Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

9,1 položek/den

Maso 2.0 nebo čisté maso? Jak budeme říkat burgeru ze zkumavky?

21:14
Pokud je maso pěstováno v laboratoři bez zabíjení zvířat, co by mělo být nazváno. Válka o slova v současnosti zaměstnává americké regulátory. Na jedné straně stoj í aktivisté bojující za práva zvířat a na druhé straně chovatele dobytka a masný průmysl, kteří nehodlají ustoupit ze svých pozic. Informovala o tom agentura AP.

Výstavba nákupních center zpomaluje. Prioritou je revitalizace těch současných

18:23
Tempo výstavby obchodních center v Evropě zpomaluje. Vyplývá to z nejnovější zprávy Evropská obchodní centra společnosti Cushman & Wakefield, přičemž v roce 2017 poklesl objem dokončených prostor meziročně o 23 procent na 3,8 mil na metr čtvereční. Spíš než na novou výstavbu se investoři soustředí na revitalizace s důrazem na kvalitní prostředí, rozšíření služeb a zážitkových prostor.

Lékaři se dohodli s pojišťovnami. Příští rok dostanou o 20 miliard více

17:50
Zdravotní pojišťovny příští rok více odmění lékaře s delší ordinační dobou nebo domácí péči o víkendu a o velmi náročné pacienty. Do zdravotnictví půjde 320 miliard korun, letos to bylo o 20 méně. Pětiprocentní navýšení úhrad podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nebude plošné pro všechny lékaře, ale odmění kvalitu.

České pivo, které pijí i Australané. Kovařík: Export je důležitým faktorem růstu

17:50
Pili jste již někdy české pivo značky Pravha? S velikou pravděpodobností ne a v České republice vlastně tuto možnost ani nemáte. Jde totiž o speciální značku světlého piva vařeného na bázi smíchovské desítky, kterou Staropramen vyvinul před dvěma lety výlučně pro britský trh. Záměrem firmy bylo marketingové propojení s Prahou.

Rovnost mužů a žen? Česko se opět propadlo, patří mu až 88. místo

17:15
V Česku se stále nedaří zajistit rovné podmínky pro ženy a muže. Přetrvává malé zastoupení žen v politice, v průměru pětinový rozdíl v odměňování či nízká zaměstnanost matek malých dětí. Novinářům to dnes řekli zástupci organizací Social Watch a Česká ženská lobby. Podle nich hrozí, že by se podmínky žen mohly ještě zhoršit, a to kvůli plánovaným škrtům a přesunům financí z EU na projekty.

Fenomén sociálních sítí v ČR: Prim stále hraje Facebook, roste obliba Instagramu

17:15
Zatímco v loňském roce používalo sociální sítě denně celkem 69 procent českých uživatelů internetu, v roce 2018 už jich jsou přesně čtyři pětiny. Vyplývá to z průzkumu AMI Digital Index, který v dubnu realizovala ve spolupráci s agenturou STEM/MARK společnost AMI Digital.

Šokující pohled do slepičích koncentráků. Jsou i v České republice

16:01
Slepice které vypadají zuboženě. Těla bez peří, otevřené zanícené rány. Vejce pokryté lezoucími parazity. Mezi živými leží mrtvé a slepice kolem je pomalu požírají. I z těchto děsivých podmínek pocházejí vejce, které možná máte doma.

V Ostravě začaly Czech Raildays 2018. Magnetem je nová tramvaj

14:51
/FOTOGALERIE/ V areálu nákladního nádraží v Ostravě-Přívoze v úterý začaly třídenní Dny kolejové dopravy neboli Czech Raildays 2018.

Mladí lidé si budou moci půjčit na bydlení, připraveno je 650 milionů korun

13:43
Už od půlky srpna bude existovat možnost, aby mladí lidé získali zvýhodněný úvěr na pořízení nebo opravu vlastního bydlení. Tyto úvěry bude poskytovat Ministerstvo pro místní rozvoj, a to prostřednictví Státního fondu rozvoje bydlení. Pro letošní rok je pro žadatele připraveno 650 milionů korun, přičemž každý z nich může získat podle záměru až dva.

Trump pohrozil Číně obchodní válkou. Chce proti ní zavést další cla

12:00
Americký prezident Donald Trump pohrozil Číně, že na její zboží uvalí nová cla. Postihnout by měly čínské zboží za 200 miliard dolarů (4,6 bilionu korun). Nové tarify ve výši 10 procent zavede, pokud Čína odmítne změnit své praktiky. Peking v reakci nato obvinil Spojené státy z vydírání a strašením obchodní válkou.

Německé flotily Leo Express rostou, o práci je mezi zaměstnanci velký zájem

11:24
Dopravní firma Leo Express posiluje své vlakové spoje v Německu. Od 21. června bude jezdit na trase Berlín – Frankfurt – Stuttgart každý den, mezi čtvrtkem a pondělkem pak vlaky vyjedou dokonce dvakrát denně. Na lince dále podnik nasadí dvě moderní elektrické lokomotivy Siemens Taurus a navýší sedačkovou kapacitu.

Alena Schillerová v létě s ministry projedná změny v rozpočtu ve výši 10 miliard

11:24
Během červencových a srpnových debat s jednotlivými ministry bude šéfka resortu financí Alena Schillerová (za ANO) jednat o změnách jejich kapitol státního rozpočtu v rozsahu celkem deseti miliard korun. Dnes ráno žádá kabinet v demisi o schválení rámce rozpočtu na příští rok se schodkem 50 miliard korun.

Babiš stále ovládá Agrofert. Přezkoumejme způsobilost firmy, říká expert

10:15
Společnost Transparency International (TI) ve slovenském rejstříku zjistila, že Andrej Babiš, předseda vlády ČR, stále stojí v čele Agrofertu. České zákony nicméně tvrdí, že předseda vlády ani ministři média vlastnit ani ovládat nemůhou, podle Evropského parlamentu navíc firmy vlastněné politiky nemají nárok na dotace.

Unikátní pražské vily mizí lidem před očima. Nikdo je nechrání

10:15
/FOTOGALERIE/ Památková péče v okrajových částech Prahy selhává. Tuto alarmující zprávu přinesl před nedávnem Pražský deník. Památkáři nově upozorňují, že pražské vilové čtvrti a jejich noblesní genius loci zažívají nebývale radikální útok ze strany developerů. V Praze 6, 5, 4 i v dalších částech Prahy mizí jedna modernistická vila za druhou.

Hercules i nadzvukové stíhačky. V Čáslavi začalo českoamerické cvičení

9:41
/FOTOGALERIE/ Mezinárodní cvičení Sky Avenger 2018 začalo prvními letovými akcemi včera v odpoledních hodinách na 21. základně taktického letectva v Čáslavi.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes