Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/z_domova/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

7,7 položek/den

Faltýnkovy schůzky s Kapschem a Rafajem? O ničem jsem nevěděl, řekl Babiš

17:22
Premiér Andrej Babiš (ANO) nevěděl, že se první místopředseda jeho hnutí Jaroslav Faltýnek scházel s Karlem Feixem, ředitelem české pobočky firmy Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém, a s ředitelem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petrem Rafajem. Je na Faltýnkovi, aby věc vysvětlil, a na policii, aby záležitost vyšetřila, řekl dnes premiér novinářům před jednáním koaliční rady.

Třicátý rok svobody. Čeští skauti slaví nejdelší období bez zákazů

17:22
Skauting v tuzemsku zažívá rekordně dlouhou éru fungování nepřerušeného žádným zákazem. Od prosince 1989, kdy byl po trojím násilném ukončení ze strany nacistů a komunistů opět obnoven, uplynulo 10 699 dní. Představitele organizace Junák – český skaut navíc těší, že počet členů již třináct let v řadě roste.

Německá okupace očima pamětnice: Měli jsme tenkrát ze všeho hrůzu

12:41
/ROZHOVOR/ Školačce Haně Hnátové z pražské Libně bylo v době nacistické okupace 14 let. Německé vojáky, kteří se objevili 15. března 1939 v pražských ulicích, má před očima dodnes. „Bylo to tenkrát strašné, a to jsme nevěděli, co hrozného nás ještě čeká,“ vzpomíná starší sestra známého spisovatele Arnošta Lustiga, která přežila Terezín i Osvětim.

Bývalý člen SPD Volný vstoupil do hnutí Jednotní Alternativa pro Patrioty

17.března
Poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová, kteří tento týden opustili hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), vstoupili do nově založeného hnutí Jednotní Alternativa pro Patrioty. Hnutí bylo zaregistrováno v pátek, chce se účastnit voleb do Evropského parlamentu. Volný to dnes večer oznámil na své facebookové stránce.

Dávám přednost dohodě. Stanjura chce, aby Klaus mladší opustil školský výbor

17.března
Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura by se chtěl s Václavem Klausem mladším dohodnout na jeho dobrovolném odchodu z funkce předsedy sněmovního školského výboru. Uvedl to dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Zároveň prohlásil, že se neobává toho, že by sněmovní frakci občanských demokratů opustili další členové.

Hladiny českých řek klesají. První povodňový stupeň platí jen v Českém Krumlově

17.března
Hladiny řek, které v sobotu zvedly vydatný déšť a tající sníh, postupně klesají. Meteorologové proto dnes před polednem odvolali povodňovou pohotovost i bdělost, které původně vyhlásili pro oblast Šumavy a Sázavy na Vysočině až do pondělí. Na prvním povodňovém stupni zůstala odpoledne už jen Vltava v Českém Krumlově na jihu Čech.

Ve zlínské nemocnici řádí salmonela. Na svědomí má již 29 nakažených

17.března
Ve zlínské Krajské nemocnici Tomáše Bati se objevila salmonelóza. Nakazilo se 29 lidí, zejména pacientů, ale i šest zaměstnanců. Společným jmenovatelem nákazy byl pravděpodobně pokrm kuře s rýží. Vedení nemocnice již zavedlo zvýšený hygyienický režim.

Chtěl jsem zpátky domů, vzpomíná pamětník na doby, kdy musel opustit pohraničí

17.března
V době, kdy Češi museli odejít z pohraničí, bylo Václavu Větrovskému sedm let. Přesto se mu ale ten den vryl do paměti do nejmenších detailů.

Čtyři piráti čtyřproudých silnic a marný boj o nemocnici: zhlédněte videa týdne

17.března
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v týdnu od 11. do 15. března 2019.

Miroslav Toman: Věřím, že polská strana nám bezpečnost svého hovězího dokáže

17.března
/ROZHOVOR/ Zprávy o nákazách salmonelou prokázaných při vyšetřeních masa pocházejícího z Polska jsou v poslední době časté. Do role bojovníka proti podezřelým polským potravinám se pasoval i ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). V rozhovoru pro Deník přišla řeč také na boj se suchem a kůrovcovou kalamitou či dvojí kvalitu potravin.

Řádový člen. Výkonná rada ODS zrušila povýšení Langera do regionálního vedení

16.března
Z někdejšího místopředsedy ODS a ministra vnitra je znovu pouze řadový člen. Vedení strany totiž na zvláštním zasedání anulovalo rozhodnutí olomouckých straníků, kteří ho povýšili do vedení strany. Informaci přinesl časopis Respekt s odvoláním na místopředsedu ODS Martina Kupku.

ODS zrušila členství Václavu Klausovi mladšímu. Nebyl loajální, uvedl Fiala

16.března
Vedení ODS vyloučilo ze strany poslance Václava Klause mladšího. Novinářům to po dnešním zasedání výkonné rady oznámil předseda občanských demokratů Petr Fiala. Klaus se s ODS podle některých občanských demokratů už déle názorově rozchází. Na dnešní zasedání výkonné rady ho špičky ODS nepozvaly.

Česko zažije teplou neděli. V dalších dnech se výrazně ochladí

16.března
Teploty budou v příštích dnech značně kolísat. V neděli vyšplhají až k 19 stupňům, hned v pondělí o deset i více stupňů spadnou. Znovu se má oteplit před víkendem, kdy má být kolem 15 stupňů Celsia.

Na Šumavě platí povodňová pohotovost. Řeky se mohou vylévat z břehů

16.března
Pro okresy Prachatice v Jihočeském kraji a Sušice v Plzeňském kraji platí ode dneška až do pondělního odpoledne povodňová pohotovost s vysokým stupněm nebezpečí. Voda z některých řek se může vylévat z břehů do okolní krajiny, varovali meteorologové. Pro oblasti Český Krumlov, Kaplice a Vimperk v jižních Čechách, Klatovy, Plzeň a Přeštice v Plzeňském kraji a Žďársko na Vysočině je vyhlášena mírn...

Sněžilo více než obvykle. Letošní zima byla bohatá na srážky

16.března
Uplynulá zima byla podle meteorologů bohatá na srážky a čtvrtá nejteplejší za posledních deset let. Během prosince, ledna a února spadlo na území republiky o čtvrtinu víc srážek, než bývá v tomto období obvyklé. Na doplnění deficitu zásob zejména podzemních vod to ale nestačilo. Český hydrometeorologický ústav o tom informoval v tiskové zprávě.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes