15
new stories - click to show

newsbox.cz

Description:

Zahraničí

URL:

https://newsbox.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

4 items/day

Cameron oznámil uvalení sankce na šéfy věznice, ve které zemřel Navalnyj

21:16
Nejen Evropská unie, ale také Velká Británie ve středu uvalila nové protiruské sankce. Londýn se rozhodl potrestat šest představitelů trestanecké kolonie na Sibiři, ve které v pátek zemřel za dosud nevyjasněných okolností ruský opoziční politik Alexej Navalnyj.

Švédsko vnímá Rusko jako hlavní bezpečnostní hrozbu

18:00
Švédsko považuje Rusko za hlavní mezinárodní bezpečnostní hrozbu, uvedla tamní zpravodajská služba SÄPO ve středu. Varovala také před zahraničními nepřáteli, kteří by se mohli pokusit využít zvýšené riziko násilí ze strany islamistů a krajní pravice.

Ukrajinci zasáhli ruské vojáky při nástupu před příjezdem velitele

12:01
Ukrajinci podle dostupných informací v úterý zasáhli ruské vojenské cvičiště u okupované Volnovachy v Doněcké oblasti, když tam právě nastupovali vojáci před příjezdem ruského generálmajora Olega Moisejeva. Zemřelo nejméně 60 příslušníků ruské armády.

EU přichystala další sankce proti Rusku, ale i Číně a KLDR

11:29
Evropská unie se ve středu dohodla na třináctém balíku protiruských sankcí kvůli vojenské agresi proti Ukrajině. Kromě Moskvy jim budou čelit například i čínské firmy či jeden severokorejský politik, půjde o trest za poskytování vojenské pomoci Rusku.

Putin popřel tvrzení, že Moskva vyvíjí kosmickou protisatelitní jadernou zbraň

20.February
Šéf Kremlu Vladimir Putin v úterý popřel tvrzení Spojených států, podle nichž Moskva vyvíjí kosmickou protisatelitní jadernou zbraň. Rusko podle něj vždy odmítalo umísťování jaderných zbraní do vesmíru.

Kreml poprvé reagoval na obvinění, že Putin může za smrt Navalného

20.February
Kreml odsoudil v úterý prohlášení vdovy po ruském opozičním lídrovi Alexeji Navalnému, podle níž je za smrtí jejího manžela ruský prezident Vladimir Putin.

Izrael nemusí vstoupit do Rafahu, pokud Hamás včas propustí rukojmí

19.February
Izrael ozřejmil, za jakých okolností zahájí ofenzivu v Rafahu na jihu Pásma Gazy. Počítá s ní v případě, že teroristé z hnutí Hamás nepropustí rukojmí do začátku ramadánu. Ožehavým aktuálním tématem je také návrh omezení vstupu na Chrámovou horu v Jeruzalémě.

EU chystá nové protiruské sankce kvůli smrti Navalného

19.February
Evropská unie plánuje přijmout nové protiruské sankce kvůli pátečnímu úmrtí opozičního politika Alexeje Navalného ve vězení. Záměr v pondělí potvrdil šéf unijní diplomacie Josep Borrell.

Ukrajince čeká vybudování nových obranných linií u Avdijivky

19.February
Ukrajinci pravděpodobně zvládnou vytvořit nové obranné linie u Avdijivky a zabrání tak pokračování ruské ofenzivy v oblasti, uvedl Institut pro studium války (ISW) v aktuální analýze. Podle expertů zřejmě agresorovi v tuto chvíli pomáhá zpoždění v poskytování vojenské pomoci Ukrajině.

Pozůstalí se nedostali do márnice k Navalnému. Příčina smrti není známá

19.February
Ruské úřady v pondělí nepustily matku Alexeje Navalného a jeho právní zástupce do márnice v Salechardu na severu země, kde se má nacházet tělo zesnulého opozičního politika. Uvedla to jeho mluvčí Kira Jarmyšová, podle které bylo pozůstalým sděleno, že příčina smrti je nadále předmětem vyšetřování.

Vance prozradil, co čeká NATO, když volby vyhraje Trump

18.February
Obhájce bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa v americkém Kongresu ujistil v neděli členské země NATO, že s podporou Spojených států mohou v případě napadení počítat i tehdy, pokud Trump v listopadu zvítězí v prezidentských volbách. Republikánský senátor J. D. Vance se takto vyjádřil na Mnichovské bezpečnostní konferenci.

Netanjahu označil požadavky Hamásu za odtržené od reality

18.February
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu potvrdil své dřívější stanovisko ohledně vývoje konfliktu v Pásmu Gazy a vyjádřil se k jednáním s hnutím Hamás o ukončení bojů a propuštění rukojmích.

Izraelská armáda vtrhla do poslední nemocnice na jihu Pásma Gazy

18.February
Násirova nemocnice ve městě Chán Júnis na jihu Pásma Gazy je mimo provoz v důsledku týden trvajícího obléhání izraelskou armádou a následné razie. V příspěvku na sociální síti X to v neděli uvedl šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanem Ghebreyesus. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Na těle Navalného byly nalezeny modřiny

18.February
Tělo ruského opozičního politika Alexeje Navalného, který zemřel v pátek v trestanecké kolonii, je nyní uloženo v márnici okresní nemocnice ve sibiřském městě Salechard. Podle informací, které zveřejnil v neděli nezávislý deník Novaja Gazeta Europa s odvoláním na nejmenované zdroje, se pitva ještě neuskutečnila.

Věznice sdělila, na co zemřel Alexej Navalnyj

18.February
Matce zesnulého ruského opozičního lídra Alexeje Navalného bylo sděleno, že jejího syna postihl "syndrom náhlého úmrtí." Informovaly o tom v sobotu Navalného spolupracovníci, píše agentura Reuters.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes