15
new stories - click to show

Měšec.cz

Description:

Měšec.cz - server o osobních financích

URL:

http://www.mesec.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

8.4 items/week

Češi mají naspořeno v průměru 900 tisíc korun. Platí to i pro vás?

0:54
Podle bankovních statistik má průměrná česká domácnost uloženo ve finančních rezervách přibližně 900 tisíc Kč. A to jsme v porovnání s jinými zeměmi ještě dost chudí. Kde se toto číslo vzalo a co za ním stojí?

Doby se mění, přicházejí dražší nemovitosti a dvougenerační hypotéky. Chcete 50letou hypotéku?

0:54
Zatímco starší generace byla schopna rezidenční nemovitost pořídit za sumu peněz, kterou bylo možné umořit v průběhu svého produktivního života, nastupující generace už s tím počítat nemá.

Kvíz: Vyznáte se v povinném ručení? A potřebují jej elektrokoloběžky?

3.June
Každý, kdo někdy řídí auto, motorku, dodávku a obecně jakékoli motorové vozidlo, musí mít vůz pojištěný. Naučíme vás vyznat se v tomto pojistném produktu pomocí našeho kvízu.

Na hypotéky dosáhne více lidí. Centrální banka zmírnila některá pravidla

1.June
Centrální banka vypne jeden z ukazatelů, který omezuje dostupnost hypoték. Na úvěr na bydlení tak dosáhne více lidí. Co se změní a od kdy?

Založili jste odbory jen kvůli vlastní ochraně před výpovědí. Může vám to u soudu přitížit?

1.June
Před rozvázáním pracovního poměru s funkcionářem odborů zaměstnavatel žádá odbory o souhlas. Nejde jen o naplnění důvodu k ukončení pracovního poměru, ale také o „spravedlivost“ dalšího zaměstnávání. Co řekl soud ke skupince odborářů, kteří takhle chtěli chránit jen sami sebe a ne hájit i jiné zaměstnance?

Investice nejsou jen akcie a dluhopisy. Lze vydělat na hokejových kartách?

1.June
Jen šest procent Čechů má odvahu zkusit své peníze zhodnotit pomocí alternativních investic – tedy investic do hokejových karet, drahého alkoholu nebo Lega. Chce to určitě zkušenosti. Na druhou stranu to může přinést větší zisk než klasické spořicí účty.

Zelená karta už neplatí ve třech zemích. Po Izraeli došlo na Bělorusko a Rusko

31.May
Mezinárodní doklad o povinném ručení nově neplatí v Bělorusku a Rusku. Problém to není jen pro česká vozidla, nastane i recipročně pro běloruská a ruská vozidla v EU/EHP. Ta jsou nyní automaticky bez pojištění a musí si sjednat tzv. hraniční pojištění.

Od září startuje další kolo dotací Nová zelená úsporám. Dosáhnete na ně tentokrát i vy?

31.May
Dotace dostupné i pro bytové domy, kde instalace úsporných opatření blokují majitelé bytů s nízkými příjmy. Výměny starých plynových kotlů za tepelná čerpadla. Co všechno se připravuje v Nové zelené úsporám od září 2023?

Spoříte si na starém penzijku? Podívejte se, o kolik jste přišli za posledních 10 let

30.May
Spoříte si na důchod ve třetím pilíři? Pokud peníze posíláte na staré penzijní připojištění kvůli tomu, že máte garantovaný nezáporný výnos, měli byste si uvědomit, že reálně vaše investice poměrně výrazně ztrácí na hodnotě.

Úrazové renty za poškození zdraví při práci se od června zvýší. Jenže méně, než rostou životní náklady

30.May
Náhrady za ztrátu na výdělku jsou valorizovány stejně jako důchody, a proto se nižší valorizace důchodů projeví i na menším odškodnění pracovních úrazů a nemocí z povolání. V průměru tratí každý důchodce zhruba 1000 Kč měsíčně. A tak stejně i zaměstnanec s poškozeným zdravím nebo jeho pozůstalí. Kolik tedy aspoň zdravotně handicapovaní zaměstnanci navíc dostanou?
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes