15
new stories - click to show

Můžeš.cz

Description:

Vydává Sdružení přátel Konta Bariéry s Nadací Charty 77

URL:

http://www.muzes.cz

Catalog:

Ostatní

Publishes:

2.1 items/week

Nejsme na to sami

25.January
Spolek Parent Project Czech Republic sdružuje rodiny lidí se svalovou dystrofií typu Duchenne/Becker a dalšími vzácnými dystrofiemi. Poskytuje všestrannou podporu a zároveň funguje jako pacientská organizace. V jejím čele stojí Jitka Reineltová, která je sama maminkou chlapce s tímto postižením. The post Nejsme na to sami appeared first on .

Páteční výběr #28

21.January
Představení služby peer mentoringu, rozšíření možností v tzv. "domácí péči" a pravděpodobná příčina roztroušené sklerózy. The post Páteční výběr #28 appeared first on .

Martin Fried: Léčba obezity je na celý život

18.January
Většina Čechů má nadváhu nebo je obézních. Jen do pěti procent z těch, kteří to potřebují, se ale odhodlá k bariatrickému zákroku, který jim pomůže se nadbytečných kil zbavit. „Operace je ale jen jednou z mnoha možností. Lékaři dnes mohou pacientům nabídnout také léčbu pomocí medikamentů,“ připomíná prof. Martin Fried, přednosta pražské OB kliniky a místopředseda České obezitologické společnost...

Páteční výběr #27

14.January
Změny v dlouhodobém ošetřovném, otcovské, slevě na poplatníka a příspěvku na bydlení v roce 2022. Celoroční informační servis pro seniory. The post Páteční výběr #27 appeared first on .

O nebezpečných dobrodružstvích

13.January
Ivona Březinová, autorka knih pro děti a mládež, disponuje neutuchající kreativitou a schopností fabulace. Nebojí se psát o jinakosti i postižení, její poslední série se věnuje přežití v extrémním prostředí. The post O nebezpečných dobrodružstvích appeared first on .

Nahlédnutí do Berlína

11.January
Cestování v současné situaci pro mnohé poněkud ustoupilo z rejstříku oblíbených kratochvílí. Na konci října to však v německé metropoli Berlíně nebylo moc znát. Čeština byla po němčině druhým nejčastějším jazykem, který jste mohli v centru města zaslechnout. The post Nahlédnutí do Berlína appeared first on .

Páteční výběr #26

7.January
Hledají se soutěžící na vozíku do MasterChef Česko 2022, na Paralympiádu do Pekingu míří i český para hokejový tým a čtyři lyžaři a děti s postižením získaly zařízení pro telerehabilitaci The post Páteční výběr #26 appeared first on .

Svoboda není jen fráze

5.January
Nestává se často, aby se z truhláře, který se věnuje bojovým sportům a přivydělává si i jako vyhazovač, stal právník. Změnou životního kurzu byla pro Ladislava Loebeho autonehoda a následná kvadruplegie. Dnes pomáhá lidem s podobným osudem v brněnském ParaCENTRU Fenix a nespoutané části své osobnosti dává průchod skrze cestování. The post Svoboda není jen fráze appeared first on .

Máme dvě oči, abychom mohli jedno přimhouřit

21.December
Zbigniew Czendlik patří k nejznámějším tuzemským duchovním. Z řady vybočuje nejen svým roztomilým přízvukem, ale především nekonvenčními postoji a humorem. I v jeho lanškrounském působišti se s každým dává vesele do řeči a v chladném dopoledni si k našemu rozhovoru pro zahřátí objedná gin s tonikem. Při svých odpovědích však často zvážní. The post Máme dvě oči, abychom mohli jedno přimhouřit ap...

18.August
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes