Novinky.cz

Description:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/auto/

Catalog:

Tech → Automoto

Publishes:

4.1 items/day

Legendární off-road Mitsubishi Pajero končí

10:44
Jednoduchá informace o konci jednoho modelu auta má v sobě tolik vzpomínek. Mitsubishi totiž ukončí výrobu legendárního teréňáku Pajero, který se prodává už 37 let.

Spoilerů není nikdy dost? Upravený Nissan GT-R za nimi skoro nepoznáte

9:23
Ohromná přítlačná křídla na autech už dnes asi nikoho nepřekvapí. Jenže jen do té doby, dokud neuvidí dílo firmy Franco Scribante Racing. To má tolik přítlačných křídel, že Nissan GT-R za nimi skoro není vidět.

Aston Martin má nové nejrychlejší kabrio, zvládne 340 km/h

16:20
Vadí vám design střechy Astonu DBS Superleggera, ale chtěli byste jeho 725 koní? Je tu řešení a patří k těm z nejelegantnějších. Aston Martin představil model DBS Superleggera Volante, otevřenou verzi ostrého DBS. A rovnou tím stvořil nejrychlejší kabriolet ve své historii.

Bude nástupce Audi R8 elektrický? Má se objevit za tři roky

25.April
Je vám divné, proč v době přeplňování a downsizingu má Audi R8 stále atmosférický desetiválec? Současná druhá generace tohoto supersportu možná bude poslední konvenční, alespoň dle informací britského magazínu Car, který cituje „zdroje z Ingolstadtu”, města, kde značka Audi sídlí.

Dalších 12 milionů aut může mít problémy s airbagy

25.April
Už minulý rok americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu oznámil, že vyšetřuje airbagy společnosti TRW Automotive Holdings kvůli možnému technickému pochybení. Nyní rozšířil tuto zprávu celkem konkrétně – do servisů musí přes 12 milionů aut.

Malý startup zaujal elektrickým pickupem. Ford je nenapodobí, do společnosti investuje

25.April
Americký automobilový gigant Ford oznámil, že vložil do společnosti Rivian 500 milionů dolarů (11,5 miliardy korun). Důvod je triviální – Ford využije elektrickou podvozkovou skupinu pro svůj model F-150.

Test Lexusu LS 500: Síla správné konfigurace

25.April
Lexus je od svých počátků stavěn na limuzíně LS. Nejnovější generace se poprvé odpoutala od konzervativního stylu a konkurentům v na míru šitých oblecích chrstla pořádnou dávku wasabi do knírů.

Tesla explodovala v garáži. Příčina není známá

25.April
Tesla Model S staršího data výroby vzplála v šanghajské garáži, a to bez zjevného důvodu. Nebyla připojena k nabíječce a ani nedošlo k žádné nehodě. Příčina požáru, který zničil několik dalších aut, je předmětem vyšetřování.

Palivo pro auta lze vyrábět i z mořské vody, ale má to háček

24.April
Vědci na Stanfordské univerzitě vyvinuli a později i v reálném světě vyzkoušeli metodu, jak palivo pro určitý druh automobilů vyrobit z mořské vody. Té je, na rozdíl od pitné, na světě dostatek.

Ferrari prolétlo kolem radaru. Výmluvu řidiče neuhodnete

24.April
Policista při noční hlídce na floridské hlavní silnici změřil ferrari jedoucí nadlimitní rychlostí. Když řidiče dostihl, dostalo se mu kuriozní, ale přitom zcela banální výmluvy.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes