Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/bydleni/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

2,7 položek/den

Roubené stavení se zahradou s vůní mechu a jehličí

8:19
Nejspíš není nikoho, kdo by si cestou kolem fortelné chalupy dvou zahradníků Milana a Marcely nepoložil otázku, co se asi skrývá za hradbou utkanou z měňavých odstínů voňavého jehličí.

Mistrem klasické architektury se letos stal Maurice Culot

22.února
Fakulta architektury z univerzity v americkém Notre Dame uvedla, že za mistra klasické architektury volí v letošním roce Maurice Culota. Tomu letos udělila Driehausovu cenu. Ocenění každoročně získávají architekti, kteří ctí a respektují architektonické a urbanistické tradice a navrhují nebo rekonstruují objekty v klasickém duchu a stylu.

Z funkčních důvodů zrušili průchod mezi pokoji. Byt je i tak světlý a prostorný

22.února
Byt, který se nachází v domě postaveném těsně před první světovou válkou, prošel kompletní rekonstrukcí. Z funkčních důvodů byl zrušen průchod mezi pokoji. Z pokoje pro služku, spíže a části kuchyně vznikla nová místnost, minimalistická ložnice.

Z přístavního skladiště se stal domov s nádhernou atmosférou

22.února
Staré cihlové skladištní domy lemující nábřeží řeky Temže v Londýně jsou v posledních letech oblíbeným typem budov, které majitelé nechávají proměnit na byty. Specifická přístavní atmosféra předminulého století a charakteristická architektura jsou pozadím, na kterém vznikají nevšední byty. Jeden takový se objevil na trhu za 82 milionů korun.

Motýly, létající barevné drahokamy, můžete chovat i doma

21.února
Při pohledu na jarní rozkvetlou louku plnou motýlů leckoho napadne, zda se dají motýli chovat doma. I když je to na první pohled bláznivý nápad, i tahle část entomologie skutečně existuje a najde se dost nadšenců, kteří si pro svou radost chovají tyto barevné létající živé drahokamy doma.

Klasické, retro, tekuté? Tapety se těší stále větší oblibě

21.února
Promění vzhled interiéru, zjemní ho, doplní nebo se stanou jeho designovou dominantou. Skryjí přitom nedokonalosti stěn a v mnoha případech zlepší jejich tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Ano, to vše dokážou tapety!

Domek, který zabere jedno parkovací stání, se vmáčkne ve městě kamkoli

21.února
Dům, který zabere prostor jediného parkovacího místa, navrhli architekti z amerického ateliéru Interface Studio Architects pro hustě zastavené části měst. První stojí ve Filadelfii v americkém státě Pensylvánie. Svůj malý záběr plochy dohání domek pěti podlažími, která ovšem neporušují limity pro maximální výšku budov platné ve většině historických center měst. Stavba získala název Tiny Tower, ...

Vila stavitele Zeizingera dominuje okolní krajině, obyvatelům poskytla i vyhlídkový prostor

20.února
Jihlavská vila stavitele Vinzenze Zeizingera ze začátku 20. století se stala jedním z nejlepších objektů z letní kolonie v jihlavské městské části Lesnov. Vzniklá stavba si až do dneška na první pohled udržela dominantní postavení v krásné krajině. Obyvatelé měli k dispozici dřevěnou verandu s přistavěnou věží s nepostradatelnou vyhlídkou.

Spokojenosti v řadovém domku předcházelo velké bourání

20.února
V nově postaveném řadovém domě se nejdříve bouralo a pak znovu stavělo, a to pod taktovkou designérky Ivy Šmídové. Pak se teprve s majiteli dobrala zdárného a spokojeného konce.

Co obnáší instalace klimatizace

20.února
Správným výběrem seriózního dodavatele klimatizace si zákazník ušetří četná trápení s jejím provozem a údržbou. Na co se ale připravit před její instalací? V ideálním případě se v domácnosti po pár hodinách návštěva techniků vůbec nepozná a jejich přítomnost prozrazují už jen zavěšené jednotky.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes