Naše Jablonecko

Description:

Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

URL:

http://www.nasejablonecko.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publishes:

7.1 items/day

Letní kino v Železném Brodě láká na komedii s Ondřejem Vetchým

19:07
V Železném Brodě můžete ve čtvrtek 13. srpna zavítat do letního kina na hasičském hřišti a zpestřit si tak prázdninový program. Zhruba od 21.30 promítnou úspěšnou českou komedii Život je život.

FOTO: Fanoušci historie v Martinicích viděli legiovlak i parničku

19:07
O víkendu 7. a 8. srpna se konal druhý prázdninový Krkonošský parní víkend, během kterého historická souprava s parní lokomotivou projíždí Podkrkonoším, včetně stanice Martinice, kde stojí až do neděle 9. srpna legiovlak. Fanoušci historie tak mohli stihnout v jeden den navštívit dvě zajímavé akce.

Veselé příběhy ze života zazpívá Ivo Jahelka v Sedmihorkách

15:37
Pořad zpívajícího právníka Ivo Jahelky je sestaven z veselých příběhů ze života zpracovaných do písniček. Poslechnout naživo si je můžete ve středu 19. srpna od 19.30 v Sedmihorkách. S námi opět můžete hrát o čtyři volné vstupenky!

Ralsko: výšlap na český Mount Everest

9:54
Českým Mount Everestem by se s jistou dávkou nadsázky mohl nazývat vrch Ralsko, jenž se vypíná poblíž Mimoně. Podobně jako na himálajskou osmitisícovku, i na tento kopec není výstup zrovna snadný a vyžaduje patřičnou fyzičku.

Klokany jablonečtí fotbalisté přehráli, ale …

8:15
Na hřišti Čechie Uhříněves se odehrál další přípravný zápas, ve kterém dal trenér Rada šanci všem, co mohli zavázat kopačky.

Kriminalisté obvinili muže z vraždy dvou žen v Rovensku a Turnově

8.August
Vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Libereckého kraje oznámil obvinění 42letého muže ze zvlášť závažného zločinu vraždy dvou žen v Rovensku pod Troskami a Turnově. Obviněnému hrozí 20 let vězení až výjimečný trest.

Po stopách řemesel v kraji: kováři z vesnic vymizeli, ale nezaniknou

8.August
Dřív byl kovář na každé vesnici a o jeho služby nebyla nouze. Vyráběl běžné potřeby pro tehdejší život: dveřní kování, panty, zemědělské náčiní, různé nástroje, ale třeba i podkovy pro koně. V dnešní době se ale jedná spíše o okrajové a umělecké řemeslo. Nikdy však nezanikne, protože poptávka po kovářské práci trvá stále.

Obrazem: Cvičení dobrovolných hasičů proběhlo v Josefově Dole

8.August
Cvičení dobrovolných hasičů zaměřené na hledání osob v sutinách probíhalo v pátek 7. srpna v Josefově Dole. Účastnili se hasiči SDH Smržovka, SDH Josefův Důl, SDH Lučany nad Nisou a psovodi z Hejnic. Cvičení vyfotil Jiří Macek.

Pramen Boží vody ve Stromkovicích doplňuje křížová cesta

8.August
Duchovně založené poutníky, ovšem zdaleka nejen je, přitahuje již po staletí malebná ves Stromkovice poblíž Jablonce nad Jizerou. Na tamním vrchu Kobyla u dřevěné kaple Panny Marie prýští pramen Boží vody, nechybí ani křížová cesta, která již vícekrát unikla hrozící zkáze.

Shrnutí situace s Covidem za červenec v Libereckém kraji

7.August
V měsíci červenci bylo v Libereckém kraji laboratorně potvrzeno 153 případů onemocnění Covid-19 a uzdravilo se 79 osob. K odběrům na PCR vyšetření bylo indikováno celkem 4082 osob. Nikdo v souvislosti s uvedeným onemocněním nezemřel.

Vrchol atletické sezóny proběhne o víkendu v Plzni.

7.August
Atleti LIAZU Jablonec odjíždějí v sobotu ráno na mistrovství České republiky mužů a žen, které proběhne o víkendu v Plzni. Do bojů o tituly zasáhne celkem 15 jabloneckých závodníků a závodnic. Je to jedna z nejpočetnějších výprav za poslední léta.

Hudební a divadelní Sedmihorské léto jde do své druhé poloviny

7.August
Oblíbený českorajský festival se překlopil do své druhé poloviny. Po velkých jménech a úžasných koncertních vystoupeních čeká diváky další nášup skvělé kultury pod vyhlášenou venkovní pergolou Sedmihorského léta. Festival pro své diváky ke svému programu přidal ještě tři speciální akce „Sedmihorské léto... ještě něco navíc".

Plavecký bazén v Jablonci je opět v provozu

7.August
Od úterý 4. srpna je jablonecký plavecký bazén opět otevřený pro veřejnost, od pátku i sluneční louka. V důsledku pozitivních testů na koronavir u dvou zaměstnanců plaveckého bazénu musel být v minulých dnech uzavřen. Běžný provoz byl obnoven 4. srpna.

Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů

7.August
Pátý ročník oblíbené výstavy skvělých amerických skvostů nedávné doby, ale i současné produkce, má za sebou Vrchlabí a přilehlé okolí. Krkonoše Amerikou získaly již tradici a pátý ročník se povedl.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes