15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Bydlení

URL:

http://www.novinky.cz/bydleni/

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

2.4 items/day

Rozkládací nábytek si získává větší pozornost než kdy jindy

10:02
V době, kdy trávíme většinu volného času doma, se rozkládací nábytek těší většímu zájmu. Díky němu totiž lze získat komfortní prostředí s mnoha funkcemi i v malých bytech a garsoniérách. Prostředí vybavené nápaditými kousky nabídne mnohem více místa k využití.

Kroky ke krásnější zahradě je nejlepší promyslet na počátku roku

16.January
Se začátkem roku přichází chuť na změnu a spolu s ní šance dostat zahradu zase o krůček blíž k dokonalosti. Nechte se inspirovat!

Vila Antona Schmiegera je jednou z nejreprezentativnějších staveb v Chebu

15.January
Působivě dekorovanou vilu pro obchodníka s realitami a textilního podnikatele Antona Schmiegera v Chebu navrhl Gustav Wiedermann na konci 19. století jako jednopatrovou budovu v novorenesančním stylu. U dveří vedoucích do lodžie na hlavní straně vily například stojí za pozornost malba, výjev zobrazoval bohyni Flóru obklopenou kopretinami.

Spojením dvou bytů vzniklo zajímavé bydlení pro mladou rodinu

15.January
Vinohradský byt pro mladou rodinu v Praze vznikl spojením dvou bytů. Celá dispozice byla zcela pozměněna, z původních prvků zde zbyla pouze okna. Při výběru podlahy architektky Klára Valová a Eva Mohylová z ateliéru SMLXL vycházely z původních parket, pouze zvětšily jejich rozměr a pohrály si s atypickou skladbou.

Podívejte se, jak žije norská rodina v domě ukrytém pod skleníkem

15.January
Díky svému neobyčejnému domu, který je uschován uvnitř skleněné polokoule, je norská rodina Ingrid Marie Hjertefølgerové již nějaký čas poměrně známou po celém světě. V drsných podmínkách za polárním kruhem, na ostrově Sandhornøya, pěstují například rajčata nebo i vinnou révu. V minulých dnech Ingrid natočila na svůj telefon krátkou prohlídku po tomto neobvyklém domě.

Samozavlažovací půda umožňuje pěstování rostlin i ve velmi suchém prostředí

14.January
Projekt samozavlažovací půdy představili inženýři z Texaské univerzity v americkém Austinu. Tento typ půdy může výrazně usnadnit, nebo dokonce umožnit zemědělství i na místech, kde dosud nebylo možné cokoli vypěstovat. Půda získává vláhu ze vzduchu a rostlinám ji poté předává. Neznamená to ovšem, že by rostliny v ní zasazené nebylo třeba už vůbec nikdy zalévat.

Jak zařídit startovací bydlení? Hlavně funkčně

14.January
První vlastní byt, i když jen malý, je snem snad každého mladého člověka. To, co z něj ale udělá skutečný domov, bude jeho zařízení. A to bývá na malém prostoru docela oříšek.

Moderní nádraží se stane zelenou oázou uprostřed města

14.January
Zatímco stará velká nádraží bývají často zdrojem nepříjemného hluku, mnohdy nejrůznějších zápachů a bývají i místem, kde se sdružují nejrůznější nekalé živly, moderní nádraží se snaží tento trend radikálně změnit. Velice zdařilým příkladem je právě stavěné nádraží v centru města Ťia-sing na jihovýchodě Číny.

Jablonecká vila Josefa Jägera patří k vynikajícím ukázkám pozdní geometrické secese

13.January
Vila Josefa Jägera v Jablonci nad Nisou, jehož firma se zabývala výrobou bižuterie, je architektonicky cennou stavbou, jednou z nejlepších budov od architekta Roberta Hemmricha. Jde o výrazně členitou budovu se dvěma nadzemními a jedním podzemním podlažím, přičemž druhé podlaží je částečně skryté ve střeše.

Lampy zútulní večerní interiér

13.January
Patří mezi doplňková interiérová svítidla, která vytvářejí atmosféru, osvětlují menší plochu. Typická je stojací čtecí lampa u pohodlného křesla, světlo na pracovním stole či lampička na starožitné komodě. Lampy jsou samy o sobě dekoračním prvkem, mají zajímavý tvar a stínítka s podnoží z kvalitního materiálu.

Neobvyklý dům býval majákem, červenobílou věž zakončenou obřím světlem na něm nehledejte

13.January
Na skalnatém pobřeží velšského hrabství Pembrokeshire je možné objevit zajímavý dům. Ozvláštňuje jej kulatá věž zakončená hranatým bílým blokem s plochou střechou. Na první pohled je zřejmé, že dům nabízí pěknou vyhlídku na moře. Leckoho by ovšem nemuselo napadnout, že dům, na který se dívá, je ve skutečnosti vyřazený maják proměněný na obytný dům.

Bílo-černé koberce jsou hitem sezony. Zapadnou do severského i boho stylu

12.January
Absolutním hitem poslední doby se na sociálních sítích stávají černo-bílé koberce. Oblíbené jsou zejména ty kárované. Instagramoví přispěvatelé a influenceři si je zamilovali zejména pro jejich jednoduchost a efektnost. I všednímu interiéru dovedou dodat severského ducha a doladí interiér ve skandinávském stylu k dokonalosti. Skvěle pasují i k trendy boho stylu.

Slavní a úpravy domova aneb Co během loňského roku herci, sportovci či zpěvačky zvládli

12.January
Kdy jindy než na počátku roku si s nadějí připomenout, že i to zlé může být k něčemu dobré? Také návštěvy začaly být vzácností a o to raději jsme se vrátili k milým hostitelům, kteří nás během minulého roku přijali u sebe doma.

Designérka vytvořila rodině idylický domov plný slunce a pohodlí

12.January
Rekonstrukci přízemního domu v malebném prostředí kalifornského městečka Newport Beach svěřila čtyřčlenná rodina tamnímu studiu BRANA Designs. Po přestěhování z chladného Bostonu na ni čekal idylický, v kalifornském slunném stylu zařízený nový domov.

Hanka Křížková se má ohledně bydlení na co těšit

11.January
Zpěvačku Hanku Křížkovou jsme u ní doma v pražských Holešovicích zastihli, v rámci možností, v pilné práci. Učila se novou muzikálovou roli a právě vyráběla adventní věnce. I pro svého kamaráda, dvorního textaře - herce Rudolfa Kubíka. A hlavně nabírala síly po prodělaném koronaviru...
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes