15
new stories - click to show

Naše Peníze.cz

Description:

Ekonomika a finance pro každou rodinu i podnikatele.

URL:

http://www.nasepenize.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.1 items/week

Nejlépe se podniká v Pardubicích, ukázal výzkum

19:25
Nejlepším městem pro podnikání v Česku byly loni Pardubice. Na čele ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys 2019 vystřídaly Prostějov. Třetí místo obsadil Hradec Králové.

Vánoční stromky budou letos zelenější, pomohl jim déšť

21.November
Pěstitelé vánočních stromků začínají řezat jedle, smrky a borovice na prodej. Ten by měl začít bez ohledu na vládní omezení tradičně začátkem prosince. Letos se prý můžeme těšit na hezčí a zelenější stromky.

Letecká doprava bude příští rok oproti roku 2019 poloviční, tvrdí odhady

17.November
Na původní čísla se bude letecká doprava vracet hodně dlouho. Podle odhadů francouzského provozovatele letišť AFP dosáhne příští rok letecká doprava jen 45 až 55 procent úrovně roku 2019.

Cestovní agentury jsou zodpovědné za pravdivé informace o zájezdech

13.November
Odpovědnost za správnost a pravdivost informací ve své nabídce nesou i cestovní agentury, které zájezdy zprostředkovávají. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud.

Pandemie koronaviru se krutě podepsala na víc než polovině evropských firem

10.November
Pandemie koronaviru negativně ovlivnila 54 procent evropských firem. Čeští podnikatelé počítají v příštím roce s výrazným poklesem obratu. Vyplývá to z letního průzkumu přední světové úvěrové pojišťovny Euler Hermes mezi více než tisícovkou podniků ve 14 zemích.

Kde mají vzít mladí peníze na první bydlení?

28.February
Mladí to s pořízením vlastního bydlení nemají jednoduché. Aby získali hypotéku v bance, musí mít alespoň něco našetřeno. Když nejsou úspory, pomáhá rodina nebo další úvěry. Pomocnou ruku ale podávají i banky nebo stát.

Bude koronavirus černou labutí pro ekonomiku?

27.February
Americký ekonom libanonského původu Nassim Nicholas Taleb proslul před několika lety knihou Černá labuť, kde popsal následky neočekávatelných a nepředpověditelných událostí na svět a ekonomiku zvláště. My víme, že nebyl první.

Zdanění příjmu z pronájmu za rok 2019. Na co si dát pozor?

26.February
Při příjmech z nájmu během roku 2019 je nutné podat daňové přiznání, zaměstnanci nemohli zaměstnavatele požádat o roční zúčtování daně. Jak se zdaňuje příjem z nájmu? Na co si dát pozor?

Poplatky za odpad výrazně stoupnou, až o 30 procent!

25.February
Zbytky jídla, plast, papír. Každý Čech vyprodukuje ročně přes půl tuny odpadu. A číslo se každoročně zvyšuje. Například pražské svozové společnosti v loňském roce odbavily více než 266 tisíc tun směsného komunálního odpadu.

Stavební spoření, spořicí účet, podílový fond. Jak spořit dětem?

25.February
Stavební spoření je konzervativní finanční produkt se státní podporou, proto je oblíbený i jako spoření pro děti. Možností, jak připravit dítěti lepší start do života a ulehčit mu ve finančních záležitostech je však víc.

Když živnostník platí minimální zálohy, jaký dostane důchod?

30.December
Vlastní spoření a investování na důchod je pro osoby samostatně výdělečně činné nutností, zejména pro OSVČ platící minimální měsíční zálohy, jejichž starobní důchod nedosahuje ani 10 tisíc Kč.

Povánoční výprodeje: jak nenaletět na falešné slevy

30.December
Přestože zákon takzvané klamavé obchodní praktiky zakazuje, stále se k nim leckteré obchody uchylují. Prodejci často používají jen prázdná hesla na velkých cedulích ve výloze, aby na ně nalákali zákazníky. „Spoléhají na to, že po příchodu do prodejny se lidé zaberou do výběru zboží tak, že si nevšimnou, že nakupují za ceny zcela běžné. Pokud cena uvedená na cenovce či v katalogu neodpovídá té, ...

dTest: Co dělat, když se mýlí vaše banka

19.December
Nad procesem zpracování bankovních transakcí většinou příliš neuvažujeme – až do doby, než musíme řešit nějaký problém. Ať už zadaný požadavek zpracovává člověk, nebo výpočetní technika, vždy může dojít k chybě. Jaké omyly a přehmaty mohou na straně banky eventuálně nastat? A co dělat, když vám na účtu nečekaně přistanou peníze, které vám nepatří? Můžete si je ponechat?

S vysokými příjmy nedělejte tyto důchodové chyby

18.December
Správné načasování termínu odchodu do penze je s ohledem na měsíční částku starobního důchodu velmi důležité. Pro lidi s vyššími příjmy ještě více než pro lidi s podprůměrnou mzdou. Na co si dát pozor?

Přijde další vlna zdražení energií, zdraží hlavně voda a elektřina

17.December
České domácnosti čeká největší zdražení vody za posledních několik let. Česko patří také mezi země s největším růstem cen elektřiny v celé Evropské unii. Další růst cen nás přes to čeká také u elektřiny.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes