15
new stories - click to show

Naše Jablonecko

Description:

Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

URL:

http://www.nasejablonecko.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

5.3 items/day

Kunětická hora má první publikaci, Hrádek u Nechanic listy pro školáky

7:49
Letos byla ukončena obnova takzvaného Jurkovičova paláce na hradě Kunětická hora a při té příležitosti byla vydána monografie k dějinám této významné památky Pardubického kraje. V červenci a srpnu se na hrady a zámky vypravuje početná skupina dětských návštěvníků. Pro ně jsou připraveny speciální prohlídky a výstavy, na zámku Hrádek u Nechanic nově i pracovní listy doplněné sadou pastelek.

Pátý ročník BeerRun přilákal na originální běh 76 tandemů

19:57
Už 5. ročník populárního běžeckého závodu s degustací piv BeerRun 2021 se uskutečnil v pátek 23. července u jablonecké přehrady. Běžela se trať na 3 kilometry, kterou prokládalo šest pivních zastávek, na kterých závodníci museli vypít minimálně šest malých piv. Letos dokončilo závod 76 tandemů. Vítězství slavili dva muži, kteří běželi pod jménem Chemical Brothers v čase 17:25.

Kde zažít báječný víkend? Na severu Čech

18:51
Unikát světové architektury, důstojná historie propojená s pulzující současností, exotická zvířata, horské masivy i lunapark. Severní část Libereckého kraje, v níž se nalézá krajská metropole, umožní strávit víkend nabitý zajímavostmi.

Sedmihorské léto se chystá na No Name a Pydlu

14:31
První srpnový týden bude ve znamení hudby i divadla - a nejen v Českém ráji. Oblíbené pásmo Sedmihorské léto pokračuje svým kulturním programem a to hned ve třech termínech a na třech scénách v jednom týdnu.

Zámeček Pachtů z Rájova navštívili Josef II. i Napoleon

27.July
Poštovní a četnická stanice, hospodářská komora i mateřská škola. Pachtovský zámeček, který se nalézá severovýchodně od náměstí Míru v Jablonném v Podještědí, má za čtvrt tisíciletí své existence vskutku bohatou historii.

Queenie vyráží na Universum Tour, v Liberci zahrají už 28. července

26.July
Česká skupina Queenie, jež svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele, letos opět vyráží na letní open air koncerty. V rámci své Universum Tour zavítá v průběhu července a srpna do třinácti měst České republiky. Jedna ze zastávek turné se uskuteční 28. července v Liberci, kde kapela odehraje svůj velký open air koncert na centrálním parkovišti u hokejové Home Credit Areny.

S očkováním neváhejte, od 9. srpna dojde v Jablonci ke snížení kapacit

26.July
Kapacity očkovacího centra v jablonecké městské hale u přehrady nejsou v současné době zdaleka naplněny. Proto od 9. srpna dojde k jejich snížení.

Návštěvnost Harrachova v červenci velká, akce na srpen jsou připravené

26.July
Harrachov vstupuje do druhé poloviny léta v plné síle. Po úspěšném červencovém programu je kulturně a sportovně nabitý také srpnový kalendář centra západních Krkonoš.

Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena

26.July
Kvůli úpravě křižovatky Riegrova x Palackého x U Přehrady se pro linku č. 115 - spoj č. 16 s odjezdem v 14:11 hod. z Pasek ruší v době od 2. do 28. srpna bez náhrady zastávka Jablonex.

Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit

26.July
Přemnožená černá zvěř je důvodem zákazu vstupu do honitby v lokalitě Srnčí důl. Zákaz potrvá od 1. srpna do konce října vždy v nočních hodinách. Magistrát vyzývá veřejnost, aby zákaz nepřekračovala, neboť hrozí újma na zdraví i finanční pokuta.

Country Sisters zazpívají na Černé Studnici

25.July
Koncert dívčí kapely Country Sisters se bude konat v pátek 30. července od 18 hodin v restauraci Černá Studnice.

Na Smržovce pořádají Tankové dny

25.July
V sobotu 24. a v neděli 25. července se v areálu Muzea obrněné techniky na Smržovce konají Tankové dny. Jedná se o vojensko-historickou prezentaci a vzpomínku na válečné veterány. Akce se koná po oba dny od 9 hodin v Muzeu obrněné techniky ve Švermově ulici.

Základy položil Hanuš, razítko dal Pilař

25.July
Tak konečně zase fotbal s diváky, krásné počasí, jen ta hodina výkopu fotbalová nebyla a spousta fandů zůstala u přehrady. Jablonecký tým jsme v přípravě prakticky neviděli, byli jsme proto zvědaví, jak ten první zápas dopadne.

V Harrachově chystají již 26. ročník festivalu Keltská noc

25.July
Legendární hudební přehlídka na doskočišti mamutího můstku v Harrachově si připisuje hned dvě výjimečnosti oproti jiným akcím, a to za festival s nejlepším výhledem a festival pořádaný v nejvyšší nadmořské výšce v Česku! 26. ročník krkonošského festivalu s nejlepším výhledem Keltská noc proběhne 5. až 7. srpna v Harrachově!

Hořel les ve Zlaté Olešnici

24.July
V noci ze čtvrtka na pátek zasahovali hasiči ze stanice HZS Tanvald s dobrovolnými kolegy JSDHO Zlatá Olešnice u lesa ve Zlaté Olešnici. Ohlašovatel nahlásil požár odpadu. Na místě byly nasazeny dva C vodní proudy. Požár hasiči během necelé hodiny od jeho ohlášení zcela zlikvidovali.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes