15
new stories - click to show

Vsetín

Description:

Tiskové zprávy

URL:

http://www.mestovsetin.cz

Catalog:

Publishes:

4.7 items/day

Opatření obecné povahy, dopravní značení v k.ú. Horní Lideč

26.November
Odbor územního plánování, stavebního plánování a dopravy, č.j.: MUVS-S 24583/2021/OÚPSŘD-280.4/Mar-4

Rekonstrukce vlakového nádraží byla slavnostně zahájena

26.November
Na den přesně měsíc před Vánocemi začala slavnostním ceremoniálem rekonstrukce železniční stanice Vsetín. Stavbu s celkovými náklady přes tři miliardy korun, jejímž investorem je Správa železnic (SŽ), bude realizovat sdružení společností OHLA ŽS, STRABAG Rail a AŽD vystupující pod jednotným názvem Společnost Vsetín. Na rekonstrukci železniční stanice naváže v příštích měsících také přeměna přednádražního a zanádražního prostoru, na které kooperuje město Vsetín spolu s dalšími subjekty.

Technické služby se připravují na zimu

26.November
Město Vsetín již má radními schválen aktualizovaný plán zimní údržby, který stanovuje rozsah, způsob a také lhůty pro zajištění sjízdnosti a schůdnosti městských silnic a chodníků. Oproti tomu loňskému došlo k jeho rozšíření asi o jeden kilometr komunikací, které budou nově udržovány. O sjízdnost cest a schůdnost chodníků se budou starat Technické služby města Vsetína p. o. (TS) včetně 13 pracovníků veřejně prospěšných prací a také subdodavatelé.

Mikuláš pro seniory letos bude pod okny

26.November
V neděli 5. prosince se uskuteční další ročník úspěšné akce Mikuláš pro seniory. Mikulášská družina vytvořená vsetínskými skauty navštíví domovy pro seniory na Vsetínsku. Jejich obyvatelům předá za zpěvu písní dárky a popřeje jim. Nově se do akce zapojí i studentské Kostka radio.

Učitelky ruší svůj koncert

25.November
Pěvecké sdružení valašských učitelek ruší svůj plánovaný koncert a posílají svým příznivcům následující vzkaz: Vážení přátelé sborového zpěvu, z důvodu nepříznivé epidemiologické situace ruší Pěvecké sdružení valašských učitelek, z.s. koncert Tradiční setkání s písní, který se měl konat dne 29. 11. 2021 v Domě kultury Vsetín. Těšíme se na vás v lepších časech a přejeme pokojný Advent.

Muzeum představí tvorbu Ivany Langrové

25.November
Originální a působivá díla výtvarnice Ivany Langrové (na snímku), jejímž výsostným tvůrčím materiálem se stala ovčí vlna, budou k vidění v rámci nové výstavy, kterou připravuje Muzeum regionu Valašsko na zámku Vsetín. Vernisáž proběhne v neděli 28. listopadu od 15 hodin.

Vsetín řeší dopady změn klimatu

24.November
V úterý 26. října proběhla první veřejná beseda k připravované Adaptační strategii Vsetína na změnu klimatu. Setkání se konalo za účasti zpracovatelů dokumentu, zástupců radnice a veřejnosti.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes