Olomouc

URL:

http://www.olomouc.eu

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

4.2 items/week

Opilci zatěžují centrum Olomouce. Primátor reaguje na stížnosti občanů

20:50
Negativní ohlasy vyvolává v posledních týdnech zvýšený počet incidentů, za nimiž stojí problémová skupina opilců a výtržníků. Stížnosti přiměly primátora Mirka Žbánka ke změně plánů ohledně dovolené a k rychlému návratu na radnici. Už v pondělí proto o situaci ve městě jednal se zástupci Městské policie. Navazovat bude jednání se zástupci Policie ČR a Charity Olomouc.

OBRAZEM: BarokOlomouC

15.July
Červenec patří v Olomouci baroku. K Olomouckým barokním slavnostem na Konviktu se letos poprvé přidala i letní soirée na náměstí s názvem BarokOlomouC. Další dějství přijde na řadu 26. a 27. července.

Barokní Olomouc dnes představí návštěvníkům první slavnostní večer

12.July
Po tři červencové večery se bude Olomouc vracet do jednoho z nejvíce formujících období – do epochy baroka. Tři večery nabídnou na Horním náměstí stylovou zábavu i zážitky. Festival barok Olomouc připomene část zábavných a hravých aktivit, které byly mimořádně oblíbené právě barokní společnosti. První z těchto večerů se odehraje dnes, v pátek 12. července.

Sigma představila nové dresy, kapitána i trenéra a junioři převzali pohár

11.July
Nezvykle rušno bylo ve středu v podvečer na Horním náměstí před olomouckou radnicí. SK Sigma Olomouc zde totiž uspořádala tiskovou konferenci před začátkem dalšího ligového ročníku, několika stovkám fanoušků představila nové dresy na domácí i venkovní utkání a hráči sami pak rozdávali dlouhému zástupu zájemců autogramy. Ještě před tiskovkou ovšem zástupci klubu i města předávali mistrovský pohá...

V čele Výstaviště Flora je poprvé žena. Novou ředitelkou je Eva Fuglíčková

10.July
Dozorčí rada Výstaviště Flora Olomouc, a.s. odsouhlasila doporučení výběrové komise na novou ředitelku olomouckého Výstaviště Flora. Stala se jí dosavadní obchodní náměstkyně a předsedkyně představenstva Eva Fuglíčková.

Arionova kašna rozkvetla. Chystá se na barokní večery

8.July
Slavnostním večerem se centrum města v pátek 12. července ponoří do oslav jménem Barok Olomouc. Nový festival, který souvisí s tradičními červencovými Olomouckými barokními slavnostmi v konviktu, přenese jedinečnou atmosféru poslední univerzální umělecké epochy i na Horní náměstí. Dnes se už na tento svátek patřičně připravila i Arionova kašna.

Varovný a výstražný systém přinese Olomouci bezpečnost i lepší informování obyvatel

4.July
V Olomouci, konkrétně na Nových Sadech, začala realizace největší proměny městského informačního a výstražného systému. Po jeho dokončení za přibližně tři roky bude mít město velmi účinný, moderní a jednotný varovný a výstražný systém, pokrývající celou plochu města. Půjde o nejmodernější řešení v rámci České republiky.

Lotyšský taneční soubor se představil na Horním náměstí

3.July
Udržovat tradici specifických lidových tanců se snaží taneční soubory z městečka Smiltene v severovýchodním Lotyšsku. Soubor Dindari Smiltene se na svém „přátelském turné“ po městech střední Evropy zastavil ve středu odpoledne také v Olomouci. Na Horním náměstí pak předvedl divákům pásmo typických lidových tanců z této pobaltské země.

Technické služby měly spoustu práce s odklízením následků pondělní bouře

2.July
Rozbité lampy, nefungující semafory na křižovatkách, ucpané kanalizační vpusti, polámané větve a velký nepořádek na cestách. Technické služby města Olomouce měly v úterý po pondělní bouři velké množství mimořádné práce.

Přes Olomouc se přehnaly bouřky, které přinesly škody i výrazné ochlazení

2.July
Dosud tropické počasí bylo v pondělí 1. července odpoledne rázně ukončila bouře a za ní následující studená fronta. V odpoledních hodinách výrazná linie bouřek přešla Olomoucký kraj a způsobila v Olomouci a obcích ORP Olomouce nemalé škody.

V Moravském divadle vystřídali umělce stavební dělníci

2.July
Divadelní sezona 2018/2019 se uzavřela na konci června a umělce vystřídali dělníci. Tradiční prázdninové stavební práce budou letos probíhat především na jevišti Moravského divadla Olomouc. Významné proměny se však dočká i sál určený pro zkoušky členů baletního souboru.

Olomoucké školy ve spolupráci s Crosspointem vyběhly na pomoc fakultní nemocnici, vybraly téměř 100 tisíc korun

2.July
Na charitativní konto Crosspoint TOBĚ, které pomáhá rodinám nemocných dětí v olomoucké fakultní nemocnici, zamířil výtěžek z pěti zakoupených štafet Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Tradičního závodu pořádaného organizací RunCzech se účastnila nezisková organizace Crosspoint Olomouc. Členové organizace závod uběhli společně s dětmi ze Základní školy Olomouc na třídě Spojenců, Slovanského gymnázia a...

V olomouckých parcích se uklízí následky bouřky. Návštěvníci musí být opatrní

2.July
Výstaviště Flora Olomouc, a.s. nabádá své návštěvníky ke zvýšené opatrnosti při průchodu parky, vzhledem k bouřce, která se v pondělí 1. července odpoledne prohnala Olomoucí. Následky počasí se stále odstraňují.

Pozor na parkování pod stromy, varují odborníci

1.July
Pondělní silná bouřka s přívalovým deštěm a krupobitím mohla ovlivnit i stav některých stromů na území města. Odbor ochrany proto varuje, aby řidiči pro jistotu raději neparkovali svá vozidla pod stromy.

Mladí atleti bojovali o tituly

1.July
Atletický stadion v Olomouci hostil mistrovství České republiky dorostu a juniorů. I přes vysoké teploty podporovaly mladé atlety stovky diváků. Olomouckým atletům se na domácím mistrovství dařilo.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes