Medical News

Popis:

exkluzivní informace ze zdravotnictví a farmacie

URL:

https://www.medicalnews.cz/

Katalog:

Ekonomika → Špecializované
Ekonomika → Zdravotnictví

Publikuje:

4,2 položek/týden

Středočeský radní vyzval k rezignaci ředitele záchranné služby

12.července
Středočeský radní pro zdravotnictví Robert Bezděk (ANO) vyzval ředitele středočeské záchranné služby Martina Houdka k okamžité rezignaci. The post Středočeský radní vyzval k rezignaci ředitele záchranné služby appeared first on Medical News .

Nakupujeme kvalitní zdravotní služby, říká VZP, důkazy si ale nechává pro sebe

11.července
Advokátka specializující se na zdravotnictví a farmacii JUDr. Jana Marečková a Mgr. Veronika Ondečková popsaly aktuální situaci a postoj největšího plátce zdravotní péče v Česku - Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) k poskytování dat na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. The post Nakupujeme kvalitní zdravotní služby, říká VZP, důkazy si ale nechává pro sebe appeared first on Medical News .

Ústav ve Vysokém by dle ministerstva měl čerpat dotaci od podzimu

11.července
Ústav chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou stále čeká na slíbenou šedesátimilionovou dotaci od ministerstva zdravotnictví na modernizaci. The post Ústav ve Vysokém by dle ministerstva měl čerpat dotaci od podzimu appeared first on Medical News .

Radní požadují odvolání sekretáře asociace nemocnic Chotěborského

9.července
Středočeští radní chtějí, aby členská schůze asociace krajských nemocnic dnes odpoledne odvolala generálního sekretáře spolku Zbyňka Chotěborského. The post Radní požadují odvolání sekretáře asociace nemocnic Chotěborského appeared first on Medical News .

Penta Hospitals má o Podřipskou nemocnici nadále zájem

8.července
Společnost Penta Hospitals má nadále zájem o Podřipskou nemocnici v Roudnici nad Labem. Rádi by ji také vlastnili zaměstnanci nemocnice. The post Penta Hospitals má o Podřipskou nemocnici nadále zájem appeared first on Medical News .

Nové srdce v těle první pacientky v ČSSR tlouklo jen pár hodin

8.července
Historie transplantací srdce se v bývalém Československu začala psát před 50 lety. The post Nové srdce v těle první pacientky v ČSSR tlouklo jen pár hodin appeared first on Medical News .

Dvouměsíční ředitel Bulovky padl, nemocnice čekají kontroly

4.července
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes odvolal ředitele Nemocnice Na Bulovce Františka Nováka, který čelí trestnímu stíhání v souvislosti s případem manipulací s nemocničními zakázkami. The post Dvouměsíční ředitel Bulovky padl, nemocnice čekají kontroly appeared first on Medical News .

Provoz letecké záchranky by mohl pokračovat dle nynějšího systému

4.července
Nejlepší variantou na provoz letecké záchranné služby je podle ministerstva zdravotnictví obdoba současného modelu, nebo několikaletý postupný přechod ke státnímu podniku. The post Provoz letecké záchranky by mohl pokračovat dle nynějšího systému appeared first on Medical News .

Ministerstvo zjednoduší pravidla pro zdravotnickou dokumentaci

3.července
Ministerstvo zdravotnictví zjednoduší pravidla pro vedení zdravotnické dokumentace, aby snížilo administrativní zátěž pro lékaře a sestry. The post Ministerstvo zjednoduší pravidla pro zdravotnickou dokumentaci appeared first on Medical News .

Průlomový verdikt Městského soudu v Praze: pojišťovny jednaly nezákonně

2.července
Městský soud v Praze v pátek rozhodl ve sporu dodavatele zdravotních pomůcek proti Svazu zdravotních pojišťoven České republiky o nezákonném snížení úhrad stomických pomůcek. Pojišťovnám přikázal, aby odstranily protiprávní stav a snížené úhrady žalobcových výrobků navrátily zpět na jejich výši před 1. leden 2013. The post Průlomový verdikt Městského soudu v Praze: pojišťovny jednaly nezákonně appeared first on Medical News .

Pro nemocniční zakázky obviněno 9 lidí, pro 2 chce žalobce vazbu

30.června
Policie obvinila další čtyři lidi a jednu právnickou osobu v souvislosti s údajnými manipulacemi zakázek v některých pražských nemocnicích. The post Pro nemocniční zakázky obviněno 9 lidí, pro 2 chce žalobce vazbu appeared first on Medical News .

První zneplatnění léku provedli v brněnské ústavní lékárně

29.června
Nemocniční lékárna Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jako první v Česku ověřila a zneplatnila vydané balení léku. The post První zneplatnění léku provedli v brněnské ústavní lékárně appeared first on Medical News .

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra prošla kontrolou

29.června
Ministerstvo financí spolu s resortem zdravotnictví zveřenily výsledky kontrol v největší zaměstnanecké Zdravotní pojišťovně Ministerstva vnitra (ZPMP). The post Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra prošla kontrolou appeared first on Medical News .

Prodej léků s pseudoefedrinem se 1.7. zpřísní, omezí se množství

29.června
Prodej léků s pseudoefedrinem, který může sloužit pro výrobu pervitinu, se od července v Česku zpřísní. The post Prodej léků s pseudoefedrinem se 1.7. zpřísní, omezí se množství appeared first on Medical News .

Žalobce obvinil pět lidí a firmu kvůli zakázkám v nemocnicích

28.června
Státní zástupce dnes obvinil pět lidí a jednu firmu z korupce, vydírání a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. The post Žalobce obvinil pět lidí a firmu kvůli zakázkám v nemocnicích appeared first on Medical News .
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes