Novinky.cz

Description:

Cestování

URL:

http://www.novinky.cz/cestovani/

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

4.5 items/day

Návštěvou Spišského hradu přispějete k záchraně památky UNESCO

18:24
O této mohutné hradní zřícenině, dominantě kraje, je obecně známo, že je považována za jeden z největších hradních komplexů ve střední Evropě. Místo, osídlené od pravěku, které odolalo nájezdu Tatarů, však výrazně nahlodal zub času, brány turistům však nechává otevřené.

Kamencové jezero otevřelo, lidí je málo

16:10
Vyhlídka slunečného počasí přiměla provozovatele Kamencového jezera v Chomutově, které je zásluhou složení vody světovou raritou, k tomu, aby tento týden otevřel areál, byť podmínky pro návštěvníky nejsou nadále ideální.

Cestovní kanceláře cílí na Řecko a Bulharsko. Létat se bude od července

13:57
Řecko a Bulharsko. To budou nejméně na počátku léta dvě hlavní destinace, na které se budou soustředit české cestovní kanceláře. Turisté se však musejí připravit na mnohá omezení, kvůli kterým bude sezona poněkud jiná než obvykle. Půjde zejména o dodržování rozestupů nebo změnu v oblíbeném all inclusive stravování. Ceny zájezdů ale neporostou.

Sbohem rozlučkám se svobodou. Středoevropské metropole chtějí změnu

11:44
Středoevropská města jako Budapešť, Krakov nebo i Praha dlouho platila za oblíbené destinace pro rozlučky se svobodou. Koronavirová krize a úbytek turistů však těmto metropolím otevřely oči, a tak se zavázaly, že chtějí do budoucna poněkud změnit svůj přístup k cestovnímu ruchu, píše britský server Guardian.

Úřadům na Bali bylo líto uvázlých cizinců. Otevřely jim dvě pláže

9:31
Populární indonéský ostrov Bali znovu zpřístupnil dvě pláže. Úřadům totiž bylo líto zahraničních surfařů, kteří v destinaci uvázli a nemohli nikde chytit pořádnou vlnu. Správní orgány zároveň nechtěly, aby se surfaři museli na pláže plížit křovinami, kde by je mohli uštknout hadi, a tak se rozhodly vyjít jim vstříc, píše server 7News.com.au.

Pohanskou svatyní i místem čekání husitů na Spasitele je jihočeský vrch Burkovák

3.June
Malou terénní vlnou by se dal charakterizovat kopec Burkovák zvaný také Hora Tábor na Bechyňsku. Jeho kóta je v nadmořské výšce 504 metry, cestou z blízkých Nemějic se nezadýcháte. Brd ten je ale kopcem velevýznamným, a to ze dvou důvodů. První jsou prehistorické nálezy, druhý náleží husitství.

Jižní Tyrolsko už opět pošilhává po turistech, láká na aktivní pobyt v přírodě

3.June
Itálie pozvolna rozvolňuje opatření proti šíření koronaviru a zejména její nejsevernější část, Jižní Tyrolsko, si asi získá důvěru zahraničních turistů poměrně brzy. Čas strávený na kolech, lezením po ferratách a obdivováním tamějších kopců mimo davy zní totiž aktuálně stále ještě bezpečněji než pobyt ve velkých městech.

Vietnam se pyšní prvním zlatým hotelem na světě

3.June
Hanojský hotel Golden Lake je prvním svého druhu. Na rozdíl od mnoha jiných luxusních zařízení nemá jen různé zlaté prvky, ať už kohoutky, stropy či lustry — zlatem je obložená celá jeho fasáda, píše server Luxury Launches. Když na ni proto zasvítí slunce, je to pro kolemjdoucí vskutku oslepující pohled.

Las Vegas chystá znovuotevření. Kasina ale značně osiří

3.June
Americké město hříchů Las Vegas se po nucené pauze vrátí k hřešení. Nic však nebude stejné jako před koronavirem. Kromě nutných hygienických opatření budou limitováni návštěvníci proslulých kasin a nekonečné hazardní noci tak doznají značných změn. Lidé se ale podle úřadů mohou stále těšit na odpočinek od životního shonu, píše server CNN.

Jako v Řecku. Modrobílé městečko v Tunisku klame tělem

3.June
Při procházení městečkem Sidi Bou Said by si kdekdo pomyslel, že je v Řecku. Jenže sněhově bílé domky se sytě modrými dveřmi a okny klamou tělem. Do Tuniska se tento tradiční nátěr dostal z Andalusie a pro svou vizuálně podmanivou podobu je dodnes chráněn zákonem. Není proto příliš překvapením, že je městečko velkým tahákem nejen pro turisty.

Zámecký park v Třeboni otevřel brány

3.June
V pondělí 1. června se veřejnosti opět po devíti měsících otevřely brány zámeckého parku v Třeboni. Ten prošel revitalizací a podařilo se mu vrátit podobu z 19. století.

Chorvaté se koronaviru nebojí

2.June
Chorvatsko koronavirová pandemie nezasáhla tak drasticky jako jiné státy, proto jsou místní veskrze pozitivně naladěni. Většina z nákazy strach nemá a někteří si dokonce myslí, že jsou informace ohledně nemoci zkreslené. Život v Čechy oblíbené dovolenkové destinaci se proto rychle vrací do normálu.

Kupujte si letenky jako jste kupovali toaletní papír, žádá pilot cestující

2.June
Letecká přeprava kvůli koronaviru utrpěla. Aby krizi překonala, je potřeba, aby lidé začali opět cestovat. Pasažéry o to prosí pilot společnosti Virgin Atlantic Chris Pohl, který skrze Instagram požádal, aby lidé kupovali letenky stejně jako předtím kupovali toaletní papír. Pilotova výzva se na internetu stala virální, píše server Daily Mail.

Cesta do Chorvatska: Virus vyprázdnil dálnice, přechody i moře

2.June
Pláže zcela, promenády až na výjimky bez lidí. Nejen v městečku Hvar, organizací UNESCO chráněné perle Chorvatska, ale i v Makarské, na jedné z nejznámějších promenád, zažívala minulý týden osmičlenná posádka prvního českého katamaránu, který letos vyplul ze Splitu, ojedinělá překvapení.

Na zámku v Kuníně ožila dávná love story

2.June
Životní příběh chudé dívky Marie Zdražilové z Otic u Opavy, která se zamilovala do lankraběte z Fürstenberga a stala se tak šlechtičnou, ožívá nově ve zdech zámku Kunín na Novojičínsku. Ten zahájil letošní návštěvnickou sezonu vinou koronavirové pandemie až v sobotu 30. května, kdy si nejen místní love story nenechaly ujít desítky lidí.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes