Motejlek.com

Description:

Co se jinde nedovíte

URL:

http://www.motejlek.com

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3.5 items/week

Obnovená premiéra MS.tv: Čech, který se soudí s Goodyearem

16:40
Obnovená permiéra MotejlekSkocdopole.tv přináší rozhovor s Františkem Hrabalem, vynálezcem, zakladatelem a majoritním vlastníkem firmy Coda Development. Mohl být se svou společností součástí příběhu automobilky General Motors a jejího elektrického vozu Chevy Volt. Místo toho se soudí s jiným americkým koncernem Goodyear Tire and Rubber Company.

Soukromý: Hotovo, jedno z nejžhavějších míst v Praze mění majitele

15.May
Moc potenciálně zajímavějších míst pro development v centru hlavního města není. Společnost dvou českých byznysmenů už ho - až na pár formalit - má.

Soukromý: Trojice severočeských průmyslníků se znovu snaží prodat svůj holding

13.May
Brněnská skupina Jet Investment se zakousla do 55 procent v třebíčském Tedomu, kde majetkové pozice v její prospěch vyklidili zakladatelé a manažeři v čele s klíčovou personou Josefem Jelečkem. Další dva poměrně velké divestiční procesy v českém průmyslu jsou aktuálně v běhu.

Soukromý: Zpět za svými tisícovkami hektarů

10.May
Loňská mimořádná transakce českého byznysmena na jižní polokouli byla stvrzena jeho návratem do země, v níž se trvale usadí.

Soukromý: Dva májové jižanské procesy: v akci Křetínský a Tykač

8.May
Energetický vlak, který po Evropě rozjel Daniel Křetínský a do něhož naskočil i Pavel Tykač, se jen tak nezastaví. Důkazem jsou další manévry na jihu kontinentu.

Soukromý: Slezská skupina chystá dvojnásobnou divestici

6.May
Na větší z prodávaných kusů už padly minimálně dvě seriózní deseticiferné nabídky, očekávání prodávajícího je ale asi tak o čtvrtinu větší.

Soukromý: Horší než komunisti! Český byznysmen hrozí Kanadě arbitráží

3.May
Skupina ovládaná českým miliardářem má trable s politiky jedné z kanadských provincií. Došla jí trpělivost, na federální vládu už doputovala předžalobní výzva.

Fond moravského investora loni s historicky druhým nejhorším výsledkem

1.May
Výše čistých aktiv přiřaditelných držitelům investorských akcií ke konci loňského roku meziročně klesla o 619 milionů korun. Miliardový fond založený v roce 2004 loni ztratil téměř dvacet pět procent, S&P 500 přitom přišel jenom o 4,38 procent.

Soukromý: Železniční rozprodej u Strnadů

1.May
Světem kolejnic prolétla zpráva, že francouzská Groupe Ermewa, lídr mezi evropskými pronajímateli železničních vagonů, koupila od českého kapitalisty 154 kloubových kontejnerových vozů.

Soukromý: Průmyslník, lyžař, teď možná i sýrař

29.April
Aktivní český investor má nakročeno ke vstupu do fajnové a profitabilní mezinárodní firmy. Už v té věci byly učiněny důležité změny.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes