tn.cz

Description:

Aktuální články na téma ekonomika - tn.cz

URL:

http://tn.nova.cz/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

3 items/month

Chcete bezpečně vydělat? Stát spustil třetí vlnu dluhopisů

18.March
Ministerstvo financí zahájilo další emisi státních dluhopisů pro občany s názvem Dluhopisy Republiky. V rámci třetí vlny je možné dluhopisy nakupovat až do 14. června. Zároveň také skončilo druhé upisovací období. V rámci prvního kola se prodaly dluhopisy v hodnotě necelých tří miliard korun.

Kauza MAX 8 vyjde Boeing na miliardy! Hrozí rušení objednávek

17.March
Podle Americké federální letecké společnosti se letouny Boeing 737 MAX dostanou zpátky do vzduchu nejdříve v květnu. Některé letecké společnosti proto uvažují, že budou chtít po Boeingu odškodné, další zase plánují zrušení objednávek. To pro společnost Boeing znamená miliardové ztráty.

Zůstanou ulice po zimě zavalené špínou? Chybějí lidé na úklid!

17.March
Města a obce se potýkají s nedostatkem pracovní síly na úklid. Po zimě potřebují ulice vyčistit od nepořádku, ale technickým službám scházejí ti, kteří by se o to postarali.

Postihlo mladé rodiny zpřísnění hypoték? Odpoví guvernér ČNB

14.March
Hostem dalšího dílu pořadu Na Přímo bude guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Reportér František Bůžek bude zjišťovat, zda ČNB opět zvýší úrokové sazby. Zeptá se také, co ji ke zvyšování vede, a jaký mělo zpřísnění podmínek pro získání hypotéky dopad na české rodiny.

Psychiatrie, léky či drahé terapie: Na tohle půjdou miliardy navíc!

13.March
Podle odhadu Svazu zdravotních pojišťoven (SZP) příští rok přibude ve zdravotnictví oproti letošnímu roku 19 miliard korun. Nejvíc peněz půjde na nové terapie a léky, psychiatrii nebo dopravu. Nárůst výdajů ale bude menší než v předchozích letech.

Lesníci: Pozor při vstupu do lesa. Vichřice poničila 1 milion stromů!

12.March
Vichřice Eberhard poničila z neděle na pondělí v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) podle prvních předběžných odhadů asi jeden milion metrů krychlových dřeva. Finančně podnik škody zatím nevyčíslil. Státnímu podniku patří téměř polovina lesů v zemi.

Konec kufrů zdarma! Za každý si v letadle pořádně připlatíme

12.March
Letecká společnost Smartwings si připravila pro své zákazníky nemilé překvapení. U letů od dubna dál totiž bude u nejlevnějších letenek nově účtovat za odbavené zavazadlo poplatek 650 korun. Zpáteční cesty tak zdraží o 1300 korun.

Ženy mají o 1 800 Kč nižší důchod! Tato opatření to mají změnit

12.March
Ministerstvu práce a sociálních věcí se nelíbí, že ženy berou v průměru o 1 800 Kč nižší důchody než muži. Resort proto sestavil komisi, která se zabývala tím, proč mají ženy o tolik nižší důchod. Ta také představila několik možných cest, jak ženám nižší důchody dorovnat. Mezi nimi je například zavedení paušálu za vychované dítě.

Nových exekucí bylo za rok jen půl milionu, raduje se šéf exekutorů

11.March
Exekuce jsou v Česku nepřehlédnutelným problémem, jejich počet teď ale meziročně klesl. Důvodem jsou změny zákonů, rekordně nízká nezaměstnanost a ekonomický růst. Oznámili to zástupci Exekutorské komory.

Řidiči, pozor! Ceny pohonných hmot budou stoupat

8.March
Další rána nejen pro české motoristy. Norové se rozhodli částečně rozprodat svůj státní fond a zbavit se ropných akcií. Podle ekonoma Lukáše Kovandy to může znamenat méně investic do ropného sektoru, což by se mohlo projevit růstem cen benzínu a nafty i na českých tankovacích stanicích.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes