15
new stories - click to show

Deník.cz

Description:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ze_sveta/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

3.8 items/day

Kdo nahradí Bidena? Harrisová je favoritkou, i další jména získávají na síle

17:57
/ANALÝZA/ Americkou Demokratickou stranu čeká po odstoupení Joea Bidena v prezidentských volbách těžká volba v hledání vhodné alternativy, která může uspět proti Donaldu Trumpovi. Odborníci i průzkumy odhadují několik možných kandidátů v čele s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Ačkoliv se zdá být jasnou volbou, stranická konkurence je silná a kandidátka na první ženu v čele Spojených států ame…

Kdo je Kamala Harrisová? Boří stereotypy, bojuje proti záškoláctví, diskriminaci

14:41
Současný americký prezident Joe Biden odstoupil z boje o Bílý dům. Na své místo pak za Demokratickou stranu doporučil nynější viceprezidentku a svou pravou ruku Kamalu Harrisovou. Politička slíbila, že udělá vše, co je v jejích silách, aby se nominantkou za Demokraty opravdu stala a nakonec prezidentské volby vyhrála. Bývalá kalifornská prokurátorka má za sebou bohatou politickou minulost.

Harrisová je pro Evropu lepším kandidátem než Trump, soudí analytici

11:57
Možná kandidátka demokratů na prezidentku USA Kamala Harrisová je vhodnějším kandidátem pro Evropu než nominant republikánů Donald Trump, jelikož je u ní nižší pravděpodobnost celních válek. Trumpovo zvolení by zřejmě přineslo vyšší inflaci. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Americké akciové trhy podle nich očekávají spíše vítězství Trumpa.

Trumpův tým reaguje na Bidenovo odstoupení: Harrisová čelí útokům

10:52
Volební štáb amerického exprezidenta Donalda Trumpa se týdny připravoval na možnost, že z listopadových voleb odstoupí prezident Joe Biden. A když se tak v neděli stalo, okamžitě zahájil útoky na viceprezidentku Kamalu Harrisovou, která je nyní nejpravděpodobnějším prezidentským kandidátem Demokratické strany. Za republikánem Trumpem v průzkumech preferencí mírně zaostává, podobně jako Biden.

Kdo nahradí Bidena? Komentátoři: Harrisová by nominaci neměla dostat automaticky

9:15
Americká Demokratická strana by měla vést debatu o novém kandidátovi na prezidenta a nikoli tuto pozici rychle přisoudit viceprezidentce Kamale Harrisové, uvádějí komentáře předních amerických deníků po odstoupení prezidenta Joea Bidena z letošních voleb. Jeho krok hodnotí velké listy převážně pozitivně.

Bidenovo odstoupení přineslo demokratům sponzory. Vybrali skoro 50 milionů

6:35
Odstoupení amerického prezidenta Joea Bidena z boje o znovuzvolení přineslo obrat ve schopnosti Demokratické strany vybírat peníze na kampaň. Její hlavní zprostředkovatel příspěvků oznámil, že neděle je v tomto směru nejúspěšnějším dnem aktuálního volebního cyklu. Americká média mezitím informují, že peníze vybrané dříve na Bidenovu kampaň jsou již pod kontrolou jeho viceprezidentky a pravděpodob…

Kamala Harrisová bude usilovat o prezidentskou nominaci. Chce porazit Trumpa

23:09
Americká viceprezidentka Kamala Harrisová podle agentur uvedla, že bude usilovat o prezidentskou nominaci Demokratické strany pro listopadové volby. Udělá vše, co bude v jejích silách, aby porazila kandidáta republikánů Donalda Trumpa. Prezidentu Joeovi Bidenovi, který dnes oznámil své odstoupení z kampaně za znovuzvolení, poděkovala za podporu, jeho rozhodnutí označila za vlastenecké a nesobecké.

Rezignujte okamžitě, vyzval Bidena předseda Sněmovny reprezentantů

23:09
Republikánský předseda americké Sněmovny reprezentantů Mike Johnson vyzval k okamžité rezignaci prezidenta Joea Bidena, který odstoupil z boje o znovuzvolení. Johnson na síti X uvedl, že pokud Biden není způsobilý na funkci prezidenta kandidovat, není ani způsobilý tuto funkci vykonávat.

Joe Biden oznámil, že se vzdává kandidatury za znovuzvolení prezidentem

21.July
Americký prezident Joe Biden odstupuje ze své kandidatury za znovuzvolení prezidentem Spojených států. Chce se nyní soustředit na své povinnosti po zbytek funkčního období. Biden to dnes uvedl v prohlášení na sociální síti X.

Při úderu Izraele v Jemenu zemřelo šest lidí, dalších 80 bylo zraněno

21.July
Při sobotním izraelském leteckém útoku v oblasti jemenského přístavu Hudajdá zemřelo šest lidí a dalších 80 bylo zraněno. Uvedla to v sobotu před polednem SELČ agentura Reuters s odkazem na lékařské zdroje. Proíránští povstalci Húsíové, proti kterým byl úder namířen, dříve mluvili o třech mrtvých a 87 zraněných. Na místě úderu podle agentury AFP stále hoří.

Ledové království na čínský způsob: Největší sněhová aréna světa má i svůj palác

21.July
Venku mohou být klidně třicítky, vevnitř ale čeká návštěvníky teplota kolem minus deseti stupňů. V Číně ve městě Charbin v červenci otevřela krytá zábavná aréna, v níž je celoročně led a sníh. Hodnotitelé Guinnessovy knihy rekordů ji označili za největší svého druhu na světě.

Trumpův tým spustí kampaň proti Harrisové, pokud Biden odstoupí, píše tisk

20.July
Tým kandidáta Republikánské strany pro listopadové prezidentské volby Donalda Trumpa chystá plán politického útoku na viceprezidentku Kamalu Harrisovou pro případ, že se prezident Joe Biden rozhodne vzdát boj o Bílý dům. Uvedl to deník The New York Times (NYT) s odvoláním na dva nejmenované zdroje. Harrisová je považována za nejpravděpodobnějšího kandidáta, který by po Bidenovi mohl získat demokr…

Svět se vzpamatovává z globálního výpadku. Pražské letiště funguje normálně

20.July
Podniky a služby po celém světě se postupně vzpamatovávají z globálního výpadku IT systémů, který je postihl ve čtvrtek a především v pátek. V některých odvětvích však problémy přetrvávají, napsal dnes web BBC News. Výpadek, který způsobila nepovedená aktualizace softwaru od firmy CrowdStrike, vyvolal výrazné potíže v letecké dopravě, platebních systémech či ve zdravotnictví. Výpadek postihl i Če…

Z Himálaje se po 12 letech podařilo snést tělo českého horolezce

20.July
Z pohoří Himálaje se při nedávné úklidové akci, kterou pravidelně pořádají nepálské úřady, podařilo snést tělo českého horolezce Milana Sedláčka, který tam zahynul v roce 2012. Napsal to zpravodajský web BBC News, podle kterého nepálská armáda nalezla Sedláčkovy dokumenty totožnosti. ČTK shání vyjádření českého ministerstva zahraničí. Při akci byla snesena i další tři těla a jedna kostra.

Americké školačky šly pro zmrzlinu a zachránily šestiletou dívku. Překazily únos

20.July
Odvahu a duchapřítomnost tří jedenáctiletých dívek veřejně pochválila policie v Kentu v americkém státě Washington. Děvčata konfrontovala muže, který se chystal odvléct šestiletou holčičku. Čtyřicátníka pak zadržela policie, v cele čeká na obžalobu.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes