Olomouc

URL:

http://www.olomouc.eu

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

3,5 položek/den

Představitelé jihočínské univerzity navštívili i olomouckou radnici

13:41
Zástupci Guangzhou College of South China University of Technology, univerzity v čínském Kuang-čou (Kantonu), navštívili tento týden olomouckou radnici.

Olomoucké děti budou mít čtyři nová hřiště

11:56
Čtyři dětská hřiště v souhrnné hodnotě 2,4 milionu korun budou od léta sloužit olomouckým dětem. Tři z nich procházejí modernizací a budou dokončena v červnu, jedno zcela nové budou děti využívat od července.

Nezapomeňte do 31. května uhradit poplatek za komunální odpad v roce 2018

11:56
Poplatek lze zaplatit v úředních hodinách hotově či platební kartou na pokladně budovy NAMIRO, Palackého 14 a Hynaisova 10, Olomouc nebo na detašovaných pracovištích magistrátu.

Dvě křižovatky v Olomouci jsou dnes bez semaforů

10:03
V době od 8 do 16 hodin se dnes musí obejít bez světelné signalizace řidiči na křižovatce Rooseveltova – Velkomoravská a na křižovatce u nákupní galerie Šantovka. Provoz na obou křižovatkách řídí policisté. Vypnutí semaforů bylo vynuceno přerušením dodávky elektrické energie v celé lokalitě a nemá žádnou souvislost s průběhem protipovodňových opatření v centru města.

I když to není povinné, vybavte automobil hasicím přístrojem!

10:03
Každý účastník silničního provozu by měl vědět, jak se zachovat v případě požáru automobilu. Někdy požáry vznikají zcela zbytečně, proto automobil udržujte v řádném stavu, nikdy v něm nekuřte a nenechávejte zapalovač za předním sklem. I když hasicí přístroj nepatří mezi povinnou výbavu vozidla, může vám však pomoci zdolat požár v jeho počátku a zabránit tak dalším škodám.

Po uzavření mostu se dopravní situace stabilizuje. Stav na stavbě ověřoval i náměstek primátora

20:06
Pozornost zejména motoristické veřejnosti se tento týden upínala k uzavření provozu na mostě v Komenského ulici. Situaci v této ulici a okolí po uzavření frekventovaného mostu ověřoval ve středu ráno i náměstek olomouckého primátora Martin Major. „V praxi se ukazuje, že po prvotním náporu v pondělí ráno se dopravní situace rychle dostává do přijatelného stavu,“ uvedl Martin Major. „Situaci ovše...

Vinné slavnosti chystají další pokračování. Nabídnou i víno z Olomouckého kraje

15:00
Olomoucké Horní náměstí se na dva dny stane centrem dobrého a kvalitního vína. Návštěvníky jarní etapy tradičních Olomouckých vinných slavností čeká v pátek a sobotu 25. a 26. května nabídka téměř dvou desítek tuzemských a slovenských vinařství a také reprezentanti vinařů z Bulharska, Ukrajiny, Portugalska, Chile a Argentiny.

Olomouc se představila jako „chytré město“ na Smart Region Tour 2018

22.května
Náměstek primátora Aleš Jakubec představil na konferenci Smart Region Tour 2018 novinky stejně jako již osvědčené systémy, které usnadňují život obyvatelům i návštěvníkům Olomouce.

Ruku v ruce za sportem. Moravia sport Expo a Mattoni 1/2Maraton Olomouc přivítá v Olomouci na tisíce milovníků pohybu.

22.května
Na startovní čáru, připravit se, start. V termínu 22. – 23. června 2018 mohou nejen milovníci sportu vyrazit spolu s Mattoni 1/2Maratonem Olomouc na veletrh sportovních potřeb a vybavení Moravia sport Expo. V pavilonu A a přilehlých venkovních plochách Výstaviště Flora Olomouc mohou návštěvníci již popáté zažít radost z pohybu či se na největším sportovním veletrhu na Moravě nechat inspirovat o...

17. ročník olomouckého Beerfestu vypukne už ve čtvrtek

22.května
Ve čtvrtek 24.5. začíná sedmnáctý ročník Beerfestu v Olomouci za účasti více než 40 pivovarů z ČR. Doprovodný kulturní program přivítá na festivalové scéně populární hudební skupiny jak Horkýže slíže, GAia Mesiah, Mig21, Mandrage, Ž lutý pes, Olympic, Desmod a další.

Dopravní opatření po dobu konání závodu Mattoni 1/2Maraton Olomouc

21.května
Dopravní omezení jsou platná v sobotu 23. června 2018. Veškerá dopravní omezení jsou platná pro akci Mattoni 1/2Maraton Olomouc, jehož součástí jsou tyto závody: 1/2Maraton, Štafety, 2Run a dm rodinný běh.

Překonejte sami sebe a zaběhněte si Mattoni 1/2Maraton Olomouc. Pocit v cíli bude k nezaplacení!

21.května
Běhání přináší každému jedinečnou možnost překonávat sám sebe. Připravit se, vytrvat a dokončit tento závod je jedinečný zážitek, který si budete pamatovat! Přijďte si užít senzační atmosféru jednoho z nejoblíbenějších půlmaratonů v České republice. Již devátý ročník přivítá v roce 2018 starobylá perla Moravy.

Přijďte si vyzkoušet orientační běh v parku

21.května
V rámci této akce chystáme pro obyvatele Olomouce tréninkové tratě v parku ve Smetanových sadech, kde si mohou zájemci vyzkoušet (za pomoci zákresu v mapě) nalézt kontroly umístěné v parku. Tratě různé obtížnosti můžete absolvovat chůzí, během, na in-linech, nebo s kočárkem 23. května v době od 15.00 do 18.00 hod. Záleží jen na vás, jaké tempo a taktiku zvolíte.

Most v Komenského ulici je uzavřen, křižovatky hlídali policisté

21.května
Očekávanou zvýšenou zátěží procházela v pondělí doprava v centru Olomouce. Od rána už totiž byl pro individuální automobilovou dopravu uzavřen frekventovaný most v Komenského ulici a řidiči museli využít buď oficiální objízdnou trasu, nebo jinou alternativní cestu ke svým cílům. Radnice připravila objízdnou trasu a upravila stav vozovek v ulicích, kde se předpokládal zvýšený provoz, přesto ale ...

Další kolo Grand Prix

21.května
proběhne v pátek 25.5. 2018, tradičně od 15hod. Srdečně zveme všechny zájemce, ať už si chtějí jen zazávodit nebo získat hlavní výhru, kterou jsou letos dvě kola (viz obr.) !! Pod jedním názvem SPECIALIZED GRAND PRIX se (v jednom odpoledni) skrývají 3 události:
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes