15
new stories - click to show

Olomouc

URL:

http://www.olomouc.eu

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

6.3 items/week

S úpravou vzhledu provozoven a restauračních zahrádek v centru pomůže majitelům vyšší dotace

16:56
Stále více provozoven, jejich označení, reklamních poutačů i restauračních zahrádek by mohlo mít v centru města kultivovanější podobu. Už od roku 2021 úpravu vzhledu provozoven v městské památkové rezervaci podle navržené metodiky město podporuje finančními dotacemi pro majitele. Letos maximální částku navyšuje na 30 tisíc korun v případě označení provozovny a na 100 tisíc korun pro předzahrádky.

Mezinárodní den průvodců, slavte s námi!

15:08
Olomouc se i letos připojuje k Mezinárodnímu dni průvodců. O víkendu na zájemce a nadšence historie čeká řada poutavých komentovaných prohlídek.

Velké opravy komunikací začnou už v půli března. Letos budou téměř za 130 milionů korun

20.February
Bezmála 130 milionů korun letos město pošle na opravy či úpravy vozovek, chodníků, autobusových zastávek, mostů, lávek a podchodů. Část peněz směřuje i na drobnější opravy živičných a dlážděných komunikací, veřejného osvětlení i světelné signalizace. První opravy začnou už v polovině března.

Centrum města neumírá. Drtivá většina provozoven je obsazena

20.February
Možná jste už taky zaslechli, že se centrum města vyprazdňuje, ubývá obchodů a služeb, protože ty se koncentrují ve velkých obchodních komplexech. Olomoucká radnice situaci monitoruje už několik let a terénní průzkumy ukazují, že tomu tak není. Drtivá většina provozoven v městské památkové rezervaci je obsazena, prázdných jich je opravdu jen zlomek.

Valentýnská benefice

19.February
Ve čtvrtek 22. února se olomoucká Reduta rozezní láskou k dětem. Koná se tam Valentýnský benefiční koncert, který podpoří pacienty z Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

Stavební úřad 21. února omezí provoz

19.February
Z technických důvodů bude ve středu 21. února v době od 8.30 do 17 hodin výrazně omezen provoz stavebního úřadu.

Moravská filharmonie pokračuje v zahraničním turné po Evropě

15.February
Moravská filharmonie Olomouc reprezentuje v zahraničí v rámci oslav Roku české hudby. Členové orchestru letos zavítali do Polska, kam se ještě na podzim vrací. Na jaře představí Olomouc v Maďarsku, Chorvatsku a v létě pokračují také v Rakousku.

Nová olomoucká scéna nabídne divadlo, film, koncerty i festivaly

15.February
Téměř po dvaceti letech bude moci veřejnost opět vstoupit do CENTRALU, zbrusu nové scény Muzea umění Olomouc. Nově rekonstruovaný variabilní prostor s nejmodernějším technickým vybavením umožní pořádat koncerty, ale i komorní divadelní a hudební vystoupení. Kompletní oprava včetně technického vybavení stála téměř 96 milionů korun.

Svoz BIO odpadu v roce 2024

12.February
Pravidelný čtrnáctidenní svoz bioodpadu začíná v Olomouci na přelomu února a března. Bioodpad ze speciálních 240 litrových nádob budou technické služby jako obvykle svážet z konkrétních městských částí v režimu sudých a lichých týdnů. Při sběru bioodpadu je třeba dodržovat základní pravidla.

Hladina se zvedá, ale II. povodňového stupně v Olomouci nedosáhne

12.February
Za posledních 24 hodin spadlo v Jeseníkách až 40 milimetrů srážek, na zbytku sledovaného území pak do 15 milimetrů. Hladiny vodních toků jsou rozkolísané a v horní části povodí Moravy nyní kulminují. V ranních hodinách hladina Moravy dosáhla I. stupně povodňové aktivity v profilu Olomouc-Nové Sady.

Hladina Moravy bude stoupat

11.February
Trvalejší déšť na celém území Olomouckého kraje nadále přispívá ke zvyšování hladin vodních toků. V závislosti na predikovaných srážkách a tání sněhové pokrývky v horských oblastech očekáváme v následujících dnech dosažení stupňů povodňové aktivity na řece Moravě na profilu Olomouc – Nové Sady.

Olomoucká náplavka je uzavřená

10.February
V důsledku dotoků vody z horních toků řek a zvýšeným průtokům došlo během dne k dalšímu vzestupu hladiny řeky Moravy v Olomouci a k postupnému zaplavení olomoucké náplavky. „Pracovníci technických služeb města Olomouce v odpoledních hodinách uzavřeli vstup na náplavku. Zákaz vstupu potrvá až do odvolání,“ uvedl vedoucí odboru ochrany Jan Langr.

Hladina Moravy v Olomouci se zvedá, pozornost patří náplavce

10.February
V důsledku oteplování, několika deštivých dní a tání sněhu došlo v průběhu pátku a noci na sobotu na některých místech horní Moravy k překročení 1. stupně povodňové aktivity. V současné době vlivem dotoků vody z horních toků řek dochází k vzestupu hladiny řeky Moravy v Olomouci.

Začne stavba lávky přes pražskou. Uzavře jeden jízdní pruh v každém směru

9.February
Na místě starého mostu přes Pražskou, který stavební firma odstranila na podzim loňského roku, začne vznikat nová lávka. Sloužit bude opět pěším a cyklistům. Od pondělí 12. února bude stavba nové lávky znamenat dopravní omezení – doprava bude svedena do jednoho jízdního pruhu v každém směru.

Oteplování a tání sněhu mohou mírně zvedat hladiny řek

8.February
S výhledem na očekávaný vývoj počasí upozorňují meteorologové na možný nárůst hladiny řek Moravy a Bystřice. Vlivem dešťových srážek a tání sněhu na hřebenech hor zaznamenaly toky v povodí horní Moravy pozvolné vzestupy. Dle předpokladu by se ale výšky hladin neměly přiblížit ani k 1. stupni povodňové aktivity.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes