Deník.cz

Description:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/z_domova/

Catalog:

Z domova

Publishes:

6 items/day

ODS volí nové vedení strany. Jediným kandidátem na předsedu je Fiala

11:05
V pražském Kongresovém centru začal v sobotu 18. prosince 29. kongres Občanské demokratické strany, na kterém si členové zvolí nové předsednictvo. V čele ODS zůstane i nadále Petr Fiala, který je jediným kandidátem na post předsedy strany. O post prvního místopředsedy se utkají Alexandra Udženija a Alexandr Vondra.

České silnice pokryla ledovka. Do akce vyrazily stovky sypačů

9:18
Na silnicích ve středních Čechách, na jihu Čech nebo Vysočině se v noci na dnešek začala tvořit ledovka. Nasazeny byly stovky sypačů. Řidiči musí být podle silničářů opatrní.

Sirotci z Řecka? Už není o čem mluvit, řekl Hamáček

5:49
Výzva lidovecké europoslankyně Michaely Šojdrové na přijetí několika desítek sirotků z uprchlických táborů v Řecku končí definitivním nezdarem. Další debaty utnul ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na základě řeckého stanoviska. České ministerstvo vnitra totiž loni vyzvalo své řecké partnery, aby ČR předali soupis právně volných nezletilých dětí bez doprovodu, které by mohly na přechodnou dobu n...

Ať obíhají papíry, ne lidé, slyšela ministryně Dostálová od starostů

4:40
Tři dny, tři krajská města a debaty s desítkami starostů. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) „veze“ do regionů klíčový stavební zákon, který by měl odšpuntovat stavební výstavbu jak pro drobné stavebníky, tak pro zásadní dopravní stavby. Hlavní cíl: z průměrných pěti let (v dopravě ještě déle) zařídit povolení u větších projektů za jeden rok.

Rorýs spí v letu a ptakopysk je snílek

4:40
Když se vám chce spát, v ideálním případě si lehnete do postele a za nějakých deset minut jste v limbu. Jsou ale i živočichové, kteří to tak jednoduché nemají. Nebo byste usnuli ve stoje, hlavou dolů, na větvi, pod vodou či v letu?

Za války mu v letadle explodovala bomba. Měli jsme sakra štěstí, říká Tomáš Lom

17.January
Tři tisíce žáků a pět set učitelů se v roce 2019 zapojily do projektu Příběhy našich sousedů. Žáci natočili skoro tisíc rozhovorů s pamětníky 2. světové války a komunismu. Záznamy jsou uloženy v rozsáhlé sbírce Paměť národa, ze které vznikají rozhlasové dokumenty Příběhy 20. století. V tomto pořadu zazní třináct příběhů, například vyprávění jednoho z posledních žijících čs. letců RAF Tomáše Loma.

UNIKÁTNÍ ANKETA DENÍKU: Jak jsou na tom Češi se závislostmi?

17.January
Češi jsou největšími pijany piva na světě. Tuzemští mladiství jsou zase největší uživatelé marihuany. Se svými závislostmi bojuje spousta lidí, řada z nich však boj vzdává a mnohdy svým neřestem podléhá. Deník se rozhodl zjistit, jak jsou na tom Češi, Moravané a Slezané se svými závislostmi.

Školní předmět Technika je zatím v rukou nadšenců. Bude to stačit?

17.January
Doba, kdy většina dětí na otázku, co je ve škole baví nejvíc, odpovídala, že přestávky a tělocvik, může být brzy ta tam. Na výsluní se dere předmět Technika, který by si mohl oblíbit každý kluk i děvče. Alespoň to tak vypadá podle zkušeností Základní školy Svisle v Přerově. Právě ta patří mezi 53 ZŠ, jež mají za sebou první pololetí jeho pilotního ověřování.

Členové rady Válkovou podpořili. Vládní zmocněnkyní pro lidská práva zůstane

16.January
Poslankyně ANO Helena Válková zůstává ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva a z postu kvůli článku, který napsala s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem, neodstoupí. Podpořila ji dnes většina členů rady vlády pro lidská práva. Dva členové rady - advokát Tomáš Němeček a Hubert Smekal z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity - odstoupili. Němeček to sdělil ČTK.

Skončí teplé počasí? Skiareály v Česku se snaží udržet provoz a vyhlížejí sníh

16.January
Lyžařská střediska v Česku se navzdory teplému počasí ze všech sil snaží udržet provoz. Vyhlížejí přírodní sníh, který by se podle předpovědí meteorologů snad mohl objevit o víkendu. Zatím se naprostá většina areálů spoléhá hlavně na umělé zasněžování. I technického sněhu je ale místy málo kvůli velkému teplu. Třeba ve středu teplota i ve vyšších polohách na Šumavě dosáhla skoro 15 stupňů nad n...

Pravda díky chybě. Facebook poodhalil propojení politiků se lží

16.January
Známá chyba Facebooku, který 10. ledna odkryl dočasně tzv. historii úprav, ukázala, kdo konkrétně spravuje ty či ony facebookové stránky. Odkryla ale také identitu administrátorů, sdílejících dezinformace, a poukázala na to, že ne každý příspěvek píše člověk, jenž je pod ním podepsán.

David Rath se svou žádostí neuspěl. Do mírnějšího typu věznice nepůjde

16.January
Okresní soud v Teplicích zamítl ve čtvrtek dopoledne žádost odsouzeného Davida Ratha o přeřazení do mírnějšího vězeňského režimu. Exhejtman o to žádal zejména kvůli tomu, aby se mohl zapojit do pracovního procesu uvnitř věznice.

Ombudsmanem by mohl být Křeček. Má nejlepší předpoklady, míní Zeman

16.January
Prezident Miloš Zeman dnes oficiálně navrhl Poslanecké sněmovně na funkci veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (81). Bývalý zástupce ombudsmanky, někdejší poslanec ČSSD a dlouholetý předseda Sdružení nájemníků ČR má podle prezidenta ty nejlepší předpoklady pro funkci, protože mu nechybí potřebné zkušenosti a má jasnou představu o směřování úřadu. Zeman to uvedl v dopise předsedovi dolní ko...

Teplotní rekordy padly na 15 místech v ČR. Na Šumavě bylo jaro

15.January
Rekordy dnes překonaly teploty na 15 meteorologických stanicích v Česku, které měří déle než 30 let. Největší teplo bylo na Šumavě. Na Churáňově meteorologové naměřili 14,8 stupně Celsia, na Horské Kvildě 14,6 stupně. Zatímco na Šumavě panovalo díky slunečním paprskům jaro, na velké části Moravy a v jižních Čechách byly teploty pod nulou. Informace dnes uvedl Český hydrometeorologický ústav na ...

Byl to hukot. Němci dostali pořádný výprask, vzpomínají na bitvu u Jasla Češi

15.January
Po neúspěchu dukelsko-karpatské operace se českoslovenští dělostřelci přesunuli ze Slovenska k polskému městu Jaslo na pomoc Rudé armádě. Čechoslováci prorazili německou obranu 15. ledna 1945 a bitva o Jaslo se stala nejopěvovanějším bojovým zapojením Čechoslováků na východní frontě. Jaselskou ulici proto najdete v každém větším českém městě. V Jasle pomník československým dělostřelcům po roce ...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes