15
new stories - click to show

Motejlek.com

Description:

Co se jinde nedovíte

URL:

http://www.motejlek.com

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

4.2 items/week

Soukromý: Středočeský pár mazaně vyřešil stoprocentní ovládnutí holdingu

26.May
Prosperující firma stojí na robustním velkoobchodu a maloobchodu s elektromateriálem. V posledních letech enormně roste, loni už tržby poprvé přesáhly tři miliardy. Akcionářská struktura byla ještě nedávno pestrá, od letoška je to jednoduché.

Soukromý: Ambiciózní Čech u Jadranu zatím neuspěl, stát odmítl prodat

25.May
Největší akcionáři strategického podniku nevěří, že by český kapitalista, který chce ovládnout majoritu, splnil svůj ambiciózní byznys plán.

Soukromý: Česká rodina na jihu probouzí spící princeznu, loni otočila trend

23.May
Právě před rokem se dotáhl nákup jihoslovanská firmy se světovým brandem. Výroční sčítání nedopadlo zle, ale ještě se bude muset hodně řezat.

Soukromý: 31x DOMAINE DE LA ROMANÉE-CONTI

22.May
V pořadí čtvrtá velká degustace zaměřená primárně na vína věhlasné Domaine de la Romanée-Conti je úspěšně za námi. Podruhé jsme ji zorganizovali na ostrově Sylt v Severním moři. Dovolte, abychom se s vámi podělili o nevšední zážitek z dvoudenní konzumace unikátních vín této výjimečné usedlosti.

Soukromý: Týdenní drobky (21): Šatečky osvícených militaristek

21.May
Co nám radí centenárius Kissinger, jak si v Berlíně s opovržením k historii natloukli budku, proč jsou v Americe zloději radními tolik opečováváni, proč by bylo dobré snížit výrobu vysokoškolských diplomů a mnohem více.

Soukromý: Guvernér Michl označil za největší problém ČNB její příliš velkou bilanci

15.May
Aleš Michl při diskusi se studenty na Vysoké škole ekonomické konečně označil některé zásadní patálie a chyby/omyly České národní banky.

Soukromý: Dávná investice PK & JŠ: konec západní hry, stěhování na východ

15.May
Nejlepší časy zažil tento byznys, v němž je mnohaletá česká stopa, před třemi roky. Strmý pád přišel po vypuknutí války na Ukrajině. Teď následuje vyklizení pozic z Londýnské burzy.

Soukromý: Týdenní drobky (20): Abrakadabra pro všední dny

14.May
Zda smí sekuriťák střílet na zloděje, proč je zboží jednou etické a jindy ne a co s tím v politice, jak se Norové pěkně zařizují, ale Afričané ne, a mnohem více.

Soukromý: EPH loni ztrojnásobil čistý zisk na 3,8 miliardy eur

11.May
Ještě nikdy v historii žádná česká firma nevygenerovala tak vysoký zisk po zdanění. Akcionáři v letech 2014 až 2022 inkasovali obrovskou částku.

Soukromý: 40 miliard USD až 40 miliard EUR

10.May
V tomto rozpětí se loni pohybovaly podle kvalifikovaného odhadu tržby největšího českého konglomerátu. To je razantní meziroční nárůst. Zisk narostl ve stejném poměru.

Soukromý: Překvapivě velmi zisková kombinace: heavy metal a křehké sklo

10.May
Pražský industrialista provedl své odlišné podniky zlými časy vcelku elegantně. Zřejmě přichází čas na expanzi.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes