Mises.cz

Popis:

Mises.cz sdružuje lidi, kteří věří ve svobodu, individualismus a ochranu soukromého vlastnictví.

URL:

https://www.mises.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4,9 položek/týden

Garet Garrett: Příběh železa a oceli (15)

21.března
Je skutečně uvězněná v té ponuré usedlosti na západním kopci? Nebo je divná, jako byla její matka? Jak si žije? Jak vypadá?

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Závěr (9/9)

20.března
Bojím se, že jsme tuhle válku prohráli. Za deset let tu budou velmi přísné zákony. Téměř cokoliv, co není pes a kočka bude přísně zakázáno a postihováno. Možná chovy úplně vymizí a stanou se historii. Tohle všechno zmizí. Jenže příště jste na řadě vy.

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Zoologické zahrady (8/9)

19.března
Nemám nic proti zoologickým zahradám, ačkoliv musím říct, že výběhy některých soukromých chovatelů jsou daleko lepší a větší, než jaké mnohdy najdeme právě v zoologických zahradách. Nerozumím ale tomu proč mají zoologické zahrady daleko větší důvěru, než soukromí chovatelé.

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - A co psi? (7/9)

18.března
Nemám nic proti psům, ale je zvláštní, že vesměs všechny argumenty, které jsem proti chovům exotických zvířat slyšel, lze aplikovat i na psy.

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Jedná se o týrání zvířat? (6/9)

17.března
Spousta lidí zastává názor, že chovat exotická zvířata je týrání. Platí to absolutně? Ve všech případech? Znamená to, že pes v malém kotci o velikosti metr krát metr je spokojený, zatímco lev s výběhem kilometr krát kilometr trpí?

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - K čemu jsou regulace chovů? (5/9)

16.března
V některých státech jsou ty zákony přísnější a v některých zase benevolentnější. A jak se od sebe liší? Popravdě nijak. Chovy vypadají pořád stejně. Pořád platí, že exotická zvířata chová menšina lidí.

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Nebezpečná zvířata! (4/9)

15.března
Chovatel si obvykle plně uvědomuje, že jeho zvíře je nebezpečné, a podle toho se chová. Ve skutečnosti je to právě on, kdo to ví ze všech lidí nejlépe.

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Existuje chovatel debil? (3/9)

14.března
Odkud se vzala představa, že co chovatel exotických zvířat, to pitomec? Chovatel ze Vsetínska je v médiích vykreslován jako nezodpovědný blb. Osobně tento názor nesdílím. Proč by měl být?

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Strach ze svobody? (2/9)

13.března
Co se týče chovů nebezpečných zvířat, tak většina lidí bude souhlasit buď s úplným zákazem, nebo by podle nich mělo aspoň být nějaké povolení. To by mělo zajistit, že zvířata netrpí a mají vhodné podmínky. Jaká je ale praxe?

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Úvod (1/9)

12.března
Nedávno médii proběhla zpráva, že lev chovaný na Vsetínsku jako domácí mazlíček zabil svého majitele. Tento incident pochopitelně vyvolal celonárodní debatu o tom, jestli je v pořádku mít lvy jako domácí mazlíčky. Rozhodl jsem se k této kauze připravit několikadílný cyklus.

"Výdobytky" demokracie

11.března
Je až neuvěřitelné, kolik lidí, bez ohledu na společenské postavení, rasu, národ, náboženské přesvědčení či pohlaví se domnívá, že současné politické uspořádání je to nejlepší, co nás v lidských dějinách může potkat.

Garet Garrett: Příběh železa a oceli (14)

7.března
Teď bylo na něm, aby jednal opatrně, myslel mazaně a hlavně zakryl fakt, že to ví. Pouze Aarona znovu vyhodit z železářského podnikání, jak mohl snadno udělat, to by nebyl dostatečný trest.

Garet Garrett: Příběh železa a oceli (13)

21.února
Mezi tím nebyla nikdy železárna v Novém Damašku tak aktivní. Nikdy nebyly její zisky větší. Přesto byl Enoch Gib nepokojný.

Je v pořádku, aby zaměstnavatel omezoval zaměstnance ve stylu oblékání či volném čase?

11.února
Otázka, zda je v pořádku, aby nám zaměstnavatel zasahoval do osobního života, není nic nového pod sluncem. Nutno však na úvod podotknout, že v této otázce je velmi důležité znát kontext. Je tedy omezování zaměstnance v pořádku?
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes