Ostrava

Popis:

Statutární město Ostrava - Oficiální portál města Ostravy

URL:

http://www.ostrava.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

7,7 položek/týden

V jatkách vznikne kulturní centrum

23.května
Mezinárodní kulturní centrum vznikne v budovách přístavby městských jatek. Po rekonstrukci budou sloužit umělcům a veřejnosti sály pro tanec, přednášky, koncerty, divadlo, prostory pro výtvarné umění a součástí bude i ubytování pro hostující umělce. Záměr města představil primátor Tomáš Macura.

MHF Leoše Janáčka zahájen

22.května
Inauguračním koncertem České filharmonie a členů Hudby Hradní stráže a Policie České republiky věnovaném 100 letům samostatného Československa začal 21. května v Domu kultury města Ostravy Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Slavnostního zahájení se zhostili čestný prezident festivalu, houslový virtuos Ivan Ženatý a primátor Ostravy Tomáš Macura.

Cyklisté se utkali v dopravní soutěži

18.května
V okresním kole celorepublikové Dopravní soutěže mladých cyklistů se zadařilo mladým závodníkům za Základní a mateřské školy A. Kučery v Hrabůvce, kteří zvítězili v obou věkových kategoriích. Vítězná družstva postupují do krajského kola, které se uskuteční v závěru května ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Projekty oživí veřejný prostor

17.května
Do druhého ročníku dotačního programu „fajnOVY prostor“, který cílí na proměnu ulic, náměstí, parků a dalších veřejných prostranství podle vlastních nápadů, přihlásili obyvatelé Ostravy 20 projektových záměrů. Rada města doporučila finanční podporu čtrnácti projektů. Dotační program přiblížila náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Tábor Hanke připomene deska

17.května
Pamětní deska bude připomínat ostravský internační tábor Hanke, do nějž byli v květnu a červnu roku 1945 umístěni převážně němečtí obyvatelé. 231 z nich bylo v táboře umučeno nebo bez soudu popraveno. Pietní místo s pamětní deskou vznikne v místě tábora v průběhu června letošního roku.

Detektory zachránily první životy

16.května
Město Ostrava vybavuje od začátku letošního roku obecní byty požárními hlásiči a detektory oxidu uhelnatého (CO). Byly nakoupeny z prostředků města a jejich instalace je zajišťována jednotlivými obvody. Je to akce, která svým rozsahem doposud nemá v České republice obdoby. První výsledky instalace hlásičů se již dostavily. V obvodu Moravská Ostrava a Přívoz nově nainstalované detektory CO zachr...

Aplikace čistáOVA pro lepší město

16.května
Ostrava spustila 16. května aplikaci nazvanou čistáOVA. Lidem umožní jednoduchým způsobem hlásit prostřednictvím počítače, tabletu nebo mobilního telefonu závady a nedostatky kdekoliv ve městě a zjistit, jak je problém řešen. Aplikaci představila náměstkyně primátora pro životní prostředí a IT služby Kateřina Šebestová.

Rekordní suma na ozdravné pobyty

15.května
Město Ostrava poskytne rekordní sumu na dětské ozdravné pobyty. Jedná se o 25 milionů korun, za které může jet užít si čistý vzduch na hory až 3800 dětí, o tisíc více než loni. Již nyní mohou mateřské a základní školy žádat o finanční prostředky na tyto pobyty.

Ostravu ovládne majáles

14.května
V Dolní oblasti Vítkovic se v pátek 18. května od 14 hodin koná největší studentská akce v Moravskoslezském kraji, která oslavuje příchod jara a studentských let. K majálesu neodmyslitelně patří i průvod masek, který vyrazí ve 12 hodin z Husova sadu směrem k hlavnímu dějišti studentských slavností. Tématem letošního průvodu jsou pohádky.

Ostravané propadli jízdě na kole

12.května
Bikesharing – systém sdílení jízdních kol slaví úspěch. V Ostravě funguje od 1. května a zájemci si bicykly mohou vypůjčit na 45 místech. Jedno kolo si denně půjčí až šest cyklistů. Výhodou je, že si kolo půjčí na jednom místě a mohou jej vrátit na jiném místě.

Zmizí další proluka v centru Ostravy

11.května
Město připravuje prodej pozemku o velikosti 1400 metrů čtverečních v historickém jádru Ostravy v sousedství nových laubů. Plocha naproti Divadlu loutek Ostrava zatím slouží jako uzavřené parkoviště. Prodej ještě musí posvětit zastupitelé.

Školáci natáčeli ekologická videa

11.května
Do soutěže Nebuď LAMA, buď eco-friendly, kterou město Ostrava vyhlásilo v polovině února pro děti z ostravských základních škol zřízených městem, přišlo 20 soutěžních videí z 12 zapojených škol. Kolektivy žáků natočily spoty na ekologická témata. Dva vítězné kolektivy získaly peníze na modernizaci školních budov a autoři videí si odnesli tablety, koloběžky a příspěvek na školní výlet pro cenou ...

Plážový volejbal míří do Ostravy

11.května
Do Ostravy přijede světová špička v plážovém volejbalu. Od 20. do 24. června se uskuteční v Dolní oblasti Vítkovice v unikátním industriálním prostředí turnaj Světové série FIVB v plážovém volejbale mužů a žen s názvem Ostrava Open. Tak významný beachvolejbalový turnaj se koná v České republice vůbec poprvé.

Ostravská revoluce v čištění silnic

10.května
Ostrava se pustila na svém území do nevídaného nadlimitního čistění silnic. Tak často a důsledně se nečistí komunikace v žádném jiném městě České republiky. Město od 1. května čistí všechny silnice, tedy i ty, jejichž vlastníkem není a jejichž čistění dosud vázlo anebo se nekonalo tak často, jak je potřeba. Nový systém úklidu ostravských komunikací představil primátor Tomáš Macura.

Více financí ostravským obvodům

10.května
Město Ostrava opět zvýšilo dotace, které plynou do rozpočtů obvodů. Ty dostávají pro své potřeby přibližně pětinu rozpočtu statutárního města, což je dvojnásobný objem oproti roku 2013. Podrobnosti přiblížila náměstkyně primátora Iveta Vozňáková.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes