Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

14,1 položek/den

Zmrzlináři díky vedrům letos čekají rekordní sezonu

12:57
Stánky se zmrzlinou jsou v obležení. U českých zákazníků v popularitě dlouhodobě vede vanilková, objevují se i nové varianty. Třeba černá s příchutí kokosu a kakaových bobů, jiné zmrzliny zase mají chuť jako redbull či aperol. Rostoucí zájem o zmrzlinu potvrzují statistiky. Podle Eurostatu v Česku loni produkce zmrzliny přesáhla hodnotu 44 milionů litrů.

Úroda jablek je obrovská, moštárny už se rozjíždějí

10:40
Letošní teplé počasí uspíšilo také sklizeň ovoce. Plody na stromech dozrávaly i o několik týdnů dříve, než je obvyklé. Někteří tak ve velkém zavařují, vyrábějí marmelády nebo odvážejí ovoce do pálenic. Existuje však ještě další možnost, a sice nechat si vyrobit lahodný mošt.

Kravín na vodě. V Rotterdamu budují první plovoucí farmu světa

17:31
/VIDEO/ V rotterdamském přístavu roste první plovoucí farma na světě. V kravíně na hladině moře bude žít 40 krav místního plemene, o které se budou starat převážně roboti. Díky jeho umístění v centru města budou mít zákazníci potraviny v bio kvalitě přímo na dosah ruky.

Hacky hack hack. Šestnáctiletý mladík ukradl společnosti Apple 90 gigabajtů dat

16:21
Školák z australského Melbourne se přiznal, že opakovaně obešel zabezpečení společnosti Apple a z jejich systému odcizil zhruba devadesát gigabajtů interních souborů. Technologický gigant vzápětí prohlásil, že nedošlo k narušení bezpečnosti dat uživatelů.

Cestovka RS Tour krachuje. Neplatila faktury

15:13
Lidé, kteří si koupili zájezd u cestovní kanceláře RS Tour, na své dovolené do Bulharska a Řecka bohužel neodletěli. Cestovní kancelář totiž vyhlásila úpadek. Poškodila tak na 200 lidí. Všichni klienti, kteří byli v zahraničí, se již naštěstí vrátili.

Za dvojí ceny na koupalištích hrozí městům na Teplicku pokuta

14:39
/ANKETA/ Kontroloři České obchodní inspekce prošetřují ceníky na čtyřech koupalištích v teplickém okrese v Bílině, Oseku, v Dubí a Duchcově. Ta se rozhodla zvýhodnit při vstupu do areálu místní obyvatele oproti přespolním. Jenže to je podle inspekce diskriminační. Městům za dvojí ceny hrozí pokuty až do výše tři miliony korun.

Babiš mluvit s odboráři o platech v nemocnicích nebude. Výhrůžky mu vadí

14:39
Premiér Andrej Babiš (ANO) nehodlá jednat s odboráři, kteří dnes kvůli platům na příští rok vyhlásili stávkovou pohotovost, o desetiprocentním navýšení platů.

Vlakových zastávek bude více. České dráhy rozšiřují síť

17.srpna
Síť železničních zastávek v Česku se opět rozroste. Drážní úřad vydal čtyři rozhodnutí o nových názvech budoucích zastávek. Ty vzniknou ve Středočeském, Jihočeském a Pardubickém kraji.

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender vyhrál brněnský výčepní Máša

17.srpna
Vítězem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender pro nejlepší výčepní, kterou každoročně pořádá Plzeňský Prazdroj, se stal Richard Máša z brněnské restaurace Tusto. Dvoudenní finálové kolo soutěže se konalo v Plzeňském pivovaru. Utkalo se v něm 22 finalistů z celé České republiky. Máša přesvědčil svými teoretickými i praktickými dovednostmi odbornou porotu, že právě on je nejlepším výčepním let...

Ve Stromovce vzniklo nové dětské hřiště. Na místě původního je Čítárna

17.srpna
V pražské Královské oboře Stromovka byla dokončena stavba zcela nového dětského hřiště na dně bývalého rybníka. Návštěvníci mohou využívat také nový, originálně řešený, oddechový prostor zvaný Čítárna. Celkové náklady činily 1,4 milionu korun a byly hrazeny z rozpočtu metropole.

Papež František si pro cestu po Irsku zvolil nový papamobil. Je to Škoda Rapid

17.srpna
/VIDEO/ Papež František si pro srpnovou cestu po Irsku vybral jako dopravní prostředek Škodu Rapid. Vůz v ceně 19 450 eura (zhruba půl milionu korun) mu poslouží při návštěvě Dublinu a města Knock, v němž se 21. srpna 1879 údajně zjevila panna Marie. Podle Škody Ireland jsou pro papežovu cestu vyhrazeny tři identické vozy, z nichž každý je vybaven unikátní poznávací značkou s významnými čísly.

Skončí stáčení tachometrů? Nepoctivé autobazary stihne pokuta až půl milionu

17.srpna
Stát si došlápne na nepoctivé prodejce ojetých aut, kteří tajně stáčejí najeté kilometry na tachometrech. Senátem schválená novela zavádí od 1. října 2018 až půlmilionovou pokutu za stáčení tachometru. Pokud mechanik při opravě nebo výměně tachometru nevystaví protokol a nepředá ho provozovateli silničního vozidla, může mu být uložena sankce až 50 tisíc korun.

Propusťte našeho pastora, jinak zavedeme další cla, pohrozily USA Turecku

17.srpna
Spojené státy hrozí Turecku dalšímu sankcemi, pokud nepropustí amerického pastora Andrewa Brunsona, kterého po dva roky vězní. Roztržka mezi Ankarou a Washingtonem vyústila v obchodní válku, země si vzájemně uvalily vysoká cla na dovážené zboží. Oba státy NATO rozděluje také odlišný pohled na politiku vůči Sýrii.

Veřejná správa má nadbytek zaměstnanců, ukázala studie. Chybí jí ale odborníci

17.srpna
Veřejná správa má momentálně sice nadbytek zaměstnanců, současně se ovšem potýká s akutním nedostatkem kvalitních odborníků. Úřadům chybí zejména IT pracovníci a právníci, což má negativní dopady zejména v oblasti veřejných zakázek a e-governmentu. Vyplývá to ze studie, kterou na základě osobních rozhovorů s vrcholnými představiteli veřejné správy zpracovala analytická společností CEEC Research.

Zástavba žižkovského nákladového nádraží je opět blíž skutečnosti

17.srpna
Chystaná proměna nákladového nádraží Žižkov poblíž Basilejského náměstí v Praze dostává konkrétnější obrysy. Developer Central Group předložil rezidenční projekt své Parkové čtvrti k posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA). Mezi roky 2020 až 2025 má zde vyrůst 1650 bytů, šestitřídní mateřská škola a několik obchodů, kaváren či restaurací v přízemí bytových domů. Parkovací stání a gará...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes