15
new stories - click to show

Rýmařov

Description:

Oficiální stránka Města Rýmařova

URL:

http://www.rymarov.cz/

Catalog:

Publishes:

2.8 items/week

Nová umělecká díla ve městě - Čarokruh a Fraktály

2.June
V květnu byla v Rýmařově instalována dvě nová výtvarná díla od významného malíře, sochaře a keramika Lubomíra Dostála. Obě díla vyvolala u obyvatel vlnu reakcí – jak pozitivních, tak i negativních.

Krátkodobé omezení provozu podatelny

2.June
Upozorňujeme občany, že v úterý 6. června 2023 bude z provozních důvodů uzavřena podatelna Městského úřadu Rýmařov. Za případné způsobené komplikace se omlouváme.

Závod míru – upozornění pro řidiče

31.May
Rýmařov bude v pátek 9. června 2023 cílovým městem jedné z etap cyklistického Závodu míru U23. To s sebou samozřejmě nese nezbytná omezení pro řidiče a ostatní účastníky silničního provozu.

Rýmařov bude opět cílovým městem Závodu míru

31.May
Závod míru do 23 let, přehlídka mladých a nadějných cyklistů z celého světa, se na Jesenicku pojede v letošním roce od 8. do 11. června. Očekává se účast nejlepších reprezentačních týmů do 23 let z Evropy i zámoří.

Jak se budou vyplácet důchody po zrušení janovické pobočky?

24.May
V současné době vyplácí pobočka České pošty, s.p. v Janovicích důchody celkem 33 příjemcům, pobočka v Rýmařově pak 206 příjemcům. V současné době si mohou příjemci důchodů z Janovic volit z více možností, jak svůj důchod v řádném výplatním termínu obdržet.

Informace ke zrušení janovické pobočky pošty

24.May
Hlavním důvodem, proč se Česká pošta, s. p. rozhodla od 1. července 2023 zrušit tři stovky svých poboček, je dlouhotrvající pokles poptávky po poštovních službách. Za posledních pět let se snížil zájem o poštovní služby o 40 %, což je již ekonomicky neudržitelné a Česká pošta, s. p. tak byla nucena přizpůsobit své provozní kapacity aktuální poptávce a neprovozovat pobočky, které podle zákona nejs…

Město vyhlásilo dluhovou amnestii

18.May
Město Rýmařov se inspirovalo akcí Milostivé léto , která v minulosti v České republice proběhla, a rozhodlo se nabídnout možnost oddlužení také svým dlužníkům.

Zemřel Mgr. Jiří Karel

9.May
S hlubokou lítostí oznamujeme smutnou zprávu o odchodu významného rýmařovského historika, pedagoga a archeologa Mgr. Jiřího Karla v pondělí 8. května 2023. Vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině i nejbližším pozůstalým. S úctou budeme vzpomínat na tohoto vzácného člověka – pedagoga, historika, archeologa a zakladatele novodobého rýmařovského muzea. Ing. Luděk Šimko, starosta Ing. Lenka Vavřič…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes