Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/bydleni/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

2,4 položek/den

Jak jsme chtěli bydlet v někdejším Československu

12:28
Domácí architektonická tvorba ve 20. a zejména 30. letech minulého století hodně posunula vývoj staveb u nás. Je ale faktem, že v oblasti masového bydlení působila často chaoticky a neorganizovaně. To je dobré si připomenout, což můžeme udělat na právě probíhající pražské výstavě s názvem „Jak jsme chtěli bydlet: bytová politika v Československu 1918–1938”.

Architekt navrhl ve stráni netradiční otevřený dům, připomíná archu

9:44
Poloha v otevřené krajině s úchvatným výhledem na podhůří Slezských Beskyd vedla ke zcela atypické interpretaci tradičního modelu venkovského domu.

Miliardář plánuje stavbu futuristického města v poušti

6:42
Zcela nové město fungující díky novým technologiím a umělé inteligenci se rozhodl v poušti v americké Nevadě vybudovat americký miliardář Jeffrey Berns, jenž zbohatl na prodeji kryptoměn. Právě s nimi má mít jeho město budoucnosti mnoho společného. Navrhnout si je nechal od architektů dvou studií - Ehrlich Yanai Rhee Chaney Architects a Tom Wiscombe Architecture.

Nepřehlédnutelný domov architekta Petra Hájka

12.listopadu
Počiny architektonické kanceláře Petra Hájka jsou ceněny v Praze i po celé republice (rekonstrukce historických objektů i individuální výstavba). Nepřekvapí, že pozornosti neuniklo ani jeho vypořádání se s vlastní bytovou otázkou. Moderní nástavba na střeše domu je nepřehlédnutelná.

Praktické komody se uplatní v každém interiéru

12.listopadu
Komody jsou variabilní, multifunkční a stále oblíbené vybavení domácností. A právě díky ohromnému množství dekorů, materiálů, stylů a velikostí není lehké se v nabídce zorientovat.

Na co si dát pozor při koupi bytu v novostavbě

12.listopadu
Koupě bytu v novostavbě je z pochopitelných důvodů v mnohém jednodušší než koupě bytu starého. I nový byt je ovšem potřeba si prohlédnout, aby se majitelé ze života v něm mohli opravdu už jenom radovat. Pojďme si připomenout, na co si dát určitě pozor.

Změňte prostor příčkami. Mohou být ze sádrokartonu, cihel i skla

11.listopadu
Příčky v interiéru logicky a funkčně rozčlení prostor. A navíc s nimi lze doslova kouzlit! Mohou být pevné, nebo se i pohybovat. Být dominantní, transparentní a propouštět denní světlo. Lze je mít z cihel, sádrokartonu i ze skla.

Pro ostřice se najde místo v každé zahradě

10.listopadu
Ve větru se melodicky ozývají a nakrucují jako trávy. Dokonce i tak vypadají. Mnohem blíž však mají k vlhkomilnému šáchoru. Seznamte se s ostřicemi (Carex), svébytnými rostlinami, pro které se najde místo v každé zahradě.

Starou továrnu nahradí zelenající se domy se stromy a keři

9.listopadu
Místo staré opuštěné továrny vyroste v severoitalském Trevisu trojice nových sedmipodlažních domů. A když se řekne jméno jejich architekta, Stefano Boeri, každý už určitě tuší, jak budou vypadat. Fasády budou tvořit spousty balkonů, doplněných „kapsami”, z nichž budou vykukovat stromy a keře.

Vizuálním středobodem moderního dětského pokoje se staly lustry

9.listopadu
Jedno dítě se obvykle s malým pokojíčkem smíří celkem snadno, obzvlášť pokud pro něj znamená záruku soukromí oddělením od sourozenců. Obtížnější situace nastává, když je třeba do malého pokojíku vměstnat děti dvě, navíc jsou už oba školáci.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes