15
new stories - click to show

Otrokovice

Description:

Aktuality

URL:

http://www.otrokovice.cz

Catalog:

Publishes:

2.1 items/day

Městská knihovna Otrokovice se postupně otevírá lidem

13:54
Pobočka Městské knihovny Otrokovice na Baťově od 3. prosince obnovuje půjčování ve volném výběru a zahajuje tak běžný režim. Hlavní půjčovna knihovny bude do odvolání nadále pokračovat v objednávkovém systému klientů. Využívání veřejného internetu zatím umožněno nebude.

První část úprav ulice Na Uličce je u konce

12:04
Dvanáct podélných parkovacích míst ze zatravňovací dlažby a opravený chodník mohou nyní nově využívat obyvatelé v ulici Na Uličce. Práce byly započaty koncem září a dokončeny budou podle plánu do poloviny prosince.

Tříkrálová koleda letos bude v novém kabátě

2.December
Prožíváme dobu plnou různých omezení a nejistot. V záplavě událostí dnešních dní s nadějí očekáváme aspoň trochu dobrých zpráv. Jednu velmi dobrou zprávu vám přinášíme už teď – tříkrálová koleda zazní!

MHD obnoví od 7. prosince plný provoz

1.December
V návaznosti na postupné rozvolňování protiepidemických opatření proti šíření nemoci covid-19 obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od pondělí 7. prosince 2020 plný provoz na všech linkách MHD podle standardních jízdních řádů pro pracovní dny. Byl již také stanoven rozsah provozu MHD v době vánočních svátků.

Výzva pro dárce krve a kostní dřeně

1.December
Město Otrokovice pokračuje v zavedené tradici a i v roce 2021 poděkuje držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích, uhrazením roční celosíťové jízdenky na MHD.

Otrokovice modernizují sběr biologicky rozložitelných odpadů

1.December
Součástí systému odpadového hospodářství města Otrokovice je i sběr biologicky rozložitelných odpadů ze zahrad občanů. K tomu slouží velkokapacitní kontejnery umístěné ve sběrných dvorech. Náhradou za již nevyhovující bude do konce letošního roku pořízeno dvanáct nových kontejnerů v hodnotě přibližně 700 tisíc korun.

Starostka pokřtila městský kalendář

30.November
Poslední listopadový den pokřtili zástupci vedení města společně s jednatelem Otrokovické BESEDY městský nástěnný kalendář na rok 2021. Křest se uskutečnil bez veřejnosti v Městské galerii Otrokovice. Od 7. prosince si jej lidé mohou zakoupit za 130 korun v Turistickém informačním centru v budově BESEDY.

Otrokovické náměstí letos zpestří umělé kluziště

26.November
Do poslední možné chvíle čekalo vedení města společně s vedením Otrokovické BESEDY, zda bude bezpečné vzhledem ke koronavirové epidemii nainstalovat umělé kluziště. Nakonec bylo rozhodnuto, že od 12. prosince 2020 do 13. ledna 2021 bude uprostřed náměstí kluziště umístěno. Vstup bude zdarma, ale s nutností dodržování aktuálních hygienických opatření.

Pokračuje letní provoz, přibudou však další posilové spoje

26.November
V síti MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou i v týdnu od 30. listopadu dál platit jízdní řády pro tzv. letní provoz. Přibudou však některé posilové spoje, zejména v souvislosti se zvyšujícím se počtem žáků, kteří budou dojíždět do škol.

Na otrokovické náměstí se vrátí prodej vánočních stromků

26.November
Obyvatelé a návštěvníci města si opět po letech mohou zakoupit vánoční stromek na náměstí 3. května. Prodej se uskuteční od 27. listopadu až do 23. prosince 2020 v prostoru před Otrokovickou BESEDOU.

DSZO obnoví prodej jízdenek u řidičů a používání předních dveří

25.November
Cestující si budou moci opět koupit jízdenku přímo u řidiče autobusu nebo trolejbusu MHD. Prodej jízdenek u řidičů a používání předních dveří vozidel MHD obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od soboty 28. listopadu 2020.

Přivítáme opět po roce tři krále?

25.November
Prožíváme dobu plnou různých omezení a nejistot. V záplavě událostí dnešních dní s nadějí očekáváme aspoň trochu dobrých zpráv. Jednu velmi dobrou zprávu vám přinášíme už teď – tříkrálová sbírka určitě bude!

Studie zkoumá současnou českou rodinu

24.November
Lépe porozumět tomu, co se v posledních letech změnilo, co si lidé o rodině myslí a co plánují je cílem projektu "GGP - Současná česká rodina". Do mezinárodního zjišťování byly zahrnuty také Otrokovice. Projekt je součástí výzkumného programu Generations and Gender Programme.

Městský kalendář pokřtí starostka Hana Večerková bez veřejnosti

24.November
Bývá zvykem, že křest nového městského kalendáře se odehrává v rámci zahájení Otrokovického výtvarného salonu. Letošní, čtrnáctý ročník se bohužel neuskuteční. Stále tomu brání vládní epidemiologická nařízení. Kalendář pokřtí zástupci vedení města v obřadní síni 30. listopadu bez účasti veřejnosti.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes