15
new stories - click to show

Praha 16

Description:

RSS feed from server www.mcpraha16.cz

URL:

http://www.mcpraha16.cz

Catalog:

Publishes:

7 items/week

Optimalizace trati: Plánované práce pro prosinec 2020

18:56
Informace o plánovaných pracích na měsíc prosinec v rámci akce "Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo).

Organizace provozu školní jídelny od 30.11.2020

27.November
Kvůli mimořádným epidemiologickým opatřením dojde od pondělí 30. listopadu k úpravě organizace ve vydávání obědů v radotínské školní jídelně. Výdej bude organizován s ohledem na rozvrh hodin jednotlivých tříd základní školy podle tohoto harmonogramu.

Fotogalerie: Kulturně komunitní centrum Koruna

27.November
Pár snímků ze stavby KKC Koruna, kde vzniknou prostory nejen pro společenské aktivity, zázemí pro "starou" Korunu, ale i pro základní uměleckou školu a Policii České republiky. V části objektu jsou instalována okna a prosklení, dokončeny jsou vnitřní příčky a rozvody.

Zemřel Jan Stárka

27.November
Na všech budovách Úřadu městské části Praha 16 visí smuteční vlajky. Připomínají památku dlouholetého radotínského zastupitele a předsedy zdravotní a sociální komise Jana Stárky, který zemřel náhle v neděli 22. listopadu. Bylo mu 58 let. Za zesnulého kolegu byla na pondělním zasedání zastupitelstva držena minuta ticha.

Omezení ve Zderazské od 2. do 31. prosince

27.November
Kvůli opravě opěrné zdi se v termínu od 2. do 31.12.2020 předpokládá částečná uzavírka ve Zderazské ulici, jedná se o přibližně 100metrový úsek u křižovatky s Kolovou. S TSK bylo předběžně dohodnuto, že doprava zůstane zachována pravděpodobně po zbývající polovině komunikace, provoz bude kyvadlový, řízený pomocí provizorní světelné signalizace.

Základní škola: Informace k výuce od 30.11.2020

25.November
Podle platných opatření je od pondělí 30. listopadu 2020 povolena osobní přítomnost žáků ve škole. V radotínské základní škole se na prezenční výuku se vrátí celý první stupeň a 9. ročníky. 6. - 8. ročníky budou v režimu tzv. rotační výuky, tj. střídání celých tříd po týdnu.

O čem jednali zastupitelé 23. listopadu

24.November
Řádné jednání Zastupitelstva městské části Praha 16 se konalo v pondělí 23. listopadu v aule základní školy. O čem jednalo? Po rezignaci Luďka Sedláka je novým zastupitelem Matěj Pomahač z kandidátní listiny Společně pro Radotín. Řešilo se i hospodaření městské části, majetkové záležitosti a směny pozemků kvůli trati.

Vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu do 12. prosince, od 23. listopadu dojde k dílčímu zmírnění některých opatření

24.November
Nouzový stav v České republice bude prodloužen zatím do 12. prosince. Rozhodla o tom česká vláda 20. listopadu na základě předchozího souhlasu Poslanecké sněmovny. Od pondělí 23. listopadu ale dojde k několika dílčím změnám v přijatých krizových opatřeních, která povedou k mírnému uvolnění stanovených restrikcí.

Stavební akce u Berounky: Úpravy břehu, rozšíření cyklostezky

24.November
Ve středu 25. listopadu dojde k předání stavenišť dvou souvisejících staveb u Berounky - rozšíření cyklostezky od nového fitness parku až po bistro „U Ondřeje“ a úprava přibližně 300metrového úseku břehu. Momentálně v tomto úseku dochází ke kácení břehového porostu.

Jednání zastupitelstva opět za zvláštních opatření

23.November
V pondělí 23. listopadu od 17 hodin se v aule radotínské základní školy v Loučanské ulici koná řádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 16. Bohužel i tentokrát se jednání neobejde bez zvláštních hygienických opatření.

Sázíme stromy

19.November
Dvě různé zahradnické firmy, dvě různé akce, společný jmenovatel - nové stromy. 17. listopadu byly v Radotíně vysazeny první ze 169 nových dřevin (jde o kompenzaci za kácení kvůli modernizaci železnice) a dalších 6 stromů (z těch, které se neujaly z loňské výsadby čítající 80 kusů).

Covid-19: Kolik je případů, jak se chránit a co dělat, když onemocníme

19.November
Správní obvod Praha 16 má aktuálně 137 aktivních případů onemocnění covid-19 z celopražských 8949. Zveřejňujeme několik zásad, které bychom měli všichni dodržovat, aby se infekce nešířila a informační materiál pražské záchranky o tom, jak stonat s koronavirem doma.

Krizová legislativa k 16. listopadu

19.November
V rámci nouzového stavu a v souvislosti s epidemií onemocnění covid-19 schválila vláda na svém jednání 16. listopadu další krizovou legislativu.

Praha zakázala topit tuhými palivy

19.November
Od října letošního roku platí v Praze zákaz topit uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a kotlích první a druhé emisní třídy nebo těch, které byly vyrobené před rokem 2000.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes