Ministerstvo vnitra ČR

Popis:

Ministerstvo vnitra České republiky

URL:

http://www.mvcr.cz

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

2,8 položek/týden

Portál občana půl roku po spuštění: Česko je opět o krok blíže digitálnímu státu

14.prosince
Půl roku od vydání prvního elektronického občanského průkazu s čipem vlastní eObčanku už 570 000 občanů. Čip, který lze využít pro komunikaci se státem, si aktivovala třetina dospělých držitelů.

Ministerstvo vnitra prosadilo zvýšení platů příslušníků bezpečnostních sborů

12.prosince
Vláda dnes, 12. prosince 2018, schválila materiál Ministerstva vnitra, který upravuje navýšení základních tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů o 2 % od roku 2019. Zároveň se také podařilo vyjednat navýšení zvláštního příplatku o 6 %. Platy příslušníků bezpečnostních sborů tak v příštím roce vzrostou průměrně o 8 %.

Padesátileté jubileum časopisu Kriminalistika

10.prosince
Ministerstvo vnitra České republiky zve na výroční seminář časopisu Kriminalistika při příležitosti 50 let jeho trvání, který se bude konat 17. prosince 2018 v Praze.

Zpřesnění a zjednodušení nakládání s osobními údaji. Sněmovna schválila adaptační legislativu k GDPR

5.prosince
Poslanecká sněmovna dnes, ve středu 5. prosince 2018, schválila v závěrečném čtení tzv. adaptační zákon k GDPR. Zákon vytvořilo Ministerstvo vnitra a ÚOOÚ v souvislosti s obecným nařízením o ochraně osobních údajů, které od května nastavilo stejné podmínky ochrany osobních údajů v celé EU.

Ministerstvo vnitra uspořádalo druhý ročník konference o eGovernmentu

3.prosince
V prostorách Centra architektury a městského plánování v Praze se dnes, 3. prosince 2018, uskutečnila konference Ministerstva vnitra pořádaná spolu se státním podnikem NAKIT Snadná navigace světem úřadů. Resort vnitra na konferenci představil kroky v oblasti elektronizace veřejné správy.

Jan Hamáček se sešel s makedonským ministrem vnitra, podepsali dohodu o vracení nelegálních migrantů

30.listopadu
Migrační problematika, pokračování vysílání našich policistů do Makedonie, pomoc české policie při výcviku makedonských policistů, výměna zkušeností pohraničních policií nebo podpis protokolu mezi oběma vládami o zpětném přebírání osob s neoprávněným pobytem, to byly hlavní body setkání ministrů vnitra Česka a Makedonské republiky, které se dnes, 30. listopadu 2018, uskutečnilo v Praze.

Zástupci Ministerstva vnitra se zúčastnili Salcburského fóra v Bratislavě. Jednali o migraci či bezpečnosti hranic

29.listopadu
Mandát Evropské pohraniční a pobřežní stráže, návratová směrnice nebo role Agentury EU pro otázky azylu. Nejen o těchto tématech jednala delegace Ministerstva vnitra v čele s náměstkem člena vlády Jakubem Kulhánek na konferenci Salcburského fóra v Bratislavě. Dvoudenní konference se uskutečnila 28. a 29. listopadu.

Hasičskou stanici v Holešovicích čeká zásadní rekonstrukce

27.listopadu
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes, 27. listopadu 2018, navštívil společně s náměstkem generálního ředitele HZS plk. Františkem Vaverou a ředitelem HZS hl. m. Prahy brig. gen. Romanem Hlinovským jedinou doposud stojící provizorní hasičskou stanici v České republice. Dřevěná stavba v pražských Holešovicích z roku 1942, která nevyhovuje dnešním potřebám, bude v následujících letech nahrazena zcela novou moderní hasičskou stanicí.

Vyhlašujeme soutěž na nové logo datových schránek

26.listopadu
Ministerstvo vnitra dnes, 26. listopadu 2018, vyhlásilo veřejnou soutěž na návrh nového loga datových schránek. Cílem soutěže pro studenty škol do 26 let je dát datovým schránkám univerzálně využitelné moderní logo, které bude fungovat v mobilních aplikacích i na sociálních sítích.

Do výběrového řízení na policejního prezidenta se přihlásili dva uchazeči

23.listopadu
Dnes, v pátek 23. listopadu 2018, se sešla výběrová komise a posoudila přihlášky do výběrového řízení na post policejního prezidenta. Do výběrového řízení se přihlásili dva uchazeči. Oba dva dle komise splňují podmínky výběrového řízení, a komise tak oba kandidáty pozve k osobnímu pohovoru.

Národní archiv kompletně zdigitalizoval zvukové a filmové archiválie z procesu s Rudolfem Slánským

22.listopadu
Národní archiv zdigitalizoval zvukové a filmové archiválie zachycující proces se „spikleneckým centrem Rudolfa Slánského“ nalezené v březnu 2018 v Panenských Břežanech. Průběh a výsledky digitalizace představili odborníci na tiskové konferenci v Národním archivu ve středu 21. listopadu 2018. Zdigitalizované zvukové a filmové archiválie jsou zpřístupněny na webových stránkách Národního archivu www.nacr.cz.

Ministerstvo vnitra uspořádalo Konferenci dobré praxe a ocenilo nejlepší projekty prevence kriminality

19.listopadu
Dne 13. listopadu 2018 uspořádalo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem spravedlnosti Konferenci dobré praxe 2018, na které vystoupili domácí i zahraniční odborníci v oblasti prevence kriminality. Konference byla zaměřena zejména na problematiku prevence recidivy, jako jedné z priorit současné politiky prevence kriminality v České republice, a také na community policing, který patří mezi stěžejní témata rakouského předsednictví Radě EU a současně je tématem letošní Evropské ceny p...

Vzpomínkový pietní akt

16.listopadu
Ve čtvrtek 22. listopadu 2018 se ve 14 hodin koná u pomníku padlých policistů a hasičů v areálu Muzea Policie České republiky, Ke Karlovu 1, Praha 2 vzpomínkový pietní akt s následující krátkou ekumenickou bohoslužbou v kostele sv. Karla Velikého.

Ministr vnitra vyhlásil výběrové řízení na post policejního prezidenta

12.listopadu
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes, 12. listopadu 2018, vyhlásil výběrové řízení na post policejního prezidenta, který se uvolnil ke dni 1. listopadu 2018 odchodem Tomáše Tuhého. Zájemci se mohou do výběrového řízení přihlásit do 22. listopadu 2018.

Ministr vnitra uctil památku válečných veteránů

10.listopadu
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) uctil dnes, 10. listopadu 2018, při slavnostním shromáždění a bohoslužbě v kostele sv. Mikuláše památku všech padlých a válečných veteránů a připomněl si sto let od konce 1. světové války.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes