15
new stories - click to show

Deník.cz

Description:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/z_domova/

Catalog:

Z domova

Publishes:

6.5 items/day

Od úterý se otevřou některé obchody, oznámil Babiš

17:54
Vláda od úterý otevře papírnictví a některé další obchody. Pro Českou televizi to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).

Vláda ve středu projedná přesun do čtvrtého stupně. Havlíček jej podpoří

13:34
O přesunu do nižšího čtvrtého stupně v rámci protiepidemického systému PES, s jehož využitím se řídí opatření proti koronaviru, bude vláda jednat asi ve středu. V diskusním pořadu televize Prima Partie to řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Klíčový pro rozhodnutí bude podle něho vývoj epidemiologické situace v následujících dnech. Index PES je čtvrtý den po sobě na...

Soud pozastavil českou žalobu na Komisi kvůli neproplacené dotaci Agrofertu

13:01
Unijní soud přerušil projednávání žaloby České republiky na Evropskou komisi podané kvůli zablokované dotaci pro společnost Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí komise o dotaci. Uvedl to server iROZHLAS.cz. Žaloba se týká částky 30 tisíc eur (přibližně 800 tisíc Kč), které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Mrazivé ráno. Na západě Čech klesly teploty i pod minus 20 stupňů

12:27
Na západě Čech klesly dnes nad ránem teploty na některých místech i pod minus 20 stupňů Celsia. Mrzlo hlavně v Podkrušnohoří, například na Rolavě na Karlovarsku nebo v Jelení klesly ráno teploty i k minus 22 stupňům, vyplývá z aktuálních údajů Českého meteorologického ústavu.

Rizikové skóre kleslo na 70 bodů. I nadále zůstává ve čtvrtém stupni

8:31
Index protiepidemického systému PES k dnešku klesl na 70 bodů ze sta. V sobotu byl o dva body výše. Čtvrtý den je ve čtvrtém stupni. Za snížením indexu je pokles nákaz koronavirem mezi lidmi od 65 let. Opatření proti koronaviru v Česku, která se s využitím indexu řídí, nyní odpovídají nejpřísnějšímu pátému stupni a ministerstvo zatím změnu nechystá.

Dodávky vakcín se zpožďují. Termíny očkování pro širší veřejnost se

16.January
Začátek očkování proti koronaviru lidí nad 80 let, kteří se mohou k vakcinaci registrovat od pátku, dnes v některých nemocnicích zpomalily technické problémy. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) jsou ale vyřešené a registrační systém funguje dobře. V Česku bylo zatím očkováno přes 105 tisíc lidí, postup může zpomalit očekávané snížení dodávek vakcíny. Babiš později uvedl, že registrace všech zá...

Minář: Závazek na získání podpisů trvá, o účasti na jiné kandidátce neuvažuji

16.January
Hnutí Lidé PRO bývalého předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře nadále trvá na závazku získat 500 tisíc podpisů, aby kandidovalo v říjnových sněmovních volbách. Dosud od začátku prosince nasbíralo 25 tisíc podpisů. Nad účastí na kandidátce jiné strany Minář zatím neuvažuje, soustředí se na dosažení cíle a oslovení těch, které stávající opozice neoslovuje. Sdělil to na dotaz ČTK.

Vláda požádá o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, řekl Babiš

16.January
Vláda podle premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí požádá Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu kvůli pokračující epidemii koronaviru. Prodloužit by se měl o dalších 30 dní, předpokládá ministerský předseda. Řekl to novinářům po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech na Kladensku.

Dnes je to 52 let. Památku Jana Palacha uctili v Praze senátoři a KAN

16.January
Obhajoba svobody a snaha vyvést národ z nesvobody byl podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila bezprecedentní čin studenta Jana Palacha, který se před 52 lety upálil na Václavském náměstí v Praze. Počátkem roku 1969 tak učinil v pokusu o vyburcování lidí z letargie, do níž společnost upadala po srpnové okupaci země vojsky Varšavské smlouvy. V den 52. výročí jeho činu Vystrčil s dalšími třemi sená...

Vytvoříme světovou sovětskou zemi. Před 100 lety začala cesta komunistů k moci

16.January
Konec první světové války přinesl v řadě evropských zemí mimo jiné radikalizaci části dělnické třídy, která začala směřovat ke komunismu. V nově vzniklém Československu byl tento proces pomalejší, ale to neznamená, že se mu úplně vyhnul.

Východ republiky zasáhnou silné mrazy. Někde může být až -18 stupňů

16.January
Meteorologové varují před silnými mrazy, které od nedělního večera do pondělního dopoledne zasáhnou východ republiky. Na Moravě a ve Slezsku očekávají při snížené oblačnosti ojediněle až -18 stupňů Celsia.

Britská mutace koronaviru je v Česku. Počet případů není známý

16.January
V Česku je podezření na výskyt takzvané britské mutace koronaviru, která je nakažlivější než nyní rozšířená varianta. Bližší výsledky budou příští týden. Na svém webu to dnes uvedl Státní zdravotní úřad (SZÚ), který odkázal na výsledky testování podle Národní referenční laboratoře pro chřipku a nechřipková respirační virová onemocnění. Možný počet zachycených případů zatím není známý.

Velký zájem. První den registrace se k očkování zapsalo 116 994 seniorů

16.January
První den spuštění Centrálního rezervačního systému k očkování proti covidu-19 se do něj zaregistrovalo 116 994 seniorů. Z toho 9800 lidí starších 80 let si od pátečních 8:00 do půlnoci rezervovalo termín, sdělil ČTK vládní zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla. Spuštění registračního systému na očkování proti koronaviru pro lidi nad 80 let provázel velký zájem, ale i technické problémy.

V pátek přibylo 9230 nakažených. Rizikové skóre se stále drží na čtvrtém stupni

16.January
V pátek v Česku přibylo nových případů koronaviru téměř o třetinu méně než před týdnem, bylo jich 9230. Podíl případů nákazy na počtu provedených testů se ale zvýšil ke 30 procentům. Počet hospitalizovaných klesl po čtyřech dnech pod 7000. Nakažených je aktuálně téměř 150 tisíc. Index protiepidemického systému PES k dnešku zůstal na 72 bodech. Třetí den po sobě je ve čtvrtém stupni z pěti. Repr...

Ministr zdravotnictví Jan Blatný: Postupné rozvolnění zahájíme až v únoru

16.January
Uznávaný dětský hematolog Jan Blatný vnímá ministerskou misi jako přechodnou. Z Brna přijel do Prahy proto, aby pomohl zkrotit epidemii a naočkovat několik milionů obyvatel. Je přesvědčen, že tato složitá operace se povede a nejpozději v létě budeme mít pandemii koronaviru za sebou. Deník s ministrem zdravotnictví Janem Blatným hovořil i o tom, co nám krize prozradila o nás samých a jak s touto...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes