15
new stories - click to show

mojezdravi.cz

Description:

mojezdravi.cz

URL:

https://www.mojezdravi.cz/

Catalog:

Lifestyle → Zdraví

Publishes:

2.9 items/day

Nejlepší bylinkové čaje na kašel: Které pomohou odkašlat, které tlumí záchvaty a ředí hleny?

5:26
Kašel často doprovází akutní respirační onemocnění. Je důležitou obrannou reakcí organismu. K léčbě kašele obvykle postačí volně prodejné přípravky, poraďte se o tom s lékárníkem. Pokud dáváte přednost léčbě přírodní, máme pro vás přehled bylinkových čajů, které vám mohou pomoci.

Roman Ondráček a další celebrity, které ničí deprese a alkohol. Vyhrály ty, co pít přestaly

5:26
Problémy s nadměrným pitím alkoholu a duševní potíže, případně kombinace obého se nevyhýbají ani slavným tvářím. Některé z nich se o tom nebojí mluvit, jiné to úzkostlivě tají.

Nadace chce pomáhat mladým s psychickými potížemi, situace je kritická. Vznikla na počest Twistena

15:08
Čtyři z deseti deváťáků v Česku mají známky středně těžké až těžké deprese. Na kritický stav duševního zdraví a na nedostpnost péče chce upozornit nově založený nadační fond, který navazuje na odkaz Karla "Twistena" Ašenbrenera, talentovaného esportového hráče, který si po boji s depresí letos v červnu vzal život.

Bydlení v lodním kontejneru rovná se psychické zdraví

13:20
Bydlení v lodním kontejneru se stává stále populárnější alternativou k tradičnímu bydlení. Tato nová forma domova nabízí několik zdravotních výhod, ale také s sebou přináší určité nevýhody.

Jak poznat čínský suchý zápal plic? Varovat by mělo těchto 11 příznaků!

11:32
Zápal plic je nemoc způsobená bakteriemi, ale často se vyvine z původně virového nachlazení, které se může projevovat jako rýma a kašel. Jak poznáte, že je zle a bez antibiotik se neobejdete? A co je to suchý kašel, o jehož epidemii v Číně se teď hovoří?

Deset známek rakoviny slinivky, které byste nikdy neměli ignorovat

9:44
Rakovina slinivky se nejčastěji objevuje u pacientů nad 60 let, lékaři ji však již diagnostikovali u pacientů kolem dvacítky a třicítky. Nejhorší na nemoci je statistika úmrtnosti, která je jedna z nejvyšších u lidí s rakovinou. Pět let po sdělení diagnózy žije pouhých 8 procent lidí. Proto by příznaky této nemoci měl znát každý.

Sex podle horoskopu: Berani mají problém s věrností, Panna touží po nemravnostech

3.December
Co hvězdy říkají o touhách a divokých vášních? Jaké jsou ženy milenky, co mají rády, co je uspokojí a co naopak zaručeně zchladí? A jak jsou na tom muži? Nahlédněte do sexuálního horoskopu!

Ledviny, játra a slezina: Tři zásadní orgány pro čištění organismu. Co jim škodí nejvíce?

2.December
Filtrovat krev, roztřídit, co je tělu potřebné a čeho je třeba se zbavit, neúnavně a den za dnem – to umějí naše ledviny, játra i slezina. Proto bychom se k těmto orgánům měli chovat šetrněji.

Cítíte se neproduktivní, chybí Vám energie a máte problémy se soustředěním? Zkuste doplněk stravy s osvědčenou recepturou!

30.November
Potřebujete zlepšit mozkovou činnost, koncentraci, výkon nebo porazit prokrastinaci? S doplňkem stravy Dr. BOOSTER udržíte pozornost na dlouhou dobu, snížíte únavu a i po práci si zachováte energii a dobrou náladu. Obsahuje totiž mix přírodních povzbuzovačů, které vás okamžitě nakopnou k lepším pracovním, studijním i sportovním výsledkům.

Jiří Bartoška, Lucie Bílá i Anna Slováčková. Které hvězdy bojovaly s rakovinou?

30.November
Rakovina je zákeřná nemoc, která se nevyhýbá slavným celebritám. Již podruhé s ní nově bojuje i herec Jiří Bartoška. V Česku jí čelili zpěváci Karel Gott i Lucie Bílá. V nablýskaném světě Hollywoodu ji porazila například herečka Cynthia Nixon. Podívejte se na výběr těch nejznámějších hvězd, které překonaly tuto vážnou nemoc nebo s ní state30.čně bojovaly.

Zápal plic ohrožuje hlavně děti a seniory. Jak ho poznat a jak se bránit?

30.November
Zápal plic je onemocnění, které je celkem obtížné diagnostikovat. Zároveň jde o velmi závažnou chorobu, která může být v některých případech i smrtelná. Jak se zápal plic projevuje, jak jej léčit a jaká je proti němu nejlepší prevence?

Potraviny bohaté na zinek: Co jíst, abyste měli zdravé vlasy, nehty a lepší imunitu?

30.November
Zinek patří mezi nezbytné stopové minerály. Tělo si ho však neumí vyrobit samo, a je proto potřeba mu ho dodat. Co tedy jíst, aby naše tělo mělo zinku dostatek? Na to se právě teď jdeme podívat.

Jak normalizovat krevní tlak: studie s použitím balzámu Bolotova

30.November
Problémy s krevním tlakem (TK) jsou velmi rozšířené. Podle statistik postihuje hypertenze 30 %, hypotenze 20 % světové populace. Léčba se provádí pomocí léků, korekce výživy a životního stylu. Počet případů invalidity, úmrtnosti u hypertoniků a hypotenziků však ukazuje na nedostatečnou účinnost těchto metod léčby. Většina hypotenzivních nebo hypertenzních léků má celou řadu vedlejších účinků a je…

Jak léčit kašel: Tyhle rady vám ho někdy vyléčí i během několika hodin

29.November
Při rozhodování o tom, jak léčit kašel homeopatiky, musíte myslet nejen na to, jestli je dráždivý nebo vlhký, ale je třeba také pátrat po tom, proč kašel propukl. Pokud se vám podaří zjistit, proč a jak onemocnění začalo, je podle lékařky a homeopatky Kateřiny Formánkové velká šanci vyléčit kašel velice rychle, někdy i během pár hodin.

Proč je důležitá dovolená?

29.November
V dnešní uspěchané době, kdy je každodenní život často plný stresu a neustálých povinností, se stává dovolená nejen příjemným únikem ze všední rutiny, ale také zásadním prvkem pro udržení našeho zdraví a celkové pohody. Je to totiž čas, kdy můžeme dočasně zapomenout na pracovní, domácí i další povinnosti a místo nich se naplno věnovat pouze relaxaci nebo svým zájmům.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes