15
new stories - click to show

tn.cz

Description:

Domácí

URL:

https://tn.nova.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

35.9 items/day

Praha hledá nový hlas pro tramvaje a autobusy. Vyberou jej lidé v anketě

13:46
Pražský dopravní podnik vybírá nový hlas, který bude oznamovat zastávky v tramvajích a autobusech. Vybírat mohou sami cestující v anketě. Jeden ze čtyř hlasatelů bude přemlouvat asi 10 tisíc názvů zastávek.

Žena na Liberecku se zranila při pádu z koně. Pomohli jí policisté v sedle

13:46
V ostrý zásah se během okamžiku změnila víkendová exhibice jízdní policie v Sosnové u České Lípy. Policisté na koních pátrali po ženě, která se zranila po pádu z koně. Utrpěla poranění hlavy a ztrátu paměti, což její záchranu hodně zkomplikovalo.

Jourová: EU se nedaří dohodnout na sankcích, postoj Maďarska je zklamání

13:46
O šestém balíčku sankcí proti Rusku nebo Zelené dohodě pro Evropu mluvila s reportérkou TV Nova Michaelou Indrákovou v nedělních Střepinách evropská komisařka Věra Jourová.

Jak můžeme pomoci čmelákům, vysvětlí náš další Zelený hrdina.

13:46
Celoroční kampaň Zelený hrdina upozorňující na jednotlivce či firmy, kteří svými aktivitami přispívají ke zdravé budoucnosti naší planety, představí v úterý 17. května již sedmého z celkem dvanácti hrdinů. A tentokrát budou televizní obrazovky pěkně bzučet. V rámci tématu rovnováha v přírodě se o svůj zajímavý příběh totiž podělí skupina nadšenců, jenž se zabývá stavbou čmelínů – příbytků pro čmeláky. Na televizi Nova, se kterou Komerční banka kampaň realizuje, uvidíte jejich příběh poprvé v po…

Dopravnímu podniku v Budějovicích chybí řidiči. Omezí se provoz

13:08
Dopravní podnik v Českých Budějovicích musel dočasně omezit provoz na některých linkách. Asi 10 procent řidičů totiž onemocnělo a nemá je kdo nahradit.

Lidé z Kramolína na Třebíčsku se bouří proti ubytování uprchlíků. Sepsali petici

13:08
Skupina necelých 30 romských uprchlíků je nyní v Kramolíně u Třebíče. Tamní obyvatelé s tím ale nesouhlasí. Proti jejich přesunutí do areálu ministerstva obrany sepsali dokonce petici. Dostali pak přislíbeno, že by se současný počet uprchlíků neměl navyšovat.

Páteční bouře mohlo být středně silné derecho. Největší sílu mělo na Plzeňsku

13:08
Páteční bouře byl zřejmě podle meteorologů úkaz nazývaný derecho, které hodnotí zatím jako slabé. Nadále však prověřují škody, které by vypovídaly o rychlosti nárazů větru. Pokud se ukáže, že vítr přesahoval rychlosti 33 metrů za sekundu, mohla by se bouře překlasifikovat na středně silné derecho.

Velká dopravní zácpa v Havířově. Řidiči tam mohou uvíznout i na hodinu

11:18
Řidičům v Havířově v pondělí znepříjemnila život dopravní zácpa. Ucpání hlavní třídy způsobila oprava jízdního pruhu na velkém kruhovém objezdu na okraji města. Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) potrvá oprava pruhu až do pondělních 18 hodin.

VÝSTRAHA: Část Česka zasáhnou bouřky! Hrozí vydatné deště. MAPA

11:18
Část Česka zasáhnou v úterý silné bouřky. Ty mají následně přejít v intenzivní déšť, před kterým vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu. Napršet může místy až kolem 60 milimetrů vody.

V budějovickém babyboxu někdo odložil chlapce. Dostal jméno na počest soudce

9:34
Druhou šanci na život dostal v Českých Budějovicích chlapeček, kterého někdo odložil do babyboxu v tamní nemocnici. Novorozence nalezli lékaři v neděli večer. Zdravý chlapec je sedmým letošním dítětem, které bylo odloženo do babyboxu.

Není fixace jako fixace. Žena si myslela, že se jí zdražování nedotkne. Má smůlu

6:09
Prudký růst cen energií nemá konce. Ruce si mnou ti, kteří mají ve smlouvě zafixovanou cenu z dob před prudkým zdražováním. Na redakci TN.cz se obrátila čtenářka, která tvrdí, že jí dodavatel zvedl ceny i přesto, že je má zafixované. Bohužel se ukázalo, že není fixace jako fixace.

První supermarket zlevňuje důchodcům zboží. Takhle na to reagují jiné obchody

6:09
Nižší ceny pro seniory, to chystá v Británii obchodní řetězec Iceland, který má několik poboček i v Česku. Je jich ale jen pár a místo expanze naopak z českého trhu mizí. Zjišťovali jsme proto, jestli podobnou strategii nemají v úmyslu zavést i zdejší supermarkety.

Placení přes telefonní číslo. Banky připravují novinku, která lidem usnadní život

22:41
Platby prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví by mohly být jednodušší. České banky pracují na tom, aby číslo bankovního účtu mohlo nahradit číslo mobilního telefonu. V provozu by tato novinka mohla být do konce letošního roku.

Ordinace psychiatrů a psychologů jsou narvané. Reagují na to pojišťovny

22:06
Po pandemii covidu dostává naše psychika další rány. Válečný konflikt na Ukrajině, zdražování nebo energetická krize. To všechno se podepisuje na našem zdraví. Psychologové hlásí trojnásobný nárůst počtu lidí, kteří potřebují pomoc. Na vývoj situace reagují pojišťovny, a to uznáním duševních nemocí jako důvodu pojistných plnění.

Firmám chybí zaměstnanci. Začaly lákat zájemce na neomezené volno

22:06
Mladší generace Čechů v zaměstnání vyžaduje čím dál tím větší volnost. Podle pracovních agentur až sedmdesát procent lidí kolem třiceti let chce v práci trávit maximálně pět hodin denně. Na trhu práce aktuálně chybí statisíce zaměstnanců a aby firmy nalákaly nové, některé začaly nabízet neomezené volno.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes