15
new stories - click to show

Jirkov

Description:

Město Jirkov

URL:

https://www.jirkov.cz/

Catalog:

Publishes:

4.2 items/week

Aktuální nabídka pejsků jirkovského psího útulku

15.July
Na úvodní fotografii je v květnu nalezený dlouhosrstý, vlkošedý kříženec kavkaze, starý asi 9 let - nechybí Vám? Další nalezence uvádíme v přiloženém seznamu. V případě, že máte zájem o některého z pejsků, můžete si ho vyzvednout v Psím útulku v Jirkově, Novém Březenci, kde jsou psi umístěni:

Z dnešního jednání městských zastupitelů...

15.July
Zastupitelstvo města, které dnes zasedá, schválilo řadu důležitých bodů. Některé z nich níže zmiňujeme podrobněji.

V bývalé synagoze se konala první svatba

15.July
Synagoga, resp. její zahrada, prošla novodobým ´svatebním křtem´. V sobotu tu byl uzavřen první sňatek. Šlo o menší slavnost v nejužším rodinném kruhu. Nevěsta a ženich si zde řekli společné ano v pravé poledne.

Seniorům bude pomáhat nové auto

15.July
Organizátor projektu ´Auto pomáhá seniorům´ Jaromír Pour dnes předal městskému ústavu sociálních služeb vůz Renault Express. Klíčky od nového aut převzala ředitelka Eva Šulcová. Jde už o 4. sociální automobil, který jirkovský ústav podobným způsobem získal pro potřeby seniorů v posledních letech.

UPOZORNĚNÍ Z ÚŘADU

15.July
Z technických důvodů bude v týdnu od 18. do 22. července uzavřena kancelář matriky. Děkujeme za pochopení.

První dětské divadelní představení

15.July
První dětské predstavení v synagoze zahájilo Divadélko z Bedny pohádkou Pejsek a sluníčko. Na první letošní pohádku byla krásná účast, přes 90 lidí. Ještě nás čekají celkem tři pohádky. Na další, s názvem Zlatovláska, se můžete těšit za 14 dnů opět od 16 hodin. Věříme, že se všem dnešní pohádk

Městský ústav popřál červencovým oslavencům

14.July
Kafíčko, trochu vínka, domácí chlebíček, dort… a také harmonikář, který hrál oslavencům do „ouška“. Taková byla dnešní oslava, kterou uspořádal městský ústav sociálních služeb U Dubu pro všechny seniory narozené v červenci.

JIRKOVSKÝ FLERJARMARK

13.July
Už tuto sobotu se bude konat jirkovský flerjarmark. Doražte 16. července od 10 do 16 hodin do synagogy.

Jirkovská hasička pokořila Moravský Ultramarathon!

11.July
Jirkovská hasička Vendula Kelbichová významně zabodovala na Moravském Ultramarathonu. Zvládla to, co je pro většinu lidí nezvládnutelné. Dokázala to sobě, nám všem a ještě pomohla těžce nemocným dětem. Gratulujeme, je nám ctí, Vendy!

Vzpomínka na Mistra Jana Husa

8.July
Mistr Jan Hus se jako výrazná osobnost dějin českého národa stal ve státní svátek v Jirkově hlavním tématem večerních hodin. Pod záštitou patronů jirkovské kultury byly u kostela sv. Jiljí připomenuty nejen mnohdy zapomenuté myšlenky z jeho děl.

Informace o počtu a druzích podaných stížností a petic

8.July
Za období od 1. 1. 2022 do 30. 6. 2022 bylo přijato útvarem interního auditu Městského úřadu v Jirkově celkem 14 stížnosti a 1 petice ...

Magda Malá rozezpívala domov pro seniory

1.July
Krásný zpěv a blízký kontakt s diváky. Tak se dá charakterizovat včerejší vystoupení zpěvačky Magdy Malé (známé především z muzikálů) v Domově pro seniory U Dubu.

Senioři se dobře bavili i na 5. ročníku Dubfestu

29.June
Dopoledne déšť a pak už jen pěkné počasí. Tenhle scénář Dubfestu, který se dnes konal u Domova pro seniory U Dubu, se opakuje už pátý rok po sobě. Jako by si pořadatel - městský ústav sociálních služeb - přízeň počasí vždy vymodlil.

Městská policie nabízí zdarma testery na drogy

29.June
Pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací provedli v květnu na popud městské policie odběry odpadních vod na přítomnost drog ze všech jirkovských školních kanálových šachtic, včetně gymnázia a zdejšího střediska Střední školy technické, gastronomické a automobilní. Výsledky jsou neuspokojivé.

Prezentace oborů základní umělecké školy

28.June
V zahradě základní umělecké školy se včera představily všechny její obory a výtvarná dílna. ZUŠka tím prezentovala svůj umělecký život a my doufáme, že touto poutavou formou probudila u mnohých zájem se věnovat jak hudbě, tanci, zpěvu, tak i výtvarnému oboru.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes