Mezikulturní dialog

Popis:

Mezikulturní dialog

URL:

http://www.mezikulturnidialog.cz/

Katalog:

Z domova → Ostatní

Publikuje:

2,1 položek/týden

Sociální pracovník/pracovnice

19.března
Zavedená nestátní nezisková organizace InBáze zabývající se integrací migrantů do české společnosti hledá kolegu/kolegyni se zájmem o tématiku migrace a integrace na pozici: „sociální pracovník/pracovnice“. V našem týmu rádi uvítáme někoho, kdo chodí, tak jako my, do práce rád, potřebuje v ní nacházet smysl, dokáže se rychle zorientovat a převzít zodpovědnost za svěřené úkoly.

Tomáš Bystrý: Když slyším českou hymnu, tak mi běhá mráz po zádech

19.března
Mottem letošního Mezinárodního dne Romů v režii organizace Ara Art je romipen. A protože identita nás zaměstnává všechny, budeme se letos ptát respondentů na to, jak ji vnímají oni. Jinými slovy – budeme se ptát na to, jak rozumí slovům romipen potažmo čechipen. Začínáme s Tomášem Bystrým…

MPSV vyplatilo za 5 let skoro 60 miliard, přesto se problém sociálního vyloučení prohlubuje

19.března
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyplatilo v letech 2012 až 2016 na podporu bydlení skoro 60 miliard korun, problém sociálního vyloučení se však prohluboval. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Kontrola odhalila jak nedostatky v systému podpory bydlení, tak v nastavení jednotlivých nástrojů. Dopady těchto nástrojů navíc MPSV nevyhodnocovalo, zjistil NKÚ. Kontrolovanými subjekty byly vedle ministerstva Úřad práce a Úřad vlády, jejich reakce ČTK shání.

Interkulturní setkání: Můj příběh - Anna z Bělorus

16.března
Sdružení pro integraci a migraci Vás 28. března zve na interkulturní setkání: Můj příběh - Anna z Běloruska.

4. ročník Jazykové a literární soutěže ČEŠTINA JE I MŮJ JAZYK

16.března
Žáci základních a středních škol se budou letos už po čtvrté zamýšlet nad tím, jaké to je, když přijde do neznámého prostředí člověk, spolužák z odlišné země a kultury, který nerozumí česky a v novém prostředí se musí zorientovat. Účast v Jazykové a literární soutěži podporuje vzájemné poznávání žáků, jejichž mateřským jazykem je čeština a žáků, kteří mají odlišný mateřský jazyk. Je zaměřená na český jazyk jako prostředek k vzájemnému porozumění.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes