15
new stories - click to show

Moravskoslezský deník

Description:

Informace a zprávy ze severomoravské metropole

URL:

http://moravskoslezsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

12.5 items/day

OBRAZEM: I bez Bolta budí pozornost. Na Tretru trénovali v ostravském parku

22:06
/FOTOGALERIE/ Jubilejní 60. ročník Zlaté tretry odstartuje už zítra, ve středu 19. května v 17. hodin. A znovu láká na atletické hvězdy. Pokud budete mít štěstí, můžete na ně narazit v Ostravě i vy.

Andělé slaví třicítku hudbou. Předáváním provede Ewa Farna, zahraje i Nohavica

21:11
Třicátý ročník cen České hudební akademie – Anděl Coca-Cola 2020 odvysílá v sobotu 29. května od 21.20 program ČT1. Předáváním provede Ewa Farna, zahrají Lenka Dusilová, Jaromír Nohavica i 7krát3 s Rytmusem. Nominovaní hudebníci nahráli speciální živá vystoupení a představí se i v rámci samotného předávání.

Unikátní příležitost? Ostrava nechce DOL ani splavnění Odry

18:29
/FOTOGALERIE/ V Moravskoslezském kraji se podle ministerstva se nabízí unikátní možnost propojit všechny druhy dopravy. Vedení města Ostravy ale poslalo na ministerstvo dopravy dopis, ve kterém vyjadřuje nesouhlas s pokračováním přípravy projektu kanálu DOL (kanál Dunaj-Odra-Labe), a to včetně části splavnění řeky Odry do Ostravy.

Ubodala se sama, hájil se v Ostravě muž z Rýmařova. Soud to vidí jinak

17:34
/FOTOGALERIE/ S verzí o sebevraždě své přítelkyně, která se měla ubodat v zamčeném bytě, neuspěl ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě padesátiletý Martin Ch. z Rýmařova.

VIDEO: Brutální útok na ochranku obchodního centra v Ostravě šetří policie

15:44
Brutální útok na ostrahu obchodního střediska v centra Ostravy prošetřuje moravskoslezská policie. Video se v úterý objevilo na sociálních sítích. Je na něm zachycen konflikt mladých lidí se starším mužem z ochranky, který se snaží omladinu vykázat z prostor před nákupním střediskem na Náměstí Biskupa Bruna. Skupina mu oponuje že jde o veřejný prostor.

Dobrodinci z Ostravy pomohli nevidomému muži. Obdivovali i jeho knihovnu

15:44
Dojemné setkání se v úterý uskutečnilo v jednom z bytů v Ostravě-Vítkovicích. Michaela a Jiří z Ostravy-Martinova navštívili od narození nevidomého Michala (44 let), kterého před několika dny okradl na ulici bezcitný zloděj. Vzal mu speciální mobilní telefon s nainstalovaným softwarem pro nevidomé. Michaela s Jiřím přinesli muži peníze na pořízení nového přístroje.

Petr Šiška: Píšu texty, scénář, účinkuji on-line a vytvořil jsem duo Šlágr kluci

14:48
/FOTOGALERIE/ Covidová pandemie ustupuje, ale hlediště divadel, kin, koncertních sálů bohužel, zejí zatím ještě prázdnotou. Řada umělců nabízí své projekty divákům a posluchačům především on-line. Mnozí tvůrci nerezignovali a připravují nové písničky, jevištní show, divadelní a filmová představení, natáčejí zajímavá cédéčka, chystají výstavy. Petr Šiška, známý textař, hudebník, producent a scén...

Ostrava získá komorní sál s nejlepšími akustickými parametry v Česku

13:54
Unikátní budovy kampusu Ostravské univerzity na Černé louce získávají konkrétní tvar. Jednou z nich je Klastr umění a designu, kolaudace areálu je plánována na polovinu roku 2022.

Kdo poškodil stromy v karvinském parku? Část jich půjde k zemi

12:03
Policisté mají nový případ. Budou zjišťovat, kdo poškodil celkem asi deset vzrostlých a zdravých stromů hned na několika místech v Karviné-Novém Městě. Na zřejmě vandalský čin upozornili včera večer lidé na sociálních sítích a hned ráno se na „místo činu“, do parčíku naproti městskému domu kultury, vydali zástupci magistrátu a policie.

Vandalové ostravským strážníkům neunikli. Pomohli i svědkové

12:03
O uplynulém víkendu hned ve dvou případech zadrželi ostravští strážníci vandaly, kteří si svou agresi vybíjeli na cizím majetku.

Dražší jízdenky! Příměstské autobusy v kraji zvýší ceny, prý nejen kvůli covidu

11:08
Pandemie koronaviru, výrazně nižší daňové příjmy do krajského rozpočtu, nové daňové zákony. To jsou podle vyjádření Moravskoslezského kraje hlavní důvody ke zvyšování ceny jízdného v příměstských autobusech.

Výlet do Beskyd? Frýdlant nad Ostravicí má nový terminál pro veřejnou dopravu

9:18
Frýdlant nad Ostravicí je další městem v Moravskoslezském kraji, kde mají cestující k dispozici nový terminál pro snadný přestup mezi více druhy dopravy. Součástí terminálu je parkoviště pro téměř stovku osobních aut, přibude i možnost dobíjení.

Pod střechu! Populární Třináctka na Osoblažsku má zahrádku útulnou i za deště

9:18
/FOTOGALERIE/ Restaurace Třináctka ve Slezských Rudolticích má zajímavou polohu. Leží v půlce cesty mezi nejznámějšími turistickými atrakcemi Osoblažska. Mezi čerstvě opraveným nádražím osoblažské úzkokolejky a romantickým rudoltickým zámkem.

Hon na lukrativní pozemky v centru Ostravy aneb Podivný závod bytových projektů

5:41
Ve středu ostravští zastupitelé rozhodnou o osudu prostranství podél Vojanovy ulice mezi divadlem Antonína Dvořáka a divadlem loutek v centru Ostravy. V nejbližších letech tam vyroste buďto bytový dům, který navrhují dva uchazeči, případně hotel. Dříve favorizovaný projekt je však podle informací Deníku ze hry.

V Ostravě očkují jako na běžícím pásu. Až je z toho bolí záda či nohy

17.May
/FOTOGALERIE/ V rezervačním systému se zmiňuje patnáct minut, v reálu ale vakcinace samotná alespoň na ostravské Černé louce zabírá méně času. Pomineme-li nutnou vyčkávací čtvrthodinku poté.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes