MoneyMAG.cz

Popis:

MoneyMAG.cz - Půjčky, Kurzy měn, Akcie, Hypotéky, Bydlení, Daně

URL:

http://moneymag.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

9,5 položek/den

Migrant se pohyboval na D1 mezi auty. Celníci ho zadrželi

15:55
Celníci ve středu zadrželi na dálnici D1 u Divišova na Benešovsku migranta, který se nebezpečně pohyboval mezi projíždějícími auty.

Snížené DPH na jízdné začne platit v únoru. Lidé se levnějších jízdenek nedočkají

15:55
Jízdné ve vlacích, autobusech nebo přívozech i přes snížení sazby daně z přidané hodnoty (DPH) zřejmě příliš nezlevní. Dopravci chtějí prostřednictvím ušetřených peněz pokrýt zvýšené náklady na provoz. Vyplývá to z informací největších tuzemských dopravců pro ČTK. Generální finanční ředitelství dnes oznámilo, že nová sazba DPH na jízdné začne platit od 1. února. Místo nynějších 15 procent to bu...

Lidem vadí bezohlední nachlazení kolegové. Sami přitom do práce chodí i nemocní

14:46
Třetina Čechů a Slováků chodí podle průzkumu STEM/MARK do práce, i když je nachlazená. Přitom téměř 70 procentům respondentů vadí, když jejich kolegové chodí do práce nemocní. Podle lékařů stoná dospělý průměrně asi čtyřikrát ročně, děti osmkrát. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci k léčbě nachlazení.

Brexit: Mayová v pondělí představí plán B

13:43
Návrh na další postup v otázce plánovaného odchodu Británie z Evropské unie představí britská premiérka Theresa Mayová parlamentu příští pondělí.

Rozjíždíte vlastní podnikání? Jak o sobě dát zákazníkům vědět?

13:43
Malé firmy tvoří převážnou část tuzemského podnikání. Ty do devíti zaměstnanců v Česku tvoří zhruba 95% podíl všech podniků a konkurence v řadě oborů je tak velmi vysoká. Rozjet podnikání na zelené louce proto – pokud nepřicházíte s převratnou službou nebo zcela novým typem produktu – není zrovna jednoduché. Podívejte se na pět tipů, které vám mohou pomoci dostat se do hry.

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

13:43
Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se v naší spotřebitelské poradně setkáváme nejčastěji?

Připravte se na další sníh. Předpověď počasí na noc a pátek 18. ledna

10:13
Po zadní straně tlakové níže nad Finskem a severozápadním Ruskem k nám pronikne studený vzduch od severu. Od jihozápadu bude postupovat do střední Evropy tlaková výše, informuje ČHMÚ.

Ceny pohonných hmot od minulého týdne výrazně klesly

10:13
Ceny pohonných hmot v ČR od minulého týdne znovu výrazně klesly. Benzin Natural 95 zlevnil o 28 haléřů na průměrných 31,02 Kč/l. Nafta se prodává v průměru za 31,45 Kč/l, což je o 30 haléřů méně než minulou středu. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Nafta je dražší než benzin od začátku loňského listopadu. Předtím tomu tak bylo naposledy v březnu 2015.

Komedie zvaná brexit ještě neskončila

9:03
Kontroverzní návrh zákona britské premiérky Teresy Mayové v úterý večer neprošel britským parlamentem. Jak se nejistota projevuje na ekonomických ukazatelích? A jaká budoucnost čeká Velkou Británii?

Předzvěst krize? Ekonomice by prospělo opatrné zvýšení úrokových sazeb

3:21
České ekonomice by prospěl opatrný růst úrokových sazeb, a to o čtvrt procentního bodu. V rozhovoru to uvedl člen bankovní rady Aleš Michl. Opatrnost je na místě podle něj hlavně kvůli nejistému vývoji v zahraničí, především v Německu.

Poslanci rozhodli! Mayová hlasování o nedůvěře ustála

16.ledna
Britská vláda premiérky Theresy Mayové dnes večer podle očekávání přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Pro vyslovení nedůvěry vládě v Dolní sněmovně hlasovalo 306 poslanců. Vládu naopak podpořilo 325 zákonodárců. K vyslovení nedůvěry bylo potřeba 318 hlasů.

Ceny ropy stáhly inflaci v průmyslu prudce dolů

16.ledna
Ceny v primárních sektorech se na konci loňského roku vydaly do různých směrů. Ceny v průmyslu výrazně ztratily, když odepsaly 1,1 %. Pokles byl mnohem silnější, než předpokládal trh. Tento sektor sledoval zlevňování ropy na světových trzích.

Mayová byla ponížena, odsouzena a zrazena, píše zahraniční tisk

16.ledna
Zpět na bodu nula se podle švýcarského listu Neue Zürcher Zeitung i italských novin La Repubblica vrátilo dění kolem odchodu Británie z Evropské unie. Podle francouzského listu Le Monde byl výsledek úterního hlasování o brexitové dohodě, kterou Dolní sněmovna britského parlamentu odmítla, pro premiérku Theresu Mayovou větší porážkou, než čekali i ti největší pesimisté.

Antibiotika jsou zázračný lék. Proč ale ničí lidem střeva?

15.ledna
Antibiotika jsou zázračný lék – penicilin zachránil již více než 200 milionů životů. Spolu se smrtícími patogeny ale bohužel ničí také „přátelské“ bakterie, které jsou součástí našeho trávicího a imunitního systému.

Jak se žije uprchlíkům v migračním centru? Dívka se svěřila, co jí cizinci udělali

7.ledna
Většina žadatelů o azyl, kteří žijí ve středisku Schweinfurt v Bavorsku, nemá dobré šance na získání legálního pobytu v Německu - bez ohledu na osobní utrpení, které mnozí migranti prožili, aby se dostali do Evropy. Novináři ze serveru InfoMigrants osobně centrum navštívili a mluvili s jeho obyvateli.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes