15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Cestování

URL:

http://www.novinky.cz/cestovani/

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

3.1 items/day

Zámek pod Kosířem otevřeli s novinkami

15:33
Pes ležící na hrobu svého pána je název nově nalezeného obrazu, který je přírůstkem ve sbírkách zámku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku. Obraz údajně namaloval mecenáš a hostitel Josefa Mánesa, hrabě August Alexander Silva Tarouca. Zámek se návštěvníkům otevřel minulý čtvrtek.

Lanovka na Petřín byla loni nejnavštěvovanějším turistickým cílem

13:21
Nejvyhledávanějším turistickým cílem České republiky byla loni pražská Lanová dráha na Petřín. Navštívilo ji přes 1,01 milionu lidí. Z první příčky tak sesadila Pražský hrad, který žebříčku dlouhá léta vévodil – tentokrát skončil čtvrtý a zažil největší propad v návštěvnosti. V tiskové zprávě to uvedla agentura CzechTourism.

Galapágy přišly o slavný skalní útvar. Darwinův oblouk se zřítil do moře

12:14
Na Galapágách se rozpadl přírodní útvar známý coby Darwinův oblouk. Podle ekvádorského ministerstva životního prostředí jde o výsledek přirozené eroze. Skalní brána nacházející se ani ne kilometr od pobřeží patřila mezi známá místa tichomořského souostroví, píše server BBC.

FOTO: Ostrov Sokotra proslul coby Galapágy Indického oceánu

10:02
Takřka jako z jiné planety působí jemenský ostrov Sokotra. Ten je z přírodního hlediska natolik výjimečný, že se mu někdy přezdívá Galapágy Indického oceánu. Odkazuje to k mnoha endemickým druhům, které návštěvníci nenaleznou jinde na světě. Včetně bizarně vypadajících stromů zvaných dračinec rumělkový. Turisté tu však naleznou i průzračné tyrkysové moře.

Sochařskou výzdobu Valdštejnské zahrady vyplenily hordy Švédů

17.May
Pod Pražským hradem, aby ho panovník viděl, nechal zbudovat Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna, vévoda frýdlantský, meklenburský a zaháňský, k tomu kníže a hrabě, generalissimus císařských vojsk, jakožto generál Oceánského a Baltského moře etc., mohutný komplex. Skvostný palác se zahradami a jízdárnou demonstrovaly bohatství nejvýznamnějšího šlechtice té doby.

Nedaleko Gardy se otevře unikátní archeopark. Návštěvníky přenese o 3500 let proti proudu času

17.May
Poznat život lidí před 3500 lety budou moci návštěvníci nového archeologické parku v italské provincii Trentino. Nachází se v oblasti mezi jezerem Garda a Brentskými Dolomity. Turisté se v něm blíže seznámí s unikátními kůlovými stavbami, které tu v době bronzové stávaly. Park se veřejnosti otevře 24. června.

Náročná práce a málo peněz. Marocké sběračky růžových květů mají těžký život

17.May
Izza, stejně jako ostatní sběračky z její skupiny, si vydělá tři dirhamy (necelých osm korun) za kilogram ručně nasbíraných růží. Destilací z květů vznikají květinové parfémované vody nebo esenciální oleje, vzácný extrakt, který se v Maroku prodává i za 15 tisíc eur (přes 387 000 korun) za kilogram, píše AFP.

Jezero Medard by mohlo být atraktivním místem

17.May
Lokalita někdejšího hnědouhelného dolu Medard na Sokolovsku by se mohla v krátké budoucnosti přeměnit na rekreační a volnočasovou lokalitu. Vedle toho by mohlo okolí pětisethektarové vodní nádrže se zhruba deseti kilometry břehů sloužit i k rezidenčnímu bydlení.

Vyměňte Kypr či Mexiko za Velkou Británii. Anglie už má více kvalitních pláží

17.May
Anglie zřejmě nebude destinací, s níž si automaticky spojíte pobyt u moře. Má přitom více kvalitních pláží než Mexiko, Kypr či Jihoafrická republika – celkem 77. Vyplývá to z hodnocení takzvané Modré vlajky, která označuje pláže či přístavy splňující standardy ohledně péče o životní prostředí.

Londýnské královské zahrady se rozzáří oslnivými barvami

16.May
Královské botanické zahrady v Londýně se v pondělí rozzáří v nejjasnějších barvách. Právě jim se totiž bude věnovat nová výstava, jež si klade za cíl ukázat jen stěží napodobitelné barvy, které umí vykouzlit příroda, informuje agentura AP.

Na středověkém anglickém hradě hledají pomocného kastelána. Výhled na moře zaručen

15.May
Na rozlehlém anglickém hradě St Michael’s Mount pátrají po pomocníkovi kastelána. Památka, jež se nachází na stejnojmenném přílivovém ostrůvku, láká zájemce na oslnivé výhledy a historickou atmosféru. Na dovážku jídla si ale uchazeči mohou nechat zajít chuť, uvádí server BBC.

Řadu rozvojových zemí ohrožuje riziko další ztracené turistické sezony

14.May
Nová ohniska nemoci covid-19 a cestovní omezení odrazují turisty od návratu na thajské pláže či turecké bazary a zastavují oživení v cestovním ruchu. Ten je přitom důležitým zdrojem deviz a velkým zaměstnavatelem pro řadu rozvíjejících se zemí. Rozsah oživení v letošním roce ale stále není jasný, upozornila agentura Reuters.

Turisté se fotili v nepřístupné části Velké čínské zdi. Na památku už se nepodívají

14.May
Na černé listině se ocitli dva turisté, kteří na Velké čínské zdi pronikli do nepřístupné části. Ignorovali zákaz vstupu a vlezli do sekce, která podstupuje rekonstrukci, a své konání i zdokumentovali na fotografiích. Na památku se tak už nepodívají, píše server CNN.

Pracujte od nás na dálku a my vám zaplatíme, lákají dvě italské obce

14.May
Další dvě italské obce touží po troše nové krve. Uvedly proto, že zaplatí či přispějí na nájem každému, kdo do nich přesídlí, ovšem za podmínky, že je schopen pracovat na dálku. První z městeček se nachází v Toskánsku, druhé v regionu Lazio, asi hodinu a půl jízdy od Říma.

Místo upířího kousnutí vakcína. Na Draculově hradě se očkuje

14.May
Rumunský hrad Bran začal dočasně plnit nový účel. Z památky, která údajně inspirovala Brama Stokera k napsání slavného románu Dracula, se stalo očkovací centrum. Upírské tesáky tak částečně nahradily jehly a vakcína. Pro svou dávku si však mohou přijít jen lidé, kteří v Rumunsku žijí.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes