15
new stories - click to show

Měšec.cz

Description:

Měšec.cz - server o osobních financích

URL:

http://www.mesec.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.6 items/day

Končíte školu? Ohlídejte si platbu zdravotního pojištění. Kdy jej (ne)musíte hradit?

17:52
Pokud jste čerstvými absolventy střední nebo vysoké školy, začne se vás zanedlouho týkat placení povinného zdravotního pojištění. Záleží na tom, co se chystáte po skončení studia dělat, zda budete pokračovat studiem na další škole, nastoupíte do zaměstnání, a nebo zamíříte na úřad práce.

Vozíte si suvenýry z dovolené? Někdy je to zakázané

24.May
Dovoz suvenýrů patří k dovolené. Můžete si tím ale zadělat i na problémy. To v případě, že si s sebou přivezete věc, jejíž vývoz ze země porušuje platné národní nebo mezinárodní předpisy. Tyto zákazy se mohou týkat například některých korálů nebo mušlí.

Blíží se konec května. Nezapomeňte zaplatit daň z nemovitých věcí

24.May
S koncem května se blíží splatnost daně z nemovitých věcí. Lhůta pro zaplacení daně končí 31. května 2022. Nepřesáhne-li vaše daňová povinnost hranici 5000 Kč, je nutné ji do konce května uhradit v plné výši. Pokud naopak tuto hranici přesáhne, můžete si platbu rozdělit do dvou splátek s tím, že tu první uhradíte do konce května a druhou do konce listopadu.

Česká spořitelna zvyšuje úrokové sazby spoření až na 3,8 % p.a.

23.May
Česká spořitelna od 23. května 2022 zvyšuje pro klienty s účtem Plus a službami Erste Premier a Erste Private Banking úrokové sazby z dosavadních 2 % p.a. na nových 2,5 % ročně při maximálním limitu 200 000 Kč.

NEY spořitelní družstvo zvýšilo úrokové sazby na spoření, nově dostanete až 5,5 % ročně

23.May
NEY spořitelní družstvo zvýšilo od 23. května 2022 úrokové sazby na svém spořicím účtu i na termínovaných vkladech.

Air Bank zvýší úrokové sazby o 0,6 p.b. Nové hypotéky začnou na 5,39 % ročně

23.May
Od čtvrtku 26. května 2022 Air Bank zvýší úrokové sazby o 0,6 procentního bodu. Úroková sazba pojištěné hypotéky s částkou nad 1,5 mil. Kč, která je dnes na 4,79 % p.a., tím vzroste na 5,39 % ročně. Sazba bude stejná u všech délek fixací na 5, 7 a 10 let. Pokud si pojištění nesjednáte, bude úroková sazba o 0,15 p.b. vyšší, tedy min. 5,54 % ročně.

Česká spořitelna i její Buřinka zvýší úrokové sazby u úvěrů na bydlení

20.May
Česká spořitelna od 20. května zvýšila úrokové sazby u hypotečních úvěrů a u Hypoúvěru od Buřinky (Stavební spořitelna České spořitelny).

Raiffeisenbank navýšila denní limit pro příjem ukrajinských hřiven na pobočkách

19.May
Raiffeisenbank navýšila objem ukrajinských hřiven, které přijímá na pobočkách s pokladnou. Nově banka navýšila denní limit pro příjem z 5000 na 10 000 UAH.

Psi a kočky mají své cestovní pojištění. Můžete ho sjednat jen na pár dnů při cestě na dovolenou

19.May
Chystáte se na dovolenou a chcete vzít s sebou svého psa nebo kočku? Můžete mu sjednat cestovní pojištění, které pokryje případné zdravotní události, které v době, kdy budete na cestách, nastanou.

Vláda vytvoří program pro ohrožené občany z Ruska a Běloruska

19.May
Vláda plánuje na návrh Ministerstva zahraničních věcí vytvořit program pro ohrožené občany Ruska a Běloruska, kteří ve svých zemích čelí perzekuci.

Volkswagen Financial Services s úvěrem nově garantuje i možnost odkupu vozu

18.May
Volkswagen Financial Services se svým úvěrem Financování CHYTŘE nově garantuje v případě zájmu na konci smluvní doby možnost odkupu financovaného vozu. Využití nabídky odkupu je dobrovolné.

Mastercard spouští novinku. Umožní zaplatit úsměvem nebo mávnutím

18.May
Biometrické ověření plateb se dostává na novou úroveň. V obchodech tak bude možné zaplatit třeba s pomocí úsměvu nebo mávnutím ruky. Tedy stejným způsobem, jakým je dnes možné odemykat některé chytré telefony.

Zadlužení Čechů se přehouplo přes 3 biliony Kč. Hlavně kvůli hypotékám

18.May
Zadlužení obyvatel se vůbec poprvé v historii dostalo přes hranici 3 bilionů Kč. Meziročně vzrostlo o 407 mld. Kč, což je více než 15% růst. Informace vyplývají ze zprávy společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která provozuje Bankovní registr klientských informací (BRKI) a Nebankovní registr klientských informací (NRKI).

UniCredit Bank u úvěrů na bydlení zvyšuje úrokovou sazbu o 0,2 p.b. ročně

17.May
Od středy 18. května 2022 v UniCredit Bank zdražují úvěry na bydlení do 80 % LTV o 0,2 % p.b., a to pro všechny fixace. Například úrokovou sazbu pro 5letou fixaci, kterou měla dosud 5,29 % ročně, zvyšuje na 5,49 % p.a.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes