Motejlek.com

Description:

Co se jinde nedovíte

URL:

http://www.motejlek.com

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

4.2 items/week

Soukromý: Soud prozatím znemožnil rozdělení miliardové firmy

18:21
Vleklý akcionářský spor ve východočeské korporaci se dostal do další fáze. Pokus majoritářů vyvést aktiva z firmy, o jejíž akcie se hraje, na jiný subjekt skončil na vrchním soudu. Minoritář ale zdaleka vyhráno nemá.

Soukromý: Křetínského sázka na Macy’s zatím skvěle vychází

28.May
Lucemburská Vesa Equity Investment začala akcie amerického provozovatele obchodních domů Macy's nakupovat čtrnáctého dubna, poslední akvizice proběhla prvního května. Zhodnocení je v současné chvíli královské.

Soukromý: Továrník z jihu Moravy přeskupil svůj multimiliardový majetek, na scénu přicházejí potomci

26.May
Konzervativní ohodnocení fabirk šikovného kapitalisty suverénně přesahuje tři miliardy. Loni si tak jako pravidelně připsal zisk ve stovkách milionů a letos rozdělil svůj podíl na tři části v očekávání věcí příštích.

Soukromý: Pražský pozemkový magnát zase v akci

25.May
Nedávno opět prodal pozemky firmě, která se soudí se státem. Na tohohle muže jsou napsány miliardové pozemky v Praze a okolí.

Soukromý: DK+PT dál posilují v Royal Mail

22.May
Česko-slovenské duo utratilo za další balík akcií v trápící se britské legendě vysoké stovky milionů korun.

Soukromý: Korejci pohltí utrápenou jihomoravskou fabriku

21.May
Cena za podnik prodávaný principem "going concern" má devět cifer, do práce by se měla vrátit většina z více než tří stovek zaměstnanců, kteří v dubnu dostali výpovědi.

Soukromý: Bez ohledu na covid se skupina moravskoslezských kapitalistů rozrostla o další tři firmy

19.May
Do sestavy více než dvou desítek výrobních, inženýringových a projekčních firem přibyl tradiční moravský podnik. Jeho součástí je i slovenská a americká dcera. Jejich společný obrat přesahuje 600 milionů korun.

Soukromý: Pestrý senior nezahálí a přidal další akvizici

18.May
Kdysi chtěl ovládnout miliardový byznys se státní účastí, ale v Londýně prohrál arbitráž s Českou konsolidační agenturou. Nesložilo ho to. Je mu sedmdesát a právě dokončil druhou akvizici za poslední rok.

Soukromý: Po loňském prodeji hlavního aktiva je tu pokus zbavit se horšího kusu

18.May
Tohle nebude miliardový exit jako loni. K prodeji českého investora přivádí víc než cokoliv jiného spíš ztráta perspektivy.

Soukromý: Jedna z nejsložitějších insolvenčních kauz poslední dekády byla rozmotána

15.May
Devítiletý příběh plný tvrdých úderů a kriminálních zápletek se dostal k pointě. Klíčové rozhodnutí Vrchního soudu znamená, že by už nic nemělo zabránit reorganizaci podniku, v němž se potkalo mnoho protichůdných zájmů.

Soukromý: Kontejnerový skok mezi nejbohatší

12.May
Vysoké stovky milionů si připsal na účet devětačtyřicetiletý kapitalista z Valaška, jehož firma začátkem letošního roku splynula s konkurencí. Jeho úspěch se začal psát zejména v době, kdy svět neřešil covid-19, ale uprchlíky. Uměl na situaci vydělat.

Soukromý: Americký provozovatel obchodních domů Macy’s se stal dalším cukrátkem

11.May
Česko-slovenský kapitál koupil pět procent ve slavném americkém provozovateli obchodních domů. Společnost je sice už dávno za zenitem, ale rozhodně se jedná o legendu. Další akvizice podílů v podobných firmách bude následovat.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes