15
new stories - click to show

Seznam Médium

Description:

Seznam Médium

URL:

https://medium.seznam.cz

Catalog:

Ostatní → Blogy

Publishes:

102.4 items/day

Pane doktore, máte přesčas? A mohl bych ho vidět?

11:26
Mám. A mohl. Aneb co se to nyní děje v českém zdravotnictví? Ve zkratce: lékaři podávají výpovědi, protože už nechtějí být v práci od nevidím do nevidím. Chtějí mít také čas na sebe, svůj rodinný a osobní život.

Je to v liposomech, ale mRNA vakcína to není

11:26
V obchodech se začne stále častěji objevovat nějaká novinka s odborným slovem a zákazník tápe, zda je cílovou skupinou. Jen si zkuste ve vyhledávači najít „liposomální vitamín“ před rokem 2010. Jakub nám poví, co je liposomální vitamín C zač.

Smaragdový ostrov má nádhernou přírodu i bohatý kulturní život. Očaruje vás místní hudba i tanec

11:26
Irsko nabízí romantickou přírodu, bohatý kulturní život i tajemné mytologické příběhy. Místní lidé jsou milí, přátelští a velmi povídaví. Smaragdový ostrov je místem, kde si každý najde své.

O honbě za štěstím. Aneb šťastný, nebo dobrý život?

10:54
Život je více než honba za štěstím. Mnoho výzkumů ukazuje, že honba za štěstím dělá lidi nešťastnými.

6 let, 6 týdnů a 1 den

10:54
Zhruba tak dlouho trvaly 3 rozhodující války, které proběhly mezi Armény a Azery a překreslovaly mapu Kavkazu. Poslední boje vedly k definitivní porážce Arcachu a obnovení azerské kontroly nad tímto územím.

Povinné spoření s více penězi s masivní státní podporou, to je účinný lék na nemocný penzijní systém

10:53
Parametrickými změnami se penzijní systém vyléčit nedá. Vyléčit se dá pouze zvýšením vkladů na penzijní spoření s masivní státní podporou, nejlépe povinným, a zvýšením kvality spořících produktů. Tento přístup začíná zajímat i poslance parlamentu.

Ernst Moro: zapomenutý pediatr, který díky mrkvové polévce zachránil před smrtí tisíce dětí

10:21
Někteří lidé díky svým výzkumům, jednáním zachrání životy jiných. Doktor Ernst Moro: lékař, který zachránil tisíce dětí, je jedním z nich. Nikdy nedostal žádnou cenu, přitom jeho objevy pomáhají dodnes. Aneb někdy zdánlivě obyčejná věc pomůže.

Ringelmannův efekt: jak spolupráce mění pravidla hry

10:21
Maximilian Ringelmann se rozhodl provést sérii experimentů, abychom lépe pochopili, jak efektivně pracujeme společně.

Ode dne, kdy byl náš stát zrazen těmi, které pokládal za přátele, uběhlo přesně pětaosmdesát let

10:21
Do historie tato událost vešla jako Mnichovská zrada, nebo také Mnichovská dohoda. Pamětníci už takřka nejsou, ale příkoří, které nám to přineslo, stále není zapomenuto.

Český národ se v nouzi umí semknout: Jak rychle se vybralo 150 milionů korun, je neuvěřitelné

10:21
Češi často působí jako národ, který je lhostejný k okolním osudům. Některé národy nám mají za zlé i to, že jsme závistiví a že máme radost z neštěstí druhého. Nyní Češi dokázali, že v nouzi se umí semknout a pomoci.

Bylo, nebylo. Jak to chodí a chodilo?

10:21
Jaké je české vysoké školství? Jaké kdysi bylo? Změnilo se? Malá povídková exkurze do vzpomínek. Inspirováno skutečností.

Jdu na sever, jdu na jih aneb jak jsem nešla Pacifickou hřebenovku: Srnec zabiják

10:21
Příběh jedné holky, která došla nejdále na Sněžku a nyní se vypravila na trasu dlouhou přes čtyři tisíce kilometrů. Cesta je cíl. Den šedesátý pátý a šedesátý šestý.

Jedny z těch nejdůležitějších voleb, které Slovensko od svého vzniku potkaly

9:49
Jasné, že jsou tyhle nebo tamty volby zrovna ty nejdůležitější, říká každý prakticky před každými volbami, které se kdy udály. V případě slovenských parlamentních voleb to tak ale skutečně je.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes