15
new stories - click to show

Náš REGION

Description:

Informace o aktuálním dění v obcích i městských částech Prahy a okolí.

URL:

https://nasregion.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

35.9 items/day

Sesuv ledovce v Dolomitech má další českou oběť

11:15
Při nedělním sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech zemřeli dva muži z Česka. Potvrdila to mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do. Muži byli v horách spolu, podle Do šlo o kamarády.

Červencová obloha si pro nás připravila několik zajímavostí

10:42
Čtveřici planet viditelných pouhýma očima současně, noční svítící oblaka i Mléčnou dráhu mohou lidé vyhlížet na červencové obloze. Venuši, Mars, Jupiter a Saturn lze spatřit brzy ráno.

Zatímco se Ukrajinky budou učit češtinu, jejich děti zamíří na litvínovský tábor

10:42
Litvínov uspořádá dva turnusy příměstského tábora pro děti ukrajinských uprchlíků. Ženy z Ukrajiny nastoupí v tu dobu na kurzy českého jazyka. "V červenci i srpnu uspořádáme intenzivní kurz českého…

Žena na Brněnsku našla smrt pod koly vlaku

9:37
Na nádraží v Žabčicích na Brněnsku ve středu odpoledne vlak srazil ženu, která na místě zemřela. Policisté podle mluvčího Petra Valy jako jednu z prvních verzí prověřují možnost, že šlo o sebevraždu.

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad

9:37
V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku hasiči v noci na středu pokračovali v likvidaci rozsáhlého požáru plastového odpadu v areálu kovošrotu. Hořet začalo v úterý před 17:00…

Na Čtyřce rozkvetou další louky

9:03
Na Čtyřce rozkvetou další louky Také v letošním roce bude čtvrtá městská část pokračovat ve svém úspěšném projektu, v rámci kterého jsou na vybrané plochy zeleně vysévány květnaté louky.

Filmoví fanoušci v Karlových Varech se dnes setkají s Geoffreyem Rushem

7:58
Návštěvníci filmového festivalu v Karlových Varech se dnes dočkají jedné z hlavních hvězd letošního ročníku. Australský filmový a divadelní herec Geoffrey Rush se objeví na červeném koberci předtím…

Řeky jsou v těchto dnech nebezpečné. Varují hasiči, policisté i záchranáři

7:58
Hasiči,policisté i záchranáři varují před zvýšením hladin řek po nedávných deštích. Vodáci by neměli přeceňovat své schopnosti. Záchranáři v úterý zasahovali u třech tonoucích vodáků.

Nový projekt Plzeňského kraje má pomoci zadržet vodu v krajině

7:58
Nový projekt Plzeňského kraje Zdravá krajina má pomoci zadržet vodu v krajině, revitalizovat vodní toky, obnovit prameniště a staré polní cesty a celkově zlepšit stav krajiny a její funkce.

Dvě kola při zdi proběhnou Hvězdou

6:52
Tradiční běžecký krosový závod pro širokou veřejnost Dvě kola při zdi odstartuje 12. července v oboře Hvězda. Přihlásit se je možné v přibližně ve 20 kategoriích, od dětí do šesti let po veterány.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes