15
new stories - click to show

Metropole - Regiony24.cz

Description:

Internetové zpravodajství z Prahy

URL:

http://metropole.regiony24.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publishes:

3 items/month

Zažijte to pravé teplo v zimních dnech

12.February
Zimní počasí už je tu a topná sezony začíná být v plném proudu. A naše měřící budíky za elektřiny a plyn se opět roztočily. Ale kdo chce platit každý rok takové částky? Nikdo, a proto máme pro vás správné a levné řešení.

V Praze 8 už ví, jak bude vypadat skatepark v Bohnicích!

5.February
Příběh bohnického skateparku v blízkosti ZŠ Glowackého se píše už několik let. S nápadem vybudovat sportoviště, kde budou moci trénovat úplní začátečníci i pilovat složitější triky zkušení jezdci, přišel tehdy jedenáctiletý navrhovatel projektu v participativním rozpočtu Prahy 8 v roce 2017.

Neoprávněně stržené peníze za služby na internetu

5.February
Skrze internet se dá najít obrovské množství rozličných služeb, od úvěrových kalkulaček, přes aplikace na tvorbu životopisu, slovníky a překladače až po výukové lekce téměř jakýchkoliv dovedností. Nemalá část z těchto služeb může být zpoplatněna. Může se stát, že si taková služba strhne peníze z karty spotřebitele neoprávněně, anebo mu neočekávaně naúčtuje poplatek bez předchozího upozornění. Na co si dát pozor a co v takové situaci dělat?

Nejsnadnější cesta k úspoře!

31.January
S cenami za energie se potýkáme rok co rok. Každý rok si také slibujeme, že už s tím musíme něco udělat. Nakupujeme úsporné žárovky, pořizujeme spotřebiče s nejvyšší značkou úspory nebo se snažíme méně topit. Ale musí být i jiná varianta, jak ovlivnit cenu energií alespoň nepřímo.

Zvíře jako pacient

30.January
Zvířecí společník je často plnohodnotným členem rodiny. Tomu odpovídá i důkladnější a finančně náročnější veterinární péče, která se mazlíčkům dostává. Podobně jako při poskytování zdravotní péče lidem platí, že ani zvířecí lékaři nemohou vždy zaručit konkrétní výsledek.

Hubněte efektivně aneb šest věcí, které kazí lidem motivaci žít zdravěji

15.January
Každý den prosezený u televize nebo počítače stojí člověka až tři procenta svalové hmoty. Jak skončit s pasivitou, zařadit pohyb do každodenního života a vydržet? „Nelámejte hned rekordy, ale aspoň dvakrát denně se zadýchejte,“ radí fyzioterapeutka.

Odpovědnost za balíček od e-shopu

9.January
Jak je to s odpovědností za škodu na zásilce a na co by si měli spotřebitelé dát pozor, aby se takovým případů vyvarovali?

Kia prodala v 30. roce působení v ČR (2023) historicky nejvíce automobilů

8.January
Kia prodala v roce 2023 v České republice 11 424 osobních automobilů. Jde o historicky nejvyšší počet od vstupu značky na český trh. Kia dosáhla nových maxim i v prodeji elektrifikovaných vozů a podílu na trhu.

Společnost Lidl se připojí k celosvětové výzvě Veganuary

8.January
je skvělou příležitostí pro novoroční předsevzetí, pro změnu jídelníčku či životního stylu. A právě proto vznikla ve Velké Británii v roce 2014 výzva Veganuary, která je skvělou příležitostí pro vyzkoušení rostlinné stravy. Lidl Česká republika se k výzvě připojí po celý měsíc leden, a to rozšířenou nabídkou veganských produktů, řadou slev a komunikační kampaní „Leden, vege si jedem“, která probě…

VÁNOCE VE VATĚ a do nového roku s novou podlahou!

28.December
Víte, že dárky nenosí jen Ježíšek? Nechte si od nás pod stromeček nadělit novou zateplenou podlahu s mimořádnou vánoční slevou a vstupte do nového roku s krásnou, čistou a prostornou půdou. Ušetříte až 1/3 na energiích a vaše příští Vánoce budou ještě hezčí!

Jak na nákup vánočního kapra

19.December
Ačkoliv jeho popularita pomalu klesá, je smažený kapr stále ikonickou tradicí, kterou si české rodiny na Štědrý den dopřávají. Vedle vánočních trhů a prodejců stromků jsou tak kádě s kapry dalším z jevů, které dokreslují předvánoční atmosféru. Co by měl spotřebitel vědět, než oblíbenou rybu zakoupí?

Počet dlužníků v podnájmech vzrostl meziročně o 13 procent

4.December
Počet lidí, dlužících majitelům nájemních bytů, vzrostl meziročně o 13,4 procenta. Vyplývá to z dat společnosti UlovDomov.cz, která se prostřednictvím služby Ideální nájemce stará soukromým majitelům o 2 800 nemovitostí v hodnotě přesahující 18 miliard korun.

Jan Šebek je třetí nejlepší barman na světě

10.October
Český reprezentant Jan Šebek se na letošním světovém finále Diageo Reserve World Class umístil na krásném třetím místě a mezi TOP finálovou 12 barmanů exceloval v jedné z nejtěžších disciplín, se kterou se soutěžící musí vypořádat. Závěrečný šampionát proběhl v brazilském Sao Paulu.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes