15
new stories - click to show

newsbox.cz

Description:

Domácí

URL:

https://newsbox.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

12.3 items/day

Horkým počasím jsou nejvíc ohroženi senioři, děti do čtyř let nebo těhotné

14:52
Horkým počasím jsou ohroženi zejména senioři, malé děti do čtyř let, těhotné, kojící nebo velmi drobné ženy. Ve vyšším riziku jsou také lidé léčící se s nemocemi srdce, vysokým krevním tlakem, užívající léky na depresi či nespavost nebo osoby s nadváhou. Venku by měli pobývat spíš ráno a v podvečer. V tiskové zprávě o rizicích horka dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ).

Politologové: Smyslem hlasování o nedůvěře je často snaha opozice se zviditelnit

14:52
Smyslem vyvolání hlasování o nedůvěře vládě je z hlediska opozice obvykle snaha zvýšit svou veřejnou viditelnost. Shodli se na tom politologové Josef Mlejnek z Univerzity Karlovy a Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně v souvislosti s nedávným vyjádřením předsedy ANO Andreje Babiše, podle kterého hnutí vyvolá hlasování, pokud premiér Petr Fiala (ODS) neodvolá ministra vnitra Víta Rakušan…

Lidovci odmítají zrušení podpory stavebního a důchodového spoření

14:20
Vedení vládních lidovců v dnešním usnesení odmítlo ukončení státní podpory u stavebního spoření a důchodového spoření. Strana to uvedla v tiskové zprávě. Možné snížení či úplné zrušení příspěvku ke stavebnímu spoření, který nyní činí maximálně 2000 korun ročně, připustil v neděli v České televizi ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) v souvislosti se snahou hledat úspory ve státním rozpočtu na př…

Vláda probere, kolik dá odborům a zaměstnavatelům na vyjednávání

13:15
Vláda by měla ve středu jednat o částce, kterou stát v příštím roce dá odborům a zaměstnavatelům na vyjednávání v tripartitě a na další aktivity na podporu zaměstnanců a firem. Vyplývá to z programu jednání kabinetu. Podle zákoníku práce stát poskytuje odborovým centrálám a organizacím zaměstnavatelů příspěvek na celostátní a krajská tripartitní jednání. Letos vyčlenil zhruba 36,2 milionu korun.

ANO požaduje mimořádnou schůzi k energetické krizi

13:15
Opoziční hnutí ANO požádalo o svolání mimořádné sněmovní schůze k řešení energetické krize nebo zdražování. ČTK o tom informovala předsedkyně poslanecké frakce hnutí Alena Schillerová. Poslanci se na této schůzi sejdou vzhledem k zákonným lhůtám zřejmě příští týden.

Odborový předák Středula vyzval vládu, aby řešila energetickou krizi

12:42
Odborový předák a prezidentský kandidát Josef Středula otevřeným dopisem adresovaným premiérovi Petru Fialovi (ODS) vyzval vládu, aby okamžitě začala řešit energetickou krizi. Kvůli inflaci, rostoucím cenám energií a zároveň liknavosti vlády podle něj ve společnosti roste nervozita a nejistota a na podzim by se situace mohla dramatizovat. Středula to dnes řekl v Ostravě novinářům.

Ministerstvo počítá s úsporou 14 miliard Kč ze snížení zdravotních plateb státu

12:42
Ministerstvo financí nadále počítá s rozpočtovou úsporou 14 miliard korun, kterou má zajistit snížení státních plateb do veřejného zdravotního pojištění od srpna do konce roku. Vyplývá to z vyjádření ministerstva na dotaz ČTK.

Okamura se omluvil Zdechovskému a Svobodovi za nepravdivá tvrzení o migrantech

12:08
Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu omluvil europoslanci za KDU-ČSL Tomáši Zdechovskému a jeho bývalému kolegovi Pavlu Svobodovi.

Česko v pondělí udělilo víza 1384 uprchlíkům z Ukrajiny

10:31
Česko v pondělí udělilo uprchlíkům z Ukrajiny 1384 víz dočasné ochrany, o 66 více než před týdnem. Od počátku ruské invaze na Ukrajinu víza získalo 412.959 běženců. Údaje dnes ministerstvo vnitra zveřejnilo na twitteru. V Česku je uprchlíků méně, někteří se vracejí na Ukrajinu nebo odjíždějí do jiných zemí. Podle posledního vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) je v ČR méně než 300.000 b…

Do fondu, kam mají banky poslat miliardy, nedorazilo za dva roky nic

8:53
Do státního Národního rozvojového fondu, kam banky slíbily poslat sedm miliard korun, nedorazilo téměř za dva roky od získání licence zatím nic. Uvedly to dnes Hospodářské noviny (HN) na základě vyjádření Národní rozvojové banky (NRB), pod niž fond spadá.

Lidé už požádali o příspěvek 5000 Kč pro zhruba 211.000 dětí

8:53
Lidé už požádali o jednorázový příspěvek 5000 korun asi pro 211.000 dětí. Uvedl to dnes ráno na twitteru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Celkem by mohlo podle ministerstva dostat příspěvek 1,1 milionu domácností zhruba na 1,6 milionu dětí.

V pondělí přibylo v Česku 2881 případů covidu

8:20
V pondělí v Česku přibylo 2881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100.000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotn…

Hasiči v Českém Švýcarsku i dnes našli místa se zvýšenou teplotou

20:34
Hasiči v Českém Švýcarsku stále nacházejí pomocí dronů, termokamer či dalekohledů místa se zvýšenou teplotou. S kontrolami po požáru, který se rozhořel 24. července, jim pomáhají i strážci parku, na pomoc se vypravili také pracovníci z národních parků na Šumavě, v Krkonoších či Podyjí. ČTK to dnes řekl mluvčí správy parku Tomáš Salov.

První ukrajinští vojáci, kteří se zranili ve válce, se léčí v Česku

18:26
První ukrajinští vojáci, kteří utrpěli zranění v současné válce s Ruskem, se léčí v Česku. Doléčení poranění a rehabilitace absolvují první dva pacienti v Lázních Darkov na Karvinsku. Stráví zde nejméně měsíc. ČTK to dnes řekla obchodní ředitelka lázní Lenka Krótká. Podle ní se v zařízení budou postupně léčit i další zranění ukrajinští vojáci.

Podávání žádostí o 5000 Kč se komplikuje. Systém vypadává

15.August
Podávání žádostí o příspěvek 5000 korun na dítě provázejí potíže. Aplikace má výpadky, přihlášení přes elektronickou identitu může trvat déle. Na svém twitteru to oznámilo ministerstvo práce. Podle něj úřady práce přijaly k dnešnímu dopoledni desítky tisíc žádostí.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes