15
new stories - click to show

Moravskoslezský deník

Description:

Informace a zprávy ze severomoravské metropole

URL:

http://moravskoslezsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

9.2 items/day

V Odrách chtějí zpřístupnit další část Flascharova dolu. Zadali dokumentaci

10:59
Téměř pět tisíc platících návštěvníků navštívilo letos břidlicový Flascharův důl v Odrách. Město by chtělo zpřístupnit i další část tohoto historického díla veřejnosti.

Řidiči v Jeseníkách nadávají. Nový parkovací systém pod Pradědem provází zmatky

10:27
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Návštěvníci Jeseníků byli zvyklí, že v Karlově Studánce obsluha parkovišť bere jen hotovost, ale platební karty neakceptuje. V nové zimní sezoně na obecním parkovišti Hvězda ale všechno funguje jinak. Motorizovaní návštěvníci Jeseníků si tady musí poradit s novou závorou a s parkovacím automatem, které tu dříve nebyly.

To blbé období, kdy každý miluje každého! Vítězem disneyovské ankety je Skrblík

6:39
Seriál, kterým Deník uctil 100. výročí založení studia Walta Disneyho, skončil. Provázela ho anketa o nejoblíbenější animovanou postavu. A kdo vyhrál? S drtivou převahou Strýček Skrblík. Zdá se, že k jeho nátuře mají Češi blízko.

Prosinec v nemocnicích v MS kraji přinese omezení péče a nové termíny operací

5:36
Od začátku prosince může v některých nemocnicích v Moravskoslezském kraji dojít k omezení ambulantní péče a k odkladům neakutních operací. Důvodem je protest části lékařů, kteří odmítají v závěru roku nastoupit na přesčasové služby v nemocnici. Podívejte se, jak se projeví v některých zdravotnických zařízeních napříč městy Moravy a Slezska v následujících týdnech.

V zimě stoupá počet nehod s chodci: Kdy a kde hrozí nejčastěji, co je příčinou

4:28
Dopravní nehody s chodci často končí zraněním či smrtí. Jejich sezóna je přitom právě teď v plném proudu. Na to, kde a kdy ke kolizím s chodci dochází nejčastěji, se zaměřila datová redakce Deníku.

Ostravské letiště bude mít novou linku. Zajistí ji Air Montenegro

23:43
Ostravské letiště Leoše Janáčka v Mošnově na Novojičínsku nabídne novou leteckou linku. Poskytovat ji bude černohorský národní dopravce Air Montenegro. Jak dnes informoval server Zdopravy.cz, v provozu bude jednou týdně.

VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Ostravska

19:50
A je to tady. S blížícími se Vánocemi Deník opět po roce vyhlašuje oblíbenou anketu o letošní nejkrásnější vánoční strom okresu Ostrava. Pokud chcete vyhrát pro vaši obec či město cenu v hodnotě bezmála čtvrt milionu korun, zapojte se.

Krize v Liberty Ostrava: huť žádá soud o ochranu kvůli dluhům, jaké má plány

16:37
/TÉMA DENÍKU/ Začíná být zjevné, že ostravská huť Liberty není schopna dostát svým závazkům vůči věřitelům. A prvnímu z nich už došla trpělivost. Liberty proto u Krajského soudu v Ostravě podle informací Deníku požádala o ochranu. Jaký chod podnik plánuje v nejbližších měsících?

Cirque du Soleil se vrátí do Prahy. Klaunův pohřeb promění v karneval

15:00
Corteo, jedno z nejoblíbenějších a nejkouzelnějších představení cirkusového souboru Cirque du Soleil, se vrací na evropské scény a v září roku 2024 bude poprvé uvedeno také před publikem v pražské O2 areně. Tuto show, jež slibuje karnevalovou atmosféru, zhlédlo od jejího vzniku více než deset milionů diváků ve dvaceti zemích na čtyřech kontinentech. Kanadská zábavní společnost tak naváže na letoš…

Děti na Ostravsku nahlédly do světa armády a její historie

13:55
Děti ze Základní školy Ostrava-Výškovice a z Jubilejní Masarykovy základní školy v Třinci navštívili zástupci Odboru komunikace Ministerstva obrany společně s vojáky z 53. pluku průzkumu a elektronického boje. V rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) se děti podívaly do světa armády a její historie.

Soud v Ostravě potrestal muže, který vydíral školačky. Nejmladší bylo devět

13:23
Na sociálních sítích vyhledával nezletilé školačky. Někdy se vydával za mladíka, vedl s nimi čilou komunikaci, jež posléze přešla do intimního charakteru. Posílal jim své fotografie a videa. To samé žádal po nich. Dnes si sexuální predátor u soudu v Ostravě vyslechl verdikt…

Vlak na Opavsku srazil muže. Těžce zraněného museli vyprošťovat

13:23
S těžkými zraněními nejen dolních končetin skončil muž, kterého v úterý 28. listopadu večer srazil na Opavsku vlak.

Jan Padych: ostravský literát a znalec pravěku získal ocenění

29.November
Ostravský spisovatel Jan Padych, zabývající se ve své tvorbě pravěkem, získal význačné ocenění za své celoživotní dílo.

Darujte Mikulášskou nadílku dětem na Ukrajině

28.November
Bombardování, ukrývání se ve sklepě, nejistota a strach. To je realita, kterou už více než rok a půl zažívá mnoho dětí na Ukrajině. Pro tyto děti pořádá Diecézní charita ostravsko-opavská Mikulášskou nadílku. Cílem je splnit dětem přání, o která si napsaly svatému Mikuláši a přinést jim kousek radosti do nuzných podmínek, ve kterých vyrůstají.

Problémy s kamiony v Beskydech jsou tu zas, doplácejí na to nevinní řidiči

28.November
Kamiony mezi Bílou a Ostravicí působily znovu problémy. Naposledy v úterý, kdy v tomto úseku nasněžilo. Jeden z řidičů náklaďáků nad dvanáct tun nerespektoval zákaz vjezdu ani policisty, kteří se ho snažili zastavit před stoupáním k přehradě Šance. Způsobil nehodu, při níž se zranili čtyři lidé.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes