tn.cz

Popis:

Domácí

URL:

http://tn.nova.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

12,1 položek/den

Obří housenka vyděsila lidi na jihu Moravy. Jde o vzácného motýla!

13:18
Dvanáct centimetrů dlouhá mohutná housenka vyděsila obyvatele Lužice na Hodonínsku. Zelená larva s výraznými modrými očními skrvnami patří lišajovi oleandrovému. Poslední zprávy o výskytu tohoto motýla v Česku se objevily v roce 2016. Aktuální fotky obrovské larvy nám poslal jeden ze čtenářů TN.cz.

Šéf likérky Drak nedostane tvrdší trest. Žalobce stáhl své odvolání

12:44
Krajský soud ve Zlíně znovu řeší kauzu odběru a distribuce nelegálního lihu od podnikatele Radka Březiny. Projednává i odvolání Pavla Čanigy, majitele nechvalně proslulé likérky Drak. Žalobce přitom své odvolání stáhnul, proto už Čanigovi nehrozí vyšší trest.

Do Česka se přiženou bouřky! Provází je silný vítr, varuje ČHMÚ

12:09
Meteorologové ve středu odpoledne vydali výstrahu před bouřkami, silným větrem a vysokými teplotami pro velkou většinu České republiky. Varování je platné až do zítra, na jihu Moravy navíc platí výstraha před požáry.

Naštvaná žena z Opavy vyhodila svého psa z okna šestého patra

12:09
Devětadvacetiletá ženy z Opavy je podezřelá z týrání zvířat. Z bytu, který se nachází v šestém patře, vyhodila z okna svého psa. Svůj čin ospravedlňovala tím, že byla velice naštvaná. Ubohé zvíře pád z šestého patra nepřežilo.

Dojíždění za dětmi musí být fér. Rozvedení se mají o náklady dělit

10:59
V případě, že se rodič s dítětem po rozvodu odstěhuje, měl by s náklady na dojíždění s druhým rodičem podělit. V rozhodnutí to připomněl Ústavní soud. Soudy, které upravují styk rozvedených rodičů s dětmi, by měli brát vzdálenost i vynaloženou energii v potaz.

S nožem si troufli na malé kluky. Za loupež 60 Kč jim hrozí 10 let!

10:25
V sobotu v noci si tři mladí muži měli troufnout s noži na dva nezletilé mladíky v metru. Ti ale u sebe moc neměli, podezřelí si z přepadení odnesli jen 60 korun, jednomu z mladíků ještě vypili energetický nápoj. Pak poškozeným podali ruce a odešli. Za loupež jim hrozí 10 let vězení.

Problém pro alergiky! Injekce se zasekávají, můžete i zemřít

10:25
Odborníci varují alergiky, kteří používají adrenalinové pero Emerade. V jednom případě totiž zůstala dávka v injekci zablokovaná, což by mohlo mít až fatální následky. Lidé by u sebe měli vždy nosit alespoň dvě pera.

Policie se zabývá otravou psů na Šumpersku, žádá při tom o pomoc

10:25
Na sociálních sítích se objevila informace o možném řádění traviče psů a domácích zvířat, který měl několikrát udeřit v Šumperku. Informace se šířila ohromnou rychlostí, případem se proto začala zabývat policie. Ta ale neodhalila žádný případ otravy, obrací se proto s žádostí o pomoc zejména na chovatele psů.

Policie pátrá po uprchlém vězni, pomozte s jeho dopadením

8:40
Policie již od pondělí pátrá po uprchlém vězni Michaelovi Viktrorínovi. Ten měl odpoledne odejít z nestřeženého pracoviště v Břeclavi a nyní je neznámo kde. Podle policie se může hledaný nalézat také na Zlínsku.

Lidé zuří kvůli kuchařce: Vařit ze zbytků? Mnohdy nemáme ani na ty

5:50
Úsporná kuchařka ministerstva práce a sociální věcí vyvolala mezi lidmi bouřlivé reakce. Recepty, které by podle úředníků měly chudým šetřit peníze, jsou podle mnohých dobré tak akorát pro prasata. Výživový specialista ale vášně krotí, podle něj není kuchařka vůbec špatný nápad.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes