Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/auto/

Katalog:

Tech → Automoto

Publikuje:

6,2 položek/den

Start-up Rivian slibuje rychlejší a levnější konkurenci pro Teslu Model X

15:25
Firma Rivian existuje už devět let, ale až v příštím roce se máme dočkat jejího prvního automobilu. Má stát méně než Tesla Model X, ale má mít lepší dojezd i zrychlení. Bude se vyrábět v továrně po jiné automobilce.

Citroën C5 Aircross přináší unikátní tlumiče a největší kufr své třídy

14:07
S kapacitou až 720 litrů před sklopením zadních sedaček má dle Citroënu nový C5 Aircross největší zavazadelník ve své třídě. Pod kapotou bude 130 až 180 koní v benzínu i naftě a příští rok přijde plug-in hybrid. Unikátní tlumiče, nazvané Progressive Hydraulic Cusions, jsme už testovali v jiném Citroënu.

Ruský všudychod si můžete koupit i v Česku. A jezdit s ním i po silnici

12:45
Lada Niva Extreme Cross je křížencem klasické Nivy a vojenského UAZu, který dodal rámový podvozek. Gigantické pneumatiky pracují s nízkým tlakem vzduchu a vůz díky nim umí plavat. Tento všudychod může i na silnice.

Hondu Civic Type R předělali na pickup

10:15
To, na co se díváte, není sériové auto. Dokonce ani ten základ, ta krásná Honda Civic Type R, nebyl sériové auto, ale předprodukční typ. A z toho uřízli kus střechy, vyndali sedačky a jako s pickupem s ním chtějí zajet rychlostní rekord.

Volvo překvapil ohromný zájem o XC40

8:55
Volvo počítalo s tím, že malý crossover XC40 bude hodně zajímavý pro zákazníky. Ovšem 80 000 objednávek je tak vysoké číslo, že firma bude muset pravděpodobně protáhnout čekací doby. A to výrazně.

Jak vyzrát na přeplněné nábřežní ulice? V Paříži se ukázalo rychlé říční taxi

24.května
SeaBubbles je zatím prototyp, ale mohl by znamenat zajímavou alternativu k suchozemským taxíkům. Pohání ho elektřina a díky ploutvím pod trupem se v určité rychlosti zvedne nad hladinu, takže má menší odpor a vypadá, jako by letěl.

Ještě více emocí: první jízda v BMW i8 Roadster

24.května
Do slovinského přímořského střediska Portorož jsme se vypravili okusit novou karosářskou verzi sci-fi modelu BMW i8. Dle očekávání otevřený roadster přináší ještě více emocí a ukazuje, jak moc efektivní může být spojení „starých” a nových technologií, tříválcového benzínového motoru a elektromotoru.

Ferrari SP38: Nejnovější unikátní hřebec pro oddaného zákazníka

24.května
Technika v útrobách pochází z modelu 488 GTB, ale karoserie je stavěná kompletně na zakázku. Bere si inspiraci z modelů F40 a 308 a je skutečně dechberoucí. Přesné údaje o dynamice ani o ceně zveřejněny nebyly.

Úřadující BMW X5 končí, takhle se testuje nástupce

24.května
BMW X5 je i přes vysokou cenu jedním z nejžádanějších SUV na trhu. Generace, která právě vládne, ale už zanedlouho půjde do důchodu a nahradí ji jiná. Tohle je ona.

Hamburk zakáže vjezd starým dieselům do centra

24.května
Vůbec první město v Německu zakáže vjezd většině naftových aut do vytížených částí centra. Podle očekávání je to Hamburk a začne to platit již příští týden.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes