15
new stories - click to show

Naše Jablonecko

Description:

Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

URL:

http://www.nasejablonecko.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

7 items/day

Kvůli sněžení hasiči odstraňují spadané stromy

14:34
Vlivem počasí a padajícího sněhu hasiči od úterního rána zasahovali již u třech událostí spojených s popadanými stromy - v Železném Brodě na Malé Horce, v obci Slaná, části Hořensko a dále hasiči odstraňovali i strom přes komunikaci ve Vratislavicích nad Nisou.

Dílo prosince v liberecké galerii představuje výtvarnici Bernartovou

11:06
Jana Bernartová, absolventka Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci, se představuje v prosinci v rámci Díla měsíce v liberecké Oblastní galerii. Svou tvorbu zde uvedla již v roce 2018 na výstavě Nula jedna. Projekty Jany Bernartové vycházejí z jejího dlouhodobého zájmu o fenomén barvy, z jejího zaujetí tím, jak se barva jeví v různých technologických a kulturních souvislostec…

Obrazem: Mikulášská přehrávka v ZUŠ Jablonec nad Nisou

10:30
Včera večer proběhla v koncertním sále Základní umělecké školy Jablonec nad Nisou Mikulášská přehrávka.

V Maršovicích se na sněhu srazila dvě auta

9:53
Hasiči ze stanice HZS Jablonec nad Nisou zasahovali v úterý ráno společně s JSDH Maršovice u dopravní nehody dvou osobních automobilů na silnici II/287 přímo v Maršovicích. Na místě došlo ke zranění dvou osob, ty jsou v péči záchranné služby. Hasiči nyní usměrňují dopravu kyvadlově.

Jablonec si připomněl česko-německé Vánoce

9:19
„Tolik lidí a takové pozitivní energie, až to mě překvapilo,“ hodnotil letošní vítání adventu u Domu česko-německého porozumění Roman Hampacher, pastor, který přijel z Poděbrad, aby si s jabloneckým sborem Gospel Yetu zazpíval u rozsvíceného vánočního stromu.

V Nisa Factory představí jabloneckého výtvarníka Oldřicha Plívu

7:40
Výstava Oldřicha Plívy bude slavnostně otevřena v pátek 9. prosince v galerii Nisa Factory v 18:00. Výstava mšenského rodáka Oldřicha Plívy představí skleněné plastiky z taveného skla od počátku devadesátých let 20. století do současnosti.

Na zasněžené vozovce ve Zlaté Olešnici zůstalo auto po smyku na boku

21:11
Na boku s vozidlem skončila řidička, která nezvládla jízdu na zasněžené vozovce. Nehoda se stala v katastru Zlaté Olešnice v pátek 2. prosince večer před půl jedenáctou. Řidička utrpěla naštěstí jen lehčí zranění.

Švestka s Táborským nacpala divadlo k prasknutí

19:29
S dlouho očekávaným představením Švestka přijelo do Městského divadla Jablonec nad Nisou Divadlo Járy Cimrmana a dokázalo vyprodat místní kulturní stánek tak, že se tísnili i lidé na ´bidýlku´.

Tanvaldská ZUŠ v čas vánoční nezahálí

18:55
Základní umělecká škola Tanvald ZUŠ zahájila svá adventní vystoupení rozsvěcením vánočního stromu v Tanvaldě 26. listopadu, na 1. adventní neděli se přesunula do Desné, v sobotu 3. prosince vypravila své zástupce do partnerského města Wittichenau.

Filmové Maloskalsko: Artuš, Merlin, Prchlíci i Rumplcimprcampr

5.December
Blíží se Vánoce a s nimi se nerozlučně pojí pohádky. V Libereckém kraji je řada míst, kterou jsou jako stvořená pro filmaře, jako například malebná krajina Maloskalska. Nezapomenutelné kulisy Vranovského hřebene, řeka Jizera i tajuplný hrad Frýdštejn lákají k výletům po stopách dětských filmů i pohádek.

V Liberci pokřtí 7. prosince novou znakoknihu

5.December
Křest nové znakoknihy, kterou vydává Krajská vědecká knihovna v Liberci, se uskuteční v obřadní síni liberecké radnice ve středu 7. prosince od 15 hodin.

Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v prosinci

5.December
Přinášíme program Kulturního centra Vratislavice 101010 a Knihovny a spolkového centra IGI Vratislavice na měsíc prosinec 2022. Nová budova IGI Vratislavice nabízí kromě moderní knihovny také zázemí pro promítání kina, pořádání besed a přednášek a mnoho dalších aktivit.

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce

5.December
Přinášíme přehled informací o smržovských kulturních a společenských akcích, tentokrát na prosinec 2022.

Smetanovo trio uchvátilo publikum

4.December
Klasická hudba je krásná sama osobě, když se jí ovšem ujmou mistři, je to zážitek na entou (za n si dosaďme libovolně vysoké číslo). A právě takto famózní zážitek nám přichystalo Smetanovo trio ve složení Jitka Čechová (klavír), Jan Talich (housle) a Jan Páleníček (violoncello).

FOTO: Pomerančový mítink mládeže se vydařil

4.December
V sobotu proběhl v atletické hale v Jablonci již 43. ročník tohoto tradičního mítinku. Letos pořadatelé z atletického oddílu TJ LIAZ uspořádali závody pro osm kategorií mládeže v jeden den. První tři v každé disciplíně obdrželi historicky pomeranč a diplom.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes