15
new stories - click to show

Ostrava

Description:

Statutární město Ostrava - Oficiální portál města Ostravy

URL:

https://www.ostrava.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

2.8 items/week

Přerušení vydávání osobních dokladů ve dnech 29.7. až 1.8.2021

23.July
Upozorňujeme, že dojde k odstávce systému pro vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů. Stane se tak od 29. července do 1. srpna 2021.

Zanedbaný prostor před městskou nemocnicí se proměnil v komunitní náměstíčko

21.July
Příjemné místo k odpočinku vzniklo v blízkosti budovy Českého červeného kříže, kde přibyly dvě lavičky, vkusně zasazené do kačírku z nejrůznějších oblázků. Kolemjdoucí se zde mohou posadit a relaxovat, což ocení zejména senioři, směřující právě do městské nemocnice. Mobiliář v neposlední řadě přijde vhod pacientům, kteří před budovou ČČK čekají na odvoz.

Vyprodaná Bouře zahájila Letní shakespearovské slavnosti v Ostravě

20.July
V atmosférických kulisách Slezskoostravského hradu dne 19. 7. byl už počtrnácté zahájen další ročník oblíbeného divadelního festivalu. Role premiérového kusu letos připadla na fantaskní romanci Bouře. Před zaplněným hledištěm se v hlavních rolích představili například Ondřej Malý, David Prachař nebo Eliška Křenková.

Výstava obrázků rodiny ve foyer Nové radnice

19.July
Vítězům druhého ročníku výtvarné soutěže „Moje rodina…“ byly v polovině června předány ceny a nyní jsou jejich práce vystaveny přímo na radnici.

Ostrava zahajuje výběr investičního partnera pro rekonstrukci mrakodrapu na Ostrčilově ulici podle návrhu Evy Jiřičné

14.July
Ostravský mrakodrap v Ostrčilově ulici je již od roku 2013 kvůli technickým problémům prázdný. Vedení města se v posledním roce rozhodlo objekt nebourat, ale zachovat jej jako jednu z unikátních výškových dominant města a vrátit mu jeho původní účel. Návrh rekonstrukce pro město připravilo české studio světoznámé architektky Evy Jiřičné, AI design. Spočívá v kompletní přestavbě věžového domu „O...

Ostrava hledá ředitele nebo ředitelku magistrátní školky

13.July
Statutární město Ostrava, rada města vyhlašuje konkursní řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ředitelky organizace Firemní školka města Ostravy, příspěvková organizace na dobu určitou.

Čapkovu ulici v Radvanicích čeká rozsáhlá rekonstrukce

9.July
Stavební práce odstartují už v pondělí 12. července. Budou rozloženy do tří navazujících etap a skončit by měly 5. letošního listopadu. Oprava přinese nejen kompletně nový povrch vozovky, ale zahrnuje také výstavbu nových chodníků a počítá se rovněž se zastřešenými autobusovými zastávkami.

Před kavárnou v rohu Prokešova náměstí v centru Ostravy je nově upravený veřejný prostor

8.July
Zásadní proměnou prošlo další veřejné prostranství v centru města. V jihovýchodní části Prokešova náměstí je hotová nová parková úprava, zmenšila se vydlážděná plocha, přibylo zeleně.

Doučování ostravských dětí o letních prázdninách

2.July
Snižování negativních dopadů pandemie COVID-19 na žáky základních škol se město Ostrava rozhodlo podpořit aktivitami ve vzdělávání s cílem současného obnovení sociálních vztahů dětí s jejich vrstevníky. Jedná se zejména o doučování žáků ZŠ ze strany jejich kmenových škol a neziskových organizací, a propojení formálního a neformálního vzdělávání dětí formou příměstských táborů a letních kempů re...

Ostrava hledá návrhy na místa vhodná k instalaci street artových děl

2.July
Street art je výtvarné umění vytvářené na veřejných místech. Jedná se o umělecká díla, za kterými nemusíme do galerie. Narazíme na něj v ulici, třeba hned vedle našeho domova nebo po cestě do práce. Může být zpestřením a okrášlením nevzhledné budovy, může být ale také nositelem myšlenky – tématu – společenské kritiky. Město Ostrava nyní oslovuje občany, aby mu pomohli s vytipováním vhodných mís...

Město Ostrava hledá novou podobu Náměstí Edvarda Beneše

1.July
Město Ostrava, prostřednictvím Městského ateliéru prostorového plánování a architektury (MAPPA) organizuje soutěž o návrh na řešení prostoru Náměstí Edvarda Beneše v Moravské Ostravě a jeho bezprostředního okolí. Zadání bere v potaz plánovanou rekonstrukci komplexu Ostravica a je zaměřeno na proměnu veřejného prostranství, včetně revitalizace parčíku.

Město schválilo změny termínů konání akcí podpořených z rozpočtu

28.June
Ostrava se snaží znovu nastartovat a podpořit kulturu, která v uplynulém roce měla jen velmi omezené možnosti, jak proniknout do života našeho města.

Podnikatelům pomůže rozjet sezónu i zrušení poplatku za předzahrádky

25.June
Ostravským podnikatelům v této době pomůže další krok města – nebudou muset platit až do konce roku 2021 místní poplatek za zábor veřejného prostranství pro účely restauračních předzahrádek.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes