15
new stories - click to show

Můžeš.cz

Description:

Vydává Sdružení přátel Konta Bariéry s Nadací Charty 77

URL:

http://www.muzes.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3 items/month

Zdravá společnost pečuje o slabé

27.November
S duchovním a vysokoškolským pedagogem Václavem Venturou o lékařské etice, dnešních studentech medicíny a vztahu společnosti k lidem s postižením.

Žít Brno i po úrazu

19.November
Jako se bájný pták Fénix znovu zrodí ze svého popela v ještě větší kráse, i brněnské paraCENTRUM Fenix pomáhá svým klientům po poranění míchy a jejich blízkým znovu nastartovat. Jak praví zdejší heslo: Roztáčí život naplno!

Práce se seniory mě pořád baví

13.November
Už skoro tři desítky let pracuje Radka Kolářová jako sanitářka. Ačkoliv si vyzkoušela i práci v porodnici, nejlépe je jí u seniorů. „Moc ráda je chytnu za ruku, povykládám si s nimi, vyslechnu je,“ říká žena, kterou její práce naplňuje. Pozice, která je spíše podhodnocována, nabírá na důležitosti s tím, jak populace stárne. A takových lidí, jako je Radka, bude potřeba pořád víc.

Vrací se mi, co do života vysílám

29.October
Dana Morávková se dokázala prosadit v mnoha svých talentech – hereckém, tanečním, choreografickém, dokonce i v oblasti designu. Jsme tu jen jednou, říká, a měli bychom si vyzkoušet co nejvíc věcí…

Práce se nebojíme!

20.October
Konto Bariéry pomáhá nejen konkrétním lidem s postižením, ale také organizacím, které zlepšují jejich život. Patří mezi ně i obecně prospěšná společnost MCU KOLOSEUM v Liberci, která nabízí sociální služby i pracovní uplatnění.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes