Naše Jablonecko

Popis:

Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

URL:

http://www.nasejablonecko.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

8,9 položek/den

Pořádková hlídka aneb strážci parku

21:12
Už tři měsíce funguje v Jablonci nad Nisou takzvaná pořádková hlídka. Jejím úkolem je dbát na ochranu městského majetku dohlížet nad dodržováním čistoty a pořádku v problematické lokalitě, která zahrnuje prostor od autobusového nádraží po park Nová Pasířská. Práce hlídky se osvědčuje.

Slackline festival uzavřel Dny evropského dědictví na Valdštejně

18:29
Víkendovým nultým ročníkem Slackline festivalu skončily na Valdštejně „oslavy" Dnů evropského dědictví, do kterých se po celé republice i Evropě zapojily přihlášené kulturní a jiné památky, které odkryly i běžně nepřístupná místa. Výjimkou nebyl ani Liberecký kraj.

Z Trutnova Vlci se třemi body

17:06
Poprvé v základní sestavě nastoupil Vlci Hrstkou v brance k dalšímu utkání II. hokejové ligy na ledě Trutnova. Ten dva dosavadní zápasy doma vyhrál, ale tentokrát nestačil na dobře a bojovně hrající jablonecké hokejisty

Charitativní běh na Dobré Vodě opět úspěšný

16:25
Tuto sobotu 22.září 2018 se uskutečnil druhý ročník charitativního závodu Up Hill Run Dobrá Voda - Dobrý závod pro dobré lidi. Za krásného počasí se na start postavilo 204 závodníků a vydařenou sportovní akci pořádal charitativní projekt Skládačky 2015. Ti všichni svoji účastí podpořili myšlenku této akce, která je tematicky propojena s respiračním onemocněním cystickou fibrózou. Generálním partnerem hlavního závodu byla společnost A. Raymond Jablonec.

Bouře Fabien způsobila škody i v Libereckém kraji

13:45
Během neděle a především noci z neděle na pondělí zaměstnávaly hasiče v Libereckém kraji dopravní nehody a technické pomoci. Hasiči vyjížděli převážně k popadaným stromům či větvím v drátech elektrického vedení. Během uplynulých 24 hodin řešili 28 takových událostí.

Spejbl s Hurvínkem okouzlili Jablonec

11:13
„Vypněte si vyzvánění telefonů, ale fotit klidně můžete. Jen vás prosím o vypnutí blesku, taťuldu to hrozně oslňuje," zněla první Hurvínkova věta v zaplněném Městském divadle v Jablonci a pak už jsme se ponořili do pohádky.

Video: V Zásadě slavnostně otevřeli multifunkční hřiště

23.září
Městys Zásada a Sportovní klub Zásada v pátek 7. září slavnostně otevřeli multifunkčního hřiště. Kromě samotného otevření jste mohli vidět ukázky volejbalu, tenisu, basketbalu, futsalu i florbalu a využít bohaté občerstvení či poslechnout koncert Roxette revival. Připomeňte si akci videoreportáží Rudy Koženého.

V Loužnici pořádají setkání rodáků

23.září
Setkání rodáků, přátel a občanů Loužnice se koná v pátek 28. září 2018. V průběhu slavnosti bude probíhat výstava fotografií, živá hudba, prohlídka obce a další kulturní program, na závěr proběhne promítání fotografií a vyprávění Jaroslava Bernta.

Před krajskou knihovnou vysadí Strom pro Olgu Havlovou

23.září
Krajská vědecká knihovna v Liberci se připojí k projektu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. V roce 2018 by se Olga Havlová, zakladatelka nadace, dožila 85 let. Na její počest se Výbor dobré vůle rozhodl nazvat tento rok Rokem Olgy Havlové a připomenout si tuto mimořádnou osobnost výsadbou 85 stromů dobré vůle a celou řadou dalších akcí.

Obrazem: Výstava klubu lodního modelářství Admirál Jablonec

23.září
Na jabloneckém výstavišti byla otevřena Všemodelářská výstava, kterou Klub lodního modelářství Admirál Jablonec nad Nisou slaví letošních 50 let od svého založení. Přinášíme fotogalerii Václava Novotného z výstavy.

V Liberci a Jablonci pořádají dva Svatováclavské koncerty

23.září
Dva slavnostní koncerty plánuje Akademie komorní hudby k blížícímu se Dnu české státnosti. První se odehraje v Liberci ve čtvrtek 27. září v sále Základní umělecké školy Liberec, druhý v Jablonci nad Nisou v den svátku svatého Václava, v pátek 28. září, v kostele Povýšení sv. Kříže.

Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky 2018 opět v Babylonu

23.září
V úterý 25. září se od 17 hodin uskuteční v libereckém Centru Babylon vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky. Ta představí nejlepší snímky ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou vyhlásila Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

Záchrana země Zlozemě s Kryšpínem 2018

22.září
Dne 12. srpna 2018 se v samotném srdci Českého ráje v obci Vyskeř vylodil houf pirátů. Tímto dnem začala desetidenní pouť za záchranou země Zlozemě. Postupným plněním úkolů došlo k získání potřebných ingrediencí k výrobě lektvaru. Ten byl následně předán vyslanci krále Targa, jehož země tímto byla vykoupena ze spárů zlosti.

Program kin v Jablonci nad Nisou od 20. září do 3. října

22.září
Od 20. září do 3. října 2018 uvádějí jablonecká kina Radnice a Junior mnoho nových filmů. K nejzajímavějším patří Sestra, Alfa, Predátor: Evoluce, Úžasnákovi 2 nebo Po čem muži touží, Jan Palach, Chata na prodej či Domestik.

Senioři domova v Jabloneckých Pasekách vyzkoušeli nový gril

22.září
Postupným vylepšováním prochází nyní Domov důchodců Jablonecké Paseky, příspěvková organizace Libereckého kraje. V rámci stavebních úprav budovy se senioři letos dočkali nového vestibulu i s nábytkem. A na letní slavnosti si pochutnali na mase, upečeném na zbrusu novém grilu. Upravené prostory si přijel prohlédnout v závěru prázdnin také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes