Ostrava

Description:

Statutární město Ostrava - Oficiální portál města Ostravy

URL:

https://www.ostrava.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

9.1 items/week

Ostravské tramvaje budou jezdit vyšší rychlostí

9:39
Dopravní podnik Ostrava připravuje úpravy tramvajových tratí, které umožní rychlejší jízdu tramvají. V některých úsecích by tramvaje mohly jezdit až 80kilometrovou rychlostí.

Primátor Tomáš Macura přijal předsedu Senátu Jaroslava Kuberu

17.April
Druhý nejvyšší ústavní činitel naší republiky, předseda Senátu Jaroslav Kubera navštívil Ostravu. Ve středu 17. dubna v odpoledních hodinách jej přijal primátor Tomáš Macura.

Colours of Ostrava – hudba, divadlo i diskuzní fórum

17.April
Letošní již 18. ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava nabídne 130 kapel, které vystoupí během čtyř dnů v Dolní oblasti Vítkovice.

Koncert svobody zahájil oslavy 74. výročí osvobození Ostravy

16.April
Oslavy osvobození Ostravy v dubnu 1945 začaly Koncertem svobody, který se uskutečnil 15. dubna v Divadle Antonína Dvořáka.

Sdílená kola se vrátila do Ostravy

15.April
Oblíbený způsob dopravy po městě, systém sdílení jízdních kol s podporou města Ostravy, začal s novým dodavatelem fungovat v Ostravě 15. dubna.

Do nitra radniční věže

13.April
Chcete se podívat do tajuplných prostor Vyhlídkové věže Nové radnice – do prostor běžně veřejnosti nepřístupných? Po 292 schodech můžete 14. dubna vystoupat nitrem věže až na vyhlídkovou terasu. Během cesty vám průvodci OIS podají komentář k historii stavby a povyprávějí o dalších zajímavostech týkajících se Nové radnice.

Veřejnost bude mít opět možnost zkrášlit své okolí podle svých nápadů

12.April
Zastupitelstvo města Ostravy na svém 5. zasedání schválilo dotační program na revitalizaci veřejného prostoru na území města. Dotační program s názvem „fajnOVY prostor“ cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných míst podle vlastních nápadů veřejnosti. Město jej vyhlásilo již třikrát a pokaždé na něj v rozpočtu vyčlenilo 5 milionů korun.

Dánský velvyslanec navštívil Novou radnici

11.April
Dánský velvyslanec Ole Frijs-Madsen navštívil ve čtvrtek 11. dubna Ostravu. V dopoledních hodinách se setkal v prostorách Nové radnice s primátorem Tomášem Macurou.

Rekonstrukce Domu kultury Poklad pokračuje

10.April
Již je známa firma, která dokončí rekonstrukci a modernizaci porubského Domu kultury Poklad. Práce začnou již v květnu a potrvají do roku 2021.

Astronaut Andrew Feustel sní o letu na Měsíc

10.April
Americký Astronaut Andrew Feustel, který vzal do kosmu Písně kosmické Jana Nerudy, postavičku krtečka a obrázek měsíční krajiny od umučeného chlapce Petra Ginze, navštívil se svou manželkou Ostravu.

Duben ve znamení bezpečnosti na silnicích

9.April
Dva projekty související s bezpečností silničního provozu připravil na duben Aktiv BESIP. Jeden projekt je tradiční dopravně-znalostní soutěží o zajímavé ceny, druhý napoví, jak pomoci zraněným osobám.

Ukrajinský velvyslanec jednal o možné spolupráci

8.April
Velvyslanec Ukrajiny navštívil v pondělí 8. dubna Ostravu. V prostorách Nové radnice jej přijal primátor Tomáš Macura.

Magistrátní tým nasbíral v přírodě 1,3 tuny odpadků

8.April
Do akce Ukliďme Česko se tradičně zapojuje i magistrátní tým. Letos se pustil do úklidu okolí hulvácké střelnice.

Semináře ke kotlíkovým dotacím

5.April
Příští týden se uskuteční dva semináře pro veřejnost, na kterých zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a Magistrátu města Ostravy podají zájemcům komplexní informace o kotlíkových dotacích. Konají se v sále zastupitelstva v Nové radnici na Prokešově náměstí 8. a 15. dubna vždy od 15 hodin 30 minut.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes