15
new stories - click to show

Měšec.cz

Description:

Měšec.cz - server o osobních financích

URL:

http://www.mesec.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.7 items/week

ESG má změnit finanční svět. Kdo nebude snižovat uhlíkovou stopu, bude mu utíkat byznys

0:37
Životní prostředí a udržitelné zdroje se stávají prioritou číslo jedna pro banky a veškeré další finanční instituce. Cílem je dotlačit ostatní odvětví průmyslu ke snižování uhlíkové stopy.

Dva roky stačily ke změně finančního a digitálního světa. Jak žijeme po pandemii a s válkou?

20.May
Pandemie onemocění Covid-19 významně přispěla ke změně papírového řešení na digitální. Co bylo před pár lety scifi, dnes je samozřejmostí. Válka však opět mění rozdané karty a kyberbezpečnost je nyní úkolem s maximální prioritou.

Zpřísní se pravidla pro humanitární dávky a příspěvky. Už je nedostane každý

19.May
Uprchlíci, kteří mají zajištěné bezplatné ubytování, už na výplatu humanitární dávky nebudou mít nárok. Od července se také zpřísní pravidla pro solidární příspěvky lidem, kteří uprchlíky ubytovali.

Milostivé léto II startuje od září 2022. Máte druhou šanci snížit dluhy

19.May
Nevyužili jste nabídku minulého milostivého léta? Nevadí, v září budete mít druhou možnost. Své dluhy v exekuci tak budete moci splatit bez drahých úroků a dalších sankcí. Co bude tentokrát jinak?

Jak získat více peněz za nedostatečné odškodnění za pracovní úraz nebo nízké bolestné?

19.May
Bolí zlomenina při autohavárii cestou na chatu méně než zlomenina při bouračce na pracovní cestě? Ne. Ovšem hodnota bodu při určování bolestného a náhrady ztížení společenského uplatnění je nižší pro pracovní úrazy. Co s tím?

Diners Club ve střední Evropě končí. Rozhodl o tom jeho rakouský vlastník

18.May
Diners Club v roce 2022 ukončí své aktivity v Česku, Polsku a Slovensku. Další rok pak i v Rakousku. Za rozhodnutím stojí vlastník franšízy, společnost UniCredit Bank Austria, pod kterou značka Diners Club spadá. Ukončení Diners Club bude mít dopad na klienty, akceptaci i samotné zaměstnance poboček.

Předčasná penze vás připraví o miliony. Vysoká inflace dopady krácení ještě zhorší

18.May
Jaké jsou dlouhodobé dopady krácení penze při odchodu do předčasného důchodu? Jak tyto důsledky prohlubuje vysoká inflace a výše příjmů během produktivního života?

Na zvýšení vyhláškových cen benzínu a nafty lze v rámci cestovních náhrad i vydělat

17.May
Kdo ze zaměstnanců nemá řádnou účtenku za tankování pohonných hmot, má nárok na proplacení ceny od zaměstnavatele podle vyhlášky. Do 13. května 2022 to bylo hodně prodělečné. Od tohoto data už se dá na rozdílech cen i trošku vydělat.

Chystané daňové novinky: Méně plátců DPH, více podnikatelů s paušální daní

17.May
Ministerstvo financí chystá několik daňových změn. Jedny sejmou z části podnikatelů povinnost registrace k DPH, jiné změní institut paušální daně. Jak?

Hypotéky přes 6 % p.a. MONETA výrazně zdražila úvěry na bydlení

16.May
Roční úroková sazba u hypotéky s pětiletou fixací přeskočila hranici 6 %. Měsíční splátka už je téměř dvojnásobná, než byla před 5 lety.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes