Deník.cz

Description:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ekonomika/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

5 items/day

Záchrana Smartwings? Podílet se budou všichni akcionáři, rozhodlo vedení

21:33
Do financování záchrany letecké skupiny Smartwings se v případě dohody se státem zapojí všichni akcionáři společnosti. Dnes se na tom dohodla valná hromada firmy. Zároveň schválila finanční model skupiny pro letošní a příští rok, který vychází ze závěrů expertní komise ministerstva dopravy. ČTK to sdělila mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Spolumajitel a předseda představenstva společnosti Ji...

Nezaměstnanost v květnu stoupla. Nárůst je mírnější, než o měsíc dříve

18:13
Nezaměstnanost v České republice květnu vzrostla na 3,56 procenta. Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta a analytici odhadovali, že v květnu stoupne na 3,6 procenta. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Deště daly zemědělcům naději hojnější úrody. Vody je ale stále málo

8:47
Studený máj, ve stodole ráj. Staré přísloví zemědělců se letos z první části relativně naplnilo. Ovšem s tou plnou stodolou to zemědělci tak růžově zatím nevidí. Varují, že i v loňském roce po relativně dobrém květnovém počasí zasáhlo v červnu a červenci období téměř s minimálními srážkami. Navíc v půdě stále chybí voda.

Naděje pro propuštěné z Meopty: Firmy se sjely nabídnout lidem práci

3.June
Pro mnohé „Meopťáky“ nebude odchod snadný. Ve firmě totiž prožili spoustu let. Celosvětová pandemie ale na jednoho z největších zaměstnavatelů v Olomouckém kraji dopadla tvrdě. Kvůli koronavirové krizi přišla přerovská společnost Meopta o zakázky a brány podniku musí opustit čtyři sta lidí.

Stát by měl obcím a krajům poslat peníze z rozpočtu, míní rada

3.June
Výpadky příjmů obcí a krajů způsobené mimo jiné vyplácením příspěvků osobám samostatně výdělečně činným i společníkům malých společností by měly být kompenzovány převody peněz ze státního rozpočtu, a to bez vázání na konkrétní účely. Vyplývá to z vyjádření Národní rozpočtové rady (NRR) v její pravidelné čtvrtletní zprávě o stavu veřejných financí. Rada zprávu dnes zveřejnila. Zároveň v dokument...

Schodek rozpočtu by se mohl přiblížit k 500 miliardám, připustila Schillerová

3.June
Schodek rozpočtu za letošní rok by se mohl přiblížit až k 500 miliardám korun, pro Českou televizi to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Hranice na Slovensko jsou volné, čeští dopravci ale vyjet nemohou

3.June
Česká a slovenská vláda se dohodli na otevření hranic od dnešní půlnoci, dopravci ale zatím své spoje mezi oběma zeměmi vypravit nemohou.

Jiří Šimáně: Čínské vize vzaly za své, Smartwings musí být českou společností

3.June
Spolumajitel a předseda představenstva skupiny Smartwings Jiří Šimáně mluví v rozhovoru pro deník Zdopravy.cz o dopadech koronaviru, situaci kolem MAXů nebo státní pomoci, o které stále není rozhodnuto. Je přitom přesvědčen, že se v České republice vzedmula nespravedlivá vlna nepřejícnosti vůči letecké skupině.

Češi stále častěji kupují vejce z výběhu. I za větší cenu

3.June
Více než tři čtvrtiny Čechů by si přály zákaz klecového chovu slepic, vyplývá z nového průzkumu společnosti PPM Factum. „Je vidět, že jim záleží na dobrém zacházení se zvířaty a nechtějí podporovat krutost klecových chovů, kde je 20 slepic narváno do malé drátěné klece bez možnosti si popoletět nebo aspoň roztáhnout křídla,“ uvedl Marek Voršilka ze spolku OBRAZ – Obránci zvířat.

Konec klamání spotřebitelů? Označení zeleniny v obchodech se změní

3.June
Nepřesné popisky výrobků a tím pádem klamání spotřebitele. I takové jsou důvody toho, proč se změní nápisy na výrobcích a cedulích, jež člověk vídá v odděleních se zeleninou a ovocem. To se týká například tepelně upravené zeleniny, kdy současná nařízení znají pouze pojem sterilovaná. Proto chce ministerstvo zemědělství zavést mezi požadovaná označení i pojem pasterovaná.

Diskriminace firem? USA prověřují plány zemí na zavedení digitální daně

2.June
Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí, včetně České republiky. USA se již několikrát vyjádřily, že daň považují za diskriminační vůči americkým firmám a výsledkem přezkumu by mohla být odvetná cla. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na prohlášení Úřadu amerického obchodního zmocněnce (USTR).

Obědy po nouzovém stavu? Hosté se do restaurací vrací jen pomalu

2.June
Kulajda, smažených sýr, hranolky a tatarka. Petr Malach si v Boskovicích na Blanensku zašel v pondělí na oběd do restaurace Slavia. Ani po týdnu, kdy už mohly restaurace otevřít po uvolnění opatření kvůli epidemii koronaviru, však nebyl podnik zaplněný jako obvykle. „Na oběd do restaurací v Boskovicích chodím pravidelně. Zatím je tam, kde jsem byl, zaplněno tak z poloviny, možná ze tří čtvrtin ...

Další úspěšný rok. Kellnerova PPF loni zvýšila zisk na 26,7 miliardy

2.June
Skupině PPF stoupl v roce 2019 čistý zisk o 16 procent na 26,7 miliardy korun (jednu miliardu eur). O rok dříve firma vydělala 23,1 miliardy Kč (865 milionů eur). Celková aktiva skupiny se loni zvýšila o osm procent na 1,3 bilionu Kč (48,6 miliardy eur). PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, to sdělila ČTK.

Další peníze na boj se suchem? Brabec chce jednat o navýšení rozpočtu resortu

2.June
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) chce s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) jednat o zvýšení letošního rozpočtu resortu až o pět miliard korun, zejména na projekty proti suchu. Řekl to dnes na dotaz ČTK. Na schůzi Stálé komise Senátu Voda - Sucho uvedl, že předpokládá, že letos ministerstvo na projekty tohoto typu vynaloží čtyři až sedm miliard. Chtěl by, aby jich le...

Pomoc během koronakrize. Vláda schválila navýšení odměn pro policisty či hasiče

2.June
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes podepsala rozpočtové opatření na navýšení odměn pro policisty, hasiče, celníky a vojáky 1,2 miliardy korun. Schillerová to uvedla na twitteru. Vláda schválila celkovou výši odměn za pomoc se zvládnutím epidemie koronaviru ke konci dubna.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes