Olomouc

URL:

http://www.olomouc.eu

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

7,7 položek/týden

Burza v Olomouci nabídne práci, vzdělání, poučení i zábavu

16:03
S mottem „Hledejte práci tam, kde skutečně je“ proběhne v úterý 23. října Burza práce a vzdělání v Olomouci. Uskuteční se od 9 do 17 hodin v pavilonu A na Výstaviště Flora. Vstup je zdarma. Burza se koná pod záštitou města Olomouce.

Francouzské kurátorky navštívily olomoucké výtvarníky. Líbí se jim i socha na náměstí

19.října
Ve francouzském městě Antony se na podzim příštího roku odehraje velká výstava výtvarníků z Olomouce. Právě proto přijely kurátorky Domu kultury z tohoto partnerského francouzského města tento týden do Olomouce, aby se setkaly s výtvarníky a poznaly jejich díla. Při té příležitosti je na radnici přijal první náměstek primátora Martin Major, který vzácné hosty uvítal v jejich mateřském jazyce.

Výročí republiky připomíná i podzimně nazdobená radnice

19.října
Výřez z české krajiny zaplnil podloubí olomoucké radnice. Tři květinové poutače zhotovilo Výstaviště Flora podle návrhu zahradní architektky Marie Doleželové a floristky Ireny Smutné. Důvodem jsou oslavy sta let založení republiky.

Klammert sbírá body do olympijské kvalifikace

19.října
David Klammert, olomoucký judista ve váze do 90 kilogramů, pokračuje ve své tour po světových soutěžích. Na začátku letošního roku se mu povedlo získat dvě medaile, a to stříbro a bronz. Na posledních soutěžích mu však stupně vítězů utekly jen o kousek, kdy opakovaně prohrál o třetí místo. Body do olympijské kvalifikace se mu však počítají, a to je i, dle jeho slov, ten hlavní cíl. Dostat se na...

Radniční věž skrývala stovky zajímavých dokumentů z období po druhé světové válce

18.října
Co dávají v olomouckých kinech v týdnu od 13. do 19. dubna 1962? Jaké hry nabízí Divadlo Oldřicha Stibora v dubnu téhož roku? Kdo zahraje na varhanním koncertě nebo jak dopadne utkání v házené se Slavojem Praha? V roce 1961 začala oprava velké radniční věže, a když ji v roce 1962 dokončovali, do báně ve špici věže ukryli tehdejší pracovníci Městského národního výboru Olomouc stovky dokladů ze s...

Na Horním náměstí stojí nová netradiční socha. Veřejný prostor ale obohatí jen dočasně

17.října
Novou výraznou dominantu má olomoucké Horní náměstí. Její role v centru města je však jen dočasná – socha olomouckého autora Jana Dostála totiž bude u radnice stát pouze do 28. října.

Dobové fotografie na náměstí připomínají sto let republiky

17.října
Dobu vzniku samostatného Československa v roce 1918 ilustruje venkovní expozice na Horním náměstí. Dvacet panelů dobových fotografií tam zůstane do 28. října, tedy do dne, kdy byla republika vyhlášena.

Koaliční smlouva je podepsána, Olomouc povede ANO, ODS, KDU-ČSL a hnutí spOLečně

16.října
Následující čtyři roky povede město Olomouc koalice složená z hnutí ANO 2011, Občanské demokratické strany, Křesťanské demokratické unie – Československé strany lidové a hnutí spOLečně. Lídři těchto politických stran a hnutí podepsali Koaliční smlouvu pro statutární město Olomouc na volební období 2018-2022. Sedmým primátorem Olomouce bude lídr ANO Miroslav Žbánek.

Florbalistky doma zaskočily favorita

16.října
Dobrý vstup do sezony prožívají extraligové florbalisty FBS Olomouc, které po sedmém kole drží osmé místo, poslední příčku, ze které se postupuje do play – off. V posledním kole přivítaly v Čajkaréně tým Bohemians Praha a favorita utkání zaskočily. Ani jednou neprohrávaly a poté, co se dokázaly dostat až do vedení 6:2, si mohly dovolit prohrát poslední část utkání, aby nakonec braly všechny bod...

Olomoucké volejbalistky jsou i přes ztrátu prvního setu dál stoprocentní

15.října
Těžká zkouška čekala na volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc ve 3. kole domácí extraligy. Vysokoškolačky sice v Brně na palubovce ambiciózního nováčka, „Šelem“ z týmu VK ztratily první set v nové ligové sezoně, nakonec však dokázaly zvítězit 3:1 a nadále vládnou tabulce.

Koaliční smlouva bude podepsána 16. října

12.října
Schůzka zástupců politických stran a hnutí zapojených do přípravy koaliční smlouvy pro statutární město Olomouc na volební období 2018–2022, která se uskutečnila v pátek 12. října, přinesla vzájemnou shodu. Všechny zúčastněné strany se dohodly na novém složení Rady města Olomouce a programových prioritách, které budou tvořit základ programového prohlášení nové koalice.

Osm kamenů ve Chválkovicích připomíná oběti holocaustu

12.října
Osm stolpersteinů, kamenů zmizelých, přibylo dnes v olomoucké městské části Chválkovice. Připomínají osudy příbuzných rodiny Evy Grossmann, z nichž byli všichni perzekuováni nacistickým režimem a zahynuli v koncentračních táborech.

Linka U zůstane v provozu i v nových jízdních řádech

10.října
Až se v prosinci změní jízdní řády olomouckého dopravního podniku, linka U v něm nadále zůstane. Na jaře roku 2019 proběhnou na této lince opětovně dopravní průzkumy a poté dojde k závěrečnému vyhodnocení využívání této linky cestujícími.

Začal jubilejní ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc 2018

10.října
Desátý ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc 2018, nabízí sedm koncertů, městem budou rezonovat až do 23. října. Festival, který pořádá Univerzita Palackého v Olomouci a spolek MusicOlomouc, se koná za podpory statutárního města Olomouce.

Hlavní radniční věž se připravuje na rekonstrukci

9.října
Také nejvyšší část historické olomoucké radnice, 75 metrů vysoká věž, projde důkladnou rekonstrukcí. Naváže tím na nedávno dokončenou obnovu střechy. Opět půjde o mimořádně náročnou práci, protože věž je obdobně historicky cenná jako střešní konstrukce. Její základní části pocházejí z počátku 17. století, nejstarší části krovů jsou datovány dokonce až na počátek 16. století.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes