15
new stories - click to show

Veselí nad Moravou

Description:

Veselí nad Moravou - Zprávy z města

URL:

http://www.veseli-nad-moravou.cz/

Catalog:

Publishes:

3.5 items/week

ČSÚ bude zjišťovat životní podmínky domácností

3.February
Každým rokem organizuje Český statistický úřad v souladu se zákonem výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice pod názvem „Životní podmínky 2023“. V Jihomoravském kraji bude sběr dat probíhat od 4. února do 18. června 2023.

ZDRAVOTNICTVÍ: Pediatrická péče ve Veselí nad Moravou

2.February
V současné době se celá Česká republika potýká ve zdravotnictví s nedostatkem odborných lékařů, zejména však v oblasti dětského a dorostového lékařství. Jak bojuje s nepříjemnou situací město Veselí nad Moravou?

Dům přírody Bílých Karpat bude hotov koncem roku

31.January
V rámci každé chráněné krajinné oblasti se v České republice postupně staví Domy přírody, kde mohou návštěvníci pomocí výstav a odborného výkladu získat informace o dané oblasti. Takový dům se v současné chvíli staví také v rámci Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty a přilehlého Pomoraví ve Veselí nad Moravou na Bartolomějském náměstí.

Veselské listy, měsíc 2023/02 - únor

30.January
Město nabídne další dva pozemky na Hutníku; Veselí plánuje pokračovat s regenerací sídliště Chaloupky; Startuje program Nová zelená úsporám light; Do roku 2023 vstupuje město se schváleným vyrovnaným rozpočtem;

Radnice přivítala prvního Veselánka roku 2023

26.January
Veselskou radnici poctila milá návštěva. Vedení města zde společně s ředitelem Nemocnice Kyjov přivítali a obdarovali prvního narozeného Veselánka roku 2023.

Veselané zasadili stromy života za narozené děti

25.January
V neděli 16. října 2022 se ve Veselí nad Moravou uskutečnila již zaběhlá událost související s narozením nových veselských dětí. Stromy života byly tentokrát zasazeny v městské části Milokošť.

Veselští policisté hodnotili uplynulý rok

18.January
Začátkem ledna se na policejní stanici ve Veselí nad Moravou uskutečnila každoroční výroční porada, které se účastnilo také vedení města.

Město nabídne další dva pozemky na Hutníku! Veřejná soutěž se uskuteční 1. března 2023

16.January
Zejména pro svou polohu se lokalita Hutník stává atraktivním a vyhledávaným místem pro stavbu rodinných domů. Zájemci se mohou těšit z další veřejné soutěže, která se uskuteční 1. března 2023.

Registrace na výběrové kolo pěvecké soutěže Slovácká stuha je v plném proudu!

12.January
Již příští týden 17. ledna se uskuteční výběrové kolo přehlídky mladých pěveckých talentů Slovácka. Registrujte své děti a zabojujte o postup.

ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ: Nově zaplatí Veselané 660,- Kč. Dochází také ke zrušení 20% slevy přes Portál občana

10.January
Veselany čeká navýšení poplatku za svoz odpadu. Mění se také slevové možnosti při platbě přes Portál občana.

Do roku 2023 vstupuje město se schváleným vyrovnaným rozpočtem

9.January
Na svém prosincovém jednání schválilo zastupitelstvo města Veselí nad Moravou rozpočet na následující rok 2023. Celková výše příjmů a výdajů přesahuje poprvé v historii částku 400 mil Kč. Prioritou městského rozpočtu je udržení zahájených investičních projektů.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes