15
new stories - click to show

Olomouc

URL:

http://www.olomouc.eu

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

6.3 items/week

Dobrovolní hasiči získali důležité vybavení a techniku za statisíce korun

23.September
Olomoučtí dobrovolní hasiči získali dnes nové vybavení a kvalitní zásahovou techniku. Jde především o dýchací techniku, osvětlovací systémy, ochranné prostředky či speciální hasičský vysavač. „Město Olomouc tuto techniku nakoupilo za přispění dotačních prostředků z Olomouckého kraje a Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru České republiky,“ uvedl při předávání náměstek primátora Mar…

Sedmáci vyhráli soutěž o energiích a mají hromadu peněz na výlet

22.September
Čepice a drobné dárky s logem města, ale zejména šek na částku 15 tisíc korun vyhráli a dnes na radnici převzali školáci ze třídy 7. A Základní školy Dvorského v Olomouci na Svatém Kopečku. Díky šeku se může úspěšná třída vydat na parádní výlet dle vlastního výběru. „Zatím ještě nejsme rozhodnutí, kam pojedeme, z výhry máme ale každopádně velkou radost,“ uvedla třídní učitelka Ivana Pospíšilová.

Volby do zastupitelstva města a způsoby úpravy hlasovacího lístku

21.September
Po čtyřech letech si budou lidé v Olomouci znovu vybírat své zástupce v komunálních volbách. Ty do Zastupitelstva města Olomouce proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září.

Olomouc opět boduje, má stříbro za třídění odpadů

21.September
Olomoučané opět potvrdili, že patří k české špičce v třídění odpadů. Město má stříbro v soutěži O keramickou popelnici. Druhou příčku získalo v rámci Olomouckého kraje v kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel. Sedmnáctý ročník soutěže na podporu sběru separovaného odpadu uspořádala Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM.

Senioři z Chválkovic dostali cyklistický trenažer

21.September
Unikátní trenažer hand bike cyklistiky mají zcela nové k užívání obyvatelé olomouckého Domova seniorů Pohoda Chválkovice. K získání jedinečného zařízení pro sportování seniorů pomohl charitativní závod a projekt Sportuje celá Olomouc. Záštitu nad ním převzala náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Jak se městské radě daří plnit programové prohlášení

20.September
Každá politická reprezentace města přichází na začátku svého volebního období s konkrétními záměry a prioritami. Ta současná jejich znění sepsala do Programového prohlášení Rady města Olomouce na období 2018–2022.

Polskou sezónu si Olomoučané užili. A pokračuje dál!

20.September
Ukázat, co máme společné, poučit o provázanosti historie našich regionů, představit typickou gastronomii, hudbu i kulturu, pozvat k návštěvě. To vše měla za cíl Polská sezóna v Olomouci, která vyvrcholila právě tento víkend. Lépe se seznámit s našimi severními sousedy se mohli Olomoučané nejen díky prezentaci polských regionů a měst na Horním náměstí, ale také díky výstavám, koncertům, nebo i str…

Nové auto jménem Karel už slouží dobrovolným hasičům z Lošova

19.September
Další jednotka sboru dobrovolných hasičů má perfektní nové vybavení. Dobrovolní hasiči v Lošově dostal nový dopravní automobil značky Volkswagen, který je bude vozit především k zásahům. Dosud používané a plně funkční vozidlo hasičů z Lošova dostanou jejich kolegové ze sboru Olomouc - město. Lošovské auto dostalo jméno Karel.

Na Nových Sadech vyroste Park Lásky a Přátelství

16.September
Stromy v novém parku, který začne vyrůstat na Nových Sadech u kapličky, zasadí patroni. Akce Nadace Malý Noe a města Olomouce startuje výsadbou v sobotu 17. září. Získat vlastní strom v nově vznikajícím Parku Lásky a Přátelství totiž zároveň znamená pomoct znevýhodněným dětem.

Akademie pro přeshraniční spolupráci hledá v Olomouci mladé účastníky

15.September
Zajímá Vás mezinárodní spolupráce a chcete získat manažerské dovednosti? Pokud jste z Olomouce a je vám od 18 do 35 let, máte jedinečnou možnost přihlásit se do programu Akademie pro přeshraniční spolupráci (Cross Border Academy).

Olomoucký rodák prof. Šlapeta pokřtí unikátní publikaci o architektuře. Připojí i poutavou přednášku

15.September
Zajímáte se o architekturu? Pak si určitě nenechte ujít křest publikace ALFABET - ČESKÁ MODERNÍ ARCHITEKTURA, která odkazuje na velice úspěšnou výstavu „Česká moderní architektura od secese k dnešku“. Ta se minulý podzim konala v Jízdárně Pražského hradu.

Na radnici přibyl haptický model Sloupu Nejsvětější Trojice. Je detailní a není ze dřeva

14.September
Jeden z nejvýznamnějších památkových objektů, součást světového dědictví UNESCO, sloup Nejsvětější Trojice, se tyčí v centru Olomouce na Horním náměstí. Letos se tato barokní památka dočkala zpracování v podobě detailního haptického modelu pro lidi se zrakovým postižením. Vystavena je v prvním patře radnice.

Olomoucí na kole, bezpečně to teď půjde podél rušné Chválkovické ulice

14.September
Téměř kilometr dlouhá cyklostrasa vyrostla podél frekventované Chválkovické ulice. Pohodlně a hlavně bezpečně teď nasměruje cyklisty mimo rušnou výpadovku a postará se o výrazné zlepšení dopravní situace v městské části Chválkovice.

OBRAZEM: Dny evropského dědictví 2022

12.September
Tradiční oslavy, tradičně obrovský zájem! O uplynulém víkendu si v Olomouci opravdu přišel na své snad každý. Dny evropského dědictví opět nabídly otevřené památky, komentované prohlídky, street art, velkolepé open-air představení Moravského divadla, koncerty i program pro nejmenší. Podívejte se, jak to v centru Olomouce žilo!

Polská sezóna v Olomouci vrcholí

12.September
Workshopy pro celou rodinu, soutěže o vouchery a upomínkové předměty, ochutnávky polské kuchyně, tipy na výlety i dovolenou – to vše si budou moci užít všichni, kteří 16. a 17. září dorazí na Horní náměstí v Olomouci. Právě tady totiž vyvrcholí letošní česko-polské setkávání. Polská sezóna, kterou organizuje město Olomouc s Polským institutem v Praze a Generálním konzulátem Polské republiky v ČR,…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes