Moderní Brno

Popis:

Sloupky ze serveru Moderní Brno

URL:

http://www.modernibrno.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

13,3 položek/týden

Výročí okupace připomene promítání i výstava. Lidé ji uvidí také očima cenzora

0:39
Před padesáti lety po Malinovského či Jakubském náměstí šlapaly boty okupačních vojáků a jezdily pásy tanků vojsk Varšavské smlouvy. V úterý tam promítání filmu, výstava a koncert připomenou půl století od okupace Československa. Akcí k výročí okupace se v Brně koná hned několik.

Hyzdí Brno, blokují rozvoj města. Odstranění černých staveb často trvá i roky

0:39
Posprejovaná stavba připomínající kůlnu či garáž hyzdí okolí řeky ve Zvěřinově ulici v brněnských Černovicích už deset let. Představitelé městské části se ji nyní snaží konečně odstranit. Problémy s podobnými objekty mají i v jiných částech Brna.

České dráhy vyčíslují škody za překopnuté kabely, půjdou do statisíců

0:39
České dráhy vyčíslují, kolik je stály komplikace na konci července, kdy dělníci na brněnském hlavním nádraží poškodili kabely. Vlaky nabíraly několikahodinové zpoždění, protože nefungovala elektřina a řízení provozu se museli ujmout výpravčí.

Ústav pro duševně nemocné pachatele pomohli zmodernizovat sami chovanci

20.srpna
Jediné dva detenční ústavy v Česku, kde jsou zavření často nebezpeční duševně nemocní pachatelé trestných činů, jsou plné. Situace je stejná v Brně i v Opavě. Ústav vazební věznice v brněnských Bohunicích se však nyní díky modernizaci za téměř deset milionů korun rozšířil o patnáct míst na celkových padesát.

Brněnský lední medvěd Umca uhynul. Trápily ho problémy se zuby

19.srpna
V sobotu uhynul samec ledního medvěda Umca. Dlouhodobě ho trápily problémy se zuby a už jednou kvůli nim musel podstoupit operaci. Minulý týden se však jeho stav prudce zhoršil. Veterináři se v pátek pokusili zvíře zachránit dalším zubařským zákrokem, Umca po něm však žil už pouze jediný den.

Fanoušci dopravy mohou v Brně adoptovat sedačku ve „zlaté“ tramvaji

19.srpna
Brněnský dopravní podnik připravil ke svému kulatému výročí překvapení pro fanoušky tramvají. Ve speciálním voze si mohou koupit sedačku, která pak dostane jejich jméno. Získat tuto výsadu lez prostřednictvím dražby, vyhrává nejvyšší nabídka.

Brno zruší tendr na kamery pro rezidentní parkování a vypíše nový

15.srpna
Brno nejspíš vypíše nové výběrové řízení na firmu, která městu dodá monitorovací kamery, jež budou součástí projektu rezidentního parkování. Některým radním se totiž nelíbí, že podklady pro první soutěž připravila firma Veselý, která se pak do ní jako jediná přihlásila.

Developeři jsou v Brně naštvaní na úředníky, že jim zdržují výstavbu

15.srpna
Developeři se v Brně dostali do nezáviděníhodné situace. Vše odstartovala novela stavebního zákona, která měla zrychlit proces vydání stavebních povolení. V Brně má ale opačný efekt. Na povolení se teď čeká i rok.

Vytvořili místa pro skútry. Označují je speciální piktogramy

14.srpna
Na dvou místech označených speciálním piktogramem mohou nově zaparkovat majitelé skútrů v brněnských Vinohradech. Zatím v Prušánecké ulici. „Skútry jsou čím dál oblíbenější. Nechceme, aby zabíraly běžná parkovací místa, proto jsme pro ně vyčlenili plochy mezi parkovištěm a kontejnerovým stáním,“ řekl místostarosta Vinohrad Jiří Karásek.

Rezidentní parkování není připravené, odložte ho, vyzývá primátora opoziční ČSSD

14.srpna
Systém rezidentního parkování není připravený. Zastavte ho, dokud je čas. Oliver Pospíšil za brněnský zastupitelský klub sociální demokracie v pondělí vyzval e-mailem adresovaným primátorovi vedení brněnského magistrátu, aby odložilo spuštění rezidentního parkování v historickém jádru Brna. Systém podporuje rezidenty, aby mohli lépe zaparkovat v okolí svého bydliště. Platit má začít od prvního září.

Univerzity odebírají tituly výjimečně. Podvodníci studium sami vzdají

14.srpna
Dva ministry druhé vlády Andreje Babiše stál průšvih kolem plagiátorství v jejich vysokoškolských pracích křeslo. Univerzity ale kvůli opisování opouštějí i „obyčejní“ studenti. O titul můžou přijít až tři roky po jeho získání.

Lodí po Brněnské přehradě? Nejdál na hrad Veveří. Kvůli nízké hladině

14.srpna
Provoz lodní dopravy je na Brněnské přehradě od pondělního rána omezený. Důvodem je nízká hladina vody v přehradě.

Do Kleinova paláce jsme dali stovky milionů, brání se výpovědi nájemce

14.srpna
V Brně se schyluje ke sporu o novorenesanční Kleinův palác na náměstí Svobody. Město ho pronajalo v roce 1994 na 90 let. Teď mu vadí, že z něj nemá ani korunu a chce smlouvu vypovědět.

Policista odmítl rekordní úplatek 384 milionů korun od hackera

13.srpna
Mohl si zařídit pohádkový život a procestovat třeba celý svět. Brněnský policista Lukáš Lazecký ale zůstal věrný svým zásadám. Odmítl úplatek v řádech desítek a později stovek milionů korun a všechno nahlásil kolegům. Nyní je věc u soudu, jehož se MF DNES zúčastnila jako jediná.

Počty procvičí interaktivně. Díky tabulím za necelých pět milionů

13.srpna
Místo drolící se křídy správný výpočet děti jen doplní prstem nebo elektronickou tužkou. Na třiapadesát nových interaktivních tabulí se mohou těšit žáci z brněnských základních škol. Radní jejich nákup schválili tento týden.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes