15
new stories - click to show

tn.cz

Description:

Aktuální články na téma ekonomika - tn.cz

URL:

https://tn.nova.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

5.9 items/day

Mimořádnou pomoc od EU dostane pět států. Česko je mezi zeměmi unikátem

16:39
Evropská komise poskytne České republice kvůli válce na Ukrajině mimořádnou pomoc ve výši přibližně 670 milionů korun. Finanční podporu získají i další čtyři státy, Česko je mezi nimi ale jedinou zemí, která nemá s Ukrajinou společné hranice.

ČEZ se může rozdělit na dvě firmy, avizoval Fiala. Jednu by plně ovládal stát

14:37
Vláda hodlá dělat změny v ČEZu. Jednou z možností je i rozdělení elektrárenské společnosti na dvě firmy, řekl premiér Petr Fiala (ODS). Jednu z nich by mohl plně ovládat stát.

Výroba a prodej elektroaut pokulhává. Mohou si je dovolit pouze ti movitější

10:35
Elektrovozy by měly ulevit životnímu prostředí a celosvětově snížit spotřebu ropy. Jenže podle nejnovějších dat se automobilkám přechod na výrobu aut na elektřinu příliš nedaří a ekologický pohon berou zatím jen jako alternativu k běžným spalovacím motorům.

Válku na Ukrajině může vyhrát Čína. Už udělala první krok

19.May
Rusko-ukrajinský konflikt bude nejspíš mít nečekaného vítěze. Čína se západní sankce vůči Rusku rozhodla využít ve svůj prospěch. Nakoupí třeba extrémně zlevněnou ruskou ropu do svých rezerv.

Školy marně shánějí školníky a uklízečky. Stát nemá na jejich platy

19.May
Školské odbory požadují zvýšení platů nepedagogických pracovníků alespoň o deset procent. Na rozdíl od učitelů se třeba kuchařkám nebo uklízečkám letos platy nezvedly. Odborářům se nelíbí, že už tak nízké platy znehodnocuje inflace.

Inflace v EU je 8,1 procenta, v ČR ještě o půlku vyšší. Ekonomové vysvětlili proč

19.May
Míra inflace v Evropské unii v dubnu vzrostla z březnových 7,8 procenta na rekordních 8,1 procenta, uvedl ve středu evropský statistický úřad Eurostat. V Česku je třetí nejvyšší, činila 13,2 procenta. Podle ekonomů za to může hned několik faktorů – od situace na trhu s nemovitostmi a práce přes rozhazovačné hospodaření předchozí vlády až po válku na Ukrajině.

Češi se rekordně zadlužují. Pozor na nejčastější chybu, která vás může zničit

18.May
Celkový dluh Čechů se meziročně zvýšil o rekordních 407 miliard na 3,07 bilionu korun. Z údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací vyplývá, že hlavními důvody jsou pokračující zájem o hypotéky a zvýšená poptávka po úvěrech na spotřebu. Lidé ale přestali šetřit a častěji si půjčují peníze i na menší výdaje. Právě to je však může přivést do velkých problémů. Opět se totiž bude …

Vláda chce zvednout platby za státní pojištěnce. Podle opozice je to ale málo

17.May
Systém, který se používá pro zvyšování penzí, by mohl fungovat také u plateb za státní pojištěnce. Automatickou valorizaci navrhují ministři zdravotnictví a financí. Peníze putují pojišťovnám k úhradě poskytované zdravotní péče. Podle části opozice ale není růst těchto financí dostatečný a může ohrozit zdravotnický systém.

Den daňové svobody se blíží. Letos Češi vydělávají na stát 167 dní

17.May
Den daňové svobody nastane v půlce června, do té doby Češi pracují pouze pro stát. Podle Liberálního institutu jde o celých 167 dní, na stát se bude pracovat méně než loni.

Další firmy opouštějí Rusko. Po McDonald's tam končí i Home Credit

17.May
Další západní firmy houfně opouštějí Rusko. Skupina PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv. V Rusku končí třeba i americký fastfoodový řetězec McDonald's nebo francouzská automobilka Renault.

Odboráři chystají mítink proti drahotě. Chudoba prorůstá společností, řekl Středula

16.May
Českomoravská konfederace odborových svazů svolává na 5. září manifestační mítink proti drahotě. Šéf odborářů Josef Středula v pondělí v rozhovoru pro TN LIVE řekl, že na setkání mají v plánu představit své požadavky proti zdražování. Můžou se ale prý ještě změnit, pokud vláda do té doby začne jednat.

Jednoduchá pomoc? Seniorka musela kvůli příspěvku doložit 14 dokumentů

16.May
Chcete si zažádat o příspěvek na bydlení? Pak vás pravděpodobně čeká shánění řady dokumentů a vyplňování množství formulářů a prohlášení. Takovou zkušenost měla i seniorka, která kvůli příspěvku na bydlení musela doložit hned 14 dokumentů.

České prase už jenom v zoo. Chovatelé hrozí, že skončí. Maso by tak zmizelo i z jídelníčku

15.May
V Česku ubývá prasat. Od roku 1993 se počet prasat, která chovají čeští farmáři, snížil o více než tři miliony kusů. Mohou za to především nízké výkupní ceny živých prasat. Farmářům se totiž nevyplácí prasata chovat. Může se tak snadno stát, že prasata zmizí nejen z českých farem, ale i jídelníčků.

Levné hypotéky končí. Problémy to znamená i pro banky i jejich klienty

14.May
Na zvyšování úrokových sazeb se připravují i banky. Dá se totiž očekávat, že právě neschopnost splácet budou řešit tisíce jejich klientů. Podle odborníků je důležité začít situaci řešit včas a s bankou se domluvit na možných alternativách.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes