Motejlek.com

Popis:

Co se jinde nedovíte

URL:

http://www.motejlek.com

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4,9 položek/týden

Cestovatelský seriál – Víkendové rybaření na Aljašce

15.července
Za léta našeho vášnivého cestování jsme po světě navštívili nespočet míst, která se nám něčím vryla do paměti. Byly to zapadlé kouty s přírodními úkazy kdesi v Chile, nebo na Novém Zélandu, špičkové hotelové resorty, chalety nebo lodge, famózní restaurace, vinařství, architektonické divy světa, někde třeba i výjimečné obchody. Zpravidla se vyhýbáme klasickým turistickým atrakcím a destinacím. O těch se píše jinde. My se s vámi v cestovatelském seriálu podělíme o 25 tipů, za něž ručíme vlastní...

Soukromý: Zápustkové výkovky ze slitin hliníku jsou požehnáním

13.července
Skupina loni vygenerovala čistý zisk ve výši 557 milionů korun. Meziročně si polepšila o více než padesát procent. Tržby vzrostly o bezmála 40 procent na 2,64 miliardy korun.

Cestovatelský seriál – Heiligendamm, oblíbený kout cara Mikuláše I

13.července
Za léta našeho vášnivého cestování jsme po světě navštívii nespočet míst, která se nám něčím vryla do paměti. Byly to zapadlé kouty s přírodními úkazy kdesi v Chile, nebo na Novém Zélandu, špičkové hotelové resorty, chalety nebo lodge, famózní restaurace, vinařství, architektonické divy světa, někde třeba i výjimečné obchody. Zpravidla se vyhýbáme klasickým turistickým atrakcím a destinacím. O těch se píše jinde. My se s vámi v cestovatelském seriálu podělíme o 25 tipů, za něž ručíme vlastním...

Soukromý: Kauza kampeličky WPB Capital: Nečekaný protiúder ČNB

12.července
Ještě před doručením písemného vyhotovení verdiktu, jímž Městský soud v Praze zrušil rozhodnutí bankovní rady ČNB o odebrání licence družstevní záložně WPB Capital, se centrální banka odhodlala k hodně riskantnímu kroku. Proti kampeličce spustila nové správní řízení a vydala předběžné opatření, které jí znemožní byznysi i po opětovném nabytí licence. Boj začíná ostřeji, než se zdálo.

Soukromý: Minerfin na výrazně nejvyšším zisku v historii

12.července
Největší jednotlivý akcionář Finitradingu, který vlastní skupinu Moravia Steel/Werk, loni inkasoval mohutné dividendy, stejně tak mohutně vyplácel svým vlastníkům. Je součástí jednoho ze tří největších soukromých průmyslových celků v České republice a na Slovensku.

Soukromý: Znovu je velmi rušno kolem dědictví po dvou superdefraudantech

11.července
Na dnešek svolaná valná hromada likvidovaného podniku, který zbyl po dvou podvodnících, na jaké se v Česku dlouho nezapomene, měla poměrně zásadně promluvit do poměru sil v jeho akcionářské struktuře. Nakonec byla zrušena a posunuta na září, její kontroverzní záměr zůstává.

Soukromý: Kampelička, poslaná do likvidace, má proti ČNB slušně nabito. Někoho to bude bolet.

9.července
Na konci tohoto týdne končí lhůta, v níž musí Městský soud v Praze doručit písemné vyhotovení svého verdiktu, jímž zrušil rozhodnutí bankovní rady ČNB o odebrání licence družstevní záložně WPB Capital v roce 2014. Pak se teprve uvidí, co bude s tímto výbušným případem dál. Nahlédli jsme do důkazního materiálu, který záložna ke své žalobě proti rozhodnutí ČNB letos v dubnu dodala a na jehož základě soud rozhodl. Nezdá se teď vůbec pravděpodobné, že by ČNB mohla na odebrání licence trvat. Spíš ...

Soukromý: Velký rok Jozefa a Ivana Brhelových

5.července
Dvě firmy Jozefa i Ivana Brhelových loni vydělaly v přepočtu 4,6 miliard korun. Přijaté dividendy, případně podíly na zisku, představují pouhý zlomek z částky.

Na on-line trh s cestovními službami vstupuje nový hráč

4.července
S novou cestovní aplikací, výrazně orientovanou na čínský trh, přichází dcera jedné z nejvýznamnějších tuzemských podnikatelek.

Soukromý: Seřazeno podle rizikovosti úvěrů: Česká spořitelna, Raiffeisenbank, UniCredit Bank, ČSOB, Oberbank

2.července
Přední tuzemskou stavební skupinu čeká tuhá restrukturalizace. Zachránce bude muset do stabilizace napumpovat střední stovky milionů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes