Moravskoslezský deník

Popis:

Informace a zprávy ze severomoravské metropole

URL:

http://moravskoslezsky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Moravskoslezský

Publikuje:

9,7 položek/den

Benefice v Ostravě zachránila chlapci a jeho otci nejen Vánoce, ale i domov

18:15
Benefice pořádaná v Ostravě pro handicapovaného chlapce z Opavy řeší existenční problémy jeho rodiny. Znamená pro něj i pro jeho tátu jistotu klidných Vánoc.

Šikana v Heřmanicích? Vězeň vyžadoval vyprávění pohádek na dobrou noc

14:48
Ostrava - O tom, co se děje mezi trestanci za vězeňskými zdmi, kolují různé fámy a zaručené informace. Jaká je pravda, vědí pouze ti, kteří to sami zažili. Ale jen málokdo je ochoten se svěřovat.

Pro zraněného na střeše museli hasiči i záchranáři

11:21
Opavští profesionální hasiči museli v pondělí dopoledne společně s týmem záchranářů zasahovat u jednoho z rozestavěných rodinných domů v Raduni.

Zoufalý muž zavraždil manželku a tchýni. Neviděl jiné řešení

11:21
Smutným případem, který vyústil v rodinnou tragédii, se v úterý začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Na lavici obžalovaných usedl dvaašedesátiletý muž, který letos v dubnu v domě Ostravě-Svinově zavraždil svou nemohoucí manželku a tchýni. Obě udusil igelitovým sáčkem.

Nemocnice to zatím ustála

7:53
Dobré zprávy přišly do Bílovce a místní nemocnice po zasedání zastupitelů Moravskoslezského kraje. Takzvaná optimalizace se Bílovecké nemocnice a. s. nedotkne.

Lyžaři mají více na výběr

7:53
S víkendovými mrazy se zlepšily podmínky ve ski areálech v Beskydech. Většina středisek je přesto stále uzavřena.

Památník obětem hornické stávky v Ostravě „prokouknul“

6:45
FOTOGALERIE/ Památník obětem hornické stávky v roce 1894 v Těšínské ulici ve Slezské Ostravě je po kompletní rekonstrukci. Okolní plochy byly zpevněny a u památníku bylo postaveno nové žulové schodiště.

Přepadení teplického zlatnictví a nepotrestaný agresor za volantem: videa dne

6:45
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 17. prosince 2018.

Máte v sobě DNA neandertálců? Napovědět může tvar vaší lebky

6:45
Co o člověku prozradí tvar mozku a lebky? Například to, zda se mezi jeho dávné předky nevmísili také neandertálci. Vědci totiž zjistili, že dnešní lidé, nesoucí genetické pozůstatky po nejbližších vyhynulých příbuzných moderního člověka, mají podlouhlejší mozek i lebku, než ostatní.

Sport v zimě. Kolik zaplatíte za výchovu nové Ledecké či Sáblíkové?

6:45
/INFOGRAFIKA/ Cesta k olympijské medaili je plná překážek. A v zimních sportech to platí dvojnásob. Úspěšný sportovec totiž potřebuje kromě talentu i hodně peněz. Deník sestavil unikátní přehled, který přibližuje náklady na populární české disciplíny.

Kamera zachytila hazardéra v Ostravě. Ohrozil chodce na přechodu, trestu unikne

17.prosince
VIDEO/ Palubní kamery se pomalu, ale jistě stávají běžnou součástí motoristického vybavení. Většina řidičů je má na svou ochranu v případě nenadálých situací, například nehod a následného dokazování.

Muž v Ostravě měl téměř 5 promile alkoholu v krvi. Skončil v nemocnici

17.prosince
Téměř pět promile alkoholu měl v krvi muž, který ležel na lavičce nákupního centra v Ostravě-Třebovicích.

Hlučínští strážníci zachránili seniora. Málem umrzl

17.prosince
Na čtvrteční noc pětasedmdesátiletý Ostravan nejspíš nikdy nezapomene. Nechybělo totiž mnoho a v Hlučíně málem přišel o život. Tomu nejhoršímu nakonec dalšího dne ráno zabránili hlučínští strážníci.

Taxify v Ostravě přestalo jezdit!

17.prosince
Špatná zpráva pro obyvatele Ostravy, kteří využívali k cestování přepravní aplikaci Taxify. Estonská společnost v pondělí po pěti měsících ukončila svou činnost nejen v Ostravě, ale také v Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes