Ministerstvo vnitra ČR

Popis:

Ministerstvo vnitra České republiky

URL:

http://www.mvcr.cz

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

6,3 položek/týden

Ministerstvo vnitra zve veřejnost na výstavu o vzniku úřadu

10:51
Ministerstvo vnitra připravilo společně s Národním archivem ke 100. výročí vzniku Československa panelovou výstavu „Strážce státu. Rezort vnitra a vznik Československa“. Vývoj rezortu vnitra od roku 1918 do roku 1920 si tak budou moci návštěvníci prohlédnout ve vestibulu budovy Ministerstva vnitra na Letné ve dnech 27. – 28. října 2018 od 10 do 17 hodin. Zároveň se v těchto dnech rozsvítí jedna stěna budovy v barvách trikolóry.

Národní archiv se v sobotu otevře veřejnosti

19.října
V sobotu 20. října 2018 v době od 10 do 18 hodit bude možné mimořádně navštívit Národní archiv a Státní oblastní archiv v Praze. V budovách na Chodovci a v Dejvicích je připraven po celý den bohatý program pro dospělé i dětské návštěvníky.

Čtvrtletní zpráva MV o migraci

18.října
Souhrnná zpráva MV o migraci za 3. čtvrtletí roku 2018 - tato souhrnná zpráva obsahuje informace o stavu migrace jak na území ČR, tak v Evropě. V rámci České republiky jsou uvedeny statistiky legálně pobývajících cizinců a data týkající se mezinárodní ochrany. Situace v Evropě se zaměřuje na počty osob migrujících v rámci tří největších migračních tras – Východní, Centrální a Západní středomořské trasy.

Evropský den boje proti obchodování s lidmi

18.října
Žádná země není vůči obchodování s lidmi imunní, celosvětově jsou obchodovány miliony lidí. V roce 2007 vyhlásila Evropská komise 18. říjen Evropským dnem boje proti obchodování s lidmi (EU Anti-Trafficking Day).

Ministr vnitra zavítal na Future Forces Forum

18.října
Ministr vnitra Jan Hamáček se včera, 17. října 2018, zúčastnil projektu FUTURE FORCES FORUM. Projekt přispívá k výměně informací mezi odborníky z různých odvětví a poskytuje jedinečnou příležitost seznámit se s nejnovějšími trendy v oblasti obrany a bezpečnosti.

Ministerstvo vnitra připravilo putovní výstavu 100 let proměn hranic našich regionů

17.října
V rámci oslav stého výročí vzniku Československa připravilo Ministerstvo vnitra putovní panelovou výstavu „100 let proměn hranic našich regionů“. Návštěvníci se mohou od čtvrtka 18. října 2018 ve Škodově paláci v Praze seznámit s vývojem územně správního členění státu, a to na sérii reprodukcí historických map a na unikátních rekonstrukčních mapách. Součástí vernisáže výstavy byla také odborná konference.

Řízením odboru tisku a PR je pověřena Klára Pěknicová

17.října
Počínaje dnem 17. října 2018 je vedením odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra pověřena Klára Pěknicová. Dosud na Ministerstvu vnitra působila jako vedoucí oddělení redakce tiskového odboru.

Posilujeme bezpečnost. Policie může nabrat až 1000 nových strážců zákona

17.října
Ministerstvo vnitra pokračuje v krocích posilujících bezpečnost občanů i České republiky. Vláda dnes schválila návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) navýšit počet služebních míst u policie o 1000. Právě tolik policistů v tuto chvíli policejnímu sboru chybí.

Další krok v digitalizaci státní správy: eSbírka a eLegislativa zjednoduší občanům přístup k platnému právu

15.října
Ministerstvo vnitra uzavřelo smlouvu s dodavateli systémů eSbírka a eLegislativa. Oba systémy by měly vzniknout do dvou let tak, aby od 1. 1. 2021 mohli začít fungovat v ostrém provozu. Cílem projektu je zajistit zvýšení dostupnosti, přehlednosti a srozumitelnosti platného práva a zvýšení kvality, efektivity a transparentnosti jeho tvorby.

Ministerstvo vnitra poskytne další peníze na potírání nelegální migrace do Evropy

10.října
Ministerstvo vnitra pošle v rámci programu "Pomoc na místě" dalších 50 milionů korun na pomoc zemím v Africe a Iráku. Záměr ministerstva dnes schválila vláda. Cílem je pomoci přímo v oblastech, které jsou zdrojem nelegální migrace do Evropy.

Ministerstvo vnitra vypsalo výběrové řízení na ředitele ZZMV

9.října
Ministerstvo vnitra vypsalo výběrové řízení na ředitele Zdravotnického zařízení MV. Zájemci mohou přihlášky do výběrového řízení zasílat do 24. října 2018. Předpokládaným dnem vzniku pracovního poměru je 15. listopad 2018.

Sportovcem Ministerstva vnitra roku 2018 je Michal Krčmář

5.října
Sportovcem Ministerstva vnitra roku 2018 se stal biatlonista Michal Krčmář. Druhá je rychlobruslařka Martina Sáblíková a třetí rychlobruslařka Karolína Erbanová. Při slavnostním vyhlášení ve čtvrtek 4. října 2018 v Kongresovém centru ČNB byli oceněni i další sportovci OLYMPU, policisté a hasiči.

Úřední hodiny pracoviště pro vydávání dokladů ve zrychlených lhůtách v době voleb

27.září
V souvislosti s konáním senátních a komunálních voleb Ministerstvo vnitra prodlužuje ve dnech 5. a 6. října 2018 úřední hodiny pracoviště pro vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů občanům České republiky ve zkrácených lhůtách.

Avízo – policejní cvičení ke znovuzavedení kontrol na státní hranici

25.září
Zítra, ve středu 26. září 2018, se ministr vnitra Jan Hamáček v Jihomoravském kraji zúčastní policejního cvičení ke znovuzavedení kontrol na státní hranici.

Prohlášení ministra vnitra: Matriky se rušit nebudou

24.září
Už před nástupem do funkce ministra vnitra jsem opakovaně zdůrazňoval, že odmítám takové způsoby změny financování, které by ve finále vedly k rušení matrik. Svůj slib plním. Reforma financování matrik, kterou připravil můj předchůdce, se musí odložit. I při debatách se starosty v regionech se ukázalo, že by na provoz matrik některé radnice neměly finanční prostředky. To považuji za nepřijatelné.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes