Ostrava

Description:

Statutární město Ostrava - Oficiální portál města Ostravy

URL:

https://www.ostrava.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

6.3 items/week

Ekovu Electric koupila Škoda Transportation

14:32
Ekova Electric, která vzešla z ostravského dopravního podniku před 10 lety, získává silného partnera - patří do skupiny Škoda Transportation. Zajistí jí to budoucnost a prosperitu. Zaměstnanci budou mít příležitost naplno využít svůj potenciál pro celé město a region.

Ostrava pracuje na nové koncepci rozvoje #kultura2030

14:32
V letošním roce probíhá intenzivní příprava nové koncepce kultury města Ostravy na následujících deset let. Její ambicí je propojení kultury s rozvojem města. Druhého setkání strategického týmu a také pracovních skupin se účastnilo 50 zástupců kulturních organizací, Magistrátu města Ostravy, městských obvodů, akademické sféry i nezávislých spolků.

Místní akční plán rozvoje vzdělávání v době uzavření škol

3.July
Aktivity, které se měly konat v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání, musely být v době opatření zamezujících šíření koronaviru zrušeny. Avšak nahradily je činnosti.

Na konferenci vyhodnotili rovný přístup ke vzdělávání

3.July
Do tříletého projektu na podporu inkluzivního vzdělávání se zapojilo pět ostravských mateřských škol a jedno středisko volného času.

Jak si zajistit bezpečný domov v době letní dovolené

3.July
Nastalo období, kdy více cestujeme a necháváme své domovy delší dobu bez dozoru. Každý z nás může zvýšit bezpečí svého obydlí jednoduchými opatřeními, která nevyžadují finanční náklady, jen trochu našeho času.

V Ostravě vznikne do tří let nová multifunkční sportovní hala

1.July
V centru Ostravy se připravuje stavba nové multifunkční sportovní haly s kapacitou až 3 tisíce diváckých míst. Bude určena k pořádání větších jednorázových sportovních i kulturních akcí. Vznikne díky spolupráci veřejného a soukromého sektoru, její dokončení se plánuje na rok 2023.

Podobu parkovacího domu za katedrálou navrhnou architekti

1.July
Ostrava vyhlásila v pořadí již desátou architektonickou soutěž v posledních čtyřech letech. Tentokrát na návrh řešení parkovacího domu za katedrálou. Nabídne 300 parkovacích míst i nabíjecí stanici na elektromobily. Místu se tak vrátí charakter náměstí.

Ostrava Card podpoří turismus ve městě

1.July
Poté, co město Ostrava uvolnilo více než 80 milionů korun na pomoc drobným ostravským podnikatelům a neziskovým organizacím, které se dostaly do finančních potíží v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nemoci covid-19, přichází s další formou podpory. Zaměřena je speciálně na dvě nejvíce postižená odvětví - cestovní ruch a pohostinství.

Dvě stě tisíc kilometrů do práce na kolech

30.June
Celorepubliková výzva Do práce na kole v letošním roce oslavila své desáté výročí. A Ostrava byla opět jejím místním koordinátorem. Cílem oblíbené květnové výzvy je šetřit životní prostředí, zlepšit kondici účastníků a také pomocí dat o zapsaných cestách zlepšovat cyklo infrastrukturu ve městě.

Výtvarná soutěž nabídla zamyšlení nad důležitostí rodinných vazeb

26.June
Ve čtvrtek 25. června předal na oficiálním vyhlášení vítězů výtvarné soutěže „Moje rodina…“ ceny úspěšným výtvarníkům náměstek primátora Zbyněk Pražák. V každé věkové kategorii bude vybráno celkem 6 nejlepších prací. Soutěž se koná pod záštitou komise rady města pro rodinu a volný čas.

V centru Ostravy vyroste nejvyšší budova v České republice

24.June
Jedinečný pozemek v centru Ostravy podél ulice 28. října, označený jako Slza, prodává město ostravské společnosti, která na něm postaví obchodně administrativní centrum s hotelem a byty.

Miliony na pomoc ostravským podnikatelům

24.June
Město Ostrava, jako jedno z prvních v ČR, zavedlo pro své podnikatele sérii opatření s cílem eliminovat dopady krizových usnesení vlády kvůli výskytu nemoci covid-19. Od března tohoto roku mohli ostravští podnikatelé žádat o rychlou finanční výpomoc do výše 20 tisíc korun a o finanční dar až do 100 tisíc korun.

Město si chce vzít nový úvěr na urychlení výstavby potřebných investic

24.June
Úvěr ve výši 1,8 miliardy korun si chce vzít město Ostrava, aby v letech 2020 až 2023 urychlilo naplánovanou investiční výstavbu a pomohlo tak z veřejných zdrojů nastartovat ekonomiku, utlumenou koronavirovou krizí. O záměru přijetí dlouhodobého úvěru rozhodli ostravští zastupitelé na svém zasedání 24. června.

Zasedá Zastupitelstvo města Ostravy

24.June
Poslední červnová středa patří 15. zasedání Zastupitelstva města Ostravy. Koná se již tradičně v zasedací síni Radnice města Ostravy od 9 hodin.

Město podpořilo desítky neziskových organizací

23.June
Celkem 66 neziskovým organizacím z Ostravy, které se věnují kultuře, sportu, školství a vzdělávání, sociální péči, zdravotnictví, prevenci kriminality, protidrogové prevenci, podpoře osob s handicapem, organizaci volnočasových aktivit a rodinné politice, pomůže město Ostrava jednorázovým finančním darem ve výši 20 tisíc korun zvládnout dopady krizových opatření k ochraně obyvatel proti šíření o...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes