Moderní Brno

Popis:

Sloupky ze serveru Moderní Brno

URL:

http://www.modernibrno.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

2,1 položek/den

Na vesnicích se dýchá hůř než v Brně, můžou za to lokální topeniště

15.ledna
V zimě je v jihomoravských vesnicích horší ovzduší než v největších městech. Můžou za to lokální topeniště. V topné sezoně jsou koncentrace některých škodlivých látek i na úrovni Ostravska.

Věřil jsem. Teď se bojím, že stadion za Lužánkami nikdy nebude, mrzí Švancaru

15.ledna
Na slavném stadionu začínal fotbalovou kariéru a taky ji tam stylově ukončil. Petr Švancara v červnu 2015 oživil brněnské Lužánky velkolepou rozlučkou, na kterou dorazilo až pětatřicet tisíc fanoušků. Po ní to vypadalo, že se Brno dočká nového stadionu, který vyroste na místě legendárního stánku. Podle původních plánů vedení města a Zbrojovky už se měl stavět, jenže tři a půl roku po rozlučce se stále nic neděje. „Rozlučkou jsme tomu všichni nějakou formou pomohli, stadion byl velké téma, jen...

Břehy Svitavy promění za více než dvě stě milionů už příští rok

15.ledna
Nové trasy vhodné k procházkám podél řeky, bezbariérová úprava i nová kavárna čeká v budoucnu návštěvníky nábřeží brněnské Svitavy od koupaliště Riviéra po Uhelnou ulici. Současně vzniknou i protipovodňová opatření. Úpravy břehů mají začít příští rok.

Na jihu Moravy řádí gang zlodějů. Loupí v rodinných domech v okolí větších měst

15.ledna
Na své domy si musejí dát větší pozor jejich majitelé hlavně v okolí Brna i Břeclavi. V poslední době se totiž stávají čím dál častěji cíli zlodějů, kteří se zaměřují především na krádeže šperků a hotovosti. Zda se ve všech případech jedná o tutéž skupinu pachatelů, policie zatím vyšetřuje. O nejnovějším podobném případu z Velkých Němčic na Břeclavsku informovali policisté v pondělí.

Brno otevře na dolním nádraží další čekárnu, vytvoří ji osm kontejnerů

15.ledna
Okolí dolního vlakového nádraží v Brně, které nyní používají tisíce lidí denně kvůli roční výluce hlavního nádraží, chce město zvelebit. Na nádraží bude od dubna nová čekárna, ale také lavičky nebo toalety.

Kvůli suchu vykácí tisíce stromů. Některé navíc napadl kůrovec

10.ledna
Lesy v okolí brněnské Sadové ulice lidé při svých jarních procházkách jen těžko poznají. Kvůli velkému suchu zde totiž lesníci musejí vykácet několik tisíc stromů. Hrozí, že by mohly na návštěvníky lesa spadnout.

Univerzita s pomocí svých studentů vyrobí pivo, jaké český trh nezná

10.ledna
Speciální pivo i víno vyrobí ke svému stému výročí brněnská Mendelova univerzita. Na oslavy jubilea zároveň chystá desítky akcí pro studenty, absolventy i veřejnost.

Slibovala pomoc s obecními byty. Podvodnice obrala lidi o 24,5 milionů

10.ledna
O neuvěřitelných čtyřiadvacet a půl milionu korun obrala důvěřivé lidi podvodnice, kterou dopadli jihomoravští policisté. Podnikatelka podváděla v realitách.

Nejsme supermarket pro širokou veřejnost, říká šéf brněnského výstaviště

10.ledna
Rekordních jeden a čtvrt milionu lidí loni zamířilo na brněnské výstaviště – tedy o 470 tisíc více než rok předtím. „Byl to výjimečný rok,“ pochvaluje si Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno. Zároveň vysvětluje, proč je proti výraznému otevírání areálu Brňanům.

Autobusové nádraží v Brně u Grandu bude mít čekárnu, dosud cestující mrzli

10.ledna
Po dlouhých 68 letech od otevření postaví na brněnském autobusovém nádraží u Grandhotelu budovu s čekárnou a prodejnami jízdenek. Cestující se dočkají i předláždění nástupišť a bezbariérového přístupu.

Nezaměstnaných je na jižní Moravě víc. Kvůli ukončení sezónních prací

9.ledna
Lidí bez práce za poslední měsíc na jižní Moravě přibylo. V kraji jich ke konci prosince bylo téměř o dva a půl tisíce více než v listopadu. V prosinci bylo nezaměstnaných 3,9 procenta Jihomoravanů.

V Brně vystavují nový slabikář, z nějž se slepí sami naučí Braillovo písmo

9.ledna
V pouhých třech letech oslepl, v šestnácti pak Louis Braille vytvořil písmo pro nevidomé, čímž umožnil vzdělávání zrakově postižených po celém světě. Technické muzeum v Brně slaví 210. výročí narození francouzského tvůrce šestibodového písma výstavou.

Chytrá auta upozorní na zácpy. Nové technologie vyzkoušejí v Brně

9.ledna
Brněnské komunikace a dopravní podnik se zapojily do celoevropského projektu C-Roads. Jeho cílem je pomocí moderních technologií zvýšit plynulost a bezpečnost dopravy. Speciální zařízení umístěná v autech i na ulicích upozorní řidiče třeba na nečekané zúžení či na blížící se sanitku.

Slovanská epopej z Brna putovala do depozitáře

9.ledna
Desetitisíce návštěvníků přilákala výstava děl Alfonse Muchy na brněnské výstaviště. Plátna ze slavné Slovanské epopeje, která byly mezi nimi, jsou nyní v depozitáři. Jejich další osud je zatím nejistý.

Díra nebo neudržovaná silnice? Řidiči hlásí problémy na zvláštní e-mail

9.ledna
Bezmála deset hodin se v polovině prosince vracela domů z Prahy po dálnici D1 Brňanka Hana Zetková. „Na jednom místě jsme stáli sedm hodin,“ připomněla žena kalamitu, která vyvrcholila ve spor silničářů s dopravci i vypovězením smlouvy se stavaři. Podobným situacím chce Ředitelství silnic a dálnic předcházet, mimo jiné nově s pomocí emailové adresy kolaps@rsd.cz. Lidé tam mohou zasílat svá videa a postřehy z cest na dálnicích a silnicích první třídy.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes