MojeLahve.cz

Popis:

Hodnocení vína a vše kolem vína a vinařství

URL:

http://mojelahve.cz

Katalog:

Lifestyle → Jídlo

Publikuje:

2,8 položek/týden

Dobrá vína, která stojí za ochutnání: Rulandy bílé tří moravských podoblastí

18.října
Rulandské bílé stojí často v pozadí za populárnějšími odrůdami burgundské rodiny Rulandským šedým a Chardonnay. Mezi vinaři a mnohými vínomilci jsou ale mnohdy ceněné ještě výše. Minulý týden v databázi přibyla tři pěkná hodnocení zajímavých vín z této odrůdy. Každé pochází z jiné podoblasti vinorodé Moravy.

Vinařské akce v týdnu 22. až 28. října 2018

18.října
Neobyčejně široká nabídka degustací je tento týden v Praze. Dočkáte se tu i exkluzivních vín z málo prezentovaných vinařství. V Brně kromě dvou klasických degustací vinařství můžete navštívit dvojí putovní akci. Jednak tu Krále vín a pak také spolku V8. O víkendu bude nejrušněji ve Vrbovci a v Zaječí.

Podzimní Festival otevřených sklepů 2018 vás provede krajem pod Pálavou

15.října
Zatímco loni na podzim se svatomartinský Festival otevřených sklepů odehrával na jihu Pálavy v okolí Mikulova, tentokrát zavítá do obcí na severu u Novomlýnských nádrží. Už za necelý měsíc budete moci ochutnat vína více jak třicítky převážně menších vinařství z pěti obcí kolem Pálavy.

Dobrá vína, která stojí za ochutnání: Sladké Pálavy různých přívlastků

11.října
Na trhu už existují i Pálavy, na kterých můžeme dokázat, že i tato odrůda umí vytvořit pěkná vína s nižším zbytkovým cukrem. Přesto sladké varianty drtivě převažují a odrůdě většinou sluší. Minulý týden naši čtenáři vysoce hodnotili hned tři sladší Pálavy. A i když pití těchto vín bývá doménou žen, všechna tři hodnocení pocházejí od mužů. Vychutnání si těchto vín tedy není pohlavím nijak omezen...

Soutěž o volný vstup na Festival otevřených sklepů pod Pálavou

10.října
Podzimní kolo Festivalu otevřených sklepů se jako tradičně koná o martinském víkendu, letos tedy 10. a 11. 11. 2018. Tentokrát se přesouvá do obcí pod kopci Pálavy. S námi si můžete tuto bohatou ochutnávku vín užít zadarmo, pokud budete mít potřebné vědomosti a pověstné štěstíčko. A připravené máme také ceny útěchy v podobě lahví zajímavých vín.

Vinařské akce v týdnu 15. až 21. října 2018

10.října
Více se toho děje jen v obou metropolích, vínomilci to tu ale nebudou mít jednoduché. Vždy se několik akcí kříží v jednom termínu, budou tedy muset uvážlivě volit. Páteční večer pak bude patřit Králi vín, který tentokrát zavítá do Ústí nad Labem.

Oranžové víno a jeho výroba, kvevri a kachetinská metoda – 2. díl

8.října
Oranžová vína vyráběná tradiční kachetinskou technologií kvasí a zrají v hliněných nádobách zvaných kvevri. Jsou to velké amfory bez uch, které jsou zapuštěné v zemi, a v oblasti Gruzie a jihovýchodní Asie mají dlouhou historii. Před uložením do země se jejich povrch ošetřuje nehašeným vápnem nebo vápennou maltou, která zvyšuje jejich životnost a má zásadní význam pro udržení stabilní teploty k...

Srovnávací degustace Sylvánského zeleného: Večer plný překvapení

5.října
Odrůda Sylvánské zelené zažívá v tuzemsku renesanci. Nebudeme spekulovat, zda dříve se dříve objevil zájem ze strany zákazníků, nebo snaha vinařů tuto odrůdu více propagovat a vysazovat. Faktem je, že Sylvánského zeleného na trhu přibývá a také na vinařských akcích je vínomilci vyhledáváno. Proto jsme se rozhodli vybrat vína pro další redakční degustaci právě ze zástupců této odrůdy. Hned pětic...

Dobrá vína, která stojí za ochutnání: Rosé k připomenutí léta

3.října
Podle předpovědí bude následující víkend babí léto. Ačkoliv některá rosé už jsou víny vhodnými na celoroční pití, jejich hodnocení se v naší databázi množí především v létě. Nyní je tedy patrně jedna z posledních příležitostí si nějaká rosé ještě představit. A po delší době ke dvojici doporučení čtenářů připojíme i tip redakce.

Vinařské akce v týdnu 8. až 14. října 2018

2.října
Pražané budou moci jásat nad sprškou degustací v hlavním městě. V Brně bude jen „kapat" a na Moravě se příliš nezavíníte ani o víkendu. To v Českých Budějovicích se mohou těšit alespoň na Královský košt.

Dobrá vína, která stojí za ochutnání: Červená do podzimních plískanic

27.září
Červené se dobře popíjí i v létě, ale jak přijde podzim, jeho spotřeba roste a zároveň v naší databázi přibývá jeho hodnocení. Ze zápisků našich hodnotitelů v průběhu minulého týdne jsme vybrali tři červená vína různých odrůd, která vás mohou inspirovat k otevření vlastní lahvinky.

Soutěž o knihy Král vín 2018 s profily 175 tuzemských vinařství

25.září
Chcete získat rozsáhlou publikaci plnou informací o českých a moravských vinařstvích, ale hlavně tipy odborníků na jejich nejlepší vína? Zasoutěžte si o jednu z pěti knížek Král vín České republiky 2018.

Vinařské akce v týdnu 1. až 7. října 2018

25.září
Hlavními událostmi prvního říjnového týdne jsou různé slavnosti, kde teče víno i burčák proudem. Odehrají se v Olomouci, Hustopečích či Valticích. V obou metropolích je to s vinařskými akcemi bledé. V Praze si užijete jen jednu řízenou degustaci, v Brně vám kvantitu vynahradí kvalitou Král vín.

Ochutnáváme vinařství: U Vína Herzánovi vyzkoušíte vína z nerezu, dřeva i kvevri

22.září
S prezentací vín vinařství Vína Herzánovi jste se letos mohli setkat při několika příležitostech. Na brněnském festivalu Víno z blízka, v rámci dvojích otevřených sklepů v Kobylí nebo při akci „Každý víkend u vinaře". Té jsme využili i my, abychom ochutnali sortiment jeho velmi zajímavých vín.

Dobrá vína, která stojí za ochutnání: A teď něco úplně jiného…

19.září
Známou citaci z Monty Pythona tentokrát použijeme opravdu správně. Jsou „profláknuté" odrůdy, u kterých se za týden sejde mnoho dobrých hodnocení a mohli bychom je pravidelně v této rubrice střídat. Ale pak jsou takové, jejichž byť jedno dobré hodnocení příjemně překvapí a oživí naši databázi. Do našich tipů k ochutnání jsme tedy tentokrát zařadili právě taková vína, konkrétně müllerku, Neuburs...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes