Catalog:

Sport → Motosport

Publishes:

3.1 items/day

Chci hned vítězné auto, říká světový šampion ke svému případnému návratu do formule 1

11:07
Spekulace ohledně návratu Fernanda Alonsa do formule 1 opět nabírají na síle. Dvojnásobný světový šampion totiž ještě stále neví, co bude dělat v příští sezoně a podle svých slov je otevřený všem zajímavým nabídkám. Včetně té z formule 1. Má to ale háček. „Chci hned vítězné auto,“ prohlásil španělský jezdec.

Patnáctiletý plochodrážní jezdec utrpěl při nehodě závažné poranění mozku

19.June
Teprve patnáctiletý plochodrážní jezdec Sam Norris havaroval na britském mistrovství mládeže v Glasgow a je v nemocnici na přístrojích. Jezdec stáje Mildenhall Fen Tigers závodící v kategorii 250cc, utrpěl závažné poranění mozku. Informoval o tom BBC Sport.

Nadal a spol.? Jsou nudní, vždy jsem fandil Federerovým soupeřům, říkají nové hvězdy

18.June
Absolutní nadvláda. Jinak se kralování trojice Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer nazvat nedá. Ani jejich pokročilý tenisový věk na tom nic nemění. Nedávno se do neschopnosti mladých hvězd nahradit současné giganty opřel i legendární Boris Becker. Tsitsipas, Medveděv či Kyrgios však reagovali po svém.

Startovní pole formule 1 ještě nikdy nebylo tak kvalitní, tvrdí šéf týmu Toro Rosso

18.June
Řízení formule 1 by podle Lewise Hamiltona mělo být fyzicky náročnější. Jezdci by podle něj měli být po závodě vyčerpaní. S jeho názorem však jeho okolí nesouhlasí. Šéf Toro Rosso Franz Tost říká, že hlavním důvodem, díky kterému nováčci zvládají přesun do F1, je to, že jsou mnohem lépe fyzicky připraveni než jezdci v minulosti.

Alonso s týmem Toyoty zopakoval loňský triumf v Le Mans

16.June
Dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso a tým Toyota Gazoo obhájili vítězství v legendárním automobilovém závodě 24 hodin Le Mans. Kolegy španělského pilota byli stejně jako vloni další bývalí jezdci F1 Švýcar Sébastien Buemi a Japonec Kazuki Nakadžima a společně se zároveň stali mistry světa ve vytrvalostním seriálu.

Tänak v koncovce Italské rallye přišel o triumf, vyhrál Sordo

16.June
Španělský jezdec Dani Sordo vyhrál Italskou rallye poté, co suverénní lídr Ott Tänak z Estonska v závěrečné rychlostní zkoušce skončil mimo trať a klesl na páté místo. Tänakovi po triumfech v Chile a Portugalsku proteklo mezi prsty třetí vítězství za sebou, i tak se závodník Toyoty ujal vedení v mistrovství světa.

Pěkná Kornfeilova stíhačka. Posunul se o dvanáct míst!

16.June
Jakub Kornfeil obsadil po stíhací jízdě desáté místo ve Velké ceně Katalánska silničních motocyklů. Jeho týmový kolega Filip Salač slibně rozjetý závod Moto3 v Barceloně po pádu nedokončil.

Senzačnímu vítězi zněla polská hymna jako rajská hudba. Milík se nechtěl zbláznit

15.June
Grand Prix na ploché dráze v Praze vyhrál docela překvapivě Polák Janusz Kolodziej, druhý dojel úřadující mistr Evropy Leon Madsen a bronz bral krajan vítěze Patryk Dudek. Na divokou kartu startující český plošinář Václav Milík obsadil až 12. místo, když před vyprodanou Markétou sice první jízdu vyhrál, ale z dalších čtyř startů vytěžil pouhý bod a mezi osmičku semifinalistů se nevešel.

Tänak zcela ovládl druhou etapu a vede Italskou rallye

15.June
Estonský pilot Ott Tänak s toyotou zcela ovládl druhou etapu Italské rallye a před nedělním finálovým dnem vede s náskokem 25,9 sekundy před španělským rivalem Danim Sordem z Hyundai. Tänak vyhrál všech šest dnešních rychlostních zkoušek, vyhoupl se ze třetího místa do čela pořadí a po triumfech v Chile a Portugalsku míří za třetím vítězstvím za sebou a čtvrtým v sezoně.

Kanadský zázrak je potřetí v sezoně ve finále. O titul si zahraje i Vekičová

15.June
Osmnáctiletý kanadský tenista Felix Auger-Aliassime si zahraje potřetí v sezoně finále turnaje ATP. Ve Stuttgartu dnes postoupil bez boje, neboť jeho zkušenější krajan a loňský finalista Milos Raonic k utkání nenastoupil kvůli problémům se zády. Soupeřem kanadského mladíka bude Ital Matteo Berrettini, který porazil domácího Jana-Lennarda Struffa 6:4, 7:5.

Mareš ovládl Rallye Hustopeče a dostal se do čela MČR

15.June
Filip Mareš vyhrál Rallye Hustopeče a po premiérovém vítězství v závodě mistrovství České republiky v automobilových soutěžích se dostal i do čela průběžného pořadí seriálu. Mareš dokonale využil absenci továrního jezdce Škody Jana Kopeckého, který startuje na Italské rallye ve světovém šampionátu. Druhé místo obsadil ve čtvrtém dílu domácího seriálu Miroslav Jakeš, třetí skončil Jan Dohnal.

Abraham odstartuje do Velké ceny Katalánska z páté řady, Kornfeil i Salač vyhořeli

15.June
Karel Abraham obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Katalánska patnácté místo a do nedělního závodu MotoGP odstartuje z páté řady. Kvalifikace se v Barceloně vůbec nevydařila Jakubu Kornfeilovi a Filipu Salačovi, kteří budou na roštu v nejslabší třídě Moto3 v deváté a desáté řadě.

Buggyra počítá pro Dakar se Šoltysem. Zkušený Kolomý má pozastavenou činnost

15.June
Tým Tatra Buggyra Racing se vrací z desetidenního náročného testování v Tunisku, během kterého byl naplno odstartován i projekt Buggyra Academy. Na všechny zúčastněné nyní čeká důkladné vyhodnocení tuniské mise. Jisté je, že Dakar 2020 pojede posádka Martina Šoltyse. Osvědčený Martin Kolomý má pozastavenou závodní a marketingovou činnost z důvodu opakovaného nerespektování dohod mezi týmem a pi...

První etapu Rallye Hustopeče vyhrál Mareš

14.June
Filip Mareš s vozem Škoda Fabia R5 vyhrál první etapu Rallye Hustopeče, čtvrtého závodu seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Po čtyřech rychlostních zkouškách má v čele náskok necelých tří sekund na Poláka Grzegorze Grzyba, třetí je Jan Černý.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes