Novinky.cz

Description:

Bydlení

URL:

http://www.novinky.cz/bydleni/

Catalog:

Lifestyle → Bydlení

Publishes:

2.6 items/day

Po rekonstrukci bytu vznikl velkorysý prostor pro dva

12:59
Jeden z nejklasičtějších půdorysů panelového bytu řešili architekti z realizační firmy Kouba interier opět jiným způsobem. Majitelka dobře zná typy bytů a pro sebe a svého manžela měla jasno jak v typu bytu, tak v lokalitě. Byt se jí podařilo koupit a kompletní rekonstrukce mohla začít.

Koupila si přízemní byt, po půl roce začaly vlhnout zdi a objevila se plíseň

10:04
Nedostatečný výškový rozdíl mezi podlahou přízemí v domě a okolním upraveným terénem je jedním z nejčastějších hydroizolačních problémů nepodsklepených domů. Vlhkost v podlahách a na spodku stěn musela ve svém bytě řešit i paní Ulrika.

Dům se dvěma světelnými šachtami a víceúčelovým schodištěm

7:14
Rovné linie se střídají s elegantně oblými v interiéru nevelkého rodinného domu na třídě Sunamači v japonském Tokiu. S ohledem na okolní zástavbu museli architekti z ateliéru Sugawara Daisuke Architects vymyslet u tohoto domu především způsob, jak dovnitř přivést světlo. Vypomohli si nakonec dvěma světelnými šachtami.

Vakoveverky jsou noční tvorové, přes den si s nimi nepohrajete

17.October
Snad každému, kdo v přírodě potká veverku, se tento tvor líbí a připadá mu roztomilý. Veverka bývá často i oblíbenou ilustrací třeba v dětských knížkách. Kdo by ale zatoužil mít tohoto známého hlodavce doma, narazí na zásadní překážku. Veverka obecná je totiž přísně chráněným živočichem a doma ji nelze chovat. A tak se mnozí porozhlédnou po nějakém na pohled příbuzném tvorovi - v tom případě na...

Moderní dveře můžete hledat v místnosti déle, než byste čekali

17.October
Přehlédnout dveře v interiéru se nám jen tak nepodaří, ale všimli jste si, co vše na nich postupem času dokážou výrobci skrýt před našimi zraky? Je toho více než dost.

Dnes je to roztomilý domek. Dříve měly děti zakázáno nahlížet do jeho zahrady

17.October
Už na první pohled je zřejmé, že roztomilý a typicky anglický dvoupatrový domek z londýnské čtvrti Peckham má za sebou nějakou zajímavou, ale především dlouhou historii - konkrétně sahající až do dob královny Viktorie. Tehdy v něm sídlila gumárenská továrna Alexandra Pollocka, v níž se vyrábělo zboží v té době z nejožehavějších - pánské kondomy. Domek je nyní na prodej v přepočtu za 35,5 milionu korun.

Z projektu vily na sile se stalo reálné komfortní bydlení

16.October
Českému architektovi Tomáši Pejpkovi a polskému architektovi působícímu v Česku Szymonovi Rozwałkovi se podařilo uskutečnit hned dvojí nadstavbu a vytvořit tzv. vilu na sile. Vzniklo tak kvalitní bydlení, o kterém mnoho lidí sní. Je důkazem, že přeměna průmyslových objektů na bydlení se začíná i v České republice stávat vyhledávanou cestou, jak získat dostupné bydlení.

Dřevostavbu ozvláštnila kruhová okna v koupelnách a vstupní části

16.October
Usazen do pozemku jako by plul. Takovým dojmem na první pohled zapůsobil projekt s nautickým nádechem na architektky Barboru Jandovou a Karolínu Röschl, autorky interiéru. Začaly mu pracovně říkat Kajuta a mnoho dalších kroků se právě od tohoto odvíjelo.

Majitelé se do rodinného domu stěhovali půl roku po koupi pozemku

16.October
V říjnu se rozhodli pro nový dům, přes zimu si ho nechali postavit a na jaře se nastěhovali. Během neuvěřitelných šesti měsíců dokázala paní Eva se svým partnerem zrealizovat svůj sen o novém bydlení. Nejdříve byli proti dřevostavbě, dnes už by ale nevolili jinak. Paní Evu jsme v jejím novém domě v Havlíčkově Brodě navštívili.

Dýchejte doma čistý vzduch

15.October
Závadný vzduch ve vnitřním prostoru snižuje nejen příjem kyslíku, což způsobuje poruchy spánku a nižší výkonnost kardiovaskulárního systému, ale i vyšší riziko vzniku astmatu, senné rýmy a jiných zdravotních potíží. Jak předcházet zdravotním komplikacím?

Vyzkoušejte nábytek na míru, nezklame vás

15.October
Chyby a nedokonalosti, které uděláte při vybavování interiéru, se vám připomenou každý den. Máte velkou mezeru mezi skříní a stěnou, nábytek přesahuje výklenek či stále narážíte o roh nábytku? Škoda, protože nábytek na míru se umí přizpůsobit prostoru a dokonale ho kopírovat.

Ústředním prvkem janovského údolí, kde se zřítil most, bude červený ocelový kruh

15.October
Velký červený kruh z oceli, který pomyslně spojuje všechny a vše, a to nejenom v bezprostředním místě tragédie ze 14. srpna roku 2018, kdy se v italském Janově zřítil most Morandi. Takovou podobu bude mít pomník obětem, který navrhl tým milánského architekta Stefana Boeriho ve spolupráci s kolegy z ateliéru Metrogramma Andrey Boschettiho a dánským studiem Inside Outside Petry Blaisseové.

Avokádo je nejen trendy jídlem, stává se i inspirací pro design

14.October
Obliba avokáda stoupá nejen mezi hipstery, ale i mezi běžnou populací. Zatímco před několika lety byla tato poživatina málo známým exotickým plodem hruškovce přelahodného, dnes jde o rozšířenou delikatesu, kterou vyhledává velká část mladé generace. A tak se není čemu divit, že inspiruje i designéry.

Také okna umí být chytrá

14.October
S rostoucí poptávkou po systémech snižujících energetické náklady domácností se zvyšuje mj. i poptávka po tzv. „inteligentních systémech”. Za ideální stav mnozí považují situaci, kdy celý domov dokáže sám rozpoznat, jaké je venku počasí, jaká je teplota vně i uvnitř a podle toho se pak zařídit. Vyvětrat, zatopit, spustit klimatizaci atd. Do rodiny „chytrých” zařízení se přidala i okna, která už také nečekají na obsluhu člověkem.

Dům vytvořený ze dvou jiných je zevnitř jako sešitý

14.October
V nově se rozvíjející oblasti vietnamské zátoky Ha Long proměnili architekti z místního ateliéru Nemo Studio dva domy s obchody stojící těsně vedle sebe. Vytvořili z nich jeden, s kavárnou v přízemí a byty nad nimi. Při troše fantazie mohou schodiště a lávky mezi byty připomínat švy propojující přední a zadní část objektu.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes