15
new stories - click to show

Náš REGION

Description:

Informace o aktuálním dění v obcích i městských částech Prahy a okolí.

URL:

https://nasregion.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

32.8 items/day

V Pražském inovačním institutu chybějí miliony korun

8:13
Na Pražském inovačním institutu byl proveden audit projednávaný zastupitelstvem hlavního města Prahy. Nyní vzniklo podezření, že v době, kdy byl ředitelem Pražského inovačního institutu Bohumil Kartous, došlo k porušení zákonů.

Výstava Dientzenhoferova Portheimka představuje barokní klenot Smíchova

7:40
Pátá městská část připravila expozici, která návštěvníky seznámí s příběhem letohrádku Portheimka na pozadí společenských a kulturních proměn tří století. Výstava je instalována v galerijních prostorách přímo v barokní budově od Kiliána Ignáce Dientzenhofera.

Ve Strašnicích vznikl na začátku září Školní plácek. O jeho dalším osudu rozhodne veřejnost

7:08
Na tři týdny byla uzavřena strašnická ulice Brigádníků. Mezi ulicemi Solidarity a Turnovského vznikl komunitní prostor, jehož cílem bylo zajistit bezpečnější pohyb dětí v okolí školy, podpořit komunitní charakter Sídliště Solidarita i širší využití přilehlého parku, a konečně otevřít debatu o dlouhodobé podobě tohoto místa.

Čtyři jihomoravské památky čeká revitalizace

6:36
Čtyři jihomoravské památky čekají v příštích čtyřech letech opravy a obnova. Vzniknou také nové expozice.

Byly předány Ceny města Prostějova

6:36
V obřadní síni prostějovské radnice převzali ocenění noví držitele Cen města Prostějova. Za rok 2022 dostalo cenu osm osobností z různých oblastí.

Stavba Moravskoslezského kraje 2022 zná své vítěze

6:04
Stavbou Moravskoslezského kraje za rok 2022 je havířovské nádraží. Využití výpravní haly a rekonstrukce výpravní budovy železniční stanice získali hlavní cenu Grand Prix na galečeru v ostravském Landek Parku.

Jack sám spořádá to, co tři jeho kolegyně dohromady

21:00
Začátkem září dorazil do Zoo Zlín speciálně upravený kamion se vzácným nákladem. V transportním kontejneru z maďarské zoo přicestoval nový slon.

O víkendu bude omezen provoz na lince metra A

20:28
Cestování na lince A pražského metra o víkendu tento týden zkomplikuje oprava trati, která od soboty do neděle přeruší provoz mezi Dejvickou a Můstkem.

Litvínovští studenti soutěží v Las Vegas

19:24
Podívejte se na vodíkové autíčko studentů z Litvínova. Autíčko, které se už v tuhle chvíli v americkém Las Vegas snaží podat co nejlepší výkon mezi dalšími závodníky z různých koutů světa.

Následky srpnové bouře likvidují Lesy Českého Krumlova dodnes

18:20
Víc než měsíc po srpnové bouři likvidují stále zaměstnanci firmy Lesy města Český Krumlov její následky.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes