Otrokovice

Description:

Aktuality

URL:

http://www.otrokovice.cz

Catalog:

Publishes:

2 items/day

Informace týkající se změn ve veřejné dopravě

11:25
Zlínský kraj vydal minulý týden informační leták nejčastějších dotazů, týkajících se změn ve veřejné dopravě ve Zlínském kraji od 15. prosince letošního roku. Leták naleznete v příloze.

Cesta z Kvítkovic k Makru bude přibližně rok uzavřena

0:30
Už za pár týdnů se musejí řidiči připravit na další dopravní omezení. Od 5. listopadu bude zcela uzavřena silnice III. třídy vedoucí z Kvítkovic do Malenovic, tzv. stará malenovická.

Ke změně financování regionálního školství se uskutečnil seminář

0:30
Od 1. ledna 2020 je očekávána reformní změna financování regionálního školství, kterou připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT ČR). Odbor školství a kultury Městského úřadu Otrokovice, zorganizoval k této problematice celodenní seminář. První říjnový den se na semináři potkali zástupci škol ORP Otrokovice, Zlína a Kroměříže.

Výzva vlastníkům nemovitostí, kteří nejsou označeni v katastru nemovitostí

0:30
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) požádal město Otrokovice o součinnost při zjišťování skutečnosti o vlastnících nemovitostí na území města, kteří nejsou dostatečně určitě označeni v katastru nemovitostí, popřípadě není vlastník nemovitostí z dosavadních údajů zápisu v katastru nemovitostí znám.

Jak předejít požáru v domácnosti? Dodržujte bezpečnostní desatero

0:30
Snížit počet požárů v domácnostech v České republice je hlavním cílem kampaně připravené Ministerstvem vnitra, Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Dodržujte bezpečnostní desatero – předejdete požárům.

Poutě

0:30

Občan Otrokovic Josef Jurečka se dožívá 100 let

6.December
Ačkoliv je vyučen jako kuchař, číšník, celý život se netknul alkoholu a nikdy nekouřil. To je recept Josefa Juračky na dlouhověkost. Právě v těchto dnech se dožívá 100 let a popřát mu k významnému životnímu jubileu přišli i zástupci otrokovické radnice.

Upozornění na poruchu aplikace „Hlášení závad“

4.December
Město Otrokovice pořídilo v říjnu 2019 aplikaci „Hlášení závad“, která umožňuje obyvatelům upozornit na určitý problém ve městě. Aplikace, která je umístěna na webových stránkách města, má v současné době asi deset dní poruchu.

Na Mánesce přivítali adventní čas

4.December
Žáci, učitelé, rodiče, Spolek rodičů, manželé Paleníkovi, paní kuchařky, pan školník a dobrovolníci uspořádali již počtvrté akci s názvem Advent na Mánesce. Toto předvánoční setkání školy se uskutečnilo v úterý 3. prosince také pro obyvatele Baťova, kteří si na adventní podvečer našli čas a chuť a scházejí se zde rok od roku ve větším počtu.

Vyzýváme dárce krve a kostní dřeně. Odměníme vás

4.December
Město Otrokovice pokračuje v zavedené tradici a i v roce 2020 poděkuje držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích, uhrazením roční celosíťové jízdenky na MHD.

Vánoční růže pomáhají nemocným dětem. Přispívají i zaměstnanci otrokovického úřadu

4.December
Již dvaadvacátým rokem pomáhají lidé nákupem vánočních rostlin prostřednictvím Šance Olomouc těžce nemocným dětem. Jedním z pravidelných stanovišť, kde prodávají dobrovolníci vánoční hvězdy na pomoc těžce nemocným dětem, se stala i budova otrokovické radnice. Ve středu 4. prosince přivezla na městský úřad Zdena Wasserbauerová padesát pět těchto vánočních rostlin.

Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice

4.December
Ve středu 11. prosince 2019 od 16 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY se koná 8. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.

Městskou galerii ozdobí sochy a fotografie životních partnerů

4.December
Pod nezvyklým názvem „Džentlmen a indiánka“ bude zahájena v pondělí 16. prosince v 18 hodin v Městské galerii v Otrokovicích výstava soch a fotografií životních partnerů, sochařky Evy Vavrečkové a fotografa Libora Stavjaníka. Svou dosavadní prací dokázali, že půjde o výstavu bezesporu velmi kvalitní.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes