Moravskoslezský deník

Description:

Informace a zprávy ze severomoravské metropole

URL:

http://moravskoslezsky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publishes:

12.6 items/day

V Ostravě začal veletrh konopí. Podívejte se, co nabízí. Potrvá až do neděle

20:05
/FOTOGALERIE/ V Ostravě pokračuje třídenní veletrh věnovaný konopí. Mimo jiné se snaží návštěvníky oprostit od úzkoprsého pohledu na zelený sedmicípý lístek, který mnozí vnímají jen jako drogové zlo, nebo druzí jako zapovězené povyražení.

Duchovní poselství k Velikonocům z našeho regionu

16:10
Mohlo by se zdát, že dnešní doba přeje jen sociálním sítím, sledování televize a trávení volného času v obchodních centrech. Ale tradice stále přežívají. Důkazem toho je rozmanitost, s jakou lidé napříč regiony slaví Velikonoce.

TIP Deníku: Hrabárna v Ostravě vybízí i k zamyšlení nad konzumním stylem života

15:25
Největší sezónní bazar dětského, dámského a pánského oblečení v Ostravě, kde bude v nabídce nejen už použité oblečení, ale také oděvy a doplňky zhotovené z už použitých materiálů, se bude konat v sobotu 20. dubna 2019 od 11 do 18 hodin v Trojhalí Karolina.

Velikonoční zajíc u objezdu v Hrabůvce je novou atrakcí obvodu

13:04
Nejlidnatější ostravský obvod má novou atrakci. Najdete ji v těchto dnech v blízkosti kruhového objezdu v Ostravě-Hrabůvce.

Ostrava bude poprvé hostit biologickou olympiádu

12:19
Ostravská Přírodovědecká fakulta bude od 23. do 27. dubna 2019 vůbec poprvé hostit celostátní finále Biologické olympiády. Nejlepší středoškoláci z krajských kol budou prokazovat své znalosti a dovednosti v laboratořích i terénu.

OBRAZEM: Velká sláva v Radvanicích! Zelený čtvrtek patřil hasičům

9:07
/FOTOGALERIE/ V centru Radvanic bylo ve čtvrtek odpoledne hodně rušno. Nehořelo, ale hasiče jste potkali na každém kroku. Otevírala se zde totiž nová přístavba hasičských garáží a dalších prostor pro hasiče.

Soud se znalci z kauzy Kramný byl znovu odročen

8:22
Ve čtvrtek pokračovalo u Okresního soudu v Ostravě-Porubě odročené hlavní líčení s Radkem Matlachem a Igorem Fargašem, znalci, jež vypracovali posudek týkající se smrti manželky a dcery Petra Kramného. Ani po několika dalších hodinách však nedobralo konce a hlavní líčení bylo opět odročeno.

Mateřství v Česku za trest? Jde to i jinak

5:52
/INFOGRAFIKA/ Rané rodičovství má v Česku negativní vliv na pracovní uplatnění a kariéru 35 procent matek, ale žádný na 86 procent otců. Je nejvyšší čas to řešit.

K Velikonocům patří cugár, kančuch i roučačka

4:03
Velikonoce jsou pohyblivý svátek, který připadá na první neděli po jarní rovnodennosti a zároveň po jarním úplňku. Velikonoční neděle tedy může být nejdříve 22. března a nejpozději 25. dubna. Připomeňte si s námi historii a tradice nejkrásnějšího jarního období.

V pátek nakoupíte, i když je svátek

18.April
Velký pátek letos připadá na 19. března. V den tohoto svátku, na rozdíl od Velikonočního pondělí, ale mohou i větší obchodníci běžně prodávat. A naprostá většina z nich tuto možnost naplno využívá.

SERIÁL DENÍKU: Jak jsme žili na Ostravsku - Moravská Ostrava a Přívoz

18.April
FOTOGALERIE/ Retrospektivní projekt Deníku, seriál Jak jsme žili, který již delší dobu vychází v tištěném vydání, sklízí velký ohlas u čtenářů, rozhodli jsme se nyní postupně jeho díly zveřejnit i na našem webu.

Policie hledá pohřešované dítě z Ostravy. Viděli jste jej?

18.April
Policisté hledají jedenáctiletého Filipa Mikuše z Ostravy, který byl naposledy spatřen v úterý 16. dubna ve 14 hodin u svého bydliště v Ostravě-Porubě.

Konopex: svět zajímavější než marihuanová doupata!

18.April
Charakteristický zelený sedmicípý lístek rozeznává dnes snad každý. Podle úhlu pohledu symbolizuje většinou pro jedny jen drogové zlo a pro další lákavé, zapovězené povyražení. A to je podle tvůrců programu čtvrtého ročníku ostravského veletrhu věnovaného konopí obrovská škoda.

TIP Deníku: Bezplatný seminář pro rodiče

18.April
„Neziskovka“ Spolu pro rodinu, zaměřující se na poskytování sociálních služeb pro rodiny s dětmi a sociálně právní ochranu dětí, nabízí rodičům bezplatnou účast na Rodičovských skupinách.

Kůrovec: nový nepřítel regionálních silnic. Jejich opravy vyjdou na 800 milionů

18.April
/PŘEHLED VŠECH PLÁNOVANÝCH SILNIČNÍCH REKONSTRUKCÍ/ Ostravu letos budou dále trápit opravy několika stěžejních mostů a silnic, v podhorských oblastech Beskyd a Jeseníků zase nepřímo páchá škody na silnicích kůrovec. Na modernizaci silnic 2. a 3. tříd v kraji letos půjde přes osm set milionů korun.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes