tn.cz

Description:

Zahraničí

URL:

https://tn.nova.cz/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

7.4 items/day

Nadšenci přetvořili staré telefony na mobily! Podívejte se, jak fungují

16:04
Parta nadšenců ze Slovenska přetvořila staré telefony, které dříve sloužily pro pevnou linku, na mobily. Museli vyměnit celý vnitřek přístroje a trvalo to přes měsíc, ale za ty podivující se pohledy v MHD nebo na návštěvách to prý stálo.

Dovolená v Itálii a Španělsku? Snad to brzy bude možné

15:28
Itálie a Španělsko patří mezi koronavirem nejzasaženější země. Ředitelé cestovních kanceláří se domnívají, že by byla škoda, kdyby se do těchto destinací nevrátil cestovní ruch ještě v této sezóně. Obě destinace totiž patří mezi nejoblíbenější turistické fenomény.

ŽIVĚ: Crew Dragon přistane o půl páté na ISS! Čeká na ni uvítací výbor

15:28
Po téměř deseti letech odstartovala ze Spojených států do vesmíru loď s lidskou posádkou. Astronauti Robert Behnken a Douglas Hurley už na palubě Crew Dragon míří k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Připojení ke stanici můžete sledovat živě v tomto článku.

Povinné rozestupy ve školách? V Jižní Koreji to vymysleli kreativně

15:28
V Jižní Koreji nemají s dodržováním restriktivních opatření problémy. Rozestupy ani roušky nebrání tomu, aby obyvatelé mohli ve velkém absolvovat nejrůznější písemné zkoušky a rekvalifikační testy. Jak na to vyzráli se podívejte ve videu.

Princ se nakazil koronavirem na párty! Starost má kvůli něčemu jinému

9:45
Belgický princ Joachim trpí onemocněním Covid-19. Koronavirem se nakazil zřejmě na večírku ve Španělsku, kde bylo zhruba 30 lidí. Párty tak navíc porušila nařízení, podle kterého se nesmí shromažďovat více než 15 osob.

Trump pohrozil demonstrantům zlými psy. Jako v dobách segregace, zní kritika

7:29
Ve městech napříč Spojenými státy se znovu rozhořely demonstrace vyvolané násilnou smrtí černocha George Floyda. Jedna z nich zuřila nedaleko Bílého domu. Americký prezident Donald Trump protestující varoval, že na ně vypustí psy. Podle kritiků tím jen přilil olej do ohně.

ŽIVĚ: Druhý pokus! Raketa firmy SpaceX Falcon 9 startuje dnes v noci

20:34
Druhý pokus rakety Falcon 9 firmy SpaceX o vzlet je plánovaný na dnešních 21:22. První odlet ve středu v noci nevyšel kvůli počasí. Start rakety můžete sledovat živě v tomto článku.

Princ Harry si na facebooku založil tajný profil! Dal si zvláštní jméno

30.May
Britský princ Harry si založil profil na facebooku. Vystupoval pod pseudonymem, pravidelně ale sdílel své fotky a informace o svém životě. Před několika lety si profil smazal, britská média o tom ale informovala až nyní.

Záhadná loď před stovkami let klesla na dno, posádka ji chtěla zachránit!

30.May
Tajemstvím zahalený vrak zřejmě britské lodi, který spočinul na mořském dně u Mexika, nyní postupně odkrývají archeologové. Podle pozůstatků se mohlo jednat o britské plavidlo. Posádka dávných mořeplavců se zřejmě do posledního momentu pokoušela zabránit potopení.

Prototyp rakety SpaceX vybuchl! Odlet astronautů může znovu zhatit počasí

30.May
Prototyp rakety Starship společnosti SpaceX při testování vybuchl. Nehoda by ale neměla nijak souviset se startem lodě Crew Dragon, která byla přesunuta ze středy na sobotu. I tentokrát ale může odlet zhatit špatné počasí.

Češi budou moci bez omezení do sedmi zemí! Petříček je vyjmenoval

30.May
Už za dva týdny budou moci Češi vycestovat do ciziny podle systému semaforu, který chce ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) představit vládě v pondělí. Bez omezení bychom mohli vyrazit do sedmi zemí.

Policista klečel mladíkovi na krku, ten zemřel. Teď ho obvinili z vraždy

30.May
Policisté v americkém Minneapolis zadrželi bývalého kolegu Dereka Chauvina. Čelí obvinění z vraždy černošského mladíka, kterému při zatýkání klečel na krku. Přestože si George Floyd stěžoval, že nemůže dýchat, Chauvin z něj neslezl. Jeho smrt vyvolala protesty po celé zemi.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes