15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Cestování

URL:

http://www.novinky.cz/cestovani/

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

3.3 items/day

Nejhorší jídlo v letadle? Cestující dostal velmi unavený sendvič

15:41
Zákazníka aerolinek easyJet rozladilo jídlo, které v letadle dostal. Za pět liber si objednal plněnou bagetu, která ve skutečnosti vůbec neodpovídala inzerovanému obrázku v menu. Cestující, známý pouze jako Alex, si postěžoval posádce, která mu prý odvětila, že se nemá divit.

Pražský hrad patří mezi desítku nejoblíbenějších paláců světa

13:29
Buckinghamský palác, Windsor, Versailles nebo čínské Zakázané město. To jsou jedny z nejpopulárnějších paláců na světě. Vyplývá to z analýzy britské společnosti Roofing Megastore uskutečněné u příležitosti 70. výročí usednutí královny Alžběty II. na trůn. Pražský hrad stanul na osmé příčce.

Bez trička ve městě? Ve Španělsku za to padají pokuty

11:16
Tropické letní teploty se kvapem blíží, řada pánů proto bude možná v pokušení sundat si ve městě tričko. V některých španělských destinacích by s tím však nepochodili, například v Barceloně či na Mallorce za to totiž hrozí pokuty ve výši až 7000 korun. Zákaz se vztahuje i na dámy, které by chtěly do rozpálených ulic vyrazit jen v plavkách.

Zikmundova vila se pro veřejnost otevře od září

10:11
Jako by se ve zlínské vile nedávno zesnulého cestovatele Miroslava Zikmunda zastavil čas. I několik let po jeho přestěhování k partnerce na druhou stranu města je vše na svém místě. I po jeho skonu 1. prosince 2021 ve věku 102 let. Vše je, jak bylo, pracovní stůl, knihy, obrazy, cenné předměty z jeho výprav. A bude i nadále.

Z Lomikarova Trhanova až na vrchol Českého lesa

24.May
Z Trhanova, vsi známé z Jiráskových Psohlavců, je vidět na velký zarostlý kopec, na jehož vrcholu se tyčí dvě stavby. Dívám se na nejvyšší bod Českého lesa, horu Čerchov (1042 m n. m.) rozkládající se na Domažlicku poblíž bavorské hranice. Je jasné, že návštěva jednoho z nejvýznamnějšího místa a turistického cíle nebude žádnou snadnou procházkou.

Po cestující chtěli, aby se v letadle zakryla. Neuznávám patriarchát, reagovala

24.May
Krátké zebrované tílko málem dostalo do průšvihu jednu cestující Alaska Airlines. Zaměstnankyně společnosti jí sdělila, že se má zakrýt, pokud chce nastoupit do letadla. To však žena odmítla a na palubu se přesto dostala. Reagovala pak tím, že odmítá podobné patriarchální smýšlení.

Velikonoční ostrov se v srpnu znovu otevře pro turisty

24.May
Velikonoční ostrov, který patří k největším turistickým atrakcím Chile, se po dvouleté přestávce způsobené pandemií covidu-19 začne od srpna otevírat návštěvníkům. Podle agentury Reuters to v pátek oznámila chilská vláda.

S dědou komunistou odjela na Kubu. Ten se s ní doteď nebaví

24.May
Rodinná dovolená může být občas náročná. Obzvlášť, když vyrazíte na Kubu s dědou, který je zatvrzelý komunista. Své o tom ví Michaela Janečková, která o dobrodružstvích a patáliích v této rumem nasáklé karibské zemi vypráví ve své knize Třešně v rumu. Nejen o pozadí jejího vzniku si v podcastu Pas a pusu povídala s Michaelem Švarcem.

Pohádkové Průhonice nabízejí přírodní všehochuť

23.May
Klid, pohoda, nádherná příroda zvláště na jaře plná květů všech barev. Na vodní hladině rybníka se zrcadlící romantický zámek, který známe z oblíbených pohádek. To jsou Průhonice, velká obec na Botiči na okraji Prahy v blízkosti dálnice D1.

Tajemný Modrý dům se úplně poprvé otevřel veřejnosti

23.May
V Jižní Koreji si mohou zájemci prohlédnout novou atrakci. Je jí bývalý prezidentský palác, kterému se podle jeho střechy přezdívá Modrý dům. Přístupný veřejnosti je vůbec poprvé, aktuální prezidentská kancelář se totiž přesunula jinam. Denně si bude moci stavbu prohlédnout až 39 tisíc lidí.

Palau nabídne výhody turistům, kteří budou ohleduplní k místní přírodě

23.May
Tichomořské souostroví Palau nabídne turistům nejrůznější výhody a exkluzivní zážitky výměnou za ohleduplnost k místní přírodě a kultuře. Jde o první podobnou iniciativu na světě, napsal zpravodajský server BBC.

Přírodní klenoty Rakouska? Svlažte se v jezerech či vodopádech

23.May
Zimě v Rakousku odzvonilo, spoustu vyžití tu ale najdete i v létě. A když teploty v Alpách začnou atakovat třicítku, je nasnadě se někde zchladit. Naštěstí tu mají dostatek jezer, ve kterých se lze za parných dní svlažit, a poté pokračovat v průzkumu okolí.

Alicante nabízí to nejlepší ze Španělska

22.May
Nekonečné pláže pobřeží Costa Blanca. Hornaté vnitrozemí s množstvím zeleně. Pestrá středomořská kuchyně. A příjemné podnebí po celý rok. V Alicante si užijete pohodovou dovolenou v oblasti fascinujících přírodních krás i památek na bohatou historii utvářenou různými kulturami.

Hradec nad Moravicí: Pohádkový zámek s několika unikáty

21.May
Výrazné cihlové zdivo, ozdobné věže a věžičky i mohutná vstupní brána působí dojmem, že jste se ocitli před čarodějnickou školou Harryho Pottera v Bradavicích. Červený zámek postavený po vzoru německých středověkých hradů je však jenom začátek. V zámeckém areálu v Hradci nad Moravicí, který je díky rozlehlému parku největším v republice, toho budete obdivovat mnohem víc.

Šumavská Kvilda se plní turisty

20.May
Turisté z celé republiky vyrážejí už nyní před hlavní sezonou na Šumavu. Zamlouvají si penziony a přijíždějí i v karavanech na místní parkoviště. Za ubytování i další služby například na oblíbené Kvildě si připlatí. Právu to potvrdil majitel penzionu a starosta Kvildy Václav Vostradovský (STAN).
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes