MoneyMAG.cz

Description:

MoneyMAG.cz - Půjčky, Kurzy měn, Akcie, Hypotéky, Bydlení, Daně

URL:

http://moneymag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

8.9 items/day

Důchodci v Česku žijí v chudobě. Desetitisíce seniorů nemají penzi ani 8 tisíc

12:42
Zhruba 190.000 seniorek a seniorů musí měsíčně vystačit s důchodem pod 10.000 korun. Kolem 60.000 lidí pak nemá starobní penzi ani 8000 korun. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ), které sněmovnímu sociálnímu výboru poskytla zastupující náměstkyně ministerstva práce pro pojistné systémy a dávky Kateřina Jirková. Hranice příjmové chudoby pro samotného člověka loni v ČR č...

V Alabamě schválili zákaz potratů, včetně případů znásilnění. Trump je proti přísnému zákazu

11:34
Alabamská guvernérka Kay Iveyová ve středu podepsala zákon, který ve státě na jihovýchodě USA zakazuje takřka všechny potraty, výjimkou bude jen stav ohrožující matku. Den předtím návrh schválil alabamský Senát. Proti zákonu hodlají protestovat některé americké lidskoprávní organizace, Americká unie občanských práv (ACLU) ho chce napadnout u soudu.

Eurovize 2019: Vyhrál Nizozemec, česká kapela Lake Malawi je jedenáctá

8:08
Vítězem 64. ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize se stal nizozemský zpěvák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila se skladbou Friend of a Friend na jedenáctém místě.

Jsme národ tlusťochů. Počet obézních Čechů roste

18.May
Obézní je podle odborníků čtvrtina českých žen a 22 procent mužů, další čtvrtina populace trpí nadváhou. Hrozí jim více než 30 závažných nemocí. V tiskové zprávě k dnešnímu Evropskému dni obezity o tom informoval Martin Haluzík, který je přednostou Centra experimentální medicíny IKEM. Podíl obézních roste podle lékařů i mezi dětmi.

Předpověď počasí na noc a neděli 19. května

18.May
Kolem rozsáhlé oblasti nízkého tlaku vzduchu na jihozápadní a střední Evropou k nám bude proudit teplejší a vlhčí vzduch ze Středomoří, informuje ČHMÚ.

Zvěrstva v Colonia Dignidad: Německo odškodní oběti sektářské osady

18.May
Německo odškodní oběti sektářské osady Colonia Dignidad (Důstojnost), kterou 350 kilometrů jižně od chilské metropole založil v roce 1961 bývalý řadový poddůstojník Wehrmachtu Paul Schäfer. Na území o rozloze 13.000 hektarů se stal na téměř čtyři desítky let neomezeným pánem. Zneužil zde sexuálně desítky dětí. Na kompenzaci až 10.000 eur (bezmála 256.000 korun) mají nárok stovky německých a chi...

Labouristé chtějí zákon o brexitu podrobit referendu

18.May
Zákon o brexitu by měl v době, kdy jej vláda znovu předloží ke schválení britskému parlamentu, obsahovat doložku o veřejném hlasování. Dnes to zopakoval stínový ministr britských labouristů pro brexit Keir Starmer. O speciálním zákonu o "rozvodové dohodě" mají britští poslanci hlasovat v týdnu od 3. června.

Trump odložil rozhodnutí o clech na dovoz aut do USA o půl roku

17.May
Americký prezident Donald Trump odložil rozhodnutí o zavedení dodatečných cel na dovoz aut a automobilových součástek do Spojených států až o šest měsíců. Oznámil to dnes Bílý dům, který tak potvrdil dřívější informace médií. Americký prezident chce tímto odkladem zajistit více času pro obchodní rozhovory s Evropskou unií a Japonskem. Trump ale podle Bílého domu souhlasí s názorem, že dovoz aut...

Šabatová chce uzákonit sňatky homosexuálů

17.May
Ombudsmanka Anna Šabatová podporuje uzavírání manželství párů stejného pohlaví a doporučuje Sněmovně, aby zvážila jejich uzákonění. Řekla to dnes na tiskové konferenci.

Na letišti v Praze se srazila dvě letadla

17.May
Na ranveji Letiště Václava Havla v Praze se dnes po obědě při pojíždění střetla dvě letadla. Nikomu z cestujících se nic nestalo.

Teploty se vyhoupnou až na 25 stupňů, hrozí bouřky. Předpověď počasí na víkend

17.May
Kolem tlakové níže nad jihozápadní Evropou k nám bude proudit teplejší vzduch od jihovýchodu, informuje ČHMÚ.

Žáci, studenti a senioři mohou jezdit po Středočeském kraji zdarma. Jak si zažádat?

17.May
Středočeský kraj vyplatil již téměř čtyři miliony korun na jízdné středočeským žákům, studentům a seniorům ve věku nad 65 let. Kraj jim proplácí od loňského září čtvrtinu jízdného. Díky příspěvku od státu ve výši dalších tří čtvrtin jízdného tak mohou tito Středočeši jezdit zcela zdarma. Tuto možnost využívá stále více lidí, uvedla dnes v tiskové zprávě Helena Frintová z krajského úřadu. Peníze...

Stane se to znovu! Zemi hrozí katastrofa, varuje NASA

16.May
Ve Washingtonu D. C. se odehrála odborná konference na téma pádu asteroidů. Odborníci z Mezinárodní akademie astronautikyy (IAA) se shodli na tom, že střet planety s asteroidem je obrovským nebezpečím pro lidskou civilizaci.

Lidl chystá velké změny. Dotknou se potravin i cen

14.May
Lidl ČR chce u privátních značek snížit obsah přidaných solí a cukru proti roku 2015 do roku 2025 o pětinu. Privátní značky tvoří 83 procent sortimentu, uvedl dnes na tiskové konferenci jednatel firmy Michal Farník. Některé produkty by se tak mohly podle Farníka prodražit, protože cukr je levnější než například ovocná složka jogurtu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes