Ministerstvo vnitra ČR

Popis:

Ministerstvo vnitra České republiky

URL:

http://www.mvcr.cz

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

2,8 položek/týden

Czech POINT hlásí 20 milionů vydaných výpisů

13:21
Na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT na pracovišti České pošty, s. p., ve Svitavách byl dne 20. června 2018 v 08:28:04 vydán výpis s pořadovým číslem 20 000 000. Jednalo se o výpis z rejstříku trestů, který je dlouhodobě nejžádanějším výstupem kontaktních míst.

Avízo – Slavnostní otevření nového pracoviště MV

21.června
V úterý 26. června 2018 se uskuteční slavnostní otevření nového pracoviště Ministerstva vnitra, kde si občané od 1. července 2018 budou moci vyřídit cestovní doklady a občanské průkazy ve zkrácených lhůtách tak, jak to umožňuje novelizace příslušného zákona. Otevření se uskuteční za účasti ministra vnitra Lubomíra Metnara a dalších zástupců MV.

Česká republika se účastnila dalšího zasedání zemí Salcburského fóra

19.června
Zástupci Ministerstva vnitra se za Českou republiku účastnili 14. a 15. června 2018 ministerské konference zemí Salcburského fóra v Bukurešti. Konference se kromě členských zemí Salcburského fóra, tedy Česka, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Maďarska, Polska, Bulharska, Rumunska a Chorvatska, účastnily také země západního Balkánu a Moldavsko.

Informační seminář k přípravě, vedení a hodnocení projektů bezpečnostního výzkumu

18.června
Ministerstvo vnitra, odbor bezpečnostního výzkumu a policejního vzdělávání, organizuje informační seminář na téma: „Příprava, vedení a hodnocení projektů bezpečnostního výzkumu“.

Lubomír Metnar jednal s bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmannem

11.června
V sobotu 9. června se v Chamerau uskutečnilo jednání ministra vnitra Lubomíra Metnara s bavorským ministrem vnitra a integrace Joachimem Herrmannem. Hlavním tématem jejich prvního společného setkání byla spolupráce České republiky a Bavorska při zajišťování vnitřní bezpečnosti v obou zemích včetně otázky boje proti migraci.

Ministerstvo vnitra ocenilo nejlepší národní projekty Evropské ceny prevence kriminality

7.června
Ministerstvo vnitra udělilo ceny za tři nejlepší projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2017. Tématem tohoto ročníku byla bezpečnost v kyberprostoru. Nejúspěšnější projekt Asociace krajů České republiky „Kraje pro bezpečný internet“ reprezentoval Českou republiku na evropském finále v estonském Tallinnu. Jako druhý se umístil projekt Jihomoravského kraje a Krajského ř...

Vláda schválila novelu zákona o pobytu cizinců. Zjednoduší studentskou a vědeckou migraci

6.června
Vláda dnes, 6. června 2018, schválila na návrh Ministerstva vnitra novelu zákona o pobytu cizinců. Novela reaguje primárně na potřebu implementace směrnice EU, která upravuje podmínky pobytu cizinců za účelem vědeckého výzkumu nebo studia. Nad rámec implementace zavádí například povinnost cizince absolvovat integračně-adaptační kurz nebo zavedení mimořádných pracovních víz za účelem zaměstnávání.

Zlaté buly sicilské a Zlatá bula Karla IV. jsou vystaveny

4.června
Na výstavě Labyrintem dějin českých zemí proběhla poslední výměna exponátů a k vidění jsou naprosto jedinečné originály Zlatých bul sicilských a Zlaté buly Karla IV. Kromě nich je vystaveno i nejstarší dochované šlechtické pečetidlo na našem území – pečetidlo Gotšalka z Olešné přibližně z roku 1180.

Vyjádření Ministerstva vnitra

30.května
Ministerstvo vnitra uvádí na pravou míru informace některých médií a novinářů na sociálních sítích k pobytu novináře Arkadije Babčenka v ČR. Ministerstvo vnitra jasně sděluje, že pan Babčenko v minulosti v ČR nežádal o žádný druh přechodného či trvalého pobytu ani o azyl.

Ministerstvo vnitra matriky rušit nebude. Změní se pouze jejich financování

29.května
Ministerstvo vnitra po jednáních se zástupci obcí upraví návrh optimalizace matričních úřadů. Místo původně plánovaného přesunu matriční agendy a s tím spojené rušení více než 400 matrik změní Ministerstvo vnitra způsob financování této agendy. Nově budou matriky placené za jednotlivé zápisy do matriční knihy. O zachování matriky si obce rozhodnou samy.

Oznámení o plánované předběžné tržní konzultaci

28.května
Oznamujeme, že v souladu s ustanovením § 33 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, se dne 11. června 2018 od 13.00 hodin na adrese Ministerstvo vnitra, náměstí Hrdinů 1634/3, 140 21 Praha 4, zasedací místnost č. 1.70, 1. patro, bude konat předběžná tržní konzultace.

Obecné nařízení o ochraně osobních údajů začíná platit. Pravidla, která z něj plynou, se z velké části používají již 17 let

25.května
Dnes, 25. května 2018, začalo ve všech členských státech Evropské unie platit Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Cílem GDPR je zajistit stejné podmínky ochrany osobních údajů v rámci celé EU. GDRP reaguje na technologický pokrok a s tím související posun v ochraně osobních údajů.

Národní archiv promítne dobové filmy z padesátých a šedesátých let

18.května
Národní archiv promítne dobové filmy z padesátých a šedesátých let. Projekce se konají 24. května a 20. června 2018 v sídle Národního archivu v Praze na Chodovci v rámci doprovodného programu výstavy „Labyrintem dějin českých zemí“ a jako příspěvek k Mezinárodnímu dni archivů filmové projekce.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes