Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/bydleni/

Katalog:

Lifestyle → Bydlení

Publikuje:

2,6 položek/den

Nové odvětrání způsobilo rozsáhlé zatékání do domu

12:35
Při provádění každé zásadnější úpravy na domě je třeba být opatrný a myslet na všechny souvislosti. Když se pan Edward rozhodl, že si udělá na svém domě mimo jiné i nové odvětrání sociální místnosti, začaly mu nečekané problémy.

Sezónním rostlinám sluší neobvyklé nádoby

9:42
Neobvyklé nádoby k sezónním květinám a bylinám patří. Podobně jako ony totiž symbolizují dočasnost. Jaké můžete použít? Dejte své fantazii křídla!

Dům, ve kterém světlo doslova tančí

8:11
Pouštní prostředí s řetězcem hor na obzoru, spousta světla a místní materiály, takové byly výchozí body pro inspiraci architektů ze studia Kendle Design Collaborative pro návrh domu nazvaného Dancing light - Tančící světlo.

Přestavěná vila cestovatele Zikmunda splynula s přírodním prostředím

20.června
Slavné cestovatele Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelku zaujalo město Zlín jako prostor pro rodinný život. Zikmund si v této lokalitě nechal přestavit vilu. Zaujalo ho prorůstání krajiny městem, moderní otevřený charakter zlínské zástavby a stopy baťovského „amerického“ životního stylu.

Nákres nového domu vznikl za půl hodiny. Výstavbu si majitelé řídili sami

20.června
Odpočinek u moře odstartoval velkolepý plán výstavby rodinného domu. Vize se zrodila v hlavách majitelů o dovolené na Kanárských ostrovech, kde za půl hodiny vznikl i náčrtek. Architekta požádali o nezbytnou projektovou dokumentaci, ale výstavbu celého domu si zajistili i řídili sami.

Historický rodinný dům má jednu drobnou nevýhodu, hřbitov místo zahrady

20.června
Britský gotický dům skrytý za kovanými železnými vraty na první pohled zaujme svými architektonickými půvaby. Jeho interiér poskytuje dostatek místa pro větší rodinu, která ale bude muset přijmout fakt, že dům obklopuje viktoriánský hřbitov Hanwell, který najdete v západním Londýně.

Květinové lustry a lampy promění domov v letní rozkvetlou louku

19.června
Strohé interiéry zařízené v minimalistickém stylu působí často neosobně a trochu chladně. Ti, kdo je chtějí oživit, do nich mohou zakomponovat osvětlení inspirované květinami. To se hodí i do všech romanticky zařízených pokojů, kterým dodá na stylovosti.

Moderní tapety zaujmou barvami i 3D efekty

19.června
Tapety a samolepicí dekorace patří k výrazným prvkům interiéru. Zaujmou grafickým motivem, fotografií, barvami, 3D efekty. Z praktického hlediska lákají snadnou aplikací, údržbou a stálostí vzhledu.

Černý dům rozhodně nebyl černým koněm architektonické soutěže, kterou vyhrál

19.června
Black House neboli Černý dům získal letošní ocenění nejvyšší architektonické soutěže ve Velké Británii - britských královských architektů RIBA. Jeho autory jsou architekti z ateliéru AR Design Studio, kteří jsou držiteli mnoha různých ocenění. Jejich Černý dům proto rozhodně nebyl žádným takzvaným černým koněm letošního ročníku soutěže.

Jak bydlí Petr Čech, pokračovatel mlynářského rodu a majitel ostrova u Berounky

18.června
Nejen stavení mlýna s vodní elektrárnou je kouzelným místem, ostrůvkem, kde se zastavil čas. Hrdý pokračovatel mlynářského rodu, strojní inženýr Petr Čech, vlastní navíc i skutečný ostrov tvořený tokem Berounky a náhonem k jeho mlýnu!
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes