Moravskoslezský deník

Description:

Informace a zprávy ze severomoravské metropole

URL:

http://moravskoslezsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

12.3 items/day

Jedenáctý ročník Ženy regionu. Nominujte svou favoritku

19:42
Do 11. ročníku ankety Žena regionu, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je možné nominovat výjimečné ženy z vašeho okolí.

Případů nakažených okolo dolu Darkov stále přibývá, celkově jde o 393 lidí

17:51
Hygienici ve čtvrtek odpoledne zveřejnili, že aktuálně evidujemí v clusteru důl Darkov celkem 393 pozitivních osob a od středy došlo k navýšení o 8 nových případů.

Letošní Dny NATO v Mošnově budou, diváci tam ale nebudou. Show jen přes kamery

17:06
Letošní Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády České republiky se v září na letišti v Mošnově na Novojičínsku uskuteční. Kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru však lidé nebudou moci program sledovat na místě, zprostředkují jim ho technologické nástroje, například kamery. Přímo do obvyklého areálu se diváci nedostanou. ČTK to oznámili pořadatelé.

Janáčkova filharmonie Ostrava zahraje po třech měsících opět naživo

17:06
Po nucené odmlce odehraje Janáčkova filharmonie Ostrava 19. června ve 20 hodin orchestrální koncert Kouzelná noc s Kateřinou Kněžíkovou v sále Domu kultury města Ostravy.

Greenpeace podala trestní oznámení na OKD kvůli šíření covidu-19

16:10
Organizace Greenpeace podala na firmu OKD a její vedení trestní oznámení pro podezření z šíření nakažlivé nemoci. Firma podle ní pochybila, když nepřerušila provoz Dolu Darkov v Karviné poté, co se tam rozšířila nemoc covid-19. Greenpeace to ve čtvrtek oznámila ČTK v tiskové zprávě.

OBRAZEM: Hasiči ve čtvrtek vydensifikovali prostory Alzheimer centra

15:14
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Už za tři hodiny měli ostravští profesionální hasiči během čtvrtku vydesinfikovány vnitřní prostory Alzheimer centra v Ostravě-Vítkovicích proti nákaze koronavirem Covid-19 pomocí speciálních generátorů.

Strážníci pomohli zraněnému muži

14:18
Muži (60 let), který se po pádu zranil na hlavě a silně krvácel, pomohli tento týden ostravští strážníci. Ke zranění došlo v ranních hodinách před jedním ze supermarketů v Ostravě-Mariánských Horách.

Vrah v Orlové naskočil oběti na hlavu, pak vítězoslavně zakřičel

13:23
Čtrnáct roků stráví za mřížemi Karel H. (44 let), který v loni v červenci v restaurační zahrádce v Orlové připravil o život jednoho z hostů. Ve čtvrtek o tom rozhodl Krajský soud v Ostravě. Senát uznal Karla H. vinným vraždy.

OBRAZEM: Hasiči dekontaminovali Důl Darkov, teď jsou v Alzheimercentru v Ostravě

12:27
/FOTOGALERIE/ Třídenní dekontaminaci vybraných částí Dolu Darkov na Karvinsku, například prostorných koupelen a „řetízkových“ šaten pro havíře, kanceláří a chodeb, ukončily úspěšně ve středu večer dvě desítky profesionálních hasičů z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Hasiči se ve čtvrtek ráno přesunuli do ostravského Alzheimercentra, kde pokračují odhadem čtyřhodinovou očistou.

Řidiči v beskydských Podolánkách nerespektují zákaz, jezdí do přírody

11:32
V oblíbené rekreační oblasti Podolánky nad obcí Čeladná došlo v březnu k zásadní změně dopravní situace. Vlastník zdejších lesů a zároveň lesních komunikací, Biskupské lesy Ostravice, přemístil dopravní značku omezující vjezd směrem k Čeladné.

Důl Lazy na Karvinsku definitivně skončil. Přišel o svůj název

6:57
Jmenoval se Neuschat (Nová jáma), Antonín Zápotocký (od r. 1950) a posledních 30 let Důl Lazy (1991). Od června má důl už asi definitivně poslední název ve své historii: Útlum – Sever.

Černé statistiky z období pandemie: jaké nemoci trápily oběti koronaviru?

6:57
Statistiky ukazují, že letos umírá více lidí ve věku nad 65 let než v předešlých letech. Nejedná se ale o žádný dramatický výkyv.

Tatér se vyřádil na koze! Tělocvičná pomůcka nese tetování za desetitisíce

6:57
Ochránci zvířat mohou zůstat v klidu, Ivo Výboch nepracoval na živém tvorovi, nýbrž na koze tělocvičné, vyřazené po létech služby ze základní školy. Tetoval ji v japonském stylu, používal více barev a stínoval. Tak, jako při běžné práci, ve které patří mezi tuzemskou špičku. Yakoza vznikala šedesát hodin, byla to neobvyklá práce na neživé kůži.

Ostravská roztržka v autobuse: Kdo mluvil pravdu? Rozhodne to posudek

3.June
Kriminálku, u níž diváci do poslední chvíle napjatě čekají na rozuzlení, připomíná případ, kterým se ve středu v rámci odročeného jednání zabýval Okresní soud v Ostravě.

Poklad v porubském kulturáku: Pamětníci asi poznají jen obklady stropu!

3.June
Červen představuje milníky v novodobé historii domu kultury v Porubě: Vloni ho v tomto měsíci začínají opět rekonstruovat a další rok chtějí ve stejném období otevírat. Letos předvádějí, jak tu práce postupují.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes