Ministerstvo kultury

Popis:

Ministerstvo kultury - oficiální stránky

URL:

http://www.mkcr.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

7 položek/týden

Národní galerie hledá výstavní projekt na 58. mezinárodní bienále umění v Benátkách

19.července
Národní galerie v Praze vypsala otevřenou soutěž na výstavní projekt pro Český a Slovenský pavilon na 58. mezinárodním bienále umění v Benátkách. Nejstarší světová přehlídka umění proběhne od května do listopadu 2019. Národní muzeum představuje novou tvář 19.07.2018 12:21příspěvkové organizace Generální rekonstrukce Historické budovy Národního muzea bude již brzy u konce a s tím souvisí i plánování nových expozic, které budou otevřeny v letech 2019 a 2020. Během let 2017 a 2018 byli pečlivě v...

Znovu do labyrintů!

18.července
V Muzeu Jana Amose Komenského v Uherském Brodě byla nově zpřístupněna inovace stálé expozice Komenský lidstvu – Labyrinty.

Cenu Premia Bohemica pro rok 2018 získal britský bohemista Robert B. Pynsent

18.července
Dne 17. července 2018 byla v rámci Bohemistického semináře slavnostně udělena Cena Premia Bohemica. Letošním laureátem se stal významný britský bohemista Robert B. Pynsent, emeritní profesor Školy slovanských a východoevropských studií při University College London.

Hrob architekta Historické budovy Národního muzea Josefa Schulze se dočkal své opravy

17.července
V neděli 15. července tomu bylo přesně 101 let, kdy zemřel známý architekt Josef Schulz, a není náhodou, že právě v těchto dnech byla dokončena oprava jeho hrobu s novou pamětní deskou. Stalo se tak navíc v roce, kdy bude částečně znovuotevřena po dlouholeté a náročné rekonstrukci Historická budova Národního muzea, jež je jednou z řady významných budov, které Josef Schulz navrhl. Objednavatelem opravy hrobu Josefa Schulze byla Společnost Národního muzea a projekt finančně sponzorovala společn...

Vyjádření ministerstva kultury k článku v deníku Právo

17.července
Ministerstvo kultury se ohrazuje vůči nepravdivým informacím zveřejněným v deníku Právo (17. 7. 2018)v článku „VIP salonek vyšel nejdráž pro Hermana“, týkajícím se částek za využití VIP letištního salonku ministrem kultury Danielem Hermanem v letech 2014 - 2017. Seminář přivítal přes pět desítek zahraničních bohemistů 16.07.2018 15:25příspěvkové organizace Na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně byl 15. července zahájen každoroční seminář pro zahraniční bohemisty.

Unikátní Prezidentský vlak vyráží na další úsek trasy

16.července
Antonín Staněk se ve středu 18. července 2018 zúčastní jízdy „Prezidentského vlaku 2018“ ze Zlína do Olomouce. Ministerstvo kultury podpořilo v letošním roce rekordní počet překladů české literatury 13.07.2018 15:10ministerstvo Ministerstvo kultury podpořilo v letošním roce rekordní počet překladů české literatury do cizích jazyků: 213. Celkovou částkou přesahující 18 milionů Kč. V minulém roce bylo podpořeno 129 žádostí. Celková částka činila 8 milionů Kč.

Muzejní terasy přivítají Ty Syčáky i alternativní loutkové divadlo

13.července
V pátek 13. července od 20 hodin zahraje v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v rámci festivalu letních kulturních pořadů Bez nití│Odvázané pátky na terasách hudební skupina Ty Syčáci. V průběhu večera vystoupí rovněž přední česká loutková divadla Waxwing Theatre a Toy Machine.

„Prezidentský vlak“ si v Brně a na Slovensku prohlédly již tisíce zájemců

12.července
O „Prezidentský vlak“, který Národní technické muzeum připravilo ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami a se Železnicemi Slovenské republiky, je od začátku velký zájem. Za prvních 10 dní vlak ujel na trase Praha Zvolen více než 800 kilometrů a prohlédlo si ho 12 230 osob.

Přijďte zažít Jižní Ameriku na jedinečný festival do Náprstkova muzea!

11.července
Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 14. 7. 2018 bude konat další festival, který tentokrát zavede všechny příchozí do velmi pestré Jižní Ameriky. Návštěvníci se mohou těšit na taneční představení a workshopy, hudební vystoupení, ukázky bojového umění, výtvarné dílny pro děti, dočasné tetování i ochutnávky gastronomických specialit. Festival Jižní Ameriky je součástí cyklu Barevné nádvoří, který je za...

Filmy podpořené fondem uspěly v Karlových Varech

9.července
Koprodukční film uznávaného rumunského režiséra Radu Judeho Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři, získal Křišťálový globus pro nejlepší film 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Nejlepším dokumentem byla vyhlášena novinka Vitalije Manského Svědkové Putinovi. Oba filmy podpořil Státní fond kinematografie.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes