MoneyMAG.cz

Description:

MoneyMAG.cz - Půjčky, Kurzy měn, Akcie, Hypotéky, Bydlení, Daně

URL:

http://moneymag.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.1 items/day

Předpověď počasí na noc a sobotu 30. května

13:54
Mezi tlakovou výší nad severozápadní Evropou a tlakovou níží nad východní Evropou k nám bude i nadále proudit chladnější vzduch od severu až severovýchodu, informuje ČHMÚ.

Chorvatsko otevřelo hranice pro občany deseti zemí, včetně ČR

11:41
Chorvatsko plně otevírá hranice pro občany deseti zemí Evropské unie, mezi nimi i Česka. Podle chorvatských médií to ve čtvrtek na zasedání vlády oznámil premiér Andrej Plenković. Pro urychlení vstupní procedury se návštěvníkům doporučuje předem vyplnit elektronickou registraci.

Automobilka Renault propustí 15 000 lidí

11:41
Francouzská automobilka Renault propustí na 15.000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Tvrdí to zdroje agentury AFP. Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48.500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180.000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

ČNB: Nové hypotéky v dubnu klesly o miliardu, krize se neprojevila

11:41
Banky letos v dubnu poskytly tzv. skutečně nové hypoteční úvěry na bydlení za 15,6 miliardy Kč, což je o téměř miliardu méně než v březnu a o téměř tři miliardy více než v dubnu 2019.

Přehled daňových změn, které přináší vládní balíček

10:35
Sněmovna má dnes ve zrychleném režimu ve stavu legislativní nouze schvalovat vládní protikrizový balíček, který mění několik daňových zákonů. Přinášíme přehled daňových změn, které tato vládní předloha obsahuje.

V Kolumbii chystají nemocniční lůžko sloužící i jako rakev

10:35
Nemocniční lůžko z kartonové lepenky, které může zároveň posloužit jako rakev, může znít morbidně. Ale v době, kdy se z Latinské Ameriky stává nové ohnisko koronavirové nákazy, lékaři míní, že právě nyní je pro podobnou inovaci ta pravá chvíle.

Povinný prodej českých potravin je protiprávní, tvrdí Hospodářská komora

10:35
Povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, navrhovaný některými poslanci, odporuje podle Hospodářské komory ČR evropskému právu. Komora to dnes oznámila v tiskové zprávě. Proti návrhu se staví také Svaz obchodu a cestovního ruchu, podle kterého by to vedlo ke zdražování a snížení kvality zboží. Sněmovna se bude možná novelou zákona o potravinách zabývat v příštích dnech ve třetím...

Předpověď počasí na noc a pátek 29. května

20:31
Mezi tlakovou výší nad severozápadní a tlakovou níží nad východní Evropou k nám bude proudit chladnější vzduch od severu, informuje ČHMÚ.

Jaké jsou časté skryté nástrahy při získání hypotéky?

28.May
Získání hypotéky je poměrně složitý proces. O hypotéku většinou lidé žádají jednou za život a předem je dobré vědět, čemu se vyhnout, aby byla schválena. Často totiž jen finanční bonita pro získání hypotéky nestačí. Finanční specialistka Veronika Hegrová vám poradí praktické typy, jak se vyhnout těm nejčastějším „nástrahám“, které stojí v úspěšném získání hypotéky?

Pohonné hmoty dál zdražily, nad 26 korunami za litr je už i nafta

28.May
Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Průměrná cena Naturalu 95 od minulé středy stoupla o 13 haléřů na 26,17 koruny za litr a nafta je dražší o devět haléřů, ve středu stála v průměru 26,06 koruny za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje. Ceny paliv začaly růst zhruba před 14 dny, předtím od poloviny ledna zlevňovaly. Řidiči tehdy tankovali litr benzinu či nafty za více ne...

Globální ekonomika se podle expertů zotaví nejdříve v roce 2022

28.May
Globální hrubý domácí produkt (HDP) se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpovídá to podle serveru CNBC nová zpráva analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU). Varuje rovněž, že některé vyspělé země, například Itálie a Španělsko, by se mohly dostat na pokraj dluhové krize.

Do skupin na ZŠ se mohou přidat další děti

27.May
Do skupin dětí, které se v pondělí vrátily na první stupeň základních škol, se můžou připojit další žáci. Dosud to podle manuálu, který pro otevírání škol po koronavirové epidemii vydalo ministerstvo školství, nebylo možné. Přidat žáka do skupiny může ředitel, nadále ale platí podmínka, že velikost skupiny nesmí přesáhnout 15 žáků. S dětmi je také nově možné chodit mimo areál školy. Změnily se ...

Připravte si deštníky. Předpověď počasí na noc a čtvrtek 28. května

27.May
Přes naše území přejde k jihovýchodu okluzní fronta. Za ní se obnoví příliv chladnějšího a vlhkého vzduchu od severu, informuje ČHMÚ.

Jak vysoký je průměrný starobní důchod? ČSSZ zveřejnila nejnovější údaje

14.May
Průměrný starobní důchod v Česku činil na konci prvního čtvrtletí 14.397 korun. Proti konci loňského roku se zvedl o 929 korun. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes