15
new stories - click to show

Seznam Médium

Description:

Seznam Médium

URL:

https://medium.seznam.cz

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

118.2 items/day

Spánková akrobacie

19:12
Mysleli jste si, že spánek je nuda? Omyl! Pojďte s námi na dobrodružnou výpravu do světa spánkových poloh. Možná zjistíte, že jste celou dobu spali špatně – nebo naopak úplně správně!

Bojkot olympiády v dějinách: od Berlína po Montreal

19:11
Letní olympijské hry v Paříži se blíží. Já pro vás chystám celý seriál článků, které se budou zabývat dějinami olympiády.

Joe Biden: vánoční smrt manželky a dcery i další velké tragédie jeho života

18:40
V době, kdy byl mladým a začínajícím politikem, ztratil Joe Biden svou první ženu a malou dcerku. Stalo se tak při autonehodě před Vánoci roku 1972 a nešlo o poslední tragédii v jeho životě.

Ze superženy horalkou? Život v horách mění pravidla hry. Boj o přežití, ale i harmonie a klid

18:40
Odstěhovala jsem se z rychlého velkoměsta do hor. A bylo to nejlepší, ale zároveň i nejhorší rozhodnutí. Nic není zadarmo a jednoduché to není ani tady, ale mám konečně to, co jsem vždy chtěla.

Rusko provedlo nejhorší obchod dějin: Bez úplatků by USA Aljašku nekoupily

18:39
Aljaška byla původně ruskou kolonií v Severní Americe. Jenže nikdo tehdy nevěděl o obrovském nerostném bohatství, a proto se zdálo nejlepší ji prodat. Aby ji USA koupily, musel ruský velvyslanec rozdávat úplatky ve velkém.

Sekty ČR: Supreme Master

18:39
Ne vždycky bývají sekty násilné. Někdy jsou prostě jen bizarní a šílené, ale i u těch si nemůžete být nikdy jistý. Když jsem narazil na veganskou restauraci Loving Hut, kterou vlastní sekta, hned jsem se tam šel podívat.

Poslední Velká cena Formule 1 byla parodií na motorsport

18:39
Vystoupení, které předvedl tým McLaren a Lando Norris ve Velké ceně v Maďarsku, připomínalo spíše druhořadý divadelní kus, než závod královské třídy motorsportu. Je opravdu smutné, že si někdo dovolí ještě dnes tak krásný sport takto dehonestovat.

Jízdenky, prosím! Paříž - Nejen děti si přeci mohou hrát s vláčky

18:39
Kdo by to byl řekl, že jednou, až budu dospělá, si budu hrát s vlaky a bude mě to bavit. A ejhle, ono to chytlo i další členy rodiny! Věřte proto, když říkám, že vás dostanou také.

Začala liga. Překvapení? Kdepak, vše při starém

18:39
V pátek to vypuklo! Co? No přece fotbalová liga. Matky, ženy a milenky možná skřípou zuby, ale hostinští a fanoušci si unisono notují, že je konec okurek a rodinných výletů.

Sekty ČR: Televize Rampant

18:07
Jógové uskupení MISA jsem znal ze školy. Profesor nám o něm vyprávěl, že je neprávem pronásledované a diskriminované. A já mu dlouho věřil. Než…

Masaryk do dělníků střílet nenechal

18:07
První dělnická manifestace s obětmi na životech v Československu proběhla 4. února 1931 v severočeském Duchcově. Ze zastřelení čtyř dělníků bývá viněn prezident Masaryk. Neprávem.

Zámecká kuchyně na Hluboké dostane hosty do atmosféry Panství Downton

18:07
Jestli už vás nudí na každém zámku komnaty, knihovny a budoáry, vydejte se tam, kam panstvo nesmělo. Do úžasného světa „pod schody“, kde muselo všechno běžet jako na drátkách a přitom neviditelně.

Nezapomenutelný Hawkey, herec Alan Alda, si Parkinsonovu chorobu odhalil sám

18:07
Alan Alda je známý především díky své roli kapitána Benjamina „Hawkeyeho“ Pierce v televizním seriálu M*A*S*H. Od roku 2015 herec netočí a léčí Parkinsonovu chorobu, kterou si odhalil sám.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes