15
new stories - click to show

Měšec.cz

Description:

Měšec.cz - server o osobních financích

URL:

http://www.mesec.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

10.5 items/week

Max banka se chystá nasadit nový systém. Čeká ji dvoudenní odstávka internetového bankovnictví

8.June
Max banka vypne v termínu od 30. června 18:00 hodin do 2. července 2023 22:00 hodin internetové bankovnictví i mobilní aplikaci. Během této doby nebudete moct zadávat žádné pokyny. Chystá se totiž nasadit nové nový a modernější bankovní systém.

Z Rakouska začnou jezdit přes Moravu panoramatické vlaky s luxusním výhledem na krajinu

8.June
Od 11. června 2023 poprvé pojedou přes Moravu vlaky s panoramatickými vozy, které mají na rozdíl od těch běžných specifickou úpravu. Jejich okna jsou mnohem větší než v obyčejných vagónech, zasahují až na střechu a jsou zaoblená. Umožňují tak luxusní výhled na krajinu, kterou vlak projíždí.

Od července 2023 přibudou nové otázky v testech pro autoškoly. Zvládli byste je?

6.June
Připravujete se na zkoušky v autoškole? Od 9. července 2023 přibude do závěrečných testů celkem 46 nových otázek, z toho bude 11 v dynamické (animované) podobě. Na nových testech se podílelo Ministerstvo dopravy, Asociace autoškol ČR, Policie ČR a také Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Rozšíření otázek v testech se totiž bude týkat také chování řidiče, který v provozu přijde do kon…

Česká spořitelna spustila Bank iD SIGN pro firmy. Podepsat můžete i bez přístupu do internetbankingu

6.June
Česká spořitelna nově umožňuje od 6. června 2022 zástupcům středních a velkých firem podepisovat smluvní dokumentaci pomocí bankovní identity, aniž by tito lidé museli mít přístup do firemního internetového bankovnictví. Službu s názvem Bank iD SIGN mohli dosud využívat jen zástupci vybraných firem v pilotním provozu, nyní ale Spořitelna tuto službu spustila naostro. Přístup k ní mají kromě firem…

V Česku otevřela první pobočka ukrajinské Nova Post

5.June
Ukrajinská společnost Nova Post otevřela v České republice první pobočku. Najdete ji v Praze na adrese Pod Višňovkou 1664/29, Praha 4 – Krč. Ze zemí EU má společnost pobočku také v Polsku, Litvě a v Moldavsku.

Home Credit nabízí zvýhodněné financování na zboží, které pomůže snížit spotřebu energie

5.June
Úvěrová společnost Home Credit začíná nabízet zvýhodněné financování zboží a technologií, které výrazně domácnostem pomohou snížit spotřebu energie.

Kdo zaplatil v roce 2022 největší daně? Toto je 20 největších tuzemských plátců

2.June
Ministerstvo financí spolu s Generálním finančním správou zveřejnilo 1. června 2023 žebříček 20 největších plátců daně. Tento žebříček byl sestaven podle výše provedených plateb na účet daně z příjmu právnických osob do veřejných rozpočtů v průběhu roku 2022. Z uveřejněných výsledků vyšlo, že největším plátcem daně v České republice je Kooperativa pojišťovna s částkou přes 3,319 mld. Kč, za ní v …

Začala červnová výplata valorizovaných důchodů. Průměrný starobní důchod nově činí přes 20 tisíc Kč

2.June
Důchodci se v červnu dočkají nové výše svého důchodu, který už bude s valorizací o 2,3 % a s pevnou částkou 400 Kč. Díky této valorizaci se starobní důchody zvýší v průměru o 755 Kč, čímž průměrný důchod poprvé překročí dvacetitisícovou hranici, dosáhne totiž částky 20 216 Kč.

Air Bank klientům vrátí 1 % z plateb provedených kartou v zahraničí. Klienti O2 mohou mít cashback vyšší

1.June
Air Bank vrátí klientům za platby provedené kartou banky v zahraničí 1 % z nákupů zpět na účet. Nezáleží přitom na tom, jestli je karta fyzická nebo digitalizovaná v aplikaci pro placení mobilem či hodinkami. Účel platby není nijak omezen (nevztahuje se na výběry), banka tedy odměnu připíše např. za večeři v restauraci, úhradu vstupného na prohlídku památek, parkovné, nákupy v obchodě anebo třeba…

Česká spořitelna má nový spořicí účet pro děti. Láká na 5 % p.a. za 50 Kč spoření měsíčně

1.June
Rodiče mohou svým dětem u České spořitelny založit nový spořicí účet, a to už od jejich narození. Účet nabízí základní úrokovou sazbu 4 % p.a. pro úložky do limitu 100 tis. Kč. Pokud sem ale budete odkládat minimálně 50 Kč měsíčně, banka sazbu navýší o další procentní bod na celkových 5 % p.a.

Lidl o hodinu prodlouží otvírací dobu u většiny prodejen. Bude zavírat až v deset večer

31.May
Společnost Lidl Česká republika se rozhodla prodloužit o hodinu otvírací dobu většiny svých prodejen. Od 1. června 2023 si budete moct dojít na nákup místo do 21 hodin až do 22 hodin ve 250 z celkových 316 prodejen Lidl. Společnost tak chce vyhovět zákazníkům, kteří nestíhají dosavadní otvírací dobu, anebo jim více vyhovuje nakupovat večer.

ČSOB dá k nově založenému dětskému účtu 600 Kč. Když splníte pár podmínek

31.May
Československá obchodní banka (ČSOB) znovu přichází s letní akcí pro nově založené „dětské“ účty. Pokud dítěti nebo mladistvému ve věku 8 – 18 let založíte účet ČSOB Plus Konto v rozmezí od 1. června do 30. září 2023, může dostat v součtu odměnu až 600 Kč.

Veřejný ochránce práv radí, jak nenaletět při koupi nemovitosti. Na co si dát pozor?

31.May
Kancelář veřejného ochránce práv zveřejnila na svých webových stránkách video s návodem, na co si dát pozor při koupi nebo stavbě nemovitosti.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes