Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/z_domova/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

14,5 položek/den

Nový trestný čin maření spravedlnosti prošel hladce Senátem

19:19
Vědomé předkládání falešných nebo pozměněných důkazů bude stejně jako navádění ke křivé výpovědi či obvinění nově trestným činem maření spravedlnosti. Soudy za toto provinění budou moci uložit až deset let vězení. Změnu přinese novela trestního zákoníku, kterou dnes Senát hladce schválil. Normu nyní dostane k podpisu prezident.

Facebooková stránka Stará Šumava má fanoušky až v San Franciscu

19:19
/ROZHOVOR/ Téměř dvanáct a půl tisíce sledujících nasbíral za čtyři roky fungování facebookový profil Stará Šumava. Zprávami, příběhy, pověstmi i fotografiemi z historie života obyvatel Šumavy zásobují čtenáře otec Miroslav a syn Zdeněk Kůsovi, kašperskohorští truhláři, kteří se ve své dílně zaměřují na obnovu historického nábytku. V rozhovoru prozradili, že za vznikem populární facebookové str...

Ať Babiš, nebo celá vláda skončí, myslí si podle průzkumu většina Čechů

18:43
Premiér Andrej Babiš (ANO) sám, nebo i s celou vládou by měl kvůli kauze kolem jeho syna podle většiny Čechů skončit. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury Median. Pro konec samotného Babiše, nebo celého jeho kabinetu se vyslovilo dohromady 56 procent účastníků průzkumu. Od předsedy hnutí ANO se odklání i část voličů hnutí. Průzkum prováděl Median 13. a 14 listopadu. Zúčastnilo se ho 1015...

Demonstranti jsou zaplacení, tvrdí Babišovi zastánci. Pořadatel: Dokažte to!

18:43
Ve čtvrtek večer vyjdou do pražských ulic možná až tisíce lidí, kteří budou žádat demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli informacím v kauze Čapí hnízdo. Televize Seznam hovoří o údajném únosu Babiše juniora na Krym a sám premiérův syn poslal do redakce e-mail, že jeho otec lže, když tvrdí opak. Demonstraci na Václavském náměstí organizuje skupina AUVA, která pozvala i poslance Miroslava Kal...

Policie se nebude dál zabývat údajnými nelegálními příjmy Jiřího Paroubka

17:00
Policie se nebude dál zabývat prohlášením Petry Paroubkové o údajných nelegálních příjmech jejího manžela, expremiéra Jiřího Paroubka, s níž se rozvádí a soudí o výživné na dceru. Informoval o tom dnes Radiožurnál. Paroubková tvrdila, že má důkazy pro to, že její manžel měl nelegální milionové příjmy. Policie to prověřovala, ale trestní řízení nezahájila.

Protikuřácký zákon se zmírňovat nebude. Senát odmítl další novelu

16:25
Senát už v prvním kole projednávání odmítl další pokus o zmírnění protikuřáckého zákona. Novela počítala mimo jiné s tím, že v hospodách by mohly být kuřárny bez obsluhy. Podobný senátorský návrh horní komora zamítla loni v prosinci. Téměř totožnou poslaneckou předlohu pak odmítla Sněmovna letos v květnu.

Vyšetřovatel StB, který byl odsouzený za týrání faráře Toufara, zemřel

15:50
Ve věku 95 let zemřel koncem září bývalý vyšetřovatel komunistické Státní bezpečnosti (StB) Ladislav Mácha. Za podíl na nezákonném vyšetřování a fyzickém týrání číhošťského faráře Josefa Toufara byl v listopadu 1999 odsouzen na dva roky do vězení. Trest ale ze zdravotních důvodů nenastoupil. O úmrtí dnes informoval server Euro.cz.

Ředitel IKEM rezignoval. Ministr zdravotnictví Vojtěch mu poděkoval

14:41
Ředitel pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleš Herman rezignoval. Z funkce odejde po sedmi letech ke konci letošního roku. Přijal nabídku ze soukromého sektoru, informoval IKEM v tiskové zprávě. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) rezignaci přijal, v příštím týdnu vypíše výběrové řízení tak, aby nový ředitel mohl nastoupit od začátku roku 2019, uvedl resort v ti...

Babiš junior poslal Seznamu další e-mail: Chci vypovídat, můj otec lže

14:06
Kauza syna českého premiéra Andreje Babiše, který měl být unesen na Krym a v současné době žije ve Švýcarsku, má další pokračování. Andrej Babiš mladší reportérům serveru Seznam Zprávy napsal, že chce o svém únosu vypovídat a přeje si být v kontaktu s policií. V e-mailu uvedl, že jeho otec lže.

Cibulka naskočil za jízdy a ujel z lágru. Tři dny se skrýval v lese

13:31
/PŘÍBĚHY 20. STOLETÍ/ Jednadvacetiletého Jaroslava Cibulku komunistický soud poslal na 22 let do vězení. Po měsících v Kartouzích, na Mírově a jáchymovském táboře Barbora se ocitl v příbramském uranovém lágru Bytíz. K útěku využil noční směny a výpadku elektřiny. Se dvěma spoluvězni ukradli náklaďák, prorazili s ním bránu a ujeli. Vozidlo dozorci prostříleli sedmdesáti kulkami. Vězně mačkající ...

Nedůvěra Babišově vládě? ČSSD zatím nerozhodla, řekl Hamáček

12:56
Předseda sociálních demokratů a vicepremiér v menšinové vládě ANO a ČSSD Jan Hamáček dnes na zhruba pětiminutové schůzce šéfům ODS a Pirátů Petru Fialovi a Ivanu Bartošovi sdělil, že ČSSD o postoji k nedůvěře vládě zatím nerozhodla. Podle poslankyně ČSSD Kateřiny Valachové se sociální demokracie rozhodne do konání schůze Sněmovny.

Polští ministři dorazili do Prahy na jednání s českou vládou

12:22
Premiér Andrej Babiš (ANO) přivítal v pražské Kramářově vile polského premiéra Mateusze Morawieckého a ministry jeho vlády. Kabinety ČR a Polska dnes čeká páté společné jednání, což oba premiéři v úvodních projevech označili za důkaz významu česko-polské spolupráce pro bilaterální vztahy i pro fungování v Evropské unii.

Ustojí Babiš současnou situaci? Bookmakeři vypisují sázky

12:22
Premiér Andrej Babiš současnou situaci vyvolanou zprávou o údajném únosu svého syna podle bookmakerů s velkou pravděpodobností ustojí. Na to, že bude 1. února předsedou vlády s důvěrou, je aktuálně vypsán kurz 1,15 ku jedné, opačná možnost je ohodnocena kurzem 4,6. ČTK to dnes sdělil mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Jiří Hadrava.

Petříček: Není v pořádku, že byl Babiš mladší s vědomím otce na Krymu

11:47
Ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD) vadí, že byl syn premiéra Andreje Babiše (ANO) s vědomím otce na ukrajinském Krymu okupovaném Ruskem. Česká republika anexi Krymu odmítá. Petříček to chce s premiérem probrat. Okolnosti cesty Babiše juniora chce řešit s ruskou i ukrajinskou stranou. Petříček to řekl Deníku N.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes