15
new stories - click to show

Otrokovice

Description:

Aktuality

URL:

http://www.otrokovice.cz

Catalog:

Publishes:

2.2 items/day

Lidé mohou žádat o dotaci na vybudování parkovacích míst

2.December
Pokud si majitel pozemku na území Otrokovic vybuduje na své náklady parkovací místo, radnice mu přispěje částkou 10 tisíc korun, pokud o ni požádá. Umožňuje to program pro poskytování dotací, v rámci kterého je k těmto účelům vyčleněna v rozpočtu částka ve výši 250 tisíc korun. Program je schválen až do listopadu 2022.

Městská policie rozdávala radost

2.December
Radost seniorům i hedikepovaným lidem rozdávali zástupci Městské policie Otrokovice. Mezi klienty otrokovického SENIORu, Chartity a Naděje rozdali devět set kusů perníčků. Ty se stanou součástí Mikulášské nadílky.

Dodavatele poslední instance je možné využít jen po dobu 6 měsíců

2.December
Dodavatele poslední instance (DPI) je možné využít jen po dobu 6 měsíců. Ceny DPI se odvíjí od aktuálních cen. Zálohy jsou určeny odhadem na zimní měsíce s velkou spotřebou. Ceny DPI a zálohy v tomto režimu jsou aktuálně velmi vysoké a je nutné z DPI co nejdříve odejít. V listopadu lze zaplatit 50 % a v prosinci 60 % z vyměřené zálohy – je potřeba ověřit, zda DPI stanovil zálohu úplnou, nebo ji...

Vánoční hvězdy pomáhají nemocným dětem

1.December
Téměř 100 tisíc korun se podařilo pracovníkům města vybrat při prodeji vánočních hvězd. Květiny, které jsou s adventem neodmyslitelně spjaty, pomáhají prostřednictvím sdružení Šance nemocným dětem na Dětské klinice FN Olomouc.

V polovině prosince dojde ke změnám v jízdních řádech linkové dopravy

1.December
O víkendu v polovině prosince už tradičně dochází k celostátním změnám v jízdních řádech. Úpravy se dotknou i vlakových a autobusových spojů na linkách Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).

Projekt „POHNI městem“ přinese čtyři nové investice

1.December
Opičí dráha, workoutové hřiště, dětské hřiště pro veřejnost i děti ze školky a veřejné osvětlení. To jsou projekty, o jejichž realizaci rozhodli lidé ve veřejném hlasování v rámci projektu „Pohni městem“ a dostali také zelenou od radních. Kompletně dokončeny by měly být v roce 2022.

Poslední rozloučení s Jaroslavem Zimákem

1.December
V sobotu 27 listopadu zemřel ve věku 92 let obyvatel Otrokovic, držitel titulu Osobnost města Otrokovice a Ceny města Otrokovice, muzikant a dlouholetý sbormistr Ženského pěveckého sboru Otrokovice pan Jaroslav Zimák. Na jeho počest a vzpomínku vlaje na radnici černá vlajka.

Silnice v ulici K. Čapka je opravena

30.November
Další rekonstruovaný úsek ulice K. Čapka na Baťově nabídne řidičům bezproblémovou jízdu po novém povrchu. Kompletní oprava silnice v délce tři sta metrů byla zahájena v říjnu a navázala na loni dokončený dvousetmetrový úsek. Nová vozovka tak vede od areálu technických služeb až ke křižovatce s ulicí Moravní.

Ke zdravotnímu středisku na Baťově vede nový chodník

30.November
Bez nerovností a vyviklaných kachlí je chodník podél tř. T. Bati na Baťově v Otrokovicích. Ke zdravotnímu středisku a do areálu TOMA se lidé dostanou po novém chodníku od autobusového nádraží. Opraven je tak další velký úsek z celkové sítě městských chodníků. Oprava byla náročná. Vzhledem k existenci vzrostlých stromů bylo nutné zachovat a ošetřit kořenový systém, což si vyžádalo ve zvýšené míř...

Vedení města pokřtilo kalendář Otrokovic na rok 2022

29.November
Kultura v Otrokovicích je ústředním motivem v novém městském kalendáři pro rok 2022, který dnes pokřtila starostka města Otrokovice Hana Večerková spolu s místostarosty Ondřejem Wilczynskym a Petrem Ťopkem.

Na náměstí vyroste umělé kluziště

29.November
Dopřát dětem i dospělým zimní radovánky na bezpečné ploše chce otrokovická radnice. Vedení města proto opět po roce zajistilo bezplatné bruslení na umělém kluzišti na náměstí. První bruslaře přivítá již tento pátek.

Vláda vyhlásila nouzový stav, v Otrokovicích se sešel Krizový štáb

26.November
Od pátku 26. listopadu 2021 00.00 hodin platí na území České republiky nouzový stav. Vláda ho vyhlásila na 30 dnů, tedy do 25. prosince 23.59 hodin. Kromě krizových opatření nadále platí i mimořádná a ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví.

V Kvítkovicích pojede MHD po výlukové trase

26.November
Po výlukové trase přes zastávky Kvítkovice-Napajedelská a Kvítkovice-hřbitov budou jezdit ve víkendových dnech 27. a 28. listopadu a znovu 4. a 5. prosince autobusy MHD na lince 55 z Otrokovic do místní části Kvítkovice.

Nová požární signalizace ochrání obyvatele domu

25.November
Bytový dům na ulici Školní v Otrokovicích obývají především senioři. Jejich ochrana je v čele zájmu vedení radnice, které se rozhodlo investovat do nové elektronické požární signalizace. Ta nahradí stávající zastaralý systém. Investice si vyžádá z rozpočtu 1,3 milionu korun.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes