15
new stories - click to show

Otrokovice

Description:

Aktuality

URL:

http://www.otrokovice.cz

Catalog:

Publishes:

9.1 items/week

Koupí vánoční hvězdy lidé přispěli na pomoc nemocným dětem

15:31
Město Otrokovice zorganizovalo prodej vánočních hvězd. Květin, jejichž prostřednictvím pomáhá sdružení Šance nemocným dětem na Dětské klinice FN Olomouc. Zapojily se otrokovické školy, školka, úřad i městské organizace. Celkem se prodalo 913 vánočních hvězd a na účet sdružení tak bude připsána částka 109 560 korun.

Jaké nám policie pomáhá? Odpověď namalují děti v rámci výtvarné soutěže

15:31
Připomenout nebezpečí na silnicích a v ulicích, která hrozí každému, kdo nedodržuje pravidla silničního provozu, je cílem výtvarné soutěže „Bezpečně na silnicích!“. Soutěž je určena pro děti z mateřských škol, žáky I. tříd základních škol v Otrokovicích a Základní školy Komenského.

Na náměstí roste umělé kluziště, bruslit se začne v pátek

1.December
Dopřát dětem i dospělým zimní radovánky na bezpečné ploše chce otrokovická radnice. Vedení města proto opět po roce zajistilo bezplatné bruslení na umělém kluzišti na náměstí. První bruslaře přivítá již tento pátek.

Házel popelnicí po zaparkovaném autě, skončil ve vazbě

1.December
Ve vazební věznici skončil včera osmatřicetiletý recidivista z Otrokovic, kterého o víkendu zadrželi policisté z Otrokovic, protože házel odpadkovým košem po zaparkovaném vozidle a hlasitě křičel na kolemjdoucí, že je zabije. Důvodem jeho běsnění byl fakt, že mu ujel autobus. Kriminalisté čtyřikrát trestaného muže obvinili ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví. V případě odsouzení hrozí recidivistovi další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.

Nové veřejné WC se stalo terčem zlodějů

1.December
Ani týden nefungovalo nové veřejné WC na autobusovém nádraží na Baťově. Zařízení si vyhlídl neznámý pachatel, který se chtěl obohatit a z toalet odnesl vše, co nebylo součástí stavby. Kromě toaletního papíru zmizela madla, držáky na toaletní papír a tepelný termostat.

Žáci v ZŠ TGM se učí, jak zdravě zacházet s digitálními technologiemi

29.November
Jak žít smysluplnější život v digitální době se učí žáci sedmého ročníku v ZŠ TGM v Otrokovicích. Hlavním myšlenkou je vysvětlit dětem jak prakticky a zážitkově zvládnout informační a digitální přetížení a současně jim ukázat způsoby, jak si od technologií udržet zdravý odstup. Protože umění odpojit se, je v přehlcené době velkým benefitem nejen pro mentální zdraví, ale i pro vztahy, pracovní a osobní růst.

Páteční charitativní akce přinesla 240 tisíc korun

28.November
V pátek Otrokovice pomáhaly potřebným. Prodejem občerstvení ve stáncích se dobrovolníkům podařilo utržit více než 240 tisíc korun. Díky podpoře města, které pokrylo vstupní náklady a zakoupilo potřebný materiál, může jít na dobročinnost celá částka. Dalších 160 tisíc korun poslaly společnosti z Otrokovic a okolí na konto veřejné sbírky vyhlášené městem Otrokovice pro tyto účely.

Termíny zasedání zastupitelstva v příštím roce

28.November
Otrokovičtí zastupitelé schválili plán termínů zasedání zastupitelstva pro rok 2024. I v příštím roce budou probíhat schůze přibližně v dvouměsíčních intervalech vždy ve středu v 16 hodin, a to v termínech 8. února, 19. dubna, 21. června, 20. září, 1. listopadu a 13. prosince.

Starostka a místostarostové si rozdělili oblasti svých kompetencí

28.November
Finance, školství, sport, kultura, sociální péče, doprava a řada dalších jsou oblasti, kterými se denně při své práci zabývá vedení města. Pro hlubší vhled do jednotlivých témat si starostka města Otrokovice Hana Večerková spolu s místostarosty Petrem Ťopkem a Ondřejem Wilczynskim rozdělili kompetence, kdo se čemu bude věnovat.

Radnice žádá o dotaci na osvětlení hřiště ve Sportovním areálu Baťov

24.November
Možnost obnovy reflektorů ve Sportovním areálu Baťov řeší vedení otrokovické radnice. Pro obnovu svého majetku chce využít vypsanou výzvu o dotaci z Národní sportovní agentury. Ta by mohla pokrýt 70% nákladů, které jsou ve výši 1,3 milionu korun.

Výzva k předkládání návrhů na ocenění nejúspěšnějších sportovců města

24.November
Vyzýváme otrokovickou sportovní veřejnost, aby Odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice zasílala návrhy na ocenění za rok 2022.

Čeká mě dlouhá cesta, která nebude lehká, říká nová ředitelka MŠ Ivana Šímová

24.November
Každý nový školní rok s sebou přináší spoustu změn. V Mateřské škole Otrokovice jich nastalo hned několik. Asi tou nejzásadnější je změna na postu ředitelky, kterou se od září stala Ivana Šímová.

Město pomohlo podnikavým občanům se startem jejich projektů

23.November
V Otrokovicích úspěšně skončil už druhý běh kurzu „Podnikni to!“, který byl pro účastníky zdarma díky podpoře města a Zlínského kraje. Závěr kurzu však pro podnikavé občany není koncem celého programu. Nejen účastníci kurzu, ale také veřejnost dostávají možnost se zapojit do městské komunity podnikavců.

Na Štěrkovišti vznikne nové sociální zařízení i bufet

22.November
Další etapa revitalizace Rekreační oblasti štěrkoviště je v běhu. Zcela nová budova vznikne v místě, kde lidem dřív sloužilo občerstvení U Hrocha a původní sociální zařízení. Stavba přinese moderní bufet s příjemným posezením i toalety. Investice vyjde městskou kasu na 13 milionů korun.

Radnice drží své organizace nad vodou, navýšila rozpočty na pokrytí zvýšených nákladů

22.November
Podat pomocnou ruku, když je to třeba a zajistit vše potřebné pro provoz příspěvkových organizací. Tak smýšlejí otrokovičtí radní, kteří schválili navýšení příspěvků do rozpočtu základním školám, mateřské škole i Domu dětí a mládeže Sluníčko. Na dorovnání nákladů, které organizacím vznikly v průběhu roku, doplatí radnice více než 2,5 milionu korun.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes