Deník.cz

Popis:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ze_sveta/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

14,6 položek/den

Infiltrace drogovými kartely. Mexická vláda rozpustila policii v Acapulcu

10:39
Příslušníci městského policejního sboru v mexickém Acapulcu byli postaveni mimo službu a čelí vyšetřování. Vláda pojala podezření, že se tamním drogovým kartelům podařilo policii infiltrovat a prakticky ovládnout. Bezpečnost v dříve populárním turistickém letovisku dočasně zajistí armáda.

Církev bojuje se skandály. Papež František: Kněz zneužívající děti je zrůdnost

9:30
Katolickou církví v řadě zemí zmítají obvinění ze sexuálních deliktů kněžích. Papež František v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že nejvyšší představitelé církve se v posledních letech snaží problém řešit všemi možnými prostředky.

Výhružky a vydírání. Bakala u amerických soudů žaluje podnikatele Krúpu

8:56
Investor Zdeněk Bakala podal k americkému soudu žalobu na slovenského podnikatele Pavola Krúpu. Viní ho z vyhrožování a pokusu získat vydíráním 500 milionů korun. Informovala o tom společnost BM Management, která českého investora mediálně zastupuje. Jedním z Bakalových advokátů je bývalý americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro.

Spor mezi USA a Íránem se vyostřuje. Bolton: Pokud nám ublížíte, přijde peklo

7:47
Bezpečnostní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa John Bolton varoval Íránské vůdce před jakýmkoli nepřátelským aktem vůči Spojeným státům, jejich občanům či spojencům. Pokud by se něco takového stalo, musí se blízkovýchodní země připravit na tvrdou odvetu.

Prokletý den lodních trajektů: s 26. zářím se pojí řada námořních katastrof

6:04
/ VIDEO / V historii námořních neštěstí je mnoho dnů zapsáno černým písmem, ale málokterý tak silně jako 26. září. V tento den došlo ve světových mořích a oceánech hned k několika hrůzným katastrofám, které si počtem obětí nijak nezadají se zkázou Titaniku. A to bohužel i v době nedávné.

Marocká loď střílela po člunu plném migrantů. Zemřel nejméně jeden člověk

23:15
Jedna z lodí marockého námořnictva dnes ve Středozemním moři zahájila palbu na člun s migranty. Podle agentury AFP si střelba vyžádala nejméně jednoho mrtvého a tři zraněné.

Komik Bill Cosby jde nejméně na tři roky za mříže. Je sexuální predátor

22:06
Jedenaosmdesátiletý americký komik Bill Cosby byl odsouzen ke třem až deseti rokům vězení za zdrogování a znásilnění své někdejší přítelkyně Andrey Constandové v roce 2004. Soudce ho kromě toho označil za sexuálně násilnického predátora, což znamená, že se musí podrobit léčbě.

Další porážka pro Merkelovou. Její spojenec skončil ve vedení klubu CDU/CSU

20:23
Nečekanou porážku utrpěla v úterý na německé politické scéně kancléřka Angela Merkelová. Novým šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU se totiž nestal Volker Kauder, ale jeho vyzyvatel Ralph Brinkhaus. Ten získal 125 hlasů z 239 odevzdaných, dva poslanci se hlasování zdrželi.

Labouristé se nebrání novému referendu o brexitu. Záleží na dohodě s EU

20:23
Labouristé přijali usnesení o brexitu, jež zakotvuje prosazování nového referenda jako možnost pro případ, že parlament neschválí finální dohodu s Evropskou unií.

Vražda novináře Kuciaka: hledaný muž se přesídlil do Ostravy a promluvil

19:15
Nové stopy v kauze vraždy slovenského novináře Kuciaka a jeho snoubenky směřují do Česka. Hledaný muž na portrétu, který zveřejnila slovenská policie v září, se totiž kvůli práci přestěhoval do Ostravy. Informoval o tom slovenský deník Nový čas s tím, že s mužem, který se představil jako Miroslav Č., komunikoval.

Íránští vůdci rozsévají chaos, smrt a destrukci, řekl prezident Trump v OSN

17:31
Íránští lídři plundrují svou zem a šíří zmatek po celém Středním východě. Na Valném shromáždění OSN to prohlásil prezident Spojených států Donald Trump. Ten také zdůraznil, že by se ostatní země měly podílet na izolaci Íránu. Spojené státy také podle něj zavedou proti Teheránu další sankce.

Čech, který ve Florencii napadl srbskou umělkyni, nebude stíhán

17:31
Jednapadesátiletý Čech, který byl v neděli v italské Florencii zadržen po svém útoku na srbskou umělkyni Marinu Abramovičovou, je opět na svobodě. Slavná performerka se totiž rozhodla, že ho nebude žalovat, informoval server Artlyst. Muž tvrdí, že na Abramovičovou zaútočil kvůli umění.

Objev desetiletí. U Portugalska nalezli stovky let starý vrak z koloniální éry

16:23
Významný objev činili archeologové u pobřeží Portugalska. Nalezli zde totiž přes 400 let starý vrak lodi i s cennými artefakty. Odborníci nález označili za „objev desetiletí.“ Informoval o tom server BBC.

Rusko hledá zdroj úniku informací o agentech ve Skripalově kauze

16:23
Ruská tajná služba FSB zahájila pátrání po zdroji, který poskytl novinářům osobní údaje dvou údajných pachatelů útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru. Napsala to tisková agentura Rosbalt. Informace o pasech Alexandra Petrova a Ruslana Boširova se v minulých dnech objevily v ruském i zahraničním tisku.

O policii v médiích jen pozitivně? Nepřijatelné, říká rakouský kancléř Kurz

15:11
Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl z krajně pravicové Svobodné strany Rakouska vyzval policii, aby omezila spolupráci s médii, která o ní píší kritické články. Podle kancléře Sebastiana Kurze je však diskriminace vybraných médií naprosto nepřijatelná.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes