Naše Jablonecko

Popis:

Zpravodajský server nasejablonecko.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Jablonecka. Ryze regionální projekt, který pro občany Jablonecka připravuje zkušený tým novinářů.

URL:

http://www.nasejablonecko.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Liberecký

Publikuje:

7,3 položek/den

Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

21:48
V prostoru křižovatky ulic Turnovská a Vrkoslavická v Jablonci nad Nisou se v pátek stala dopravní nehoda dvou aut. Nikdo při nehodě zraněn nebyl, ale předběžná výše způsobené škody činí částku 45 tisíc korun.

Korunkou od Šenýru dekorovali vítězku Miss Czech Republic 2019

18:55
Vítězkou Miss Czech Republic 2019 se stala Denisa Spergerová (18) z Českých Budějovic. Titul první vícemiss získala Maria Boichenko (22) z Prahy, která už v minulosti soutěžila v pěvecké soutěži SuperStar, a druhou vícemiss je Andrea Prchalová (19) z Havlíčkova Brodu. Třetí vícemiss je Miroslava Pikolová (24) z Prahy, která nejvíce zaujala diváky na sociálních sítích.

Cestou z Bermud na Azory byl Tomáš Kůdela sám s oceánem

17:13
Čtyřiadvacátý duben roku 2016, pro většinu lidí obyčejná neděle, kterou si dnes už nevybaví. Kdyby si Tomáš Kůdela tehdy nepsal deník, možná by ani nevěděl, co je za den. Uprostřed oceánu je to totiž celkem fuk. „Přichází chmurné myšlenky. Představa nonstop kormidlování po dobu dalších šesti nebo více dní, když už teď jsem unavený a nevyspalý, je příšerná," stojí v mořeplavcových zápiscích z to...

Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné

14:54
Tanvaldští policisté hledají důležitého svědka - muže, který by mohl mít důležité informace k šetření případu vloupání do budovy Mateřské školy v Desné.

Technická univerzita v Liberci je pátá v počtu citací patentů

14:19
Technická univerzita v Liberci (TUL) se umístila na pátém místě mezi českými organizacemi s nejcitovanějšími patenty. Podle Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) je citovanost patentů jeden z mála objektivních ukazatelů hodnoty patentu. Mezi vysokými školami se liberecká univerzita umístila na prvním místě.

Divadelní festival Modrý kocour 2019 se blíží

13:45
Druhý největší svátek amatérského divadla a pravděpodobně největší divadelní maratón v České republice startuje ve středu 20. února. Turnovský Modrý kocour představí rekordních 26 představení, několik pohádek, špičkové loutková představení, profesionální i amatérská divadla.

Požár elektroinstalace zapříčinil evakuaci OC Forum v Liberci

11:23
Závada na elektroinstalaci v sobotu večer pořádně vyděsila návštěvníky OC Forum v centru Liberce. Požár jedné elektrické fáze v rozvodně ve 4. nadzemním podlaží měl za následek evakuaci stovek lidí.

Tři body z Hané doma jablonečtí fotbalisté nepotvrdili

10:11
Na jarní premiéru přišlo 2585 diváků, aby za krásného počasí sledovali zápas, ve kterém bohužel domácí lepší nebyli a konečná remíza je asi zaslouženým výsledkem po tom, co se na hřišti událo.

Kvůli oxidu uhelnatému byl evakuován rodinný dům v Jablonci

23:20
Jabloneckým profesionálním hasičům bylo v neděli 17. února ve 14.44 oznámeno podezření na únik oxidu uhelnatého v rodinném domě v Rýnovecké ulici v Jablonci nad Nisou. Ošetřeno bylo pět osob, z toho tři děti.

Obrazem: Mistrovství republiky v závodech psích spřežení v Zásadě

22:46
O víkendu 16. a 17. února 2019 se v městysu Zásada na úpatí Jizerských hor konal závod psích spřežení. Závodníci soutěžili ve dvou hlavních disciplínách, a to ve Sprintu a v MIDu.

Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria

17.února
Další ročník bozkovských maškarních bálů proběhl v sobotu 9. února. Ty se vyznačují vždy originálními maskami a propojením odpoledních bálů pro děti a večerního řádění dospělých. Večer letos ovládli parket husiti, sestřičky, džinové, tanečnice samby z Ria, bowlingáři, migranti, kostičky cuts, zombies, mateřská školka nebo superman o berlích...

Rada kraje odsouhlasila téměř 22 milionů na pohotovost a záchytku

17.února
Rada Libereckého kraje odsouhlasila poskytnutí financí zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji na zajištění lékařské a zubní pohotovostní služby a zajištění protialkoholní a protitoxikomanické záchytné služby. Smlouvy musí ještě projednat krajské zastupitelstvo. Celková částka, která je poskytována formou vyrovnávací platby za závazek veřejné služby, činí 21 799 751 korun.

Jablonec v červnu přivítá sportovce letní Olympiády dětí a mládeže

17.února
Atletika, fotbal nebo například letní biatlon. To jsou sportovní disciplíny, které se budou odehrávat ve dnech 23. až 26. června 2019 v Jablonci nad Nisou v rámci Her IX. Letní olympiády dětí a mládeže ČR.

Obrazem: Maturitní ples Gymnázia a OA Tanvald 2019

17.února
V pátek večer proběhl ve sportovní hale v Tanvaldě Maturitní ples tříd 8.V a 4.R zdejšího gymnázia a OA.

Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku

16.února
Kriminalisté z krajského Toxi týmu odhalili v Pojizeří dva výrobce a distributory pervitinu. Zásahová jednotka Ústeckého kraje oba muže zadržela v domku pronajatém za tímto účelem v Příkrém u Semil. Zajištěny byly celkem tři varny pervitinu, další dvě byly v Bořkově a přímo v Semilech.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes