Metropole - Regiony24.cz

Popis:

Metropole - Regiony24.cz - Internetové zpravodajství z Prahy

URL:

http://metropole.regiony24.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Praha

Publikuje:

2,1 položek/den

Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná. Je z ní ozdoba parku

10:28
Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče. Kaple Božího hrobu z roku 1737 se tak stala ozdobou parku u Petřínské rozhledny, který byl loni celkově rekonstruován.

Jste již připraveni na letošní zdražování? Pokud ne, je nejvyšší čas

15.ledna
Člověk nemusí být zrovna ekonom, aby si spočítal, jak se to dotkne rodinného rozpočtu třeba nárůst ceny energie. V průměrném rodinném domku jsou roční náklady na topení a ohřev teplé užitkové vody zhruba 32tisíc korun bez DPH za předpokladu, že je dům zateplen pouze základním způsobem, čemuž odpovídá naprostá většina staveb starších deseti let.

Pokračuje zkrášlování okolí Bardejovských lázní

15.ledna
V těchto dnech ukončili obnovu drobné turistické infrastruktury v areálu rekreačního jezírka v Bardejovských lázních.

Zajděte si na pivo se starostou Prahy 7

11.ledna
V novém roce se do Prahy 7 vrací cyklus schůzek Se starostou u stolu. Starosta Jan Čižinský a další radní sedmé městské části znovu vyráží do hospůdek a kaváren popovídat si s občany o tom, co je zajímá, a poslechnout si názory lidí na svou práci.

Děti se mohou vydat na vycházky Prahou za zajímavými místy

10.ledna
Pražská informační služba připravila pro děti na leden 2019 vlastivědné vycházky po pražských památkách a zajímavých místech.

Agresivní psi pokousali strážníky. Běsnění zastavil až výstřel ze služební zbraně

10.ledna
Dvojice agresivní psů napadla a vážně pokousala zakročující strážníky. Útok se podařilo odvrátit až za použití služební zbraně. Výstřel ani jedno zvíře nezranil, ale odehnal. Zvířata skončila z rozhodnutí Policie ČR v útulku.

Prazdroj nechá vybrat lidi, jaké pivo má uvařit

10.ledna
Plzeňský Prazdroj přichází s další novinkou v rámci svého programu Volba sládků. Nyní nechá samotné spotřebitele, aby si zvolili, jaké pivo chtějí uvařit. To pak nabídne během června ve více než dvanácti stovkách tuzemských hospod a restaurací.

Do konce ledna se můžete vypravit po stopách českého mincovnictví

9.ledna
Jak se vyrábějí české mince? Proč je Česká mincovna právě v Jablonci? Kdo je otcem naší měny? Co jste si za jednu korunu mohli koupit za tatíčka Masaryka a co si za ni pořídíte dnes? Čím platili naši předkové před tisíci lety? A čím budou jednou platit naše děti?

Podíl lidí, kteří se setkávají s diskriminací v práci, se snižuje

9.ledna
Jak vnímáme diskriminaci v práci? V posledních letech se zvyšuje podíl lidí, kteří uvádějí, že se s tímto jevem nesetkávají.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes