Moravskoslezský deník

Popis:

Informace a zprávy ze severomoravské metropole

URL:

http://moravskoslezsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

5,8 položek/den

Ikona reggae Ziggy Marley představí na Coloursech nové album Rebellion Rises

17:37
Ostrava - Osminásobný držitel Grammy, ikona reggae Ziggy Marley vydal nové studiové album. Za deskou s názvem Rebellion Rises stojí Marley jako autor i producent. Album je apelem k pospolitosti, aktivismu a lásce a vyšlo 18. května pod Marleyovým labelem Tuff Gong Worldwide.

Divadelní festival bez hranic zahajuje jazzovým koncertem

16:28
Těšín – Koncertem trojice skvělých jazzmanů - Leszka Możdżera (PL), Miroslava Vitouše (CZ) a Oskara Töröka (SK) na jevišti Divadla Adama Mickiewicze bude ve středu v 19 hodin oficiálně zahájen 28. ročník mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, nejstaršího porevolučního divadelního festivalu v Československu.

ČSSD Ostrava: pro vládu

16:28
Jsme pro! To se zahájením referenda v ČSSD o vstupu této strany do vlády vzkázalo její vedení z Ostravy se sedmi sty členy největší organizace v kraji i jedné z největších v republice.

Barbora je v nedohlednu. Kraj hledá jinou lokalitu

11:58
Potřebu vybudovat na Karvinsku ještě jednu průmyslovou zónu potvrdil i prezident Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje Pavel Bartoš.

Vítkovická pivnice Schönthal je minulostí. Je z ní asijský fastfood Osaka!

11:58
/FOTOGALERIE/ Ostravští pivní patrioti přišli po hospodě Morava v Porubě o další „historický“ podnik tentokrát ve Vítkovicích. Z restaurace Schönthal se stala Osaka! A v duchu nového názvu se v ní také začalo vařit, byť nikoliv speciality japonských, ale vietnamských kuchařů.

U každého 12. maroda zazvonili kontroloři. Nejvíc nepoctivců bylo na Ostravsku

9:41
/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Nejvíc hříšníků na neschopence načapali loni pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení na Plzeňsku a Ostravsku.

Trojitá zlodějská bezostyšnost a uzamčení Beskyd před uhlobarony: videa dne

8:33
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 21. května 2018.

Forum Nová Karolina je na prodej. Nic se nezmění, tvrdí ředitel

21.května
Obchodní centrum Forum Nová Karolina v Ostravě je na prodej. Na nabídku v pondělí upozornily Hospodářské noviny s tím, že prodejní cenou by se mohlo jednat o realitní obchod roku 2018.

Festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla MOVE

21.května
Kulturní centrum Cooltour Ostrava již popáté rozhýbe Ostravu tancem. Ve středu 23. května začne oblíbený MOVE Fest festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla.

ON-LINE rozhovor s místostarostou obvodu Ostrava-Jih Františkem Dehnerem

21.května
Jaké akce investiční výstavby budou letos na Jihu dokončeny? S jakou finanční částkou na investiční výstavbu obvod v tomto roce počítá?

Česká filharmonie zahájí dnes MHF Leoše Janáčka v Ostravě

21.května
Světově proslulý dirigent Krzysztof Penderecki, pěvec Adam Plachetka, housloví virtuosové Julian Rachlin a Ivan Ženatý, klavírista Ivo Kahánek, orchestr Camerata Salzburg a mnozí další špičkoví umělci se představí na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Leoše Janáčka, který v pondělí začíná v Ostravě.

OBRAZEM: Ostravský kompot opět nabídl rodinnou zábavu

21.května
/FOTOGALERIE/ Bohatý a pestrý program nabídl v neděli 2. ročník rodinného festivalu Ostravský kompot v Trojhalí Karolína.

Osobní údaje pod ostřejší kontrolou. Jaká práva vlastně GDPR občanům přináší?

21.května
Jaké informace o vás e-shop, firma nebo jiná instituce uchovává, jak dlouho a vůbec proč? Jednodušeji zjistitelné to bude už od tohoto pátku, kdy začne platit Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

Ostravsko: Brigádníků je málo, firmy se o ně přetahují. Jaký plat nabízí?

21.května
Hospodářství jede na plné obrátky a podle firem by zaměstnalo obratem dalších až 200 tisíc osob. Ihned. Takže je zřejmé, že firmám chybí nejen kmenoví zaměstnanci, ale marně hledají i brigádníky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes