Naše Peníze.cz

Popis:

Ekonomika a finance pro každou rodinu i podnikatele.

URL:

http://www.nasepenize.cz/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

5,6 položek/týden

Babiš slibuje peníze které nemá. Ve volbách "nakoupí" hlasy za naše peníze

9:51
Více peněz na platy učitelům, zdravotním sestrám, policistům i hasičům. To je jedna z priorit nové vlády, která získala před více než týdnem důvěru poslanců. Vyšší platy slibuje řada rezortů. Podle některých ekonomů je ale otázka, jestli na to stát bude mít. I přes výborné ekonomické podmínky státní dluh totiž roste. Vláda tak žije v podstatě na dluh.

Důchod je riziko které hrozím všem. Co na to ekonomové?

20.července
Co nás čeká v budoucnosti v rámci demografického vývoje? Podařil se třetí pilíř důchodové reformy? Jak funguje doplňkové penzijní spoření? Jaké jsou rozdíly mezi účastnickými fondy a transformovanými fondy? Rozhovor Emila Brože s Richardem Siudou (ředitelem prodeje a členem představenstva Conseq penzijní společnosti), Janem Ležákem (manažerem pro externí prodej Penzijního fondu České spořitelny...

Desatero obrany před „šmejdy“ v energetice

19.července
Přinášíme deset základních rad, jak se bránit proti tzv. šmejdům v energetice, tak, jak je zveřejnil Energetický regulační úřad. Reaguje tím na zvyšující se počet případů, kdy obchodník nebo zprostředkovatel postupuje nepoctivým způsobem vůči spotřebiteli.

Odhalte triky a fígle realitních kanceláří

19.července
Některé realitní kanceláře a makléři používají nejrůznější triky, před kterými je třeba spotřebitele důrazně varovat. Role „realitek“ je zprostředkovatelská, obvykle se starají o vzájemnou komunikaci budoucích smluvních stran, zajišťují inzerci, organizují prohlídky nemovitostí i podpisy smluv. Leckdy nabízejí úschovu peněz, jednání s úřady nebo přípravu smluv. Na co si při tom všem dávat pozor?

Důchodci nad 85 let si možná polepší. Kolik mají dostat?

18.července
Důchodci starší 85 let by mohli dostávat 1000 korun měsíčně navíc. Novelu takového zákona budou už ve čtvrtek projednávat senátoři. Někteří z nich se k návrhu vyjádřili už s předstihem.

Pravda o léčivém konopí

18.července
Kanabidiol je obsažen v přípravcích z léčebného konopí. Pomáhá proti bolesti? Je návykový? Vede k změnám vědomí? Hodí se k běžnému užívání? Tyto otázky zodpověděla francouzská spotřebitelská organizace UFC-Que choisir.

Daň na sladké nápoje je prý úspěšná. Zavede se v Česku?

17.července
Rok po zavedení tzv. cukrové daně v Katalánsku konzumace sladkých limonád skutečně klesla, informovala španělská spotřebitelská organizace OCU. Přispěly k tomu i další faktory.

Benzín i nafta jsou nejdražší od roku 2014. Kam se ceny vydají?

17.července
Pohonné hmoty v Česku několik týdnů vytrvale zdražují. Benzín i nafta jsou tak aktuálně nejdražší od roku 2014. Podle některých ekonomů se to už nyní odráží například na ceně potravin. Ceny pohonných hmot se vyšplhaly na úroveň, na které se pohybovaly naposledy v roce 2014. Zatímco nafta stoupla v posledních dnech až na 32 korun a 50 haléřů, benzín se přiblížil k hranici 33,50. Vyplývá to z úda...

Policie začíná plošně kontrolovat stáčení tachometrů

16.července
Jak známo první vlaštovka sice ještě jaro nedělá, ale rozhodně ho předznamenává. Takže podobně je třeba brát i akci, kterou spustila středočeská policie, která celkem zkontroluje asi 1 000 automobilů, aby zjistila, zda u prodeje ojetých automobilů nedochází ke stáčení kilometrů. Zásadní konstatování zní – ano dochází, a často.

Nemáte dost vysoký příjem na hypotéku? Řešení existuje

11.července
Česká národní banka (ČNB) od října dále zpřísní poskytování hypoték. Na hypotéku nedosáhnout lidé s nižšími ani průměrnými příjmy. Věsit hlavu však nemusí, řešení existuje.

Nejste spokojeni s dovolenou na sto procent? Poradíme o jakou slevu si můžete říct

10.července
Na dovolenou si jedeme především odpočinout, načerpat síly a energii. Odpočinek se ale může proměnit ve stres a náladu dokáže pokazit i malá vada. Pokud jste využili služeb cestovní kanceláře, můžete zájezd reklamovat. Ne za všechno ale můžete žádat kompenzaci. Podívejte se na přehled slev, na které máte právo v případě nespokojeností.

Jak se bránit proti „energetickým šmejdům“

9.července
Každý z vás se nejspíše setkal se situací, kdy mu u dveří zazvoní cizí člověk, představí se pod hlavičkou renomované firmy, nebo dokonce jako zástupce České obchodní inspekce a následně pronese kouzelnou větu „můžete mi ukázat vaše účty za elektřinu?“. Díky asertivitě a trikům prodávajících pak spousta lidí může souhlasit i s něčím, co je pro ně ve finále nevýhodné.

Bankám utíkají zaměstnanci za vyšší mzdou a menším tlakem

9.července
Banky se potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Noví zaměstnanci chybí prakticky ve všech regionech. Velké banky hledají stovky zaměstnanců především na pozice zaměřené na obchod a kontakt s klienty, ale například i specialisty IT.

Češi více investují. Kde máme většinu úspor?

7.července
Lidé v České republice stále častěji své úspory investují. Dokonce se nebojí přijmout i vyšší investiční riziko. Přesto přes 60 % peněz leží nečinně v bankách…

Češi realitním makléřům nevěří

4.července
Když se lidé při nákupu, či prodeji nemovitosti rozhodují, zda využít služeb realitní kanceláře, půlka je pro a půlka proti. Jenže ti, co realitní kanceláře využijí, svého rozhodnutí pak litují. Samozřejmě ne všichni, ale celých 77 procent lidí hodnotí úroveň realitních kanceláří negativně. Ukázal to průzkum společnosti Zdravá nemovitost.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes