15
new stories - click to show

Měšec.cz

Description:

Měšec.cz - server o osobních financích

URL:

http://www.mesec.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

12.6 items/week

Přes aplikaci České spořitelny můžete získat výplatu dividend online. Od kterých společností?

17:30
K online výplatě dividend využívá nově aplikaci od České spořitelny další společnost s akciemi na burze, konkrétně Philip Morris ČR.

Systém DROZD pomůže při krizi v zahraničí. Najdete ho nově i v apce Portál občana

16:15
Portál občana, přes který je možné využívat online služby státu, nyní v mobilní aplikaci obsahuje také systém DROZD (Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí).

Lékař na telefonu nebo pojištění zkažené dovolené aneb Jaké neobvyklosti pokryje cestovko

13:41
Direct pojišťovna před sezónou dovolených rozšířila rizik, na které se vztahuje cestovní pojištění. Nově s ním můžete sjednat i pojištění zkažené dovolené, zpoždění letu, vlastního auta nebo službu lékaře na telefonu.

Dovolená: Kdy vás z ní šéf může odvolat? Otázky a odpovědi

14.June
Podle zákona určuje termín dovolené zaměstnavatel. I když to ve spoustě firem chodí tak, že zaměstnanci nahlásí, kdy si chtějí dovolenou, a je jim povolena. Ovšem například ve výrobních podnicích musí vedení dbát na to, aby se výroba nezastavila v nepravou chvíli. Potom často nařizují celozávodní dovolené, které jsou pevně dané. Nebo se na jednotlivých úsecích dbá na to, aby neodjeli pryč všichni…

Majetkové pojištění od Generali České dostalo nový kabát. Pojišťovna rozšířila krytí hned v několika oblastech

13.June
Generali Česká inovovala své majetkové pojištění. Produk Můj majetek 2.0 by měl nabídnout širší rozsah pojistného krytí.

Největší brazilská banka umožňuje přímý nákup bitcoinů

13.June
Itaú Unibanco, největší brazilská banka spustila obchodování s bitcoiny a dalšími kryptoměnami pro více než 60 milionů svých zákazníků. Banka službu už předtím testovala asi půl roku na vybraných klientech a nyní už investiční aplikace banky umožňuje nakupovat a prodávat Bitcoin a Ethereum všem klientům.

mBank přechází na karty vyrobené plně z recyklátu. Slabozrací nově rozliší debetky od kreditek

13.June
mBank v současné době přechází na platební karty plně vyrobené z recyklovaného plastu. Dosud se z něj vyráběly z 85 %, nově banka přechází na stoprocentní recyklát.

Soběstační uprchlíci z Ukrajiny budou moci získat dlouhodobý pobyt, těm zdravotně postiženým zas roste dávka

13.June
Vláda na svém včerejším zasedání schválila změny, jež ovlivní uprchlíky, které na naše území vyhnal válečný konflikt na Ukrajině.

Novela umožní pronajímatelům jednodušší vystěhování problémových nájemníků

13.June
Pronajímatelé nemovitostí by měli získat nový nástroj, aby mohli jednodušeji vystěhovat problémové nájemníky. Počítá s tím novela zákona předložená ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem, kterou včera schválila vláda.

Conseq zavádí novou značku penzijka. Jmenuje se ZaVodou a míří na mladé

13.June
Penzijní společnost Conseq spustila 12. června 2024 nový penzijní projekt s názvem ZaVodou. Novou platformu najdete na speciální webové stránce zavodou.cz. Platforma působí velmi jednoduše a uživatelsky příjemně a cílí zejména na mladou generaci. Zároveň platí, že si doplňkové penzijní spoření (DPS) můžete sjednat postaru také na platformě Conseq.cz v penzijním programu Zenit.

Česká spořitelna bude mít nové sídlo v luxusním projektu Smíchov City

12.June
Centrálu České spořitelny (ČS) chystá v budoucnu stěhování. Výstavba Smíchov City, kterou má na starosti developer Sekyra Group, přechází do druhé fáze, jejíž dominantou bude nová budova České spořitelny.

UniCredit Bank láká na Dětský účet s úrokem 4,25 % p.a., ale užijete si ho jen v červnu

12.June
UniCredit Bank (UCB) nabízí při založení bankovního účtu pro děti do 15 let novou výši úrokové sazby, a to 4,25 % p. a. Doba trvání akce je od 1. 5. do 30. 6. 2024.

Slavia pojišťovna zvýšila limity na zubaře a předepsané léky pro cizince

12.June
Slavia pojišťovna zvýšila od 12. června 2024 ve zdravotním pojištění cizinců pojistné limity pro ambulantně předepsané léky a ošetření u zubaře. Zároveň se rozhodla zvýšit věk pro povinnou vstupní prohlídku u nových pojištěnců. Těm se musí podrobit lidé, kteří přijíždějí ze států ležících mimo Evropskou unii nebo Schengenský prostor.

Chcete koupit chatu? Poradíme, ve kterých krajích zdražují a kde cena naopak klesá

11.June
Ceny chalup před sezonou klesly a v některých krajích odmazaly celoroční růst. Proti trendu jdou naopak prémiové objekty v Jizerských horách nebo Krkonoších a jejich podhůří. Vyplývá to ze zprávy portálu Bezrealitky.cz. Ten vytváří tzv. kombinovaný cenový index, jež poměřuje nabídkové ceny objektů i pozemků.

Půjčíte si 20 a za měsíc bez prodlení vracíte 32 tisíc. Nové porovnání ukazuje, komu se vyhnout

11.June
Malé úvěry můžete pořídit jen s velmi nízkými náklady nebo je naopak několikrát přeplatit. Vyplývá to z aktuálního srovnání Indexu odpovědného úvěrování, který hodnotil 36 bankovních i nebankovních společností s povolením poskytovat spotřebitelské půjčky. Porovnával povolená přečerpání běžného účtu (tzv. kontokorenty), kreditky i tzv. mikroúvěry.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes