15
new stories - click to show

mojezdravi.cz

Description:

mojezdravi.cz

URL:

https://www.mojezdravi.cz/

Catalog:

Lifestyle → Zdraví

Publishes:

2.3 items/day

Stovky Češek si ročně nechají zamrazit svá vajíčka

15:44
Stále více českých žen si nechá ročně zamrazit svá vajíčka. Proč? Nejčastějšími důvody jsou kariéra, cestování nebo čekání na správného partnera. V poslední době ženy volí tuto "pojistku" i ze zdravotních důvodů. Například u pacientek s rakovinou, endometriózou či tvorbou cyst je zamrazení vajíček často jedinou šancí, jak v budoucnu otěhotnět.

Příznaky, díky kterým poznáte, že máte oslabenou imunitu

12:05
Imunitní systém je souhrnem široké škály procesů, které chrání naše zdraví. Pokud dojde k jeho porušení či oslabení, dochází ke snížení schopnosti organismu bránit se nejrůznějším infekcím a to jak běžným, tak i těm nebezpečným. Člověk s oslabenou imunitou se cítí unavený, vyčerpaný a trápí jej často se opakující onemocnění. Podívejme se na nejčastější příznaky, které vás mohou varovat, že vaše...

Nemůžete usnout? Těchto šest věcí raději nedělejte

6:37
Cítíte se unaveni, ale jakmile si lehnete, spánek ne a ne přijít? A naopak, probouzíte se ráno unaveni? Než sáhnete po lécích na spaní, zkuste se zamyslet nad svými návyky. Následujících sedm rad vám napoví, čemu se před spaním musíte vyhnout.

Přestaňte se TRÁPIT inkontinencí

20.September
Přijde vám to jako z jiného světa, že byste měli problémy s únikem moči? Možná vás to překvapí, ale tento problém trápí mnoho lidí. Tato noční můra postihuje více ženy, a to nejčastěji po čtyřicátém roce života. Stud, izolace, omezování osobního života a stres vedou jenom k ​​dalším komplikacím. Jak se s tím poprat? Proč se to vůbec děje?

Jak mít zdravá střeva? Bez vody a vlákniny to nepůjde

20.September
Bolesti břicha, nadýmání, zácpa, průjem a další střevní problémy nejenže člověku znepříjemňují den, ale také mohou být předzvěstí něčeho závažnějšího. Špatná funkce trávicí soustavy stojí za řadou nemocí, které nemusí mít se střevem na první pohled nic společného. Jak se tedy o svou trávicí soustavu starat a co nejpřirozeněji budovat zdravou střevní mikroflóru?

Co je to hummus a proč je tak zdravý?

19.September
Vždycky si někde o hummusu přečtete, ale pak zase zapomenete, k čemu je vlastně dobrý a jak vypadá? Nejste sami. Tady proto máte další porci informací o tomto pokrmu, který může jídelníček výrazně obohatit.

Rizika liposukce: Můžete při ní i zemřít

18.September
Liposukce (odsávání tuku z těla) je celosvětově trendem. Nedávná studie přišla s tím, že v roce 2016 byla v USA druhým nejoblíbenější zákrokem v oblasti plastické chirurgie. Tím prvním je asi bez nějakého velkého překvapení zvětšení prsou.

Tajemství krásné pleti? Důkladné čištění!

17.September
Ani sebelepší kosmetické produkty neprokážou pleti potřebnou službu, jestliže z ní nebudou odstraněny odumřelé kožní buňky a různé nečistoty. Po celý den se na naší pleti usazuje spousta mikročástic bakterií a prachu. Ani v noci, kdy spíme, tomu není jinak. Zásada číslo jedna pro svěží pleť tedy zní: Pravidelně ji zbavovat odumřelých buněk. Pak může dýchat a dobře regenerovat.

Když slábne erekce aneb Jak vypadá andropauza neboli syndrom stárnoucího muže

17.September
Když je nám ouvej, potřebujeme, aby nás někdo blízký, ideálně náš partner, chytl za ruku, objal, pohladil. Jak s muži mluvit o problémech, které přechod přináší? A čím si procházejí muži v tomto období – o jejich přechodu, tedy andropauze neboli syndromu stárnoucího muže se mluví snad ještě méně než o menopauze. Podívejte se na video v úvodu článku, kde vám poradíme, jak projít menopauzou i and...

Co všechno můžete chtít od svého doktora?

17.September
Jíte zdravě, snažíte se hýbat, pijete střídmě, občas sice hřešíte, ale ne moc. Zdravý životní styl je důležitý, základním kamenem zdraví je však prevence. Chodíte pravidelně na prohlídky? A víte, jak na prevenci onkologických onemocnění? Přinášíme přehledný seznam všech zásadních preventivních prohlídek, které byste neměli opomíjet.

Bylinky proti rakovině: Které účinně podpoří vaši léčbu?

17.September
„Máte rakovinu.“ Věta, kterou od svého lékaře nechce nikdo slyšet. Co když se tak ale stane? Následuje kolotoč vyšetření, operací, ozařování a chemoterapií. Tuto léčbu můžeme podpořit i některými bylinkami. Jakými vám prozradí naše bylinkářka Markéta Janďourková.

Kapavka, syfilis a další pohlavní choroby mužů: Přenos, příznaky a jak je léčit?

16.September
Výskyt pohlavních nemocí a nemocí přenášených pohlavním stykem je a zůstane stále aktuálním problémem. Jak ukazují statistiky, mezi venerické pacienty sice patří muži i ženy, mužů se však tyto potíže týkají častěji. S léčbou obvykle začínají později, než je třeba.

Máte opar? Víme, jak ho zničit: Šest tipů na léčbu oparů

16.September
Ačkoli opar není životu nebezpečné onemocnění, i tak nás může hezky potrápit. Na léčbu oparů existuje mnoho babských rad a přírodních léků, které ale ne vždy fungují. Vsaďte na ty osvědčené. Poradíme vám, které to jsou.

Pro léčbu hyperurikémie je zásadní dieta

15.September
Hyperurikémie neboli dna je zvýšená hladina kyseliny močové v krvi, která je konečným produktem metabolismu purinů. Puriny jsou základní stavební kameny nukleových kyselin, jejich nejdůležitějšími zdroji v potravě jsou maso a masné produkty. Jejich přítomnost je ale významná v mnoha dalších produktech, které běžně jíme. Jak by měl tedy jídelníček pacienta vypadat?

Přepadá vás špatná nálada? Moringa vám ji vylepší přírodní cestou

15.September
Skleslost, únava, nedostatek zájmu a s blížícím se podzimem přidávající se špatná nálada a splín. S psychickou nepohodou bojuje vlivem různých faktorů řada z nás. Najít opětovnou rovnováhu a lepší náladu vám mohou pomoci dary přírody. Jedním z nich je moringa, superpotravina nabitá „veselými“ vitamíny.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes