Olomouc

URL:

http://www.olomouc.eu

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

11,9 položek/týden

Nominujte učitele nebo osobnost volnočasových aktivit roku 2019

18.ledna
Anketu o titul „Učitel roku 2019“ a titul „Osobnost volnočasových aktivit pro děti a mládež roku 2019“ vyhlašuje statutární města Olomouc. Nominace je možné podávat elektronicky nebo písemně do 25. února.

Dotace na obnovu kulturních památek

17.ledna
Majitelé nemovitých kulturních památek, které jsou mimo městskou památkovou rezervaci, mají i v roce 2019 možnost získat dotaci. Finanční příspěvek mohou čerpat z programu Ministerstva kultury.

Olomoučané si před radnicí připomínají výročí oběti Jana Palacha

17.ledna
Padesát let od okamžiku, kdy se na Václavském náměstí upálil Jan Palach, si jeho oběť připomněli lidé v Olomouci. Improvizované pietní místo vzniklo u podloubí radnice okolo kovové plastiky Milana Poliána, symbolizující význam Palachova činu. V 17 hodin, kdy začalo pietní setkání, jej během několika minut obklopily desítky hořících svíček.

Český florbalový pohár získaly Pardubice a Ostrava

17.ledna
Finálové zápasy Českého poháru ve florbalu hostila olomoucká univerzitní hala. V zápase mužů Pardubice vyzvaly Liberec, o druhou nejvýznamnější trofej mezi ženami bojovaly týmy Chodova a Ostravy.

Výtěžek z prodeje punče je už v Klokánku

16.ledna
Primátor Olomouce Miroslav Žbánek a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk předali ve středu 16. ledna olomouckému Klokánku šek na padesát tisíc korun. Téměř dvaatřicet tisíc se jim podařilo získat, když v polovině loňského prosince společně prodávali punč na vánočních trzích. Zbytek oba přidali ze svého.

Sigma oslaví stovku galavečerem, dokumentem i zápasem v retro dresech

16.ledna
V letošním roce oslaví SK Sigma Olomouc již 100 let své historie. V duchu oslav tohoto významného jubilea se uskuteční galavečer za účasti legend a přátel klubu. Během slavnostního večera bude uvedena expozice zachycující cestu Sigmy od samého počátku až po současnost. Při příležitosti výročí vzniku klubu nechala Sigma vytvořit také speciální výroční logo, chystá natočit dokument nebo například...

Při protipovodňových opatřeních se výrazně promění i okolní ulice

16.ledna
Zadávací řízení na veřejnou zakázku „Protipovodňová opatření II. B etapa - související investice“ připravuje město Olomouc. V rámci těchto souvisejících investic se změní podoba chodníků a silnic v ulicích Blahoslavova a Nábřeží, přibude cyklostezka na levém břehu řeky Moravy a náročné rekonstrukce a přeložky čekají inženýrské sítě včetně lamp veřejného osvětlení. Navíc bude zbourán i jeden z m...

Obrysy nové multifunkční haly – místo pro hokej, tenis i koncerty

15.ledna
Ustavit pracovní skupinu a předložit návrh investičního záměru včetně harmonogramu dalších kroků pro vznik nové víceúčelové haly. To je úkol, který Rada města Olomouce uložila primátorovi Mirku Žbánkovi na svém jednání 14. ledna.

Olomoucká MHD bude pro seniory od 65 let zdarma

15.ledna
Cestování tramvajemi a autobusy v Olomouci bude pro seniory od 65 let zdarma. Bezplatně se senioři svezou už letos v létě. Novinka začne platit od 1. července 2019.

Radnice chystá velkou rekonstrukci Erenburgovy ulice

15.ledna
Veřejnou zakázku na velkou rekonstrukci ulice Erenburgova připravuje město Olomouc. Radní na pondělním jednání vzali na vědomí informaci o stavu příprav zadávacího řízení a doplnili do něj další podmínku, a to vybudování přechodu pro chodce.

Nekonečné nájezdy se smutným koncem

15.ledna
Až čtrnáctá série samostatných nájezdů určila vítěze extraligového utkání mezi florbalistkami Olomouce a Střešovic. Domácí hráčky ve 17. kole nejvyšší soutěže odehrály s nepříjemným soupeřem vyrovnanou partii. Horším týmem byly pouze v první třetině, v níž inkasovaly z hole Reidlové.

OBRAZEM: Dvacátý Městský bál

14.ledna
Jedinečná Moondance orchestra Martina Kumžáka a Václav Neckář byli hlavními „taháky“ letošního jubilejního Městského bálu. V sobotu 12. ledna zaplnilo přibližně tisíc lidí pavilon A Výstaviště Flora, aby si užili začátek plesové sezony.

Vzpomínka na Jana Palacha: nasvícená radnice, chrámové zvony i pietní setkání

14.ledna
Půl století od upálení Jana Palacha si bude od středy 16. ledna připomínat Olomouc. „Chceme tak důstojně připomenout muže, který odmítal postupnou rezignaci na ideály svobody a demokracie,“ řekl primátor Mirek Žbánek. Vzpomínka na Jana Palacha se odehraje před podloubím radnice 16. ledna v 17 hodin.

Mora doma podruhé nedala ani gól

14.ledna
Ani návrat kanonýra Zbyňka Irgla a kapitána Martina Vyrůbalíka do sestavy nepomohl hokejistům Olomouce k vylepšení špatné bilance z posledních týdnů. V utkání s Plzní se hosté ujali vedení hned v první minutě po trefě Gulaše.

Petr Loyka: Přikrmování volně žijících ptáků není rizikové

14.ledna
Kvůli úhynu kosů způsobenému africkým virem Usutu se obyvatelé Olomouce ve větší míře obracejí na magistrát s žádostí o radu při nálezu uhynulých ptáků. Podle vedoucího odboru životního prostředí Petra Loyky není situace v Olomouci nebezpečná.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes