Mises.cz

Description:

Mises.cz sdružuje lidi, kteří věří ve svobodu, individualismus a ochranu soukromého vlastnictví.

URL:

https://www.mises.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.1 items/week

Problémy chovatelů exotických zvířat

22.April
V následujícím článku bych chtěla hovořit o chovatelích exotických zvířat – tedy těch, co nemají jen kočku a psa, ale také třeba nějakého toho hada, nebo lišku nebo dokonce nějakou větší kočku jako je třeba tygr.

Garet Garrett: Příběh železa a oceli (19)

18.April
Celou tu dobu John Agnes hledal. Nejprve procházel hlavní silnici až k usedlosti, dokud se neujistil, že se touto cestou nevydala.

Úrok a hospodářská krize

15.April
Většině ekonomů je jasné, že další hospodářská krize přijde a bude ještě ničivější než ta, která devastovala světovou ekonomiku od roku 2008. Někteří jsou přesvědčeni, že krize už v podstatě započala, jiní své odhady a prognózy krotí. Co ale takovou krizi způsobuje?

Garet Garrett: Příběh železa a oceli (18)

11.April
Na pěšině zazněl zvuk kroků – onen klapavý zvuk tlumené rezonance, který vydávají muži obutí do železem pobitých pot ze surové kůže, doplněný o šoupání kotníkových chráničů, jenž nosili pracovníci v železárně. Agnes tyto zvuky neznala.

Ochrana zvířat v anarchokapitalismu

8.April
Dovolím si ale říct, že zvířata by se mohla mít na trhu daleko lépe, než ve státní společnosti. Zákazníci nebudou tolerovat různé absurdnosti, které se dnes tolerují státům.

Garet Garrett: Příběh železa a oceli (17)

4.April
Místo aby zamířila přímo k domovu, udělala si velikou zacházku, obešla město a vystoupala po úbočí západních kopců po stezce, kterou používali dělníci z železárny. Tady by jí nikdo nehledal.

Bydlení a život v anarchokapitalismu

1.April
Někdy přemýšlím nad tím jak by vypadal život ve městech, vesnicích a obecně, kdyby lidstvo došlo do bodu, který by byl velice blízko tomu, co nazýváme „anarchokapitalismus“.

Garet Garrett: Příběh železa a oceli (16)

28.March
elé to bylo nešťastné selhání. Každý se snažil zachránit zábavu, ale večírek, který musí být zachraňován, je již dopředu odsouzen k nezdaru.

Jací budou lidé v bezstátní společnosti?

25.March
Říct „já jsem anarchokapitalista“ v lidech vyvolá pocit, že chceme společnost bez pravidel, protože věříme, že lidé bez nich dovedou fungovat. Jenže ve skutečnosti anarchokapitalista nechce svět bez pravidel, jen nechce, aby ta pravidla zaváděla centrální autorita jako je stát.

Garet Garrett: Příběh železa a oceli (15)

21.March
Je skutečně uvězněná v té ponuré usedlosti na západním kopci? Nebo je divná, jako byla její matka? Jak si žije? Jak vypadá?

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Závěr (9/9)

20.March
Bojím se, že jsme tuhle válku prohráli. Za deset let tu budou velmi přísné zákony. Téměř cokoliv, co není pes a kočka bude přísně zakázáno a postihováno. Možná chovy úplně vymizí a stanou se historii. Tohle všechno zmizí. Jenže příště jste na řadě vy.

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Zoologické zahrady (8/9)

19.March
Nemám nic proti zoologickým zahradám, ačkoliv musím říct, že výběhy některých soukromých chovatelů jsou daleko lepší a větší, než jaké mnohdy najdeme právě v zoologických zahradách. Nerozumím ale tomu proč mají zoologické zahrady daleko větší důvěru, než soukromí chovatelé.

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - A co psi? (7/9)

18.March
Nemám nic proti psům, ale je zvláštní, že vesměs všechny argumenty, které jsem proti chovům exotických zvířat slyšel, lze aplikovat i na psy.

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - Jedná se o týrání zvířat? (6/9)

17.March
Spousta lidí zastává názor, že chovat exotická zvířata je týrání. Platí to absolutně? Ve všech případech? Znamená to, že pes v malém kotci o velikosti metr krát metr je spokojený, zatímco lev s výběhem kilometr krát kilometr trpí?

Čas legalizovat lvy jako mazlíčky - K čemu jsou regulace chovů? (5/9)

16.March
V některých státech jsou ty zákony přísnější a v některých zase benevolentnější. A jak se od sebe liší? Popravdě nijak. Chovy vypadají pořád stejně. Pořád platí, že exotická zvířata chová menšina lidí.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes