15
new stories - click to show

NESPECHEJ.cz

Description:

NESPECHEJ.cz - web pro volné chvíle

URL:

https://www.nespechej.cz

Catalog:

Tech → Věda a výzkum

Publishes:

3 items/day

Let American Airlines 191 se zapsal do historie: Letecká katastrofa s 273 oběťmi se stala nejsmrtelnější na území USA

16:15
American Airlines 191 byl pravidelný spoj napříč USA, jeho trasa začínala v Chicagu a končila v Los Angeles. 25. května 1979 se však let tímto spojen změnil v noční můru. A to prakticky okamžitě. Co se stalo a kde bylo pochybení?

Proč se v němých filmech lidé pohybovali tak rychle a ztřeštěně

9:50
Němý film je film bez synchronizovaného zvuku, obecněji bez slyšitelných dialogů. Ačkoli němé filmy zprostředkovávají vyprávění a emoce vizuálně, různé dějové prvky, jako je prostředí, doba nebo klíčové dialogy mohou být v případě potřeby zprostředkovány pomocí mezititulků. Nám jde ale tentokrát o pohyb, a to rychlejší, než který známe z dnešních filmů.

Ani zámek k svátku nepřesvědčil nejkrásnější ženu světa k pobytu na Humprechtu. Opovrhovala jím

7:20
Letní cestováni po Českém ráji vás může dovést až k Zámku devatera pohádek a do jeho malebného okolí, které ve vás jistě zanechá romantickou stopu. Je zajímavé, že stavitelé zámku se inspirovali tak vzdálenou předlohou (prý tureckou, ale pravda to není). Za vším ale hledej ženu, pro kterou byl vlastně zámek postaven. Ženu, která jej ale ignorovala.

Vztahový čipera Clint Eastwood žil v jednom domě s milenkou, v druhém s rodinou. Má asi osm dětí

16.June
Soukromý život herce a režiséra Clinta Eastwooda vzbuzuje od samého začátku velký zájem jeho fanoušků. Je skutečným lamačem ženských srdcí a o jeho milostných pletkách kolovaly legendy. Je dvakrát rozvedený, ale má za sebou mnoho neformálních vztahů a bouřlivých rozchodů, popisuje magazín Viva!

Víte, že alobal má mrtvý záhyb a jeho lesklost závisí na penězích?

16.June
Hliník, stejně jako ostatní kovy, je kujný. To znamená, že pod tlakem se roztahuje. Tím se kovy liší od ostatních pevných látek, které se pod tlakem lámou. Takže kovy lze rozválet do velice tenkých plátů, představuje nám aluminium v knize Co Einstein vyprávěl svému holiči autor Robert L. Wolke.

Největší mešita muslimského západu měla stát v Rabatu. 800 let ale čeká

16.June
Měla být chloubou muslimského světa, ale osud tomu chtěl jinak. Není ani pojmenována podle nějakého vladaře, jak by se mohlo zdát, nýbrž proto, že stojí v bývalé městské části města Rabatu Hassane. Ta už dnes neexistuje, stejně jako mešita, pro niž byla věž zamýšlena jako minaret.

Madonna při 93. narozeninách otce odtajnila rodinnou mantru, která je oba drží při životě

15.June
Pětašedesátiletá popová ikona sdílela v neděli 2. června na Instagramu příspěvek, na němž je několik fotografií, kde je s otcem zachycena v průběhu mnoha let. Podělila se také o životní krédo, které od otce převzala.

Poloostrov na Smaragdovém pobřeží nemá takové renomé, přesto je to skutečný klenot

15.June
Břidlicové a růžové pískovcové útesy, úchvatný panoramatický výhled na zátoky Saint-Malo a Saint-Brieuc, ornitologická rezervace, kde hnízdí stovky ptáků, maják či vřesoviště z něj činí výjimečné místo na nejzápadnějším poloostrově Francie, Bretaňském, na Smaragdovém pobřeží.

Rumunsko skrývá mimořádné architektonické skvosty, které jinde nenajdete. Bez davů turistů

15.June
Cestovatelé Rumunsko ještě neobjevili v tak velké míře jako ostatní evropské země. Proto oceňují jeho autentičnost, snadný přístup k památkám a také cenovou dostupnost – pobyt v Rumunsku vás vyjde daleko levněji než poznávací dovolená v západní Evropě.

Tři čeští hokejisté v TOP 100 výdělků v NHL. Pod miliardu a půl nejdou, Pastrňák bral astronomickou částku

14.June
Průměrný plat hráčů v National Hockey League (NHL) se často pohybuje v milionech - dolarů samozřejmě - ale platy se liší podle úrovně dovedností. Tento rozdíl odděluje nejlépe placené hráče od hráčů, kteří vydělávají téměř minimální požadovaný plat v lize. Jak si vedou čeští borci v čele se zlatým „Pastou“?

První evropští zemědělci se dožívali 19 až 24 let. Z jasných příčin více umíraly ženy

14.June
Lidská kultura a společenské vztahy našich předků se začaly masivně rozvíjet zhruba před 10 tisíci lety, kdy to umožnila radikální změna podnebí a celkově vhodné „načasování“. Připravenost lidí především z oblasti Předního východu přejít na nový způsob hospodaření změna klimatu už jen akcelerovala. A začal nový historický veletoč.

Strašlivá legenda stále rezonuje na karibském ostrově Tobago. Těhotné se musejí mít na pozoru

14.June
Tobago je ostrov plný pověr a folklóru. Příběhy se předávají z generace na generaci ústním podáním nebo prostřednictvím tance, písně, divadla a hudby. Tobažský folklór je převážně afrického původu s příchutí francouzských, v menší míře španělských a anglických vlivů. Převážně se jedná o africké pohádky, z nichž mnohé na ostrov přinesli otrokáři, ale i jiné národy, které kdysi ostrov ovládaly.

Ihned po letu odstraňte ze zavazadla nálepku s čárovým kódem. Předejdete velkým potížím

13.June
Určitě to znáte, během mezipřistání často spěcháte, abyste stihli navazující let. Nezřídka se stává, že štítek na zavazadle z předchozího letu máte stále na zavazadle. A ten nový, na další let, je nalepen na něj či přes něj. Podle odborníků to není dobrý nápad.

Ze života moc neměli, tak tesali: Asketičtí mniši vybudovali ze skal rozsáhlý komplex klášterů, o kterém se píše v Bibli

13.June
Mniši-poustevníci žili v komunitách, v nichž peníze ani majetek neměly hodnotu a jejichž členové společně pracovali, modlili se i stolovali. Kolem podlouhlých stolů vytesaných z kamene, s lavicemi kolem, se scházeli jednou denně ke společnému jídlu. Společně vybudovali nevídanou nádheru 30 kostelů vytesaných do skal.

Známé státy světa, které nemají letiště. Tipněte si

13.June
Navzdory klimatické krizi je pro mnoho lidí stále nejoblíbenějším způsobem cestování, především do zahraničí, létání. Ne ve všech případech je to však možné. Pět známých zemí světa nemá vlastní letiště. Než si o nich přečtete, zkusíte si tipnout?
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes