15
new stories - click to show

Ministerstvo kultury

Description:

Ministerstvo kultury - oficiální stránky

URL:

http://www.mkcr.cz/

Catalog:

Kultura

Publishes:

4.2 items/week

Ocenění za Libušín

0:31
V pátek 15. ledna 2021 převzal generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš z rukou Andreje Babiše Cenu premiéra České republiky Grand Prix Patria Nostra 2020. Ocenění bylo uděleno za obnovu Národní kulturní památky Libušín na Pustevnách jako příkladný investiční a architektonický počin.

Žatec a krajina žateckého chmele míří mezi památky světového dědictví UNESCO

18.January
Ministr kultury Lubomír Zaorálek dne 18. ledna 2021 podepsal dokumentaci pro nominaci Žatce a krajiny žateckého chmele na Seznam světového dědictví UNESCO. Do 1. února 2021 bude nominace předložena Centru světového dědictví v Paříži a tím bude zahájen komplexní hodnotící proces. O jeho výsledku by mělo být rozhodnuto s největší pravděpodobností v létě roku 2022.

Uplynulý rok 2020 přinesl netradiční návštěvnickou sezónu a možnosti v muzeích v přírodě

13.January
Z důvodu probíhající pandemie byl rok 2020 netradiční a jiný i na půdě čtyř muzeí v přírodě, které spadají pod Národní muzeum v přírodě (jsou to: Valašské muzeum v přírodě, Hanácké muzeum v přírodě, Muzeum v přírodě Zubrnice a Muzeum v přírodě Vysočina).

Poezie – letošní priorita Českého literárního centra

13.January
České literární centrum (dále jen ČLC), sekce Moravské zemské knihovny v Brně, se letos v souladu se svými dlouhodobými dramaturgickými plány zaměřuje na mnohdy opomíjené odvětví: poezii.

Ohlédnutí za rokem 2020

12.January
Rožnov pod Radhoštěm – Na začátku roku bývá zvykem bilancovat a hodnotit uplynulý rok. Nejinak je tomu i ve Valašském muzeu v přírodě. V roce 2020 navštívilo Valašské muzeum v přírodě 227 782 návštěvníků. Důsledkem pandemie koronaviru je to o 136 358 osob méně než v roce předešlém.

Národní technické muzeum připomene při příležitosti 80. výročí úmrtí osobnost Vladimíra Mandla, zakladatele kosmického práva

11.January
8. ledna 2021 si v souvislosti s 80. výročím jeho úmrtí připomínáme osobnost docenta práv Vladimíra Mandla, jenž je světové veřejnosti znám jako zakladatel kosmického práva a který byl vlastníkem československého patentu z roku 1935 na „vysokostoupající raketu“. Národní technické muzeum připravuje na začátek května 2021 odborný seminář věnovaný jeho osobnosti a jeho rodině a pracuje...

Nabitý rok oslav třicetiletého výročí Muzea romské kultury: Nová výstava, vydání tří knih, otevření stálé expozice v Hodoníně u

8.January
Muzeum romské kultury slaví v letošním roce 30 let od svého založení. Připravuje fotografickou výstavu, vydání knihy To jsou těžké vzpomínky, publikace o svých unikátních sbírkách a 2. díl oceňované publikace Amendar.

Setkání ministra kultury L. Zaorálka s prezidentem ČR M. Zemanem

6.January
Ministra kultury Lubomíra Zaorálka dnes v 15 hodin na Pražském hradě přijme prezident ČR Miloš Zeman.

125 let České filharmonie

4.January
Dnes uplynulo 125 let od chvíle, kdy se začala psát historie České filharmonie koncertem, který řídil v Rudolfinu 4. ledna 1896 Antonín Dvořák. Jeho skladby provázejí od té doby národní orchestr při vystoupeních doma i v cizině.

Program Akademie IDU na rok 2021

23.December
Akademie IDU je vzdělávacím programem na zvyšování dovedností (strategické plánování, marketing, leadership, fundraising, projektové řízení, kreativní myšlení) nezbytných pro efektivní řízení kulturních organizací.

Od 27. 12. 2020 budou zavřené všechny výstavy

23.December
Od neděle 27.12. 2020, kdy celá Česká republika přechází do 5. stupně PES, přestanou platit výjimky pro 5 výstav, které mohly být dosud otevřené.

Balet mezi obrazy: Rembrandt a Saskia

23.December
Osudový láskyplný vztah mezi nizozemským malířem Rembrandtem Harmenszoonem van Rijn a Saskií van Uylenburgh ožívá.

Přání do nového roku 2021

23.December
Přejeme Vám krásné Vánoce, provoněné štěstím a radostí; nový rok 2021 nechť je pro nás všechny rokem klidným, úspěšným, šťastným, naplněným láskou a tolerancí!

Ministerstvo kultury převezme aktivity Památníku Šoa Praha, vznikne Památník ticha

21.December
Vláda dnes na svém jednání schválila návrh Ministerstva kultury zřídit Památník ticha jako svou novou příspěvkovou organizaci. Ten by měl postupně převzít aktivity současné obecně prospěšné společnosti Památník Šoa Praha. V příštích letech by pak měla být rekonstruována výpravní budova nádraží Praha – Bubny, která bude sloužit jako památník holokaustu.

Objev středověkého trezoru a Milevského relikviáře

21.December
V prostorách milevského kláštera na Písecku byl 21. prosince 2020 za účasti zástupců Ministerstva kultury, archeologů, historiků a dalších významných osobností veřejného a církevního života představen výjimečný archeologický objev. Jde o jednu z nejvzácnějších křesťanských relikvií na světě, schránku s odseknutou částí hřebu z Pravého kříže.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes