Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

13,1 položek/den

V rumunských „bezlepkových“ těstovinách je lepku přehršel, zjistil dTest

12:46
Vřetena Pasta d‘oro Gluten Free Fusilli z produkce rumunské firmy Sam Mills se chlubí řadou předností: podle výrobce neobsahují žádnou geneticky upravovanou kukuřici, žádnou sóju, vejce, pšenici, mléko, arašídy, ryby ani cholesterol. Hlavně jsou však údajně „nejčistší v oboru“, co se obsahu lepku týče. Spotřebitelský časopis dTest zjistil, že pravý opak je pravdou.

Banky letos vydělaly nejvíce v historii. Jejich zisk se zvýšil o 2,7 miliardy

12:11
Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2018 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 2,7 miliardy na rekordních 62,6 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma sektoru ke konci září činila 7,568 bilionu korun, což je proti konci roku růst o 567 miliard korun.

Antropologové zkoumají pozůstatky Habánů. U Přibic našli 27 jejich hrobů

12:11
Byl habán člověk mohutné postavy? I to se snaží zjistit antropologové z Masarykovy univerzity výzkumem, který letos zahájili u Přibic na Brněnsku. „Zatím to nemůžeme potvrdit, máme zpracovaného málo materiálu,“ řekl vedoucí výzkumu Tomáš Mořkovský. Podílejí se na něm i studenti.

Severočeské doly chtějí další těžbu uhlí. Lidem z Bíliny zruší cestu do hor

12:11
Společnost Severočeské doly chce rozšířit území povrchové těžby hnědého uhlí. U jejího záměru pro první etapu v letech 2019 – 2035 nyní ministerstvo životního prostředí posuzuje vliv na životní prostředí. Podle zpracovatelů dokumentace (EIA) posun Dolu Bílina o stovky metrů od Braňan ke vznikajícímu Jezeru Most silně naruší ráz neobydlené krajiny v západní části Mostecka, ale významně nezhorší ...

Taxify v krajských městech končí. Kvůli údajné šikaně zůstane jen v Praze

11:36
Na trhu taxislužeb to stále vře. Přepravní služba Taxify si stěžuje, že v krajských městech, kde působí, čelí její řidiči čím dál silnějšímu odporu ze strany místních úřadů, který sahá až k poškozování majetku a fyzickému napadání. Firma se proto rozhodla, že z Ostravy, Olomouce, Plzně a Českých Budějovic po půlročním působení odejde a zůstane jen v Praze.

Jako talíře z kosmu. Ostravské planetárium čeká rozšíření, závisí na financích

11:36
/VIZUALIZACE/ Vypadá jako měsíční krajina a také se tak jmenuje - Moon. Ostravské planetárium má smělé plány s konkrétními obrysy, jejich realizace ale závisí na tom, zda a kdy se planetáriu podaří sehnat finance.

Problémový úsek D1 bude mít třetí pruh. Ťok vyhodí firmu, která zde pracovala

9:52
Diskutovaný úsek D1 u Humpolce se okamžitě rozšíří o jeden pruh, aby se dal udržovat. Stát podle ministra dopravy Dana Ťoka firmu vyhodí a bude hledat zhotovitele, který úsek dokončí. Informovala o tom Česká televize.

Armáda zbytečně drží nemovitosti za 6,5 miliardy, zjistili kontroloři

8:41
Armádní nemovitosti za zhruba 6,5 miliardy korun leží ladem a stát utratil za jejich správu jen za minulý rok 32 milionů. Vyplývá to z výsledků prověrky, které dnes zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Armáda si drží třeba zcela nevyužívané ubytovny, ačkoli ministerstvo obrany navrhovalo již před lety desítky ubytoven prodat. Ministerstvo a armáda evidují celkem 32 tisíc nemovitostí za 62 m...

Ceny rodinných domů letí raketově vzhůru. Lidé se stěhují i za hranice Prahy

8:41
Realitní horečka zasáhla i trh s rodinnými domy. V Praze se místy nabízejí až za dvojnásobek ceny než před třemi lety. Část poptávky se proto přesunuje na okraj metropole a za její hranice. Zároveň stoupá zájem o starší venkovské domy před rekonstrukcí.

Kraj Vysočina by mohl mít partnery v Itálii. Opět

7:34
Kraj Vysočina uvažuje o obnovení partnerství s italským regionem Furlánsko. Předchozí spolupráce skončila v roce 2010 kvůli nízké aktivitě.

Učitelé odcházejí. Chybí jim podpora a lepší platy

7:34
Třetina začínajících učitelů plánuje podle průzkumu odejít ze škol. Trápí je nízké platy i slabá podpora systému.

Tržby obchodníků rostly o víkendu dvojciferným tempem

22:33
Tržby obchodníků o třetím adventním víkendu rostly dvouciferným tempem v meziročním srovnání i ve srovnání s předchozím víkendem. Nyní již někteří obchodníci zaznamenali přesun nákupů z internetu do kamenných prodejen. Důvodem je mimo jiné obava ze včasného doručení vánočních dárků.

ŘSD: Kaverny na D1 u Humpolce o víkendu nikdo neopravoval

22:33
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle ŘSD se situace na místě nijak nezměnila. ČTK to dnes řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani dnes nikdo na opravě vysypaných kaveren nepracoval.

Začouzené Polsko. Zbavit se uhlí bude zemi bolet

20:53
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ V polských Katovicích si dalo schůzku 200 států, aby se dohodly, jak zachránit světové klima. Summit se konal ve městě, které je obklopeno uhelnými doly, a v zemi, jež bývá v tomto období pravidelně sužována smogem ze zastaralých topenišť.

Spotřeba ryb se zvýšila. Češi kupují kapry hlavně před Vánoci

14:35
Spotřeba ryb se loni zvýšila meziročně o 6,3 procenta na 5,4 kg na osobu, uvádí Český statistický úřad. Češi nejen kapry kupují hlavně před Vánoci, loni si ryby koupila v ČR polovina domácností. Kapr je stále nejoblíbenější ryba, uvádí průzkum agentury GfK. Skoro polovina české produkce kaprů se vyváží, uvádí Rybářské sdružení ČR.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes