15
new stories - click to show

Valašské Meziříčí

Description:

Novinky

URL:

http://www.valasskemezirici.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Zlínský

Publishes:

4.9 items/week

Zastupitelé budou ve čtvrtek jednat online

11:02
První letošní řádné zasedání Zastupitelstva města Valašské Meziříčí proběhne ve čtvrtek 28. ledna od 9.00 hodin formou videokonference. Občané mohou jednání sledovat ve velké zasedací místnosti radnice Náměstí 7. Zde se budou moci také vyjadřovat k projednávaným bodům.

Koronavirus novomanžele neodradil

21.January
Dokonce o tři svatby více než v roce 2019 eviduje za loňský rok valašskomeziříčská matrika. Své Ano si tak ve městě řeklo 110 párů, a to navzdory pandemii onemocnění COVID-19.

Areál bývalé Křižanovy pily se pomalu proměňuje

20.January
Městské pozemky v areálu bývalé Křižanovy pily procházejí postupnou kultivací. V budoucnu na nich chce radnice vybudovat mimo jiné nový autobusový dopravní terminál, městský úřad či alej Emilie a Jana Křižanových.

Kalendář svozu odpadů přímo do mobilu

20.January
Od loňska funguje ve Valašském Meziříčí nový systém nakládání s odpady u rodinných domů. Jeho součástí je také aktualizovaný harmonogram svozu odpadů. Občané ho naleznou nejen v přehledných kalendářích, ale nově také přímo ve svém chytrém telefonu.

Stavba Palačovské spojky začne příští rok, obchvatu nejdřív v roce 2025

15.January
K pravidelné informativní schůzce se ve středu 13. ledna sešli starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek s ředitelem zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (dále ŘSD) Karlem Chudárkem. Tématem jejich jednání byla nejen příprava nejdůležitějších dopravních staveb – Palačovské spojky a obchvatu Valašského Meziříčí, ale například i letošní rozsáhlá oprava silnice I/35 na ulici Rožnovská.

Komunikace se od listopadu řídí Plánem zimní údržby

14.January
Zajistit schůdnost chodníků a sjízdnost komunikací. To je hlavním úkolem Plánu zimní údržby, který začne platit v pátek 1. listopadu a potrvá do 31. března příštího roku.

Radnice připravila kalendáře ke svozu odpadů na rok 2021

13.January
Od loňska funguje ve Valašském Meziříčí nový systém nakládání s odpady u rodinných domů. Jeho součástí je také nový harmonogram svozu odpadů, který občané naleznou v přehledných kalendářích určených pro jednotlivé svozové části města.

Do deseti let chce být Valmez bez závažných dopravních nehod

12.January
Od letošního roku má radnice k dispozici platnou strategii bezpečnosti silničního provozu na roky 2021-2030 (dále strategie). Jejím hlavním cílem je: Valašské Meziříčí – město bez závažných dopravních nehod.

Novou tržnici navrhnou špičkoví architekti

11.January
Vdechnout důstojnější a funkčnější podobu městské tržnici a přilehlému okolí v centru města chce vedení valašskomeziříčské radnice. Proto oslovilo celosvětově oceňovaný ateliér brněnských architektů Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa.

Ve valašskomeziříčské nemocnici se loni narodilo 808 miminek

8.January
V roce 2020 přivedli na gynekologicko-porodním oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí, a. s., na svět celkem 407 děvčátek a 401 chlapečků. I přes současnou epidemickou situaci je za dodržení platných podmínek stále možná také přítomnost otce u porodu.

Zemřel Vladimír Oplt

8.January
Ve věku nedožitých 84 let zesnul v úterý 5. ledna český politik, lesní inženýr, senátor za obvod č. 77 – Vsetín, zastupitel Zlínského kraje a člen ODS Ing. Vladimír Oplt z Valašského Meziříčí.

Prvním občánkem Valašského Meziříčí je Karolína Zátopková

7.January
Ještě o dva dny déle než loni, jsme tentokrát čekali na první valašskomeziříčské miminko roku 2021. Stala se jím malá Karolína Zátopková, která se v místní porodnici narodila ve středu 6. ledna.

Valašské Meziříčí zná termíny farmářský trhů v roce 2021

5.January
Pokud to epidemiologická situace dovolí ani letos nepřijdou občané a návštěvníci Valašského Meziříčí o tradiční farmářské trhy na náměstí. Konat by se měly od května do října ve 12 termínech.

Manželé Rozehnalovi oslavili platinovou svatbu

4.January
Antonie a Štěpán Rozehnalovi z Valašského Meziříčí si na sklonku loňského roku připomněli neuvěřitelných sedmdesát let společného života. Své Ano si totiž poprvé řekli 30. prosince 1950. K výjimečnému jubileu jim popřál také starosta města Robert Stržínek.

Provoz Městského úřadu Valašské Meziříčí na konci roku

21.December
Občané a klienti musí v době vánočních svátků a konce roku počítat s některými omezeními v provozu Městského úřadu Valašské Meziříčí.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes