Moderní Brno

Popis:

Sloupky ze serveru Moderní Brno

URL:

http://www.modernibrno.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

7,7 položek/týden

Počet Jihomoravanů nakažených encefalitidou se zdvojnásobil

22.října
Počet lidí nakažených klíšťovou encefalitidou se na jihu Moravu oproti loňsku téměř zdvojnásobil. Od začátku roku hygienici zaznamenali šedesát případů, loni touto dobou nemocí onemocnělo dvaatřicet lidí, přičemž za celý rok Za celý loňský rok se hygienici narazili na třiačtyřicet případů nákazy.

Měli hlídat hranice, teď opuštění vlčáci čekají ve speciálním útulku

22.října
Opuštěným a týraným československým vlčákům pomáhá záchranná stanice v Adamově. Psům se snaží najít nový domov. Nikdo jiný ve střední Evropě se pouze tímto speciálně vyšlechtěným plemenem v nouzi nezabývá.

Studenti si vyberou školu na veletrhu vzdělávání Gaudeamus

22.října
Velcí zaměstnavatelé z jižní Moravy letos poprvé doplní již tradiční veletrh vzdělávání Gaudeamus na brněnském výstavišti. Na stáncích významných technologických firem se studenti od úterý do pátku dozvědí, o jaké absolventy mají v kraji největší zájem. I to jim pomůže s výběrem oboru.

Volby? Soud rozhodne o osmnácti stížnostech

22.října
Nové hlasování. I takovým rozhodnutím může skončit posuzování stížností na letošní komunální volby na jihu Moravy.

Hnutí ANO zatrhlo návrh na zrušení poplatků v modrých zónách v Brně

17.října
Na fungování rezidentního parkování v Brně se v nejbližší době nic nezmění. Nově vznikající čtyřkoalice sama ustoupila z plánů na odklad dalších modrých zón a dnes v městské radě neprošel ani její návrh na zrušení poplatků za stání v nově vyznačených zónách. Proti bylo dosud vládnoucí hnutí ANO.

Bývalý radní postavil vilu u rezervace, využil zastaralý územní plán

17.října
Postavit si honosnou vilu s výhledem do chráněné přírodní rezervace lze snadno. Stačí zpackaný a dvacet let starý územní plán jako ve Šlapanicích u Brna. Vila bývalého zdejšího radního Stanislava Matýška z ODS stojí několik desítek metrů od lokality s ohroženými živočichy.

Je důležité, jak se člověk chová, říká k dvojroli rektor a senátor Bek

16.října
Rektor Masarykovy univerzity v Brně a nově také senátor Mikuláš Bek v druhém kole senátních voleb jasně zvítězil nad svým protikandidátem Jaromírem Ostrým. Tvrdí, že jeho politická kariéra nezávislost univerzity neohrozí.

Škody způsobené suchem budou stamilionové, náhradu dostanou jen zemědělci

16.října
Jižní Moravu letos znovu ničilo sucho a podnikatelé dodnes sčítají škody, které dosáhnou stovek milionů korun. Zatímco zemědělce chrání kompenzace od státu, jiným se výpadek nevrátí.

Nová koalice chce rezidentní parkování bez poplatků

16.října
Lidé by od listopadu neměli v Brně platit za stání v dalších třech oblastech, kam se má rozšířit rezidentní parkování. Usiluje o to formující se brněnská koalice v čele s lídryní občanských demokratů Markétou Vaňkovou. Návrh v úterý projednají současní radní města.

Poloslepé Brno: lidé podceňují kontroly. Očím vadí i dlouhé koukání do mobilu

16.října
Alarmující výsledky odhalili oční specialisté minulý týden při Světovém dni zraku. Na brněnské oční klinice NeoVize si zdarma nechalo vyšetřit zrak dvaaosmdesát lidí. Téměř polovina z nich potřebovala následné speciální vyšetření. Skoro šestnáct procent příchozích mělo navíc podezření na šedý zákal.

Piráti si proklepnou partnery v Brně, řadu otazníků mají u Vaňkové

16.října
Analytický tým Pirátské strany prověřuje, zda nemají potenciální členové nového vedení Brna korupční minulost nebo vazby na pochybné lidi. Podle nich vyvstává řada otazníků i kolem kandidátky na post primátorky Markéty Vaňkové z ODS.

To pak můžeme volit kohokoliv, říká Lastovecká o superkoalici v Brně

10.října
Politické řešení, k němuž se schyluje v Brně, nemá historicky obdoby v žádném z krajských měst v Česku. Primátor Petr Vokřál z vítězného hnutí ANO chystá nevídaný unikát, aniž by ho z hlediska hlasů potřeboval. Řešení zaskočilo některé jeho předchůdce i politology.

ODS, lidovci, ČSSD a Piráti v Brně vyšachovali ANO. Megapodraz, říká Babiš

10.října
Povolební vyjednávání v Brně přineslo nečekaný zvrat. Zástupci ODS, lidovců, ČSSD a Pirátů společně oznámili, že vytvoří koalici. Obejdou tak vítězné hnutí ANO v čele s dosavadním primátorem Petrem Vokřálem, který už tak nebude v čele města. Šéf ANO Andrej Babiš to označil za megapodraz.

Je to pro mě lidské zklamání, řekl Vokřál o dohodě za svými zády

10.října
Za lidské zklamání označil dosavadní brněnský primátor Petr Vokřál dohodu ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD, která vystrnadila jeho hnutí ANO z vládnoucí koalice. Podle něj tím hlavně ODS porušila to, na čem se s ním domluvila. „Není to standardní lidské chování, i když v politice je možné vše,“ prohlásil Vokřál.

V horším stavu než čekali. Most u královopolského nádraží v jednom směru zavřeli

10.října
Již několik let se brněnští řidiči potýkají s omezeními, za které může špatný technický stav mostu ve Sportovní ulici. Most vedoucí nad nádražím v Králově Poli navíc silničáři kvůli opravám v jednom směru kompletně uzavřeli. Omezení potrvá celý měsíc.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes