15
new stories - click to show

MojeLahve.cz

Description:

Hodnocení vína a vše kolem vína a vinařství

URL:

http://mojelahve.cz

Catalog:

Lifestyle → Jídlo

Publishes:

3.5 items/week

Vinařské akce s tuzemskými víny v týdnu 28. června až 4. července

24.June
Začátek července je tradičně ve znamení spousty vinařských akcí. Těch bude velké množství zejména o prodlouženém víkendu, konkrétně v sobotu to budou otevřené sklepy hned v sedmi moravských obcích. Můžete se ale také projít po vinicích Velkých Žernosek nebo ochutnat rosé vína v Mělníce či s grilovanými specialitami v Němčičkách.

Kam v létě 2021 na Moravu do vinného sklípku

21.June
Pokud o prázdninách plánujete výlet na jižní Moravu, určitě vám přijdou vhod služby otevřených sklepů, díky nimž ve známých vinařských obcích můžete navštívit vinaře i bez předchozího objednání a mimo masové akce. Přinášíme vám souhrnný přehled obcí s odkazy na harmonogramy otevírání jednotlivých vinařství.

Test vín odrůdy Rulandské šedé: Potěšila rozmanitost i kvalita vín

20.June
V naší redakci jsou vína z Rulandského šedého mezi burgundami nejméně oblíbená, a tak jsme se k testu dlouho odhodlávali. Nakonec se nám ale podařilo sehnat tak pestré a zajímavé vzorky, že jsme se utvrdili v závěru dávat této odrůdě stejný prostor jako sourozencům Chardonnay a Rulandskému bílému. V napínavém souboji muselo nakonec při shodném bodovém zisku o vítězi rozhodnout pomocné kritérium...

Dobrá vína, která stojí za ochutnání: Osmnáctky s cukříkem ze tří podoblastí

18.June
Vína s nějakým tím zbytkovým cukrem jsou v tuzemsku stále velmi oblíbená. I proto se často objevují v hodnoceních na našem portálu. A není to jen záležitost klasických aromatických odrůd. Dneska si dopřejeme představení tří vín hodnocených minulý týden s postupně se zvyšujícím obsahem cukru.

Vinařské akce s tuzemskými víny v týdnu 21. až 27. června

15.June
Nabídka vinařských akcí je tentokrát extrémně bohatá, a tak jsme určitě nepostihli všechny možnosti. Na své si přijdou i vínomilci v Čechách, nicméně na Moravě se chystají až edukativní setkání s vinařskými osobnostmi. Hlavním programem na víkend mohou být mimo jiné Valtické vinné trhy nebo některá z pěti akcí otevřených sklepů. A také aktualizujeme náš přehled letních služeb ve vinařských obcích.

Salon vín 2021 se zpožděním otevřel. Změny minimální, zážitky jako vždy zaručeny

14.June
Letos si vínomilci museli kvůli koronaviru na návštěvu Salonu vín ve Valticích pěkně počkat. Na samotné expozici se to ale nijak výrazně nepodepsalo, formát zůstal zcela stejný. My jsme ochutnali drtivou většinu suchých nearomatických bílých vín, vybraná červená a také vína z automatu „By the glass". Z letošní nabídky Salonu vín budou uspokojení zejména milovníci vlašáků, burgundských odrůd se ...

Dobrá vína, která stojí za ochutnání: Aromatické odrůdy s rozdílnými cukry pod šroubem

12.June
V minulém týdnu se na našem portálu hodnotila opravdu pestrá směsice vín, ze kterých bylo těžké vybrat nějakou trojici se společným znakem. Nabízela se především témata, která jsme v nedávno minulých článcích tohoto seriálu probírali. Rozhodli jsme se tedy výjimečně zařadit i jeden tip redakce a představit tři vína aromatických odrůd od suchého po polosladké. Tak, aby si každý mohl vybrat svého...

Vinařské akce s tuzemskými víny v týdnu 14. až 20. června

10.June
Sezona otevřených sklepů pokračuje tentokrát zejména na Slovácku, a to nejen zásluhou Festivalu otevřených sklepů na Kyjovsku. Hodně akcí nabízí také pořadatelé v Čechách – jak v Praze, tak v těch středních, severních a jihozápadních. Pozadu nezůstávají Brno, Moravské Budějovice ani Valtice. Připojujeme také další obce do seznamu letních služeb otevřených sklepů.

Vinařství na Špičáku přichází s novými (nejen) červenými víny

9.June
Je už zvykem, že na jaře se Vinařství na Špičáku pochlubí s několika prvními novinkami v sortimentu. Nejinak tomu je i letos. Na první pohled o něco sušší provedení bílých vín, nechybí nová červená vína včetně zcela nové řady vinařství. A bezesporu tradičně úspěšné bude rosé z Frankovky, které už stihlo vybojovat zlatou medaili na Jarovínu rosé.

Blesková soutěž o volný vstup na Festival otevřených sklepů na Kyjovsku

9.June
Už příští víkend 19. a 20. 6. se v Kyjově a okolních vinařských obcích koná Festival otevřených sklepů. Můžeme vás na akci „propašovat“ zadarmo spolu s jednou další osobou. Ale nejprve musíte vy splnit následující jednoduché podmínky a mít kapku štěstí.

Vinný střik zajistí dokonalé letní osvěžení

5.June
Jakým nápojem se osvěžit v parném létě? Když nemáte chuť na vychlazenou „plzničku“ nebo si hlídáte linii do plavek, můžete vyzkoušet vinný střik. Nápoj, jehož základ tvoří víno a perlivá voda, je bezvadnou alternativou nízkoakoholických a nízkokalorických drinků.

Vinařské akce s tuzemskými víny v týdnu 7. až 13. června

4.June
Tím, že vinaři přišli o půl roku možností prezentovat svá vína, se celkem pochopitelně vinařské akce množí jak houby po dešti. Také příští týden budete mít spoustu možností k ochutnání tuzemských vín. Přidáváme také seznam dalších obcí, kde pro vás budou mít vinaři pravidelně otevřeno po celou sezonu.

Vinařství Tomčala na prahu nového věku

3.June
V kobylském vinařství Tomčala došlo loni k výrazné generační obměně. Zakladatele Petra Tomčalu za „kormidlem“ vystřídal jeho vnuk Patrik Eliáš, který vlastně buduje novou značku. Vína ročníku 2020 jsou již plně v jeho režii a také s novou etiketou.

Den otevřených sklepů Bořetice 2021: Příjemná akce po dlouhém půstu

2.June
Ze Dne otevřených sklepů Bořetice člověk zkrátka musel odjíždět spokojený. Na první akci roku 2021 se totiž vínomilci pořádně načekali. Je to více než osm měsíců, kdy jsme naposledy na našich stránkách z nějaké přinesli reportáž. Naštěstí se do Bořetic nenahrnuly davy a zdejší vína se dala vychutnat v klidu.

Dobrá vína, která stojí za ochutnání: Různobarevná cuvée tří podoblastí

2.June
Poslední květnový týden vybudil naše vínomilce k velké aktivitě, v databázi se objevila spousta zajímavých hodnocení. Překvapivě mezi nimi bylo i nevídané množství víceodrůdových vín, z nichž některá jsme nakonec vybrali i do dnešního článku.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes