Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/cestovani/

Katalog:

Lifestyle → Cestování

Publikuje:

3,7 položek/den

Jsme jako v zoo, stěžují si obyvatelé nizozemských větrných mlýnů na turisty

16:43
Nizozemský Kinderdijk, největší soubor větrných mlýnů v zemi, je velkým turistickým lákadlem. Málokdo z návštěvníků ale ví, že je zároveň domovem 60 lidí. Ti se kvůli masivnímu nárůstu počtu turistů rozhodli pro nenásilnou a poklidnou formu protestu, aby si cizinci uvědomili, že se nacházejí v žijící vesnici a ne ve skanzenu, uvedl server BBC.

Rakouské ledovce – kam na první lyžování

14:23
Jednou z mála dostupných možností, kde si mohou lyžaři ještě před příchodem zimy utišit své abstinenční příznaky po sněhu a obloucích, je osm rakouských ledovců. Nejsou však možností jedinou, i když nejvíce oblíbenou.

Čína vytlačí za 12 let Francii z role turistické jedničky

12:05
Už za dvanáct let se stane nejvíce navštěvovanou zemí světa Čína. Převezme tak primát, který zatím drží Francie. Ve zprávě s názvem Megatrendy utvářející budoucnost cestování, o níž informoval web msn.com, to tvrdí sdružení pro výzkum trhu Euromonitor International.

První český pes na Mont Blanku? Muž se svým mazlíčkem zdolal střechu Evropy

9:44
Čech Jan Trnečka má zálibu v chození po horách. Parťáka mu při tom dělá jeho Saarloosův vlčák Rasty, s nímž letos v srpnu zdolal i Mont Blanc. Čtyřnohý společník se tak stal prvním českým psem, který na vrcholu nejvyšší evropské hory stanul.

Slovácko pokračuje v pití mladých vín. Přijedou i vojska tří císařů

21:15
Kdo nenavštívil žádnou ze svatomartinských ochutnávek vín, má na Slovácku další šanci. Velké slavnosti chystají na nejbližší víkend Mutěnice nebo Bzenec. Horňácká Louka přivítá lidové vypravěče.

Přehrada Hracholusky odkryla tajemství svého dna

17:47
Přehrada, která dosahuje rozlohy přibližně 490 hektarů, vznikla v šedesátých letech minulého století zaplavením údolí řeky Mže.

Hrady na podzim neusínají

12.listopadu
O historické památky mají zase o něco více zájem tuzemští návštěvníci. Kasteláni nejnavštěvovanějších hradů v Olomouckém kraji jsou se sezonou spokojeni a brány nezavírají.

Nejbezpečnější turistickou destinací je Island, tvrdí studie

12.listopadu
Island je nejvíce bezpečnou prázdninovou destinací. Vyplynulo to ze studie společnosti Which?, která ohodnotila dvacet oblíbených turistických cílů na základě míry kriminality nebo možnosti přírodních katastrof. Nejhůře dopadly Turecko a Jihoafrická republika, píše server Daily Mail.

Z nové rozhledny Kopaninka lze vidět i vzdálená pohoří

12.listopadu
Pokochat se pohledem na Drahanskou vrchovinu i široké okolí mohou lidé z nové turistické rozhledny Kopaninka, která se na stejnojmenném kopci u obce Repechy na Prostějovsku tyčí do výšky 22 metrů. Stavba rozhledny stála zhruba 2,9 milionu korun a zaplacena byla pomocí finančních darů firem a lidí i dotace Olomouckého kraje, Prostějova a ministerstva pro místní rozvoj.

Trojnásobným vrahem na zámku v Náměšti nad Oslavou byl zahradník

11.listopadu
Náměšťský zámek s bohatými sbírkami, komfortně zařízený, připomíná působení především Žerotínů, kteří mu vtiskli renesanční podobu, a hlavně Haugwitzů. Žerotínové nechali přestavět původní hrad na pohodlné sídlo. Haugwitzové odtud řídili velmi prosperující, zejména zemědělsky, panství.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes