15
new stories - click to show

NATO aktual.cz

URL:

http://www.natoaktual.cz/

Catalog:

Ostatní → Armáda

Publishes:

4.8 items/day

První telefonát nového ministra obrany USA směřoval do NATO

21:43
První zahraniční telefonát nového amerického ministra obrany Lloyda Austina proběhl s generálním tajemníkem Severoatlantické aliance Jensem Stoltenbergem.

Afričtí piráti u Nigérie unesli turecké námořníky

21:43
Patnáct námořníků z turecké nákladní lodi Mozart, plující pod liberijskou vlajkou, se stalo obětí únosu.

Stoltenberg přivítal obnovení dialogu mezi Řeckem a Tureckem

21:43
Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg přivítal pokračování rozhovorů mezi Řeckem a Tureckem, které NATO v loňském roce zprostředkovalo.

Minuta týdne: čeští letci v Rusku i odložení vylodění v Normandii

21:43
Zastavte se na jedinou minutu a připomeňte si důležité události či výročí z historie i nedávné minulosti spojené s bezpečnostní problematikou, ke kterým došlo v týdnu od 25. do 31. ledna, v pravidelném seriálu natoaktual.cz.

NATO posiluje své vztahy s Kolumbií

21:43
Kolumbijská náměstkyně ministra zahraničí Adriana Mejía a náměstek ministra obrany pro strategii a plánování Jairo García se setkali se zástupci Severoatlantické aliance, aby jednali o rozšíření vzájemné spolupráce.

Vláda 10 miliard armádě nevrátila. Bez nemocného Metnara ne, řekl Babiš

25.January
Vláda na pondělní poslední řádné lednové schůzi opět nerozhodla o vrácení 10 miliard korun ministerstvu obrany, ačkoliv opakovaně slíbila, že tak do konce ledna učiní. Důvodem má být podle premiéra Babiše neúčast ministra obrany Metnara, který onemocněl koronavirem a nepřipojil se kvůli svému zdravotnímu stavu k jednání kabinetu.

Písečná kočka, liška, gepard, orel. Kdo dodá útočná vozidla výsadkářům?

25.January
Víme, jaké lehké útočné vozy by mohli dostat vojáci 43. výsadkového pluku z Chrudimi. Ministerstvo obrany dokončilo průzkum trhu pro nákup až stovky vozů. U nově budované jednotky okamžité reakce mají nahradit dosluhující vozy "Kajman". A nabídka je široká. Od militarizovaných civilních vozů až po skutečně bojové speciály.

Přehledně: Jak se NATO podílí na kyberobraně? Informace, experti, cvičení

25.January
Útoky v kyberprostoru mohou být levné a rychlé, zároveň také nebezpečné a ničivé. Mezinárodní spolupráce je v případě kyberobrany klíčová. Jaká je role NATO? Přinášíme další velké téma, přehledně zpracované v podobě Factboxu.

První telefonát nového šéfa Pentagonu směřoval do centrály NATO

23.January
Americký Senát v pátek schválil ministrem obrany v administrativě nového prezidenta Joea Bidena generála ve výslužbě Lloyda Austina. Pro zkušeného velitele z Iráku hlasovalo ve stočlenném plénu 93 senátorů, proti byli jed dva. První telefonát nového šéfa Pentagonu směřoval do centrály NATO v Bruselu.

Babiš a Schillerová zrušili cestu za vojáky. Vrácení 10 miliard je nejisté

22.January
Zatím stále není jasné, zda vláda vrátí armádě 10 miliard korun, které výměnou za podporu komunistů při hlasování o státním rozpočtu přesunula do rezervy. Premiér Babiš a šéfka financí Schillerová měli před pondělním jednáním vlády navštívit vojáky 4. brigády rychlého nasazení. Cesta ale byla zrušena, protože ministr obrany Metnar má koronavirus.

Biden žádá o prodloužení smlouvy Nový START o pět let

22.January
Bílý dům uvedl, že nově zvolený americký prezident Joe Biden bude usilovat o prodloužení dohody Nový START s Ruskem o dalších pět let.

Írán posílil vojenská cvičení kvůli napětí s USA

22.January
Írán v posledních týdnech uspořádal řadu vojenských cvičení zahrnujících použití domácích raket, bezpilotních letounů, vrtulníků, ponorek a vojenských lodí.

Každý pátý obžalovaný z útoku na Kapitol sloužil v armádě

22.January
Po útoku na americký Kapitol 6. ledna letošního roku bylo zjištěno, že někteří z pachatelů byli vojenskými veterány, kteří kdysi přísahali, že budou chránit ústavu Spojených států amerických.

Řecko prodlouží povinnou vojenskou službu na dvanáct měsíců

22.January
Řecká konzervativní vláda plánuje prodloužit délku povinné vojenské služby v pozemních silách na dvanáct měsíců ze současných devíti.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes