15
new stories - click to show

Moravská Třebová

Description:

Oficiální stránky města

URL:

https://www.moravskatrebova.cz/

Catalog:

Publishes:

3 items/month

Změny v autobusových a vlakových jízdních řádech

9.April
Ve dnech od 19. dubna 10:00 hod do 29. dubna 12:00 hod se bude konat výluka traťové koleje v úseku Třebovice v Čechách - Moravská Třebová - Chornice - Dzbel. Po dobu konání výluky budou všechny osobní vlaky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.

Trhy farmářských výrobků se vracejí na náměstí

8.April
Pardubický kraj v letošním roce dokončí závěrečnou část celkové rekonstrukce vozovky v ulici Lanškrounská a v Sušicích. Stavební práce budou probíhat ve třech etapách. Od úterý 6. dubna 2021 musí řidiči kvůli úplné uzavírce úseku Na Stráni - Nádražní počítat s objízdnou trasou. Děkujeme za trpělivost během oprav.

Končí oznamování odstávek elektřiny prostřednictvím letáků

30.March
ČEZ Distribuce přechází do digitální podoby oznámení odstávek elektřiny. Upozornění na plánované odstávky proudu občané obdrží e-mailem nebo formou SMS. Stačí se jednoduše a zdarma registrovat. Končí tak dosavadní vylepování informativních plakátů na sloupy, cedule a další plochy.

Provoz očkovacího centra v Moravské Třebové zahájen

29.March
Nemocnice následné péče Moravská Třebová dne 29. března zahájila očkování proti covid-19 v přízemí polikliniky (vedle oční ambulance). Z důvodu omezeného počtu vakcín se zájemci o očkování musí nejdříve předem registrovat do rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví ČR.

Tvoříme velikonoce společně

26.March
Pojďte s námi společně vytvořit velikonoční atmosféru v Moravské Třebové. Na náměstí a na nádvoří zámku jsou připraveny břízky a větve, které může každý ozdobit vyfouklým malovaným vejcem upevněným na stuze, nebo jakoukoliv jinou dekorací. Na Knížecí louce můžete po skončení Velikonoc zasadit pomlázku.

Sociální služby poskytují doprovod s přepravou

23.March
Moravská Třebová prostřednictvím pečovatelské služby od dubna nabízí doprovod a přepravu všem občanům, kteří ji opravdu potřebují. Osoby pobírající starobní nebo invalidní důchod tímto získávají alternativu k dříve využívané MHD. Zájemci o službu se mohou registrovat od 1. dubna.

Informace o konání zasedání zastupitelstva

23.March
Městský úřad Moravská Třebová v souladu s ustanovením § 93 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění, informuje o konání zasedání Zastupitelstva města Moravská Třebová, svolaného starostou města v souladu s § 103 odst. 5 zákona o obcích.

Sociální služby upravují pravidla návštěv klientů

23.March
Sociální služby města Moravská Třebová upravují režim návštěv klientů pobytových služeb, tj. v tj. domově pro seniory, domově se zvláštním režimem a odlehčovací službě. Návštěvy jsou možné pouze s negativním výsledkem antigenního testu na covid-19 ve dnech pondělí až neděle od 13:30 do 16:00 hodin po předchozím telefonickém objednání.

Sčítání lidu, domů a bytů 2021

23.March
Cílem sčítání je získání přesných a aktuálních dat, která slouží k efektivnějšímu plánování mnoha aspektů veřejného života. V roce 2021 se bude sčítat primárně online, vůbec poprvé v naší historii. Kdo se nesečte online do 9. 4., má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný sčítací formulář.

Příprava cyklostezky Útěchov pokračuje

23.March
Město Moravská Třebová odeslalo žádost o dotaci z prostředků SFDI na akci Stezka pro chodce a cyklisty Moravská Třebová – Útěchov, II. a III. etapa. Cílem projektu je vybudování stezky pro chodce a cyklisty v prostoru od silniční křižovatky na Boršov směrem do Útěchova po levé straně silnice.

Výstavba singletracků pod Pastýřkou pokračuje

20.March
V souvislosti s rizikovým kácením stromů dojde v sobotu 20. března od 7:00 do 18:00 hodin k úplné uzavírce komunikace a omezení pohybu na chodníku v ulici Svitavská v úseku mezi ulicemi Školní a J. K. Tyla. Jedná se o nezbytné opatření pro zachování bezpečnosti silničního provozu a pohybu chodců. Děkujeme za pochopení.

Technické služby modernizují techniku

18.March
V rámci postupného zvyšování kvality a efektivity svozu odpadu převzali zástupci města a technických služeb nový třínápravový nákladní automobil Scania s komunální nástavbou a lineárním stlačováním. Oproti starším modelům disponuje systémem vážení hmotnosti odpadu a rychlejším vyklápěním jednotlivých nádob.

Informace pro občany - koronavirus

23.September
Dle nařízení Krajské hygienické stanice s platností od středy 23. září není možná účast osob na venkovních akcích nad 100 osob bez ochrany dýchacích cest v okresech Pardubice, Svitavy a Chrudim.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes