15
new stories - click to show

tn.cz

Description:

Domácí

URL:

https://tn.nova.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

33.1 items/day

Sčítání 2021 je téměř u konce! Lidem, kteří to nestihnou, hrozí mastná pokuta

12:57
Sčítání lidu, domů a bytů se chýlí ke konci, odevzdat tištěný formulář nebo vyplnit on-line formulář je nutné do úterý 11. května. Ti, kteří mají povinnost se sečíst a neučiní tak, se dopouští přestupku, za který lze uložit pokutu až do výše 10 tisíc korun.

Požár ostravského vrakoviště zřejmě způsobil výbuch drtiče. Ten oheň šířil

12:24
Pondělní požár vrakoviště v Ostravě zavinila nejspíš exploze v drtiči. Živel hasiči zkrotili až druhý den ráno, na místě přitom ještě dohledávají případná ohniska.

Počet mrtvých výrazně vzrostl! V březnu zemřelo historicky nejvíce lidí

11:17
Úmrtnost v březnu 2021 byla rekordní. Podle informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) zemřelo v Česku 16,6 tisíce obyvatel, což je historicky nejvíce za jeden měsíc. Oproti pětiletému průměru z let 2015 až 2019 se úhrn zemřelých zvýšil o 61 %.

V pondělí laboratoře odhalily 1532 případů, množství lidí v nemocnicích opět roste

10:43
V pondělí laboratoře v Česku odhalily 1532 nových případů nákazy koronavirem. Potvrzených případů za posledních 7 dní na 100 000 obyvatel je 95. Nejhůře je na tom okres Prachatice. V článku se můžete podívat, jak se situace vyvíjela a jak je na tom váš kraj a okres.

Pieta na Pražském hradě: Svíčky za mrtvé dali do kelímků od piva

7:24
Prezident Miloš Zeman se na Pražském hradě rozhodl uctít památku obětí nemoci covid-19. Nápad zapálit 30 tisíc svíček za 30 tisíc obětí se ovšem stal terčem kritiky kvůli svému provedení. Zaměstnanci Hradu totiž svíčky vložili do plastových kelímků na pivo. Podle kritiků je to k mrtvým i jejich příbuzným nedůstojné.

Tropy nebudou, ukazuje výhled počasí. Kdy se po ochlazení znovu oteplí?

6:19
Pokud patříte mezi ty, kteří se už nemůžou dočkat tropického počasí, pak vás měsíční předpověď expertů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) rozhodně nepotěší. Podle ní nás totiž kromě dneška v následujících čtyřech týdnech žádné tropické dny nečekají. Na druhou stranu to vypadá, že ranním mrazíkům už definitivně odzvonilo.

Moře je daleko, Češi stále víc vyrážejí na loďkách na řeky a přehrady

22:40
Malých lodí na českých řekách a přehradách každým rokem přibývá. Jenže počet přístavišť se moc nezvyšuje. A tak třeba na Vltavě už jsou dlouhodobá stání plně obsazena. Ředitelství vodních cest proto začalo s budováním nových.

Jak rychle se spálíte na slunci, napoví i barva očí! Neriskujte rakovinu kůže

22:08
Slunečné počasí vylákalo spoustu lidí do přírody. Jenže někteří to s pobytem na sluníčku přehnali a spálili se. Podle odborníků bychom měli být právě v těchto dnech velmi opatrní. Po zimě totiž není lidská pokožka zvyklá na nadměrnou dávku slunečních paprsků a spálit se můžete už po dvaceti minutách pobytu na přímém slunci.

Dovolená strávená v karanténě? Vláda zaspala, zlobí se opozice

21:36
Nad letními dovolenými stále visí otazník. A to kvůli měnícím se protiepidemickým opatřením v jednotlivých státech. V některých zemích stále musejí turisté po příjezdu zůstávat v karanténě. Situace by se měla zlepšit se zavedením takzvaných covidových pasů. Ty by měly umožnit naočkovaným, lidem s protilátkami anebo testem cestovat volněji.

Knížky, žárovky i boty. Češi se po dlouhém půstu nahrnuli do obchodů

21:03
Česko se zase o něco víc otevírá. Vláda umožnila po několika měsících otevřít maloobchody a bylo to hodně znát. Natěšení prodavači vítali po 138 dnech půstu stejně naladěné zákazníky. Otevřely také autosalony i autobazary. V horských střediscích se rozjely první lanovky. Smůlu mají tatéři. Směli sice otevřít, ale ne pracovat. Vláda ale chybu napravila a od úterý se už nového tetování zájemci dočkají. A další vlna rozvolnění přijde už za týden.

Davové šílenství. Otevřeli obchody se slevami, lidé se chovali jako zvěř!

16:10
V pondělí se po měsících omezení opět otevřeli obchodní centra a lidé vzali nákupy útokem. Důkazem je i video ze Znojemska, které natočil jeden z čtenářů TN.cz.

V ostravských Vítkovicích hoří vrakoviště. Město zahalil černý kouř

10.May
Devět jednotek hasičů zasahuje od pondělního rána v ostravské části Vítkovice. Hoří tam areál průmyslové společnosti. Z místa stoupá hustý kouř do výšky asi 30 metrů.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes