Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/bydleni/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

2,4 položek/den

Designová křesla, která zpříjemní cestujícím dobu strávenou na letišti

8:44
Bulharský průmyslový designér Vasil Velčev navrhl zajímavá designová křesla, která najdou uplatnění především ve veřejných prostorech, například na letištích. Mají předně sloužit cestujícím, kteří u sebe mají různá chytrá zařízení.

Lilie jsou středem hlubokého obdivu, dopřejte jim prostor i ve své zahradě

21.července
Pro okamžik, kdy rozkvetou lilie (Lilium), stojí za to žít. Svou okázalou krásu netají, naopak jsou rády středem hlubokého obdivu. Voní přímo božsky a záhonům v letním rozmaru dávají slavnostní vzhled. Co si přát víc?

V létě mohou trápit psa paraziti, vosy, pyl i velká horka

20.července
Stále více majitelů nemá psa pouze jako hlídače na zahradě u domu, ale bere ho s sebou na výlety, nákupy nebo dovolenou. V létě ale pes může mít nejrůznější zdravotní problémy, na které by se měl majitel připravit a hlavně jim předcházet.

Foukanou izolací lze zateplit rychle a bez odpadu

20.července
Foukanou izolaci můžeme využít k zateplení celého domu. Dostane se i do těch nejhůře přístupných míst a nejmenších dutin stavby. Brání tak vzniku tepelných mostů. Navíc je její aplikace rychlá a snadná.

Dům zasunutý pod železniční most vypadá jako obří polštář, který o něj kdosi opřel

20.července
Je to ten druh domu, na který hned tak člověk nezapomene. Na první pohled vypadá jako velký rezavý polštář opřený o starý železniční most. Na straně směřující do ulice jako by se jeho zrzavý povlak rozevíral, jak mu chybějí knoflíky... A teprve tamtudy vykukují zvědavě okna prozrazující, že je to ve skutečnosti obydlí. Nalézt ho lze v Británii, v jihovýchodním Londýně. Jeho název zní Archway st...

Dům s otáčivým interiérem je architektonickým skvostem, i když trochu ošuntělým

19.července
Nevšední dům v japonském městě Mito má variabilní interiér, který je proměnlivý díky monstrózní plošině. Jde o drobný architektonický počin umělce Mochidy Atsuky, se kterým se zájemci o tento druh architektury mohou v domě potkat a pohovořit s ním o umění a jeho tvorbě.

Užijte si romantické koupání v biotopu

19.července
Vybudováním koupacího jezírka získáte krásný kus pravé přírody. Nejenže esteticky zhodnotíte svou zahradu, ale vytvoříte i čistě přírodní systém pro bezpečné koupání rodiny bez jakékoli chemie.

Živá zahrada ve stylu první republiky s květinami, které pěstovaly naše babičky

19.července
Květiny, které pěstovaly naše babičky, zahradní architektura, květinové záhony jako vystřižené z doby Karla Čapka, atmosféra meziválečného období. To vše a mnohem více nabízí výstava Živá zahrada ve stylu první republiky, kterou návštěvníci najdou v pražském Národním zemědělském muzeu. Přístupná je od středy 18. července.

Semlerův dům vznikl spojením dvou objektů, slávu mu přinesl interiér navržený Adolfem Loosem

18.července
Plzeňský Semlerův dům vznikl spojením na sebe navazujících domů. Při přestavbě domu byl hudební (dámský) salon, který byl součástí bytu Hugo Semlera v prvním patře, vytvořen podle návrhu slavného architekta Adolfa Loose. Byt je pozoruhodný propojením moderních a klasických prvků.

Kamenný obklad, černozlatá tapeta aneb Jak majitelka vylepšovala svůj domov

18.července
Honza s Kristinou a jejich dvěma syny bydlí ve svém domě už skoro deset let. Prozradím, že během té doby jsem jejich zvědavým hostem a s radostí pozoruji, jak se dům během let proměňuje.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes