Moderní Brno

Popis:

Sloupky ze serveru Moderní Brno

URL:

http://www.modernibrno.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Jihomoravský

Publikuje:

7 položek/týden

Opravy kolejí u Vranovské pomalu končí. Dělníci se přesunou do Soběšic

23.května
Brno - Změněné trasy linek hromadné dopravy, dlouhé kolony a auta překážející v křižovatce. Tak vypadal v minulých týdnech provoz mezi Merhautovou, Vranovskou a Jugoslávskou ulicí, kde dělníci pracují na opravě kolejí. Skončit má za týden. Zástupci Brna-severu nyní chtějí předejít dalším komplikacím, tentokrát v Soběšicích. S místními diskutovali o opravách Útěchovské ulice.

Parkování v Údolní ulici a okolí? Místa jsou, město je nevyužívá, tvrdí kritici

23.května
Brno – Plochy k parkování v kritické oblasti kolem Údolní ulice jsou, ale město je nevyužívá, zaznívá kritika opozice po zahájení velké rekonstrukce Údolní ulice a zároveň výměny horkovodů.

Nemocnice investují stamiliony. Postaví nový pavilon nebo dokončí operační sály

23.května
Brněnské nemocnice chystají nejrůznější opravy a dostavby. Zlepší se prostředí pro pacienty i personál, tvrdí jejich vedení.

Přerovští policisté pátrají po Ladislavu Němečkovi. Před vězením utekl do Brna

23.května
Brno - Soud poslal Ladislava Němečka do vězení kvůli zanedbání povinné výživy. Muž ale odjel do Brna, kde pracuje jako stavební dělník. Nyní po něm policisté vyhlásili pátrání.

Nová výstava láká na stoletý chleba zblízka nebo původní linoleum Tugendhatů

22.května
Jak vypadá více než sto let starý chléb, keltská šatní spona či původní linoleum z vily Tugendhat pohledem elektronového mikroskopu? Odpověď na tuto otázku se dozvědí lidé na brněnském Špilberku. Na dělovém bastionu tam v pondělí začíná výstava snímků významných exponátů ze sbírek Muzea města Brna.

Zemřel Zdeněk Rotrekl, starosta Brna-Jihu

18.května
Brno - Zemřel starosta městské části Brno-Jih Zdeněk Rotrekl, bylo mu dvaašedesát let. O jeho smrti informoval brněnský zastupitel David Grund na Twitteru.

Brněnskou dopravu spoutají tramvajové uzavírky, oprava Veveří se odkládá

18.května
Brněnský dopravní podnik představil plánované rekonstrukce tramvajových tratí, které se v létě dotknou cestujících. Některé opravy ale kvůli složité dopravní situaci odložil na příští rok.

Opilý řidič autobusu smetl auto se ženou a dítětem, dostal dva a půl roku

18.května
Třicetiměsíční vězení dostal u Městského soudu v Brně řidič autobusu Zdeněk Riegl, který na konci roku 2016 řídil opilý a smetl na křižovatce osobní auto. V něm seděla žena a její tehdy čtyřletý syn. Oba utrpěli těžká zranění, po nichž mají dodnes následky.

Břehy brněnských řek se připraví na povodně. A potěší vodáky

18.května
Brno – Promenády kolem vody s galeriemi, kavárnami a stromořadím i jezy sjízdné pro vodáky, které zároveň ochrání při povodních. Tak budou v budoucnu podle plánu brněnského magistrátu, který jeho zástupci představili ve středu, vypadat břehy Svratky i Svitavy.

Ocenění odborníci bojují proti dezinformacím nebo objevili chybu v čipech

18.května
Brno - Třicet pedagogů a studentů ocenil ve středu za mimořádné úspěchy v oblasti vědy, výzkumu nebo umění rektor brněnské Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Medaile vědci dostali u příležitosti akademického svátku Dies academicus.

Vodohospodáři doporučují šetřit vodou. Brněnsko se zatím opatřením vyhýbá

15.května
Sucho je nutné řešit, zvažte šetření vodou, doporučilo obcím s rozšířenou působností v pondělí Povodí Moravy. Téměř žádná z těchto obcí na Brněnsku však zatím konkrétní opatření neplánuje.

Dětí se rodí méně, než je potřeba k nahrazení generací, varuje demografka

15.května
Ještě v 70. letech minulého století bylo běžné, že měl člověk dva tři sourozence. Dnes vyrůstá generace dětí, které jsou buď jedináčci, nebo mají jen jednoho sourozence. S neradostnými čísly představenými minulý týden při příležitosti Světového dne těhotenství nehýbe ani věřící jižní Morava.

Zemřel starosta městské části Brno-jih Zdeněk Rotrekl

15.května
Při akci pořádané městskou částí Brno-jih v sobotu večer náhle v 62 letech zemřel její starosta Zdeněk Rotrekl. Přivolaní záchranáři mu už nedokázali pomoci.

Francouzskou ulici zprůjezdní dřív, oprava křižovatky s Přadláckou se protahuje

15.května
Opravenou Francouzskou ulicí projedou řidiči dřív, než se čekalo. Potvrdil to náměstek brněnského primátora pro dopravu Richard Mrázek.

Testují nový přístroj, který včas a šetrně odhalí rakovinu prsu

15.května
Využitím ultrazvukových vln v medicíně se zabývá brněnský informatik Jiří Jaroš z Fakulty informačních technologií Vysokého učení technického. Pomocí nich mohou lékaři včas odhalit nádor a operovat ho i v místech, kam se skalpelem nedostanou, tedy hluboko v lidském mozku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes