova dětí k lokálnímu patriotismu. Na tomto již učitelé ve školách dlouhodobě pracují a daří se jim to. Město Jeseník se rozhodlo tuto myšlenku více podpořit, a tak vznikl projekt "Jesenický patriot" pod patronací města Jeseníku, jesenické základní školy a positivJE ve spolupráci s dalšími místními institucemi.

KRÁTKODOBÉ UZAVŘENÍ POŠTY V LÁZNÍCH

16.September
Česká pošta s.p. informuje o dočasné krátkodobé uzavírce provozovny Jeseník 3 (lázně). Provozovna bude uzavřena 30. září z důvodu přerušení dodávky elektřiny. Po dobu jejího uzavření zajistí poskytované služby provozovna Jeseník 1 na adrese Poštovní 341/3.

UZAVŘENÍ ŽELEZNIČNÍHO PŘEJEZDU

16.September
Od 18. září do 7. října bude z důvodu opravy uzavřen železniční přejezd v Lipové-lázních na silnici č. III/45319. Objízdná trasa povede ulicemi Lipovská, Jaroslava Ježka, Denisova, U Bělidla a dále po silnici č. I/60. Autobusové zastávky Jeseník, Stavební podnik, Lipová lázně a Selská světnička nebudou při objízdné trase obslouženy. Foto: ilustrační

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ 17. 10. 2020 - ZRUŠENO

16.September
S ohledem na aktuální situaci na území České republiky související s nemocí COVID-19, bylo rozhodnuto Komisí pro občanské záležitosti o zrušení obřadu vítání občánků města Jeseníku, který byl naplánován na den 17. 10. 2020. Děkujeme za pochopení.

NOVÉ PARKOMATY V PROVOZU

14.September
Od dnešního dne funguje v Jeseníku sedm nových parkomatů, které nahradily ty již dosluhující. Novinkou je především možnost platit parkovné kartou či přes mobilní aplikaci. Jak je to dnes běžné, tak se při platbě zadává registrační značka vozidla, takže již není nutné dávat parkovací lístek zpět do auta. Další informace k ceně, placených zónách a dalšímu na www.jesenik.org/parkovani.

PLÁNOVANÁ PŘERUŠENÍ DODÁVEK ELEKTŘINY

11.September
Přehled plánovaných odstávek na distribučním území společnosti ČEZ Distribuce, a. s. ve městě Jeseník během měsíce září naleznete v tomto článku.

ZASTUPITELSTVO MĚSTA

8.September
Ve čtvrtek 17. září v 15 hodin se v budově IPOS, v ulici K. Čapka 1147, koná 11. zasedání Zastupitelstva města Jeseník. Přímý přenos zajišťuje kabelová televize prostřednictvím kanálu YouTube. Program jednání najdete na internetových stránkách města.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes