Deník.cz

Description:

Deník - Zprávy a publicistika z regionů České republiky i ze světa

URL:

http://www.denik.cz/ze_sveta/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

5.6 items/day

V USA protestuje i známá tenistka: Toto zažily už naše babičky před 50 lety

5:15
"Požaduji změnu," pronesla v projevu určeném americkým demonstrantům vycházející tenisová hvězda, šestnáctiletá Cori "Coco" Gauffová. Ve svém proslovu zveřejněném na Twitteru naléhala na lidi, aby se zabývali otázkou rasové nespravedlnosti, a slíbila, že sama bude prostřednictvím svých profilů na sociálních sítí bojovat za to, aby se tato situace změnila.

Autobusy a vlaky mají zelenou. Slovensko umožnilo obnovit veřejnou dopravu do ČR

18:47
Slovensko umožnilo obnovit autobusovou, železniční, leteckou i lodní dopravu do Česka. Na sociální síti to napsal ministr dopravy Andrej Doležal, podle kterého zmíněné rozhodnutí ústředního krizového štábu je již pravomocné. Provoz mezinárodních spojů Bratislava pozastavila v březnu jako jedno z opatření proti šíření koronaviru.

Další šokující zákrok policie v USA: video zachycuje agresi i použití paralyzéru

15:58
Šest policistů z fultonského okrsku metropole amerického státu Georgia Atlanta čelí obvinění z nezákonného zákroku vůči mladému studentskému páru. Policisté o víkendu použili na studenty (chlapce a dívku) paralyzér a vytáhli je násilím z auta. Jejich zákrok se objevil na videozáznamu, který se začal masově šířit v amerických sociálních sítích. Případ tak vzbudil celonárodní pozornost.

Protesty v USA pokračují. Někde proběhly v poklidu, města zvažují zrušit zákazy

14:51
Ve Spojených státech pokračovaly ve středu a v noci na dnešek rozsáhlé protesty související s úmrtím černocha George Floyda po tvrdém zákroku bělošského policisty. Devátý den manifestací byl však na většině míst převážně klidný, střety s policií hlásí americká média z New Yorku a New Orleans. Řada měst vzhledem k ochladnutí situace plánuje rušení nočních zákazů vycházení.

Koronavirus ve světě: Brazílie a Mexiko hlásí rekordní počty obětí

14:51
Brazílie a Mexiko zaznamenaly rekordní denní nárůsty počtu mrtvých s covidem-19, v obou zemích více než tisícové. Mexiko navíc hlásí rekordních téměř 4000 nových případů infekce, kterou se už v zemi nakazilo více než 100 tisíc lidí. Údaje z latinskoamerických zemí potvrzují, že právě tento region je aktuálně epicentrem pandemie.

George Floyd měl pozitivní test na koronavirus, zjistila pitva

9:20
Z konečných výsledků pitvy černocha George Floyda, který před několika dny zemřel po tvrdém zásahu bělošského policisty, vyplynulo, že měl pozitivní test na koronavirus. Informuje o tom americká televize CBS na svých internetových stránkách. Patologové ze státu Minnesota, kde se případ stal, ale poznamenali, že koronavirová infekce nehrála roli při jeho smrti.

Nebude potřeba vyslat vojáky do ulic, řekl Trump. Obama: Protesty jsou nadějí

7:40
Americký prezident Donald Trump se domnívá, že nebude potřeba do ulic měst poslat vojáky, aby nastolili pořádek v souvislosti s protesty po úmrtí černocha George Floyda po tvrdém zákroku bělošského policisty. Trump to řekl v rozhovoru s televizní stanicí Newsmax TV.

Matovič otevřel hranice. Babiše ale v EU nepodpořil

6:35
Slovenský premiér Igor Matovič dodržel tradici a jako první zemi po nástupu do funkce navštívil Českou republiku. V Praze oznámil plné otevření hranic pro Čechy, ale v odporu proti balíku koronavirové pomoci EU Andreje Babiše nepodpořil.

Demonstrace v USA: Policista Chauvin bude obviněn z vraždy druhého stupně

3.June
Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Demonstrace před Bílým domem: Úkryt v bunkru? Byla to inspekce, řekl Trump

3.June
Americký prezident Donald Trump se dnes pokusil vysvětlit svou přítomnost v podzemním bunkru Bílého domu při pátečních protestech před prezidentskou rezidencí tím, že tam prováděl inspekci. V rozhovoru s Fox News Radio řekl, že v "malinkaté"místnosti byl jenom chvilku a odmítl, že by se tam skrýval.

Volný pohyb bez testů. Rakousko ruší kontroly na všech hranicích kromě Itálie

3.June
Rakousko od čtvrtka ruší kontroly na všech hranicích s výjimkou Itálie. Lidé z Česka, Slovenska i dalších sousedních zemí nebudou při cestě do Rakouska muset předkládat negativní test na koronavirus, nepočítá se ani s povinnou karanténou. Informovala o tom Česká televize.

Koronavirus ve světě: V Brazílii zemřelo dalších 1262 nakažených

3.June
V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo dalších 28.936 potvrzených případů nákazy koronavirem. Počet mrtvých s nemocí covid-19 překonal hranici 30 tisíc. V USA zemřelo dalších 1081 lidí, celková bilance zemřelých tak vzrostla na 106.180.

Volby v USA: Biden a Trump vyhráli prezidentské primárky v sedmi státech

3.June
Bývalý americký viceprezident Joe Biden zvítězil v primárkách Demokratické strany ve všech sedmi státech, v nichž se v úterý hlasovalo, a také v hlavním městě Washingtonu. Republikánské primárky všude ovládl současný prezident Donald Trump, pro kterého je však nominační souboj jen formalitou. Bidenovi nyní zbývá jen několik desítek hlasů delegátů k tomu, aby si zajistil místo v listopadovém pre...

Chci pro Georga spravedlnost, vzkázala Floydova žena. V New Yorku se rabovalo

3.June
Ve Spojených státech již osmý den pokračovaly protesty v mnoha městech za účasti desítek tisíc lidí. Kolem 60 tisíc demonstrantů se sešlo na pokojné manifestaci v americkém městě Houston, odkud pocházel černoch George Floyd, jehož úmrtí po zákroku bělošského policisty vyvolala současnou vlnu nepokojů. Podle agentury AP byla situace na většině míst v zemi relativně klidná i přesto, že lidé často...

Situace v USA se přiostřila: Armáda do okolí Washingtonu přesunula 1600 vojáků

3.June
Americká armáda oznámila, že na základny v okolí hlavního města Washingtonu přesunula zhruba 1600 vojáků. Informovala o tom dnes agentura Reuters. V úterý prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil k zastavení nepokojů, které vypukly kvůli smrti černocha George Floyda.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes