15
new stories - click to show

Deník.cz

Description:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/z_domova/

Catalog:

Z domova

Publishes:

8.3 items/day

Putin nemá k útoku důvod. Tlak na konflikt jde z Kyjeva, říká Jaroslav Bašta

17:35
Vladimir Putin by z invaze na Ukrajinu nic neměl, zatímco ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ano. Tvrdí to v rozhovoru pro Deník poslanec za SPD a bývalý velvyslanec v Moskvě a Kyjevě Jaroslav Bašta.

Vakcína firmy Novavax míří do Česka. Předregistrace k očkování začne 1. února

14:58
Očkování vakcínou firmy Novavax, jejíž jedna složka se vyrábí v České republice, by mělo začít v březnu letošního roku. Předregistrace bude pro zájemce o tuto látku spuštěna 1. února.

Dopravu ve vyšších polohách komplikuje sníh. Silnice jsou sjízdné s opatrností

10:40
Na některých místech Česka v noci slabě sněžilo. Především ve vyšších polohách leží na silnicích rozbředlý sníh. Na Vysočině či v Královéhradeckém kraji zase řidiče trápí uježděný zledovatělý sníh.

Testy poprvé odhalily přes 50 tisíc případů covidu. Dvakrát více než před týdnem

7:14
Středeční testy odhalily 54 685 nových případů nákazy onemocněním covid-19. Oproti předchozímu týdnu se počet pozitivních testů zdvojnásobil.

Správa železnic ruší některé přejezdy. Dočká se i místo tragédie ve Studénce

5:31
Železniční přejezd ve Studénce, kde v červenci 2015 došlo k tragickému střetu vlaku Pendolino s kamionem, čeká proměna. Nahrazení přejezdu bezpečnějším mimoúrovňovým křížením ale potrvá déle, než se původně plánovalo.

Ve správní radě VZP bude Kalousek. Členy orgánu dnes obměnila vláda

23:32
Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny dnes rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Pir...

Po prodělání omikronu třicet dní bez testování. Vláda schválila nová opatření

22:12
Nová opatření proti nemoci covid-19 schválila na svém středečním jednání vláda premiéra Petra Fialy. Lidé, kteří měli pozitivní PCR test a prodělali nákazu omikronem, nebudou muset po dobu třiceti dnů podstoupit další testování. Změní se také délka platnosti očkovacích certifikátů pro dospělé.

Tisíce Čechů nesmí od února do restaurace či ke kadeřníkovi. Vyprší jim očkování

18:58
Desetitisíce lidí, kteří byli očkováni proti nemoci covid-19, nebudou smět od úterý do restaurace, aquaparků, ke kadeřníkovi či vycestovat do některých zemí. Skončí jim totiž platnost jejich vakcinace. O půlnoci z 31. ledna na 1. února končí nejen v Česku ale v celé EU devítiměsíční platnost základního schématu očkování.

Zeman jmenoval 11 nových rektorů. Většinu škol povedou nová jména

26.January
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval 11 nových rektorů vysokých škol. Většina z nich se svých funkcí ujme od začátku února. Rektorkou Univerzity Karlovy se stala Milena Králíčková, nejstarší českou vysokou školu tak prvně povede žena. Zeman se dnes na Hrad vrátil po asi pěti měsících. Kvůli nemoci je strávil v Ústřední vojenské nemocnici nebo na zámku v Lánech.

Lze vypnout internet v celém Česku? Kouzelné červené tlačítko není, hlásí úřady

26.January
Kazachstán vypnul internet v zemi. Tato informace v souvislosti s vládní krizí v asijském postsovětském státě nedávno obletěla svět. Cíleně nařídit plošné blokování sítě v Česku by podle odborníků a kompetentních úřadů bylo obtížné technicky i právně. „Právní řád ČR nezná postup, kterým by jakýkoli orgán veřejné moci mohl rozhodnout o plošném vypnutí služeb spojených s provozováním internetu,“ ...

Farský se poslaneckého mandátu vzdá na schůzi Sněmovny v půlce února

26.January
Poslanec STAN Jan Farský se vzdá poslaneckého mandátu osobně na schůzi Sněmovny 15. února, oznámil dnes na twitteru. Učinit tak na velvyslanectví ve Spojených státech, kam odjel na půlroční studijní stáž, není podle společného stanoviska ministerstva spravedlnosti a úřadu vlády možné, uvedl.

Téměř čtyřicet tisíc případů. Denní přírůstek podruhé v řadě překonal rekord

26.January
Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku překonal v úterý podruhé v řadě rekord. Nově nakažených bylo 39 614, o dvě pětiny více než před týdnem. V úterý dokonce mírně stoupl i počet hospitalizovaných, který dosud v mezitýdenním srovnání klesal. V nemocnicích bylo k úterku 1781 lidí s covidem-19, o 41 hospitalizovaných více než předchozí týden. Dále však klesal počet vážně nemocných. V těžké...

Ani Havlíček, ani Okamura. Křeslo šestého místopředsedy Sněmovny je stále volné

25.January
Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy Sněmovny zůstalo i po úterní tajné volbě neobsazené. Nominant opozičního hnutí ANO, někdejší vicepremiér Karel Havlíček a předseda dalšího opozičního hnutí SPD Tomio Okamura (SPD) neuspěli podle očekávání ani v druhém kole.

Sněmovna schválila možnost volna ve školách kvůli covidu. Trvat může až 10 dnů

25.January
Ředitelé škol zřejmě budou moci vyhlásit až na deset dní mimořádné ředitelské volno nebo zavést distanční výuku, pokud to bude třeba kvůli absenci velkého počtu pedagogů v důsledku koronavirové karantény nebo izolace. V úterý to zrychleně schválila Sněmovna.

Napětí na Ukrajině sílí. Odpověď na ruskou agresi musí být rychlá, řekl Lipavský

25.January
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou se stále nedaří vyřešit diplomatickou cestou. Česko je tak vůči Rusku v případě eskalace konfliktu připraveno využít sankce. „V případě jakékoli ruské agrese jsme připraveni na rychlou a silnou odpověď," řekl na tiskové konferenci po jednání krizového štábu ministerstva zahraničí ministr Jan Lipavský (Piráti). Štáb prozatím nedoporučil evakuaci zaměstnanců velvysl...
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes