15
new stories - click to show

Mediafax

Description:

Mediafax

URL:

http://www.mediafax.cz/

Catalog:

Publishes:

6 items/month

Národní galerie v Praze chystá výstavu Jdi a nestřílej

19.February
Jdi a nestřílej je název nové výstavy Štěpánky Šimlové, kterou připravila Národní galerie v Praze. Uskuteční se od 20. února do 28. dubna a zájemci ji mohou navštívit ve Veletržním paláci, informovala v úterý za NG Eva Kolerusová.

Nejpůjčovanější knihou mezi mladými čtenáři je Deník malého poseroutky

19.February
V knihovnách vede u dětí základních škol Deník malého poseroutky od Jeffa Kinneyho, u žáků 2. stupně je to Harry Potter od J. K. Rowlingové. Středoškoláci si nejčastěji půjčují povinnou literaturu, vyplynulo to z výsledků průzkumu projektu Čtení pomáhá mezi českými knihovníky.

Primátor Prahy předal Cenu Vladimíra Boudníka

18.February
V pražském Clam-Gallasově paláci slavnostně v pondělí vyhlásil primátor Bohuslav Svoboda (ODS) laureáta XVIII. Ceny Vladimíra Boudníka pro rok 2012 a to grafika Oldřicha Kulhánka in memoriam. Uvedl to pražský magistrát.

Na aukci v Praze vydražili umění za 3,2 milionu korun

17.February
Na nedělní aukci prodali pořadatelé obrazy, starožitný i moderní nábytek či starožitnosti za 3,2 milionů korun. Největší úspěch sklidil "Portrét dívky" od japonského malíře Foujita Tsuguharu, který se vydražil za celkových 276 tisíc, v neděli o tom informovala Irena Velková z Aukční domu Sýpka.

Oprava výtahu uzavře věž Staroměstské radnice v Praze

17.February
Náročná oprava čeká výtah ve věži Staroměstské radnice v centru historické Prahy. V pondělí a v úterý bude z důvodu zajištění maximální bezpečnosti věž pro veřejnost nepřístupná, v neděli o tom informuje web Magistrátu hl. m. Prahy.

Výstava Františka Kupky přilákala desetitisíce lidí

15.February
Více než 30 tisíc lidí už vidělo mezinárodní výstavy Františka Kupky Cesta k Amorfě v Salmovském paláci na Hradčanském náměstí. Expozice potrvá do 3. března a nebude prodloužená kvůli termínům mezinárodních zápůjček.

Hanáková zůstává ve funkci ministryně kultury

15.February
Alena Hanáková zůstává po rozhovoru s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem ve funkci ministryně kultry. Sama tvrdí, že proti ní a její práci nemá šéf strany žádné výhrady.

Ministryně Hanáková sehnala peníze na živé umění

14.February
Ministerstvo kultury poskytne pro takzvané živé umění stejný objem peněz jako v loňském roce, uvedl rezort v tiskové zprávě. Původně se měly dotace krátit až o sto milionů proti loňskému roku.

Pražské kino Ponrepo představí americké experimentální filmaře

12.February
Deborah Stratmanová a Fern Silva, to jsou jména dvou předních amerických experimentálních filmařů, jejichž tvorbu představí v únoru a březnu pražské kino Ponrepo. Informoval o tom v úterý David Havas za pořadatele.

Archeologové objevili pod pražským Klementinem dominikánský klášter

12.February
V rámci revitalizace Národní knihovny ČR (NK) se do klementinských suterénů přesunul záchranný archeologický výzkum, který pod západním křídlem bývalé jezuitské koleje objevil zbytky zdiv, které dokládají existenci dominikánského kláštera. V úterý o objevu informovala za NK Irena Maňáková.

O5 a Radeček vyrazí na jaře na šňůru s názvem Opičí turné

9.February
Příznivci skupiny O5 a Radeček se na jaře dočkají nového turné skupiny pod názvem Opičí turné, které kapela pojmenovala podle své čerstvé desky Pozdrav z Opičích hor. Odehrají osm samostatných koncertů, informovala Nadia Koronovská za pořádající agenturu.

Do Česka opět zavítají filmové lahůdky ze Španělska

9.February
Festival španělských filmů La Película zavítá po roce opět do Česka a přinese fanouškům ty nejaktuálnější, nejoceňovanější lahůdky ze španělské kinematografie. Filmový maraton odstartuje v Praze, informovala za organizátory Silvie Marková.

Sólisté opery Národního divadla jsou ve stávkové pohotovosti

8.February
Stávkovou pohotovost vyhlásili sólisté opery Národního divadla kvůli návrhu transformace této přední umělecké instituce, který schválilo ministerstvo kultury. V pátek o tom Mediafax informovala zástupkyně sólistů Lenka Šmídová.

Febiofest oslaví 20 let s dcerou Chaplina Geraldinou

6.February
Dvacáté narozeniny oslaví filmový festival Febiofest společně s herečkou Geraldinou Chaplinovou, která bude hlavním hostem letošního ročníku. Diváci se mohou těšit také na návraty filmařů, oceněných v uplynulých letech Kristiánem, nebo novou soutěžní sekci věnovanou středometrážním filmům.

Čapkův obraz se v Londýně prodal za necelých osm milionů korun

6.February
V rámci středeční aukci londýnské aukční síně Sotheby´s se prodal obraz Josefa Čapka "Kontemplace/Kubistická krajina". Kupec jej vydražil za 265 250 liber, což odpovídá 7,9 milionu korun, informují o tom internetové stránky aukční síně.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes