Mladá Boleslav

Popis:

Aktuality z Mladé Boleslavi

URL:

http://www.mb-net.cz

Katalog:

Publikuje:

5,4 položek/den

Forum zdravého města chystá další setkání

14:07
Forum zdravého města aneb Desatero problémů města je projekt, který si už v Mladé Boleslavi vybudoval tradici. další setkání všech zájemců o dění v našem městě se uskuteční v pondělí 28. května od 17 hodin ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Každý, kdo chce svým názorem ovlivnit dění ve městě, jeho budoucí rozvoj i kvalitu života, je vítán.Akci zaštítil náměstek primátora Daniel Marek, který se j...

Zeměfest na Štěpánce přinesl zábavu i ponaučení

13:20
Tradiční akce Zeměfest, kterou pořádá Ekocentru Zahrada DDM, se konala za krásného počasí i velkého zájmu veřejnosti v sobotu 21. dubna v parku Štěpánka. Letošní jedenáctý ročník se podrobně věnoval vodě a všemu, co se jí týká, včetně její budoucnosti.

V sokolovně se natáčely scény z filmu Zlatý podraz

13:19
Mladoboleslavská sokolovna patřila v minulém týdnu několik dní filmařům. Tým pod vedením režiséra Radima Špačka zde natáčel některé scény z připravovaného filmu Zlatý podraz. Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě v temných letech půjde do kin od října 2018. Přípravy na natáčení zde probíhaly již od 12. dubna, vlastní natáčecí den byl v pátek 20. dubna a následně se přes víkend sokolovna uklízela.

Compag zajišťuje sečení travin, jarní výsadbu a zálivku květin

13:19
Pracovníci společnosti Compag v současné době provádí především intenzivní sečení travin, jarní výsadbu květin a jejich zálivku. V suchých dnech bude právě zálivka zeleně jednou z hlavních priorit. Zároveň pokračuje naplno i jarní očista města a postupně i všech příměstských částí. Nedílnou součástí očisty je i její kontrola ze strany pracovníků magistrátu a vedení společnosti Compag.

Série oblíbených Procházek městem začíná již ve středu

13:19
Ve středu 25. dubna se můžeme těšit na první letošní Procházku, kdy zavítáme do kostela Povýšení sv. Kříže a přilehlé Psychiatrické nemocnice v Kosmonosech. Přednáška, která nese podtitul: Putování za leskem hrabat Černínů, za vzdělaností piaristů, za řezbářským uměním bratrů Jelínků, i za stíny dějin psychiatrie, bude opět plná zajímavých informací. Procházkou nás povede uměnovědec a publicist...

Již třetí Noc literatury bude 9. května

13:19
Ve středu 9. května se v Mladé Boleslavi uskuteční již třetí ročník Noci literatury, která během jednoho večera představí díla současné evropské literatury v podání známých herců. Na devíti stanovištích uslyší diváci úryvky z vybraných knih.

U finančního úřadu a u odboru dopravy vznikla nová provizorní parkoviště

13:19
Město nechalo vzhledem k nedostatku parkovacích míst vybudovat další dvě provizorní parkoviště, která by měla zlepšit situaci přilehlých lokalit. Parkovací provizorní plocha s kapacitou zhruba 60 míst vznikla u finančního úřadu a byla dnes za účasti náměstka primátora Jiřího Boušky a radního Miloslava Neumana uvedena do provozu. Další zpevněné provizorní parkoviště s kapacitou zhruba 80 míst vz...

Psí ztracenec z ulice Na Radouči skončil v útulku

13:19
Popis zvířete: Pes, kříženec, černohnědé barvy Čas nálezu: 25. dubna 2018, 19:20 hodin Okolnosti nálezu: Městské policii telefonicky oznámila občanka z ulice Na Radouč máez nálezu toulavého psa. Hlídka městské policie psa odchytila a převezla do útulku pro opuštěná zvířata v Lysé nad Labem.

Marcella Camargo Quintet vystoupí 25. dubna

13:19
Diváci se mohou těšit 25. dubna od 19 hodin v Domě kultury na koncert formace Marcella Camargo Quintet. Skvělá zpěvačka z New Yorku s brazilským srdcem, která v rytmu samby zpívá výborně portugalsky.

Hledá se kustod do Galerie pod věží

13:19
Kultura města přijme aktivního seniora se vztahem ke kultuře na pozici kustoda v Galerii pod věží v Mladé Boleslavi. Bližší informace na č.tel. 605 826 988.

Sběrný dvůr Sever bude otevřen i na svátky 1. a 8. května

13:19
V oba státní svátky 1. a 8.května bude sběrný dvůr Sever otevřen dle běžné otevírací doby, tedy od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00. Naopak sběrný dvůr Poplužní bude oba dny uzavřen.

V gymnáziu bude mít 3. května besedu astronom Jiří Grygar

13:19
Ve čtvrtek 3. května od 17:30 bude v aule Gymnázia Dr. Josefa Pekaře přednáška astronoma Jiřího Grygara pod názvem Pluto nemá chybu. Známý vědec a popularizátor shrne objevy kosmické sondy New Horizons, která kolem Pluta proletěla v létě 2015. Akci podpořilo město Mladá Boleslav.

Opravy v Ptácké ulici zatím pokračují podle plánu

13:19
Ve střední části Ptácké ulice, kde je již od března dopravní uzavírka, pokračují práce na rekonstrukci podzemních sítí zatím podle plánu. V rámci první etapy stavby, která zahrnuje úsek od Česany k ulici U Jizery, končí své práce VAK Mladá Boleslav, nastupují plynaři a lze předpokládat, že koncem příštího týdne zde začnou práce na finální rekonstrukci tohoto úseku. Ty pro město na základě výběr...

Na 8. ZŠ proběhl projekt Truhlářská dílna

13:19
Ve středu 25. dubna a ve čtvrtek 26. dubna proběhl na 8. ZŠ projekt „Truhlářská dílna“. Školu navštívili mistři odborného výcviku a žáci z SOU nábytkářského a SOŠ v Liberci. Žáci sedmých a osmých tříd se seznámili s prací truhlářů, dověděli se několik zajímavostí o výrobě nábytku a čalounických pracích, prohlédli si dovezené ukázky (křeslo, skříňové "větráže", lištování dřevěné formy aj.). Hlav...

Na Staroměstském náměstí se toulal labradorský retrívr

13:19
Popis zvířete: Pes, černé barvy, cca 7 let, rasy Labradorský retrívr Čas nálezu: 26. 4. 2018 v 17:22 hodin Okolnosti nálezu: Občan jej nalezl na Staroměstském náměstí. Strážníci jej odchytili a následně umístili v kotci v budově správy MP, Palackého 68, Mladá Boleslav. V případě, že nebude zjištěn majitel, bude pes převezen dne 27. 4. 2018 do útulku v Lysé nad Labem.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes