Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

14,2 položek/den

Raci v pivovaru fungují jako detektor lži

2:32
Český patent 305212 slouží jako moderní verze „kanárka v dole“. Ten po více než století chránil horníky, zatímco rak s čidly nabízí systém včasného varování před chemickým a biologickým znečištěním zásob vody. „Proto doporučuji patent Pavla Kozáka na ocenění Česká hlava v kategorii Inovace."

Dalších 260 parkovacích míst. Magistrát zřídil nové záchytné parkoviště P+R

18:25
V prostorách Kongresového centra Praha v blízkosti stanice metra C Vyšehrad mohou zaparkovat uživatelé osobních automobilů na nově otevřeném parkovišti P+R. Kapacita otevřeného parkoviště je 260 parkovacích stání a provozní doba je stanovena od 4 hodin ráno do jedné hodiny v noci.

Musk oznámil spuštění prvního tunelu pro hyperloop. Nabídne oslavy i prohlídky

18:25
První tunel určený k vysokorychlostní přepravě hyperloop bude otevřen již 10. prosince. Na svém Twitteru to oznámil miliardář a podnikatel Elon Musk, jehož Boring Company hyperloop vyvíjí.

Ceny nových bytů v Praze dále rostly, metr stojí v průměru skoro 95 tisíc korun

18:25
Růst cen nových bytů na pražském rezidenčním trhu neskončil ani o letních prázdninách, průměrná cena nových bytů v nabídkách developerů od začátku roku vzrostla už o 11 procent na 94 894 korun za metr čtvereční. Naopak rozloha průměrného nabízeného bytu se opět o něco zmenšila a dosahuje 64,43 metru čtverečního. Za něj musí zájemce zaplatit 6,1 milionu korun. Ještě na začátku roku by za stejný ...

Bílý dům chce modernizovat úřady. Půjčí si experty z Googlu či Amazonu

17:17
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chce modernizovat počítačové systémy vládních agentur a úřadů. Na pomoc si hodlá přizvat odborníky z firem, jako je Google, Microsoft nebo Amazon. Na dobu služby v Bílém domě vláda pracovníkům vystaví „omluvenky“.

Travel Service ovládl ČSA i personálně. Nově zakládá koncern Smartwings Group

16:06
Stávající šéf značky Smartwings Radek Müller a finanční ředitel Travel Service Petr Kudela se stali novými členy představenstva ČSA. Do vedení firmy je dnes zvolila mimořádná valná hromada. Ve vedení nahradili Jozefa Sinčáka, kterému skončila pětiletá smlouva a Travel Service mu ji jako většinový akcionář nechtěl prodloužit, a Josefa Adama, který rezignoval sám.

České dálnice budou mít další bezplatné úseky. Podívejte se, které to jsou

16:05
Ministerstvo dopravy se rozhodlo rozšířit bezplatné užívání dálnic o další úseky v celkové délce 13 kilometrů. Bez poplatku už je 199 kilometrů dálnic, které většinou tvoří obchvaty měst nebo jimi prochází silnice I. třídy. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

První v Evropě. Expobank spouští účet, který umožňuje obchodovat s bitcoiny

14:56
Česká banka Expobank uvádí na trh unikátní bankovní účet, který propojuje tradiční bankovnictví se světem FinTech. Prostřednictvím internetového bankovnictví a nově představeného NEO účtu tak umožňuje klientům, jako první tradiční banka v Evropě, obchodovat s kryptoměnou Bitcoin, investovat do začínajících firem či drahých kovů, a rovněž také využívat pojišťovacích služeb.

ČNB oslaví výročí republiky. Vydá unikátní zlatou minci v hodnotě 10 tisíc korun

13:10
Do oslav stého výročí založení Československa se zapojila i Česká národní banka. K této příležitosti vydala mimořádnou zlatou minci o nominální hodnotě 10 tisíc korun, kterou si zájemci mohou koupit již od dnešního dne.

Autosedačky? Je v nich zbytečná chemie, ukázal dTest

12:34
Děti jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, proto je pořízení sedačky do auta velmi zodpovědný úkol. Časopis dTest se proto zaměřil na testování 12 dětských zádržných systémů různých hmotnostních i velikostních skupin. V testu nakonec neuspěly dvě sedačky, které však propadly kvůli obsahu škodlivých látek.

Počet firem, které neodvádějí daň z příjmu, klesá. Tvoří ale více než polovinu

11:25
Od roku 2012 klesá podíl společností, které v Česku do státní kasy neodvádějí žádnou daň z příjmů, nicméně v celkovém součtu tato skupina stále tvoří nadpoloviční většinu. Naopak roste podíl firem, které na dani z příjmů ročně státu odvedou víc než milion korun. Ukázala to nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode.

Zemřel Gilberto Benetton. Jeden ze čtyř zakladatelů světoznámé oděvní firmy

11:25
V 77 letech zemřel v pondělí Gilberto Benetton, jeden ze zakladatelů stejnojmenného oděvního impéria. Oznámila to jeho rodina. Podle italských médií trpěl blíže nespecifikovanou nemocí. Ze čtyř sourozenců, kteří v roce 1965 stáli u zrodu proslulé značky, tak nyní žijí pouze dva - Luciano a Giuliana.

Černých pasažérů v Praze ubývá. Čtyři a půl tisíce lidí využilo pokutu za půlku

11:25
Přesně rok platí v Praze nabídka cestujícím, které přistihli v městské hromadné dopravě revizoři. Pokud si hříšníci bez jízdenky pořídili roční kupon za 3650 korun, mohli si pokutu snížit o polovinu. Pokutu za půlku využilo podle magistrátu už 4539 lidí. Statistiky ukazují, že se počet černých pasažérů v pražské MHD v roce 2018 snížil. Naopak zájem o roční kupony neustále roste.

Boj proti ochraně autorských práv pokračuje. Šéfka YouTube vyzvala tvůrce k akci

11:24
Výkonná ředitelka americké společnosti YouTube Susan Wojcická vyzvala tvůrce obsahu, aby se zapojili do boje proti diskutované evropské směrnici na ochranu autorských práv. Nový předpis podle ní potlačí kreativitu a připraví o práci tisíce lidí.

Musím zase kupovat televizi? Fakta a mýty o novém vysílání DVB-T2

11:24
Už jen rok se budou Češi dívat na svoji televizi „postaru“. V listopadu 2019 začne postupné vypínání stávajícího vysílání DVB-T a jeho nahrazení modernějším signálem DVB-T2. Nejprve pocítí změnu v Praze a středních Čechách, naopak nejpozději (v červnu 2020) vypnout staré vysílání na Zlínsku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes