Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/cestovani/

Katalog:

Lifestyle → Cestování

Publikuje:

4,1 položek/den

Dívat se i ochutnávat. Vietnam láká na první muzeum kávy v zemi

13:43
Káva patří k nejvýznamnějším vietnamským artiklům. Nápoji je teď zasvěceno vůbec první muzeum v zemi, které se otevřelo ve městě Buôn Ma Thuột. Návštěvníci se v něm mohou vydat na cestu, kterou káva urazí z plantáží až do šálků, součástí je proto i degustace, píše agentura AP.

Turisty v Českých Budějovicích nalákají na historické věže

12:33
Černá věž, náměstí Přemysla Otakara II., několik menších památek a jinak celkem nic. Tak vnímá řada návštěvníků České Budějovice a vedení města se už léta snaží tuto situaci změnit. Po utopickém nápadu s koněspřežkou, která měla jezdit Českou ulicí, přichází nyní radní s nápadem oživit Rabenštejnskou věz.

Tipy na víkend: Okoštujte pálenky, změřte své síly na běžkařských závodech

10:13
Leden se přehoupl do druhé poloviny a české hory zasypal sníh. To je ideální příležitost vyrazit na lyže, konkrétně na běžkařské závody. Zúčastnit se jich můžete například v Kašperských Horách, kolem Mariánských Lázní nebo v Novém Městě na Moravě. Pokud vás láká nesportovní program, navštivte košt pálenek v Mikulčicích.

Lyžovačka v Jeseníkách bez starostí s parkováním

20:32
V těchto dnech, zejména o víkendech, míří na hory, ať už na sjezdovky nebo na běžky, mnoho milovníků zimních sportů. Problémem však bývá parkování. Proto i letos z Ostravy přes Opavu, Bruntál a Malou Morávku dovezou lyžaře a snowboardisty na Ovčárnu speciální skibusy společnosti Arriva Morava.

Nefoťte si selfie s vombaty, žádají turisty v Tasmánii

14:46
Austrálie je domovem mnoha pozoruhodných zvířat. Například vombatů, kteří jsou často přirovnáváni k plyšovým medvídkům. A právě pro jejich roztomilost mají turisté navštěvující tasmánský ostrov Maria nezvladatelnou touhu je pronásledovat a pořizovat si s nimi selfie. Úřady je teď vyzývají, ať to nedělají, uvedl server CNN.

Z argentinského knihkupectví se stal trhák. Ročně ho navštíví milion lidí

16.ledna
Nečekanou turistickou atrakcí se v argentinském Buenos Aires stalo knihkupectví. Ale ne ledajaké. Nachází se totiž v budově, která skoro 100 let fungovala nejprve jako divadlo a posléze biograf, jako vystřižený ze zlaté éry kinematografie. Svůj teatrální vzhled si místo zachovalo dodnes, a právě proto je hitem nejen mezi knihomoly, ale i běžnými turisty, píše agentura Reuters.

Na Palau se znovuotevřelo slavné jezero. Vrátily se do něj medúzy

16.ledna
Mikronéské souostroví Palau po dvou letech opětovně zpřístupnilo slavné jezero s medúzami. Podle úřadů se totiž jejich počet opět navýšil a nedosahuje již kritické hranice. I přesto je množství medúz ve srovnání s dobou před více než 10 lety mnohem menší, uvedl server CNN.

Rohanský Sychrov je jedním z nejkrásnějších tuzemských romantických zámků

15.ledna
Francie po revoluci, která smetla monarchii, a následných Napoleonových výbojích byla značně vyčerpaná. Kdo mohl, zmizel. To udělali i „princové z královské krve”, jak zněl titul knížecího rodu Rohanů. Od Valdštejnů koupili zanedbaný Sychrov a neuvěřitelně ho zvelebili. Patří mezi nejhezčí zámky.

First minute zájezdy táhnou. Zájem je o Řecko, Turecko a nově i Jordánsko

15.ledna
Češi si své dovolené rádi vybírají i s velkým předstihem. Vyplývá to z odpovědí oslovených cestovních kanceláří, podle nichž nejsou v oblibě už jen last minute zájezdy, ale naopak i first minute. Mezi nejoblíbenější destinace patří Řecko, Bulharsko či Turecko, zájem je také o Jordánsko.

Aerolinky prodaly letenky do první třídy za zlomek ceny. Už podruhé

15.ledna
Aerolinie Cathay Pacific mají poněkud smolný měsíc. Už podruhé se jim totiž povedlo prodat letenky do první třídy za zlomek skutečné ceny. Ale stejně jako u předchozího případu, i tentokrát uznají jejich platnost, uvedl britský server Standard.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes